Bitcoin Forum
April 19, 2024, 04:37:03 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: [DOGE Analiz] Lethapudi gelecekten geldi  (Read 3766 times)
dnz gns
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
May 29, 2017, 08:32:22 AM

şuanki piyasa durumuna göre olmaz diye bir kavram yok ancak grafik takibi bu işlerde daha gerçekçi graikten az biraz anlayan bile grafikleri alsatlarının sürekli doğruyu verdiğini görecektir.
en kötü zararsız çıkış sağlar . öngörü farklı bir durum tabi burdaki grafik olayı daha kapsamlı olmuş bilen bilir aslında.
umarım öngörünüz tutar sizi dikkate alıp elindeki bir kısım parayı yatıranlar kazanır.
kaybederlerse pis söverler çünkü sen paylaştın diye aldım diyecek salak çok Cheesy
1713544623
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713544623
Reply with quote  #2

1713544623
Report to moderator
1713544623
Hero Member
*

Ignore
1713544623
Reply with quote  #2

1713544623
Report to moderator
1713544623
Hero Member
*

Ignore
1713544623
Reply with quote  #2

1713544623
Report to moderator
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713544623
Hero Member
*

Ignore
1713544623
Reply with quote  #2

1713544623
Report to moderator
Lethapudi (OP)
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
May 29, 2017, 08:45:46 AM

şuanki piyasa durumuna göre olmaz diye bir kavram yok ancak grafik takibi bu işlerde daha gerçekçi graikten az biraz anlayan bile grafikleri alsatlarının sürekli doğruyu verdiğini görecektir.
en kötü zararsız çıkış sağlar . öngörü farklı bir durum tabi burdaki grafik olayı daha kapsamlı olmuş bilen bilir aslında.
umarım öngörünüz tutar sizi dikkate alıp elindeki bir kısım parayı yatıranlar kazanır.
kaybederlerse pis söverler çünkü sen paylaştın diye aldım diyecek salak çok Cheesy

İnşallah parayla sildiğimiz aydınlık günleri göreceğiz  Cool
Lethapudi (OP)
Sr. Member

View Profile
May 29, 2017, 09:11:49 AM
Last edit: May 29, 2017, 09:46:25 AM by Lethapudi

Sayın konu sahibi,
bakış açınız sınırlı sayıda olan, zorluğu gittikçe artan coinler için denenebilir ancak DOGE bir çok üyemizin de yazdığı gibi 50 satoshi lik bir coin. bunun üzeri tamamen spekülatif.
size tavsiyem bu tasarladığınız strateji ile digibyte, litecoin gibi segwit geçişini tamamlamış coinler ile bir çalışma yapmanız olacaktır.

Bilgisayara geçip DigiByte için gerekli testi yaptım. DigiByte'de 0.85m market kapasitelik potansiyel mevcut fakat DigiByte bütün altcoinlerin ivmelendiği özellikle 0.2 - 0.45 m aralığına girmedi. Birçok altcoin başarılı olmadığı için değil, eşik değerine gelemediği için maximuma ulaşamıyor.

Bu aralıkta ivmelenen altcoinler
ripple https://i.hizliresim.com/QaD8YZ.png
ethereum https://i.hizliresim.com/j80rVm.png
nem https://i.hizliresim.com/Lyk81o.png

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
May 29, 2017, 10:26:45 AM

Bence Doge un şuan 112 satoshi olması bile mucize. bu coin çıkış başlamadan önce 16-17satoshilerde geziniyordu. o zamanlar bizde artacağını biliyorduk ama 30-35 satoshiye kadar artar gözüyle bakıyorduk. Doge coini severim ama 40 satoshi bile bence pahalı suan 112 satoshi ve siz daha yükselecek diyorsunuz. %10 yükselme ihtimali varsa %90 30-40 arasına dönme ihtimali var diyorum. Grafiğe yada başka birşeye bakmıyorum sadece yılların deneyimiyle bunu söylüyorum. Şuan elimde doge olsa hepsini dumplar 30altına inmeden 1 tane bile almam.
Holess
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 316

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
May 29, 2017, 11:42:44 AM

enteresan yorumlar olmuş ama DOGE için bu fiyat bile yüksek iken neden bitmek tükenmek bilmeyen bir coin için sıçrama olsun anlamış değilim.
yinede diceden kazanılan dogeleri kenarda tutmakta fayda var.

C                ▄███▄
               ▐█████▌
  ▄███▄         ▀███▀        ▄███▄
 ▐█████▌   ▄▄███████████▄▄  ▐█████▌
  ▀██████▄███▀▀       ▀▀█████████▀
      ▀████▀             ▀████
      ▐██▌    ██     ██    ▐███▄▄
      ███   ▄▄ ██▀▀▀██ ▄▄   █████▌
 ▄███▄██▌  ▐▌   ██▀██  ▌▐▌  ▐██▀▀
▐████████   ▀▀   ███   ▀▀   ███▌
 ▀███▀▀██▌                 ▐████▄███▄
       ▐███▄▄           ▄▄██▀ ▀██████▌
   ▄███▄██▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀     ▀███▀
  ▐█████▌   ▀▀█████████▀██▄███▄
   ▀███▀        ▄███▄    ▐█████▌
               ▐█████▌    ▀███▀
                ▀███▀
VIR

POWERED BY

RUNNING ON

OCTOPUSROBOTS
TEZOS BLOCKCHAIN
\
Invest in the virucidal safety    ─────────────────
                     ███▄
                    █████▌
                  ▄██████
                 ███████▌
              ▄▄███████▀
 ▄████  ▄▄▄▄▄███████████████▄
▐████▌ ██████████████████████▌
█████ ▐████████████████████▄██
█████ ▐██████████████████████▌
▐████▌ ███████████████████▄██
 ▀████  ▀▀▀▀▀▀█████████████▀
                ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
EASY TO USE             ▐▌
             ██
            ▐██▌
        ▄█▄ █▌▐█        ▄█▄
▄▄▄▄▄▄▄█▀ ▀██  █▌    ▄▄█▀ ▀█▄▄▄▄▄▄
██████▀     ▀  ▐█   █▀▀     ▀█████
                █▌ ▐█
                ▐█ █▌
                 █▐█
                 ▐█
EVOLVING CONCEPT             ▄▄▄▄
        ▄▄███▀▀▀▀███▄▄
      ▄██▀          ▀██▄
     ▀▀▀              ▀▀▀
   ▄███▌              ▐███▄
  █████                █████
 ▐█████                █████▌
 ▐█████                █████▌
  ▀████▌              ▐████▀
              ▄██▄    ▄▄▄
             ▐█████████▀
              ▀██▀
HELPFUL SUPPORT
/
Lethapudi (OP)
Sr. Member

View Profile
May 29, 2017, 12:52:07 PM
Last edit: May 29, 2017, 01:10:55 PM by Lethapudi

Üstteki iki cevaba göre Türkçe olarak açıklamaya çalışacağım.

Ben kasabanın iyi yürekli insanı olarak köyün muhtarı olmaya adaylığımı koydum ve benim rakiplerim var. Hepsi kötü kalpli insanlar ama biri kaymakamın oğlu, diğeri valinin oğlu, bir diğeri başbakanın oğlu. Şimdi söyleyin. Köyün muhtarı ben mi olacağım yoksa sırf tanındığı için başbakanın oğlu mu? Ya da şöyle söyleyeyim köyün muhtarlığını kazanma şansı sırasıyla Başbakan'ın oğlu > Vali'nin oğlu > Kaymakam'ın oğlu > Ben.
Bu olayda biz başbakanın oğlunun muhtar olacağını önceden tahmin ettiğimiz için aylar öncesinden başbakanın oğluna yalakalık yapan kişiyiz. Bizim gibi kişilere yancı deniyor yani köy batmış mı, çıkmış mı bizi ilgilendirmiyor biz sadece keyfimize bakıyoruz sonra da Allah'ın izniyle parayı götüreceğiz ve cugaramızı yakacağız Cool

Olaydaki karakterler
Ben: mıhtar adayı
Başbakan'ın oğlu Doge: geleceğin mıhtarı
Başbakan: balina
Köylüler: keriz
Penguen
Hero Member

Merit: 500

View Profile
May 29, 2017, 01:11:53 PM

Dogeden uzak durun.  Shocked
Bir sürü yeni gelişen proje ve coin varken Doge ye  sıra gelmez.
Lethapudi (OP)
Sr. Member

View Profile
May 29, 2017, 01:18:57 PM

Valla buda ayrı bir istatistik konusu hocam genelde Bitcointalk'ın Türkçe sayfasında ne olmaz deniyorsa oluyor. Şu an Doge'nin artma ihtimalini daha da arttırdınız teşekkürler Tongue
Penguen
Hero Member

View Profile
May 29, 2017, 01:32:53 PM

Dogeden uzak durun.  Shocked
Bir sürü yeni gelişen proje ve coin varken Doge ye  sıra gelmez.

Valla buda ayrı bir istatistik konusu hocam genelde Bitcointalk'ın Türkçe sayfasında ne olmaz deniyorsa oluyor. Şu an Doge'nin artma ihtimalini daha da arttırdınız teşekkürler Tongue

Birde şu açıdan bakın daha yeni 15-20 sat lara düştü, şu an 110 sat larda; neriye çıkmış yaklaşık 190 sat lara; artış ve pump zaten olmuş doge için yani 20 sat ken 1 btc alsan 190 de 10 btc olmuş zaten daha ne kadar pump yemesini bekliyorsunuz onu anlamadım.
Lethapudi (OP)
Sr. Member

View Profile
May 29, 2017, 01:37:58 PM

Birde şu açıdan bakın daha yeni 15-20 sat lara düştü, şu an 110 sat larda; neriye çıkmış yaklaşık 190 sat lara; artış ve pump zaten olmuş doge için yani 20 sat ken 1 btc alsan 190 de 10 btc olmuş zaten daha ne kadar pump yemesini bekliyorsunuz onu anlamadım.

Talebe göre Ethereum'un market kapasitesini bütün coinlere oranladım.
Sonra Ethereum'la hiçbir coin bir tutulamayacağı için -%15 çıkardım.
Gelecekteki market kapasitesi / şimdiki market kapasitesi = kar
Dogecoin = 6.3x verdi
Buda bir balina şu anki taleple Dogecoin'i pumplarsa koyduğu parayı 6.3x'e kadar katlayabileceği anlamına geldi.
Diğer coinler 1-3x di.
balina olmasakta küçük kalpazan hamsiler olacağız
Penguen
Hero Member

View Profile
May 29, 2017, 02:27:53 PM

Yanlış anlamayın ama tarihin tekerrürden ibaret olduğunu hatırlatmak isterim. Umarım Kalpazan hamsi olacağım derken, yem hamsi olmazsınız. Siz temel analiz yapmışsınız, saygım var ; bende teknik analiz paylaşayım. Tabi ki son karar sizin. Bol kazançlar dilerim. YTD

Lethapudi (OP)
Sr. Member

View Profile
May 29, 2017, 02:32:12 PM

Yanlış anlamayın ama tarihin tekerrürden ibaret olduğunu hatırlatmak isterim. Umarım Kalpazan hamsi olacağım derken, yem hamsi olmazsınız. Siz temel analiz yapmışsınız, saygım var ; bende teknik analiz paylaşayım. Tabi ki son karar sizin. Bol kazançlar dilerim. YTD

Bakın bazı kurallar vardır. Eğer risk alacaksanız riskin buna değer bir şey olması gerekir. Kimse %50 para kazanmak için %50 kaybetmeyi göze almaz. Eğer risk alınacaksa bu 6.3x'e çıkma ya da 0.5x'e düşme riski olur. Başka bir şey değil, değerli mesajların için teşekkürler
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
May 29, 2017, 02:33:23 PM

Konunun neresinden tutsam elimde kalıyor. Bu nasıl bir analiz çalışmasıdır?
Varsayımın varsayımının varsayımı üzerine kurulu bir mantık, üzerine bir tutam coin adı, azıcıkta istatistik havası vermek adına sayılar sunulmuş.
nedense aklıma ysk yazılımcısının itirafı konusu geldi Smiley o konuda da baya bir eğlenmiştik. https://bitcointalk.org/index.php?topic=1876885.0
Lethapudi (OP)
Sr. Member

View Profile
May 29, 2017, 02:39:07 PM

Varsayımın varsayımının varsayımı üzerine kurulu bir mantık, üzerine bir tutam coin adı, azıcıkta istatistik havası vermek adına sayılar sunulmuş.
nedense aklıma ysk yazılımcısının itirafı konusu geldi Smiley o konuda da baya bir eğlenmiştik. https://bitcointalk.org/index.php?topic=1876885.0

Geleceği gören bir kürem olmadığı için tabiki varsayımda bulunacağım. Varsayımlarım gayet güzel temellere dayanıyor, olayı anlayamadığınız için böyle konuşmanız doğal. Sorun yok iki üst mesajda Türkçesini de anlattık. Olursa olur, olmazsa olmaz ben kenara Doge'mi koydum.

Konu tutar veya tutmaz ama taleple coin fiyatının doğru orantılı artışını varsayım diye küçümsemeniz baya bi yarı cahillik oluyor.
Penguen
Hero Member

View Profile
May 29, 2017, 02:41:19 PM

Haklısınız üstadım; zaten o paylaştığım analiz değildi; tarihin tekerrür etmesini göstermek amacındaydım. Yoksa analiz yapmak bana mı kalmış; estağfurullah. Analiz paylaşımı yapan bir sürü merci var. Oralara bakıp incelemek doğrusudur. Yinede bilmeyen arkadaşlara uyarı mahiyetindedir. Sonradan pişman olmasınlar.
ofergul
Full Member

Activity: 209
Merit: 100

View Profile
May 29, 2017, 02:50:42 PM

doge kendi ekosistemini oluşturmuş bir coin, doge ile direk alışveriş yapılabiliyor, shapeshift, jaxx entegre, dice vs kullanımı kolay, bircok borsaya ekli, web wallet, paper wallet vs hepsi senelerden beri aktif ama aynı zamanda sayısı çok fazla, hiçbir gelişme yok. ben şahsen doge a yatırım yapacağıma uzun vadede dgb vs sc ye yapardım.
Lethapudi (OP)
Sr. Member

View Profile
May 29, 2017, 04:38:38 PM

Sürü psikolojisi denen bir şey var. Doge'de otlatılmayı bekleyen sürü var sadece başına geçecek çobanı arıyor. Söylediğiniz her şey geçersiz. Ben analizime güveniyorum.
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
May 30, 2017, 07:05:13 AM

Döndügü fiyata göre islem hacmi cok ilginc derecede yüksek bana göre. Martın sonundan itibaren guzel bir hacimsel tırmanıs var. Uzunca bir süredirde toparlamıslar diplerden ucuz ucuz. Yükselen dipler yapması cok olumlu. Yeni zirvede yapacaktır bence kısa sürede.
lastguard
Full Member

Activity: 125
Merit: 100

View Profile
May 30, 2017, 10:12:21 AM

herşeyi geçtim de ilk yazıdaki etc varken neden waves alınsın durumunu anlamadım. Bana sorarsanız etc komple neden alınsın o bile belli değil, eth ilk çıkış amacı bir token değil bir platformdu, bana etc alt yapısında çalışan adam gibi bir proje gösterebilen varmı.

ignorance is bliss.
Lethapudi (OP)
Sr. Member

View Profile
May 30, 2017, 11:18:10 AM

herşeyi geçtim de ilk yazıdaki etc varken neden waves alınsın durumunu anlamadım. Bana sorarsanız etc komple neden alınsın o bile belli değil, eth ilk çıkış amacı bir token değil bir platformdu, bana etc alt yapısında çalışan adam gibi bir proje gösterebilen varmı.

Önemli olan proje falan değil arkadaşlar. Herkeste ETH yükseldiyse kardeşi ETC de yükselir beklentisi var. Coin işinde önemli olan insanlara beklenti satmak.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: