Bitcoin Forum
April 27, 2024, 12:30:22 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Pareri despre viitorul bitcoin  (Read 3174 times)
asfdgtrds (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
June 08, 2017, 08:20:37 AM
 #1

Cum s.a ajuns la impartirea asta in comunintate? Ma uit pe reddit/bitcoin si vad numai terminati cu desene si cu mandria lor bip148. Pe reddit/btc sunt altii care promoveaza bitcoin unlimited, este comunitatea bitcoin atat de retardata? Segwit era destul ca sa rezolve problema taxelor de minat, chestia asta cu bitcoin si bitcoin classic mi.a futut starea pentru prima oara in legatura cu bitcoin, niciodata nu m.am indoit de viitorul bitcoin mai mult ca acum. Voi ce pareri aveti?
1714177822
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714177822

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714177822
Reply with quote  #2

1714177822
Report to moderator
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
June 08, 2017, 09:47:49 AM
 #2

Na, eu m-am intors sa vad ce este cu puseul actual in lumea crypto (ca m-am jucat cu BTC in epoca minatului cu placa video)

Nici nu stiu daca sa rad sau sa plang...Plansul vine de la amaratul de BTC pe care il mai am (ramas de atunci. Legat adica de valoarea lui actuala pe care as putea sa o pierd)

Tin minte ca atunci era in voga sa fie laudata crypto ca "alternativa la moneda standard"...insa acum descopar ca nu mai este vorba de asa ceva cand plata "unei prajituri" contine taxe mai mari decat valoarea prajiturii basca nici vorba sa mai fie ceva cat de cat instant (ca trebuie sa astepti dupa plata mai mult timp decat ii ia prajiturii sa te..."paraseasca")

Deci ca alternativa la moneda clasica a dat gres: platile marunte sunt deseu (chiar ma gandesc la minerii actuali care fac castiguri minuscule si trebuie sa faca tranzitia prin alte monede ca sa evite temuta 0.001 BTC taxa "minimo-obisnuita", adica 2.7 dolari)

A ramas bisnitareala cu btceul.

Iar legat de ce spune initiatorul cu imparteala asta eu nici macar nu o inteleg (desi pentru aia aproape 3000 dolari stationati in ce mai am parca s-ar cere sa ma strofoc sa inteleg daca ma paste o alta pierdere sau nu)
mr.robot8
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 938
Merit: 159


View Profile WWW
June 10, 2017, 11:20:11 AM
Merited by bitcoin-shark (10)
 #3

eu nu sint de acord cu hard fork la bitcoin as prefera sa ramina in situatia de acuma,taxele sint mari e adevarat dar se pot scimba in alta moneda tip doge inaite de tranzactie si pe urma reschimba inapoi...
Nixzor
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 203
Merit: 100



View Profile WWW
June 20, 2017, 10:11:48 PM
 #4

Segwit ar fi viitorul, totusi sa nu uitam ca bitcoinul va fi folosit in continuare pentru tranzactii de valoari mari, nu il vad sa fie conceput pentru a cumpara o cafea.

M0ndialu
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 819
Merit: 1000



View Profile WWW
June 21, 2017, 08:26:57 AM
 #5

sincer este aiurea ca se misca atat de greu BTC si va avea de pierdut daca nu se rezolva. spre exemplu azi am dat o comanda la PCgarage si am vrut sa platesc prin BTC, dar ma grabeam asa ca am preferat sa platesc cu CASH, am mai platit si 11 lei in plus rambursul.. decat sa astept 1 ora sa mut ceva BTC..si sa fac plata.

Nea Sandu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 478
Merit: 285


Crypto Way is the only Way!


View Profile WWW
June 28, 2017, 07:47:09 AM
 #6

eu nu sint de acord cu hard fork la bitcoin as prefera sa ramina in situatia de acuma,taxele sint mari e adevarat dar se pot scimba in alta moneda tip doge inaite de tranzactie si pe urma reschimba inapoi...
fara telenovele nu ar fi hype!
sunt de aceeasi parere ca Bitcoin nu are probleme. daca vrei microtranzactii ai o gramada de variante pe piata


Goana dupa Bitcoin

▬▬▬▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
  ▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬
..DMEX ..

AmunRa
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 338
Merit: 250


I use recycled electrons


View Profile WWW
June 28, 2017, 12:55:52 PM
 #7

BItcoin o sa o ia la vale cel tarziu la anul.Deja a pierdut mult in fata la alt coin mai noi. Scarcity sa dovedit ca nu este un lucru bun iar visul ca un bitcoin sa ajunga un milion sa spulberat deja.Ca sa nu mai vorbim de pretul unei tranzactii la ora actuala
Este numai parerea mea Smiley

Oracol Xor-Stay tuned for ICO info www.oracol.mobi
mr.robot8
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 938
Merit: 159


View Profile WWW
July 02, 2017, 07:42:35 AM
 #8

sar putea nu se stie exact ca pe 1 august sa se faca un hard fork(eu sper ca nu) si sa obtinem 2 noi monezi bitcoin A si bitcoin B dar intrebarea este pretul lor care va fi? se va mentine pretul actual? eu cred ca nu...
Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
September 14, 2017, 04:05:33 PM
 #9

Salut. Din punctul meu de vedere viitorul bitcoin va fi unul relativ ok. Desi guvernul chinez a restrictionat moneda bitcoin pe teritoriul Chinei si moneda este in scadere cu aprox 400 $, cred ca isi va reveni si bitcoin va ajunge din nou la o valoare in jur de 4000 $

wickedsick
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 467
Merit: 250


View Profile
September 14, 2017, 04:26:20 PM
 #10

am sa las asta aici https://medium.com/@JesseLivermore/dear-crypto-youre-being-played-by-wall-street-35a1117ef859

IMO pana la sfarsitul anului BTC-ul va fi peste 7k USD...hold strong guys
cryptopreacher
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 251
Merit: 100


https://blog.gohelpfund.com


View Profile WWW
September 14, 2017, 04:55:05 PM
 #11

am sa las asta aici https://medium.com/@JesseLivermore/dear-crypto-youre-being-played-by-wall-street-35a1117ef859

IMO pana la sfarsitul anului BTC-ul va fi peste 7k USD...hold strong guys

Interesanta 'teoria conspiratiei', dar cam atat este, o teorie bazata pe evenimente care s-au desfasurat deja. Poate va fi $2k sau $7k la sfarsitul anului. Who knows? Remains to be seen  Smiley
valentin68
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 459
Merit: 104


View Profile
September 15, 2017, 06:45:40 AM
 #12

Eu am vandut 95% din bitcoinul pe care il aveam inainte de acest fork (cu BCC). Si imi pare rau acum, n-am striu ce sa fac. Si am avut destul bitcoin si am pierdut destul, ca sa zic asa. Acum ca pretul bitcoin a inceput sa scada de la 5000 la 3000 poate mai recuperez ceva si cumpar din nou. Am ceva bitcoin si la Hashnest poate imi mai iese si de acolo cate ceva.
 Pretul bitcoinului o sa fie cam 3000-3400 in urmatoarele 2 saptamani apoi va incepe sa creasca incet incet in urmatorii ani. de unde stiu? Uite de aici, pana acum am tot fosst pacalit de indieni, dar in site-ul asta am incredere
http://dollarrupee.in/btc-to-inr-today-and-forecast
zoltanb
Member
**
Offline Offline

Activity: 162
Merit: 24


View Profile
September 15, 2017, 07:17:39 AM
 #13

Eu am vandut 95% din bitcoinul pe care il aveam inainte de acest fork (cu BCC). Si imi pare rau acum, n-am striu ce sa fac. Si am avut destul bitcoin si am pierdut destul, ca sa zic asa. Acum ca pretul bitcoin a inceput sa scada de la 5000 la 3000 poate mai recuperez ceva si cumpar din nou. Am ceva bitcoin si la Hashnest poate imi mai iese si de acolo cate ceva.
 Pretul bitcoinului o sa fie cam 3000-3400 in urmatoarele 2 saptamani apoi va incepe sa creasca incet incet in urmatorii ani. de unde stiu? Uite de aici, pana acum am tot fosst pacalit de indieni, dar in site-ul asta am incredere
http://dollarrupee.in/btc-to-inr-today-and-forecast


Pretul / rata bitcoin-ului e influentat de foarte multe sentimente, speculatii, speculantii care controleaza media si asa mai departe. Eu cred ca nici o persoana nu poate estima in acest moment care va fi pretul in 2020.
Santinella
Member
**
Offline Offline

Activity: 80
Merit: 10


View Profile
September 15, 2017, 07:36:41 AM
 #14

3140$ la momentul pstarii cu ceva scaderi pe la 3080-3070$ minutele anterioare.
nu se poate preconiza pretul de ora viitoare...ce sa mai vorbim de luna viitoare sau anii...
posibil sa mai scada zilele urmatoare, chiar sa vedem sub 2900$, dar sa nu ne speriem pentru ca isi va reveni, ca de fiecare data.
sa fim totusi realisti, pretul de 4500-4800$ (nu mai vorbim de varful 4930$) au fost preturi artificiale, umflate....tocmai poate chiar pentru caderea asta. balenele controleaza si aduna!
eu consider ca isi va reveni undeva intre 3500-4000$ saptamanile urmatoare.
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
October 25, 2017, 07:36:50 PM
 #15

La cât este de dezvoltată platforma blockchain mereu se vor găsii soluții pentru astfel de probleme, cât timp se scot bani frumoşi şi este în continuare rentabil consider că băieții mari au grijă să se învârtă roțile.
Undermood
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 950
Merit: 1000



View Profile
October 30, 2017, 07:06:19 PM
 #16

Salutare, 
 Nici eu niciodata n-am avut indoieli despre viitorul Bitcoin,cu cat mi mult sunt in acest joc cu atit mai mult imi stralucesc ochii Smiley
 
  Eu cred ca Bitcoin este viitorul tutror, se va schimba multe pe viitor.
Chiar am aşa o parere ca in viitor nu voi mai exista monede şi keş, va fi totul electornic. Cel putin parerea mea Smiley 

             ╓▄▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄╖,
         ,▄██▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█▄,
        ▄████▀▀░░        ░╙▀▓███▓,
      ,███╣▒▒▒░░╓╖╖╖╖╖╖,░░░▒▒╢▓▓▓[
     ╓▓██▓▓▓███▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██▓╢▓▓▓▓
    ╖▒▓▓▓▓▓██████▀▀▀▀▀▀▀██████▓▓▓▓▒░,
   ╫▒▒▓▓▓▓▓▓▒               "▓▓▓▓▓▓  ╟
  ▐▓░░░▓▓▓▓▓▓╖              ▓▓▓▓▓▓░  ]
 ,▓▓░░░░╙▓▓▓▓▓▄           ╓▓▓▓▓▓▓`░░ ▐▓▌
 ╟▓▓▌░░░ ╙▓▓▓▓▓▓         ╓▓▓▓▓▓▓░░░░╓▓▓▓
 ╟▓▓▓▓   ░`▓▓▓▓▓▓,      ╟▓▓▓▓▓╜░░░░╓▓▓▓▓
 ╙▓▓▓▓▓,░ ░ ▓▓▓▓▓▓╖   ,▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒░╟▓▓▓▓▌
  ▓▓▓▓▓▓╖░   ╙▓▓▓▓▓▌ ╓██████▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓`
   ╙▓▓▓▓▓▌  ░░╙▓▓▓▓▓▓█████▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓
    ╙▓▓▓▓▓▓  ░░░▓▓▓▓▓▓███▓╢╣╢╢▓███▓█▀
      ▓▓▓▓▓▓@░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▀
        ▀▓▓▓▓▓▄░▒▒░▓▓▓▓▓▓██████▀▀
            ╙▀▀▀██████████▀▀▀`
InfinitusToken.io
███
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███

   ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
   ███
⚑⚑ Read our Whitepaper
⚑⚑ Medium ⚑⚑ Telegram
[/ta
mr.robot8
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 938
Merit: 159


View Profile WWW
October 30, 2017, 07:30:27 PM
 #17

si eu cred ca viitorul este al virtualului partea cash va dispare incet incet,dar poate bitcoinul nu va mai fi moneda virtuala principala si va fi inlocuita de ethereum de exemplu,de ce nu?
Undermood
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 950
Merit: 1000



View Profile
October 31, 2017, 06:19:14 PM
 #18

 Da da ai spus exact aceia ce gindesc mr.robot8.

Ma uit la lumea care nici nu au ideie ce este Bitcoin şi ma mandresc cu mine insuti, plus - minus am ideie de ce va fi in viitor pe piata economica .

             ╓▄▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄╖,
         ,▄██▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█▄,
        ▄████▀▀░░        ░╙▀▓███▓,
      ,███╣▒▒▒░░╓╖╖╖╖╖╖,░░░▒▒╢▓▓▓[
     ╓▓██▓▓▓███▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██▓╢▓▓▓▓
    ╖▒▓▓▓▓▓██████▀▀▀▀▀▀▀██████▓▓▓▓▒░,
   ╫▒▒▓▓▓▓▓▓▒               "▓▓▓▓▓▓  ╟
  ▐▓░░░▓▓▓▓▓▓╖              ▓▓▓▓▓▓░  ]
 ,▓▓░░░░╙▓▓▓▓▓▄           ╓▓▓▓▓▓▓`░░ ▐▓▌
 ╟▓▓▌░░░ ╙▓▓▓▓▓▓         ╓▓▓▓▓▓▓░░░░╓▓▓▓
 ╟▓▓▓▓   ░`▓▓▓▓▓▓,      ╟▓▓▓▓▓╜░░░░╓▓▓▓▓
 ╙▓▓▓▓▓,░ ░ ▓▓▓▓▓▓╖   ,▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒░╟▓▓▓▓▌
  ▓▓▓▓▓▓╖░   ╙▓▓▓▓▓▌ ╓██████▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓`
   ╙▓▓▓▓▓▌  ░░╙▓▓▓▓▓▓█████▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓
    ╙▓▓▓▓▓▓  ░░░▓▓▓▓▓▓███▓╢╣╢╢▓███▓█▀
      ▓▓▓▓▓▓@░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▀
        ▀▓▓▓▓▓▄░▒▒░▓▓▓▓▓▓██████▀▀
            ╙▀▀▀██████████▀▀▀`
InfinitusToken.io
███
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███

   ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
   ███
⚑⚑ Read our Whitepaper
⚑⚑ Medium ⚑⚑ Telegram
[/ta
noracortez
Member
**
Offline Offline

Activity: 129
Merit: 10


View Profile
November 01, 2017, 07:11:51 AM
 #19

BItcoin o sa o ia la vale cel tarziu la anul.Deja a pierdut mult in fata la alt coin mai noi. Scarcity sa dovedit ca nu este un lucru bun iar visul ca un bitcoin sa ajunga un milion sa spulberat deja.Ca sa nu mai vorbim de pretul unei tranzactii la ora actuala
Este numai parerea mea Smiley

De ce spui asta? Cifrele arată că este într-o continuă creștere  Tongue
Undermood
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 950
Merit: 1000



View Profile
November 01, 2017, 06:17:25 PM
 #20

Salutare prieteni

  N-aş sfatui pe nimeni sa lase mainele in jos, suntem in ceştere continua. Wink

             ╓▄▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄╖,
         ,▄██▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█▄,
        ▄████▀▀░░        ░╙▀▓███▓,
      ,███╣▒▒▒░░╓╖╖╖╖╖╖,░░░▒▒╢▓▓▓[
     ╓▓██▓▓▓███▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██▓╢▓▓▓▓
    ╖▒▓▓▓▓▓██████▀▀▀▀▀▀▀██████▓▓▓▓▒░,
   ╫▒▒▓▓▓▓▓▓▒               "▓▓▓▓▓▓  ╟
  ▐▓░░░▓▓▓▓▓▓╖              ▓▓▓▓▓▓░  ]
 ,▓▓░░░░╙▓▓▓▓▓▄           ╓▓▓▓▓▓▓`░░ ▐▓▌
 ╟▓▓▌░░░ ╙▓▓▓▓▓▓         ╓▓▓▓▓▓▓░░░░╓▓▓▓
 ╟▓▓▓▓   ░`▓▓▓▓▓▓,      ╟▓▓▓▓▓╜░░░░╓▓▓▓▓
 ╙▓▓▓▓▓,░ ░ ▓▓▓▓▓▓╖   ,▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒░╟▓▓▓▓▌
  ▓▓▓▓▓▓╖░   ╙▓▓▓▓▓▌ ╓██████▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓`
   ╙▓▓▓▓▓▌  ░░╙▓▓▓▓▓▓█████▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓
    ╙▓▓▓▓▓▓  ░░░▓▓▓▓▓▓███▓╢╣╢╢▓███▓█▀
      ▓▓▓▓▓▓@░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▀
        ▀▓▓▓▓▓▄░▒▒░▓▓▓▓▓▓██████▀▀
            ╙▀▀▀██████████▀▀▀`
InfinitusToken.io
███
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███

   ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
   ███
⚑⚑ Read our Whitepaper
⚑⚑ Medium ⚑⚑ Telegram
[/ta
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!