Bitcoin Forum
April 24, 2024, 04:50:15 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: DASH konusunda ne diyorsunuz?  (Read 4955 times)
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
June 13, 2017, 07:57:36 PM

Dash neden yükseliyor, bunun nedenini bir hafta önce yazmıştım. anlamayanlar için tekrar yazıyorum.

şu anda 4600 tane masternode var. Her bir masternode aylık bir kaç yüz dolar para getiriyor. ayrıca karar alımında masternode sahiplerinin sözü geçiyor.

bir masternode için 1000 adet dash gerekiyor. Bu da demek oluyor ki 4.6 milyon dash (piyasadaki tüm dash'lerin %63'ü) dondurulmuş durumda.

masternode sahipleri bu Dash'lere yıllarca dokunmayı düşünmüyorlar.

Bu masternodelere verilen kiralari kim oduyor ve ne karsiliginda tutuluyor bu masternodeler?
1713934215
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713934215
Reply with quote  #2

1713934215
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713934215
Hero Member
*

Ignore
1713934215
Reply with quote  #2

1713934215
Report to moderator
1713934215
Hero Member
*

Ignore
1713934215
Reply with quote  #2

1713934215
Report to moderator
1713934215
Hero Member
*

Ignore
1713934215
Reply with quote  #2

1713934215
Report to moderator
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
June 13, 2017, 08:17:32 PM

Dash neden yükseliyor, bunun nedenini bir hafta önce yazmıştım. anlamayanlar için tekrar yazıyorum.

şu anda 4600 tane masternode var. Her bir masternode aylık bir kaç yüz dolar para getiriyor. ayrıca karar alımında masternode sahiplerinin sözü geçiyor.

bir masternode için 1000 adet dash gerekiyor. Bu da demek oluyor ki 4.6 milyon dash (piyasadaki tüm dash'lerin %63'ü) dondurulmuş durumda.

Bu masternodelere verilen kiralari kim oduyor ve ne karsiliginda tutuluyor bu masternodeler?

yeni üretilen coinler masternode sahiplerine eşit olarak dağıtılıyor. madencilik diye bir şey yok. onun yerine masternode sahipleri kazanıyorlar.

masternode için bir server'a ihtiyacınız var (hosting ile de olabilir). ayrıca bir masternode kurmak için 1000 adet Dash gerekiyor (yaklaşık 180 bin dolar).

Zamanı geldiğinde bu masternode'u kapatıp, 1000 adet Dash'i piyasaya tekrar satabiliyorsunuz.
espressodelisi (OP)
Full Member

Activity: 322
Merit: 100

View Profile
June 18, 2017, 08:41:28 PM

yeni üretilen coinler masternode sahiplerine eşit olarak dağıtılıyor. madencilik diye bir şey yok. onun yerine masternode sahipleri kazanıyorlar.

masternode için bir server'a ihtiyacınız var (hosting ile de olabilir). ayrıca bir masternode kurmak için 1000 adet Dash gerekiyor (yaklaşık 180 bin dolar).

Zamanı geldiğinde bu masternode'u kapatıp, 1000 adet Dash'i piyasaya tekrar satabiliyorsunuz.

"Madencilik diye bir şey yok" diye yazmışsınız. bu tamamen yanlış bir bilgi. elimdeki bütün dash madencilikten gelme benim. Artık ASIC cihazlar çıktığı için ekran kartı ile madencilik yapılmıyor ama madencilik var. madenciler kazılan coinin yalnızca %45'ini alıyorlar, %45 kazılan coin masternodelara gidiyor sıra ile. kısa sayılabilecek bir süre offline olan masternode sıranın sonuna atılıyor yani para alamıyor bu yüzden hemen hemen bütün amsternodelar kiralık sunucular üzerinde gerçekten veri transferi ve ram gibi gereken kaynakları sağlayacak sunucularda çalışıyor ki offline olup para alamaz olmasınlar. Bu masternodelar aynı zamanda bitcoin networkündeki full node denilen nodeların işini de yapıyor. Madencilikten gelen kalan %10 para her ayda bir kere üretilen blok ile proje için başvurup oylanan projelere gidiyor. bu oylamayı masternode sahipleri yapıyor.

Masternodelar instantx deniler 1-2 saniye içinde transferi geri alınamaz şekilde onaylayan sistemi sağlıyorlar. bir de privatesend denilen, önceden elinizdeki coinleri parçalara bölüp başkalarındaki coinlerle karıştırıp takip edilemez olmasını sağlayan sistem masternodelar sayesinde oluyor. gizliliği kırılabilmiş değil. zaten hangi coin hangi adresten kime gitmiş bunu kırabilmek için varolan masternodeların %90'ını ele geçirseniz bile çok çok düşük ihtimal.

Yalnızca karaborsa marketleri değil de bütün marketlere yönelik çalıştıkları ve kriptopara işini yalnızca bilgisayar kullanmayı iyi bilenler değil herkese yaymayı hedefledikleri için ben gelecek ghörüyorum bunda. zaten uzun süredir aşırı iniş çıkış olmadan az az da olsa iyi yükseliyor. Uzun vadede elde bir miktar tutulacak coinlerden.

ballot
Hero Member

Activity: 969
Merit: 1000

View Profile
June 18, 2017, 09:01:09 PM

uzun vadede 0.1 seviyelerini tekrar görecek inanıyorum. kullanımı yaygınlaşırsa market capta ilk 5 e gelebilir. yatırım tavsiyesi değil tabi ki
yavaş yavaş geliyor inşallah Cheesy hadi bakalım Cheesy ben almadım ama takip ediyorum. 0.1 e kadar yolu var görünüyor.
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
June 18, 2017, 09:51:16 PM

"Madencilik diye bir şey yok" diye yazmışsınız. bu tamamen yanlış bir bilgi. elimdeki bütün dash madencilikten gelme benim. Artık ASIC cihazlar çıktığı için ekran kartı ile madencilik yapılmıyor ama madencilik var. madenciler kazılan coinin yalnızca %45'ini alıyorlar, %45 kazılan coin masternodelara gidiyor sıra ile. kısa sayılabilecek bir süre offline olan masternode sıranın sonuna atılıyor yani para alamıyor bu yüzden hemen hemen bütün amsternodelar kiralık sunucular üzerinde gerçekten veri transferi ve ram gibi gereken kaynakları sağlayacak sunucularda çalışıyor ki offline olup para alamaz olmasınlar. Bu masternodelar aynı zamanda bitcoin networkündeki full node denilen nodeların işini de yapıyor. Madencilikten gelen kalan %10 para her ayda bir kere üretilen blok ile proje için başvurup oylanan projelere gidiyor. bu oylamayı masternode sahipleri yapıyor.

Masternodelar instantx deniler 1-2 saniye içinde transferi geri alınamaz şekilde onaylayan sistemi sağlıyorlar. bir de privatesend denilen, önceden elinizdeki coinleri parçalara bölüp başkalarındaki coinlerle karıştırıp takip edilemez olmasını sağlayan sistem masternodelar sayesinde oluyor. gizliliği kırılabilmiş değil. zaten hangi coin hangi adresten kime gitmiş bunu kırabilmek için varolan masternodeların %90'ını ele geçirseniz bile çok çok düşük ihtimal.

Yalnızca karaborsa marketleri değil de bütün marketlere yönelik çalıştıkları ve kriptopara işini yalnızca bilgisayar kullanmayı iyi bilenler değil herkese yaymayı hedefledikleri için ben gelecek ghörüyorum bunda. zaten uzun süredir aşırı iniş çıkış olmadan az az da olsa iyi yükseliyor. Uzun vadede elde bir miktar tutulacak coinlerden.

Haklısınız. Bilgi için teşekkürler.

İlgilenenler için PivX, Dash benzeri bir sistemle çalışıyor ancak madencilik yok, tamamen POS ile çalışıyor.
peteycamey
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
June 18, 2017, 09:55:38 PM

pivx cüzdanda durduğu sürece sürekli faiz getiriyor. pos harika bir sistem.
espressodelisi (OP)
Full Member

View Profile
July 05, 2017, 09:30:40 PM

Her gün aman haa dash alın demedim, keşke deseymişim. son düşüşlerde sağlam durdu, şimdi yine yükselmeye başladı.

Kendimce yüksek sayılacak bir fiyata 20 dash satış emri verip bırakmıştım. 0.07800000 BTC'den satılmış ve yükselmeye devam etmiş. Birden bu kadar çıkacağını tahmin etmiyordum. şimdi zor geri toplarım bunu. Neyse ki hepsi değildi, elimde kalanın yükselmesi yeter bana.

asıl yılsonuna doğru iyi yükseliş bekliyorum. 1 Dash 500 dolar olmadan hepsini satmam.

valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
July 05, 2017, 10:07:07 PM

Zamanında 3 masternode kurdum işlettim. sattım 3,5 solardan 3K. Ne zaman aklıma gelse 2 damla göz yaşı dökerim. Bu konunun açıldığını görünce de içim sıkıldı yine. Toplama şansımız da kalmadı artık.
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
July 05, 2017, 10:52:32 PM

O masternodelarla kusura bakmayın, kısa vade de küçük yatırımcıya DASH para felan kazandırmaz. Buna DASH ekibi nasıl izin veriyor anlamıyorum. Yüzde 63 ne demek ya? 1000 tane adam koskaca coini zaptediyor. Fakirler ölsün mü?
espressodelisi (OP)
Full Member

View Profile
July 06, 2017, 05:02:36 AM

O masternodelarla kusura bakmayın, kısa vade de küçük yatırımcıya DASH para felan kazandırmaz. Buna DASH ekibi nasıl izin veriyor anlamıyorum. Yüzde 63 ne demek ya? 1000 tane adam koskaca coini zaptediyor. Fakirler ölsün mü?

Zamanında masternodelar bedava gibiydi.
Günde 5-6 dash mine ettiğimi hatırları 2014 başlarında. Bedava fiyattan BTC'ye çevirmiştim hepsini.

Daha geçen yıl 1000 dash yaklaşık 3bin dolar ediyordu. Yılbaşına yakın başladı yükselişi.

Yüzde 63 derken ne demek istediniz anlaşılmıyor. 1000 tane adam koskoca koini zaptediyor da ne demek ki? masternode sahibi olan 1000 tane adam diyorsanız da bu sayı binden fazladır. zaten 4500 küsür tane masternode var. Bitcoindeki full node sayısıyla karşılaştırırsak gayet iyi bir sayı. Hem bitcoinde olduğu gibi full nodelar bedavadan çalıştırılmıyor, karşılığında para alıyor networke hizmet verip masternode çalıştıranlar.

Bitcoin'e bakacak olursak da koskoca koini blockstream firması çalışanı olan kendine core-dev diyen tipler zaptediyor. Artık bitcoin ile alışveriş yapmak yani gerçek anlamda ticaret yapmak zorlaştı bunlar yüzünden. Sabah kahvemi almakta kullanamayacaksam yalnızca çok parası olan zenginler içindir şeklini alacak.
Sir_Lancelot
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
July 06, 2017, 05:35:08 AM

Dün öğleden önce gerçekten beklenmeyen bir çıkış sergiledi. Geçen hafta alıp, bozdurana kadar 5 gün beklettiğim coin. Dün itibariyle uçtu gitti ve toplantım dolayısıyla yetişemedim. Sinirlerim bozuk Smiley
Askit2
Hero Member

Activity: 981
Merit: 500

DIV - Your "Virtual Life" Secured and Decentralize

View Profile
July 06, 2017, 09:32:21 AM

masternode tutucuları zamanında Dash Darkcoin iken 1 dolardan 2 dolardan toparlama yapan şahıslar. mutlaka sonrasında da kurulum yapan olmuştur. sonraları masternode için dash birleştirme durumları felan oldu. kişilerin ortak olduğu nodeler de var. yani 1 yada 3 dolarken bu mantıklıydı. o dönemlerde masternode sayısı şu an varolanın 10 da biriydi çünkü.

▄▄
        ▄█▀▀█▄
      ▄█▀ ▄▄ ▀█▄
      ▀ ▄████▄ ▀
   ▄▀ ▄ ▀████▀ ▄ ▀▄
 ▄▀ ▄███▄ ▀▀ ▄███▄ ▀▄
█  ███████  ███████  █
 ▀▄ ▀███▀ ▄▄ ▀███▀ ▄▀

▀▄ ▀ ▄████▄ ▀ ▄▀
      ▄ ▀████▀ ▄
      ▀█▄ ▀▀ ▄█▀
        ▀█▄▄█▀
          ▀▀
███████████████████████████████████████████████████████████████████
██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██████████▀▀▀▀▀████▀▀▀▀▀█████▀▀▀▀█████▀▀▀▀▀███████
██████            ▀████████     ████     █████    █████     ███████
██████     ▄▄▄▄▄    ▀██████     █████    ████      ████    ████████
██████     ██████▄    █████     █████    ▀██▀  ▄▄  ▀██▀    ████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████     █   ██   █     █████████
██████     █████▀    ██████     ███████       ████       ██████████
██████     ▀▀▀▀▀    ▄██████     ████████     ██████     ███████████
██████            ▄████████     ████████     ██████     ███████████
██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████▄▄▄▄▄█████████▄▄▄▄██████▄▄▄▄████████████
.DIWtoken.com.
▄██████████████████▄
███       ▀███████
███       █████████
███       █████████
███       █████████
███              ██
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███              ███
███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███
██████████████████▀

▄██████████████████▄
███████████▀ ███████
█████████▀   ███████
███████▀     ██▀ ███
███ ▀▀       █▄▄████
███          █▀▀▀▀██
███ ▄▄       ███████
██████▄     █▄ ▀███
█████████▄   ███▄███
███████████▄ ███████
▀██████████████████▀

▄██████████████████▄
████████████████████
███████████████▀▀ ██
█████████▀▀     ███
████▀▀     ▄█▀   ███
███▄    ▄██      ███
█████████▀      ▄██
█████████▄     ████
█████████████▄ ▄████
████████████████████
▀██████████████████▀
......SECURITY DECENTRALIZED...
whynotBTC
Full Member

Activity: 294

View Profile
November 22, 2017, 12:30:01 PM

Her gün aman haa dash alın demedim, keşke deseymişim. son düşüşlerde sağlam durdu, şimdi yine yükselmeye başladı.

Kendimce yüksek sayılacak bir fiyata 20 dash satış emri verip bırakmıştım. 0.07800000 BTC'den satılmış ve yükselmeye devam etmiş. Birden bu kadar çıkacağını tahmin etmiyordum. şimdi zor geri toplarım bunu. Neyse ki hepsi değildi, elimde kalanın yükselmesi yeter bana.

asıl yılsonuna doğru iyi yükseliş bekliyorum. 1 Dash 500 dolar olmadan hepsini satmam.

Geldik uyanın Smiley
Bu arada bu konu başlığı herkese ders olsun. Onlarca insan bile aynı anda scam, uzun vadeli kâr getirmez, şu coin daha iyi, bunun ekibi çok çalışmıyor gibi fikirler belirtse bile kendiniz kendi görüşünüzü yaratın. Newbie'sinden Legendary'sine hiç kimsenin bir coin hakkındaki yorumunu ciddiye alıp kararlarınızı ona göre vermeyin.
Hesaplar
Sr. Member

Activity: 403
Merit: 250

Pre-sale - March 18

View Profile
November 22, 2017, 12:43:44 PM

582 dolara kadar yükseldi, satmak isteyenler için güzel bir noktada duruyor şu anda.
Geçen sene 10 doların altında işlem görürken yüzüne bakılmayan Dash ne oldu da bir senede 50'ye katladı onu da siz araştırın.

Borracha
Full Member

Activity: 252
Merit: 105

View Profile
November 22, 2017, 06:55:26 PM

Dash'ı zamanında pahalı geldi diye almadım, ucuz coinlerden  alıp debelenip durdum bak şimdi ne hale geldi. Son pişmanlık faydasız artık ne yapalım, 2-3 tane alıp kenara atacam,  bu  Dash devam edecek yola belli.
Askit2
Hero Member

Activity: 981
Merit: 500

DIV - Your "Virtual Life" Secured and Decentralize

View Profile
November 22, 2017, 07:42:03 PM

nerde denk gelirsem geleyim scam iddiaları devam ediyor. dikkatli olmaktan fayda var.

https://hizliresim.com/0B7oDW

Zaten scam. Fakat şöyle: Dash ilk çıktığında yani xcoin olduğu zamanlarda kodunda şöyle bir yapı vardı. Zorluk belirli bir düzeyi aşmıyorsa -ki bu küçük bir eşik- bok başı 300-500 dağıt. Eğer düzey aşılıyorsa blok ödülünü düşür.

İlk piyasaya sürüldüğünde kimseyi haberdar etmeden tek işlemciyle oluk oluk starting mine ettiler coini, sonra vurdular pazarlamanın gözüne. Ekip çok bilgili ama ellerinde 1 milyona yakın dash (Eski x yada dark coin) var.

Satsalar piyasası sefile döner.

▄▄
        ▄█▀▀█▄
      ▄█▀ ▄▄ ▀█▄
      ▀ ▄████▄ ▀
   ▄▀ ▄ ▀████▀ ▄ ▀▄
 ▄▀ ▄███▄ ▀▀ ▄███▄ ▀▄
█  ███████  ███████  █
 ▀▄ ▀███▀ ▄▄ ▀███▀ ▄▀

▀▄ ▀ ▄████▄ ▀ ▄▀
      ▄ ▀████▀ ▄
      ▀█▄ ▀▀ ▄█▀
        ▀█▄▄█▀
          ▀▀
██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██████████▀▀▀▀▀████▀▀▀▀▀█████▀▀▀▀█████▀▀▀▀▀███████
██████            ▀████████     ████     █████    █████     ███████
██████     ▄▄▄▄▄    ▀██████     █████    ████      ████    ████████
██████     ██████▄    █████     █████    ▀██▀  ▄▄  ▀██▀    ████████
██████     ███████    █████     ██████     █   ██   █     █████████
██████     █████▀    ██████     ███████       ████       ██████████
██████     ▀▀▀▀▀    ▄██████     ████████     ██████     ███████████
██████            ▄████████     ████████     ██████     ███████████
██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████▄▄▄▄▄█████████▄▄▄▄██████▄▄▄▄████████████
.DIWtoken.com.
▄██████████████████▄
███       ▀███████
███       █████████
███       █████████
███       █████████
███              ██
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███              ███
███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███
██████████████████▀

▄██████████████████▄
███████████▀ ███████
█████████▀   ███████
███████▀     ██▀ ███
███ ▀▀       █▄▄████
███          █▀▀▀▀██
███ ▄▄       ███████
██████▄     █▄ ▀███
█████████▄   ███▄███
███████████▄ ███████
▀██████████████████▀

▄██████████████████▄
████████████████████
███████████████▀▀ ██
█████████▀▀     ███
████▀▀     ▄█▀   ███
███▄    ▄██      ███
█████████▀      ▄██
█████████▄     ████
█████████████▄ ▄████
████████████████████
▀██████████████████▀
......SECURITY DECENTRALIZED...
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
November 22, 2017, 07:46:57 PM

Zaten scam. Fakat şöyle: Dash ilk çıktığında yani xcoin olduğu zamanlarda kodunda şöyle bir yapı vardı. Zorluk belirli bir düzeyi aşmıyorsa -ki bu küçük bir eşik- bok başı 300-500 dağıt. Eğer düzey aşılıyorsa blok ödülünü düşür.

İlk piyasaya sürüldüğünde kimseyi haberdar etmeden tek işlemciyle oluk oluk starting mine ettiler coini, sonra vurdular pazarlamanın gözüne. Ekip çok bilgili ama ellerinde 1 milyona yakın dash (Eski x yada dark coin) var.

Satsalar piyasası sefile döner.

İyide azar azar yedirmek varken niye küt diye satsınlar Smiley niye kendi bacaklarına sıksınlar.
Üstelik dash için asic cihazları çıktıktan sonra işin rengi değişti. Genele yayılmaya başladı.
Block explorer hareketlerini izlerseniz rich list neredeyse hiç değişmiyor.
Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
November 22, 2017, 08:32:20 PM

Alıp bekleyin uzun vadede işimize yarar. Inşallah gerçek yüksek değerini görür.

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
username001
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
November 22, 2017, 09:02:21 PM

ne scami ya, saka misiniz?
nesso
Sr. Member

Activity: 629
Merit: 259

View Profile
November 22, 2017, 09:13:29 PM

birinin lafi vardi burada okumustum en büyük scam en cok parayi kazandirir diye. bu dashte durum tam olarak böyle.
o kadar yazildi cizildi scam denildi ama bugün geldigi nokta ortada. kim bilirdi 500 dolari gececegini? espressodelisi bilmis iste, umarim 500 olmadan satmamistir dedigi gibi.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: