Bitcoin Forum
May 13, 2024, 11:41:07 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Çevrenizdekiler coin trade yaptığınızı biliyor mu?  (Read 3801 times)
arlington
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
June 09, 2017, 03:23:03 AM

Sınırlı sayıda insana bahsediyorum diyeyim, teknolojiden ekonomiden borsadan vs. az da olsa anlamayan insana nasıl anlatacaksın? Zaman kaybı.
1715600467
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715600467
Reply with quote  #2

1715600467
Report to moderator
1715600467
Hero Member
*

Ignore
1715600467
Reply with quote  #2

1715600467
Report to moderator
1715600467
Hero Member
*

Ignore
1715600467
Reply with quote  #2

1715600467
Report to moderator
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715600467
Hero Member
*

Ignore
1715600467
Reply with quote  #2

1715600467
Report to moderator
1715600467
Hero Member
*

Ignore
1715600467
Reply with quote  #2

1715600467
Report to moderator
1715600467
Hero Member
*

Ignore
1715600467
Reply with quote  #2

1715600467
Report to moderator
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
June 09, 2017, 06:30:41 AM

Kişilik olarak fazlasıyla paylaşımcı biriyimdir. Bu sebeple başıma çok sayıda ilginç olay gelmiştir.  Çevremdekilere en azından bitcoin nedir ? diye anlatmaya başladığımda yada sen ne yapıyorsun bunlar la dedikleri zaman ki verdiğim cevaplar karşısında gösterdikleri tepki üzerine artık bu konuda pek paylaşım yapmıyorum. Çünkü hemen ponzi , network veya saadet zinciri yaftasını yapıştırıyorlar ve sanki onları da bu sisteme üye yapmaya kalkıyorum diye düşünüyorlar. Kaldı ki bahsettiğim insanların çoğu dijital dünya ile iç içe ve çevrelerinde teknoloji denilince ilk akla gelen kişiler. Diğerlerine anlatmaya kalkınca ne olur bilemiyorum.  Smiley

HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
June 09, 2017, 07:05:57 AM

bitcoin dediğimde " ne koyunu? " cevabını aldıktan sonra ben birşeyler anlatmayı bıraktım..

Aynı cevabı bende aldım ve artık beni her görenin koyunlar doğuruyor mu demelerine alıştım Smiley Bitcoin deyince ben canlıdan yanayım elle tutulmayan birşey inanmam diyende var Smiley
Mihaylovic
Sr. Member

Activity: 910
Merit: 255

View Profile
June 09, 2017, 07:20:49 AM

zincir tehlikeli bir kelime )). insanların aklına titanı getiriyor. Ben anlatmayı bıraktım zaten. isteyen açsın okusun.
Alyattes
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
June 09, 2017, 07:26:11 AM

Eşime söylüyorum ama başkalarına anlatmak gerçekten çok zor. En azından teknolojiye yatkın bir tarafı olması lazım, belki para borsası diyerek geçebilirsiniz. İnsanlar sanal olan her şeye biraz mesafeli yaklaşıyorlar.
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
June 09, 2017, 07:38:38 AM

Eşim hala inanmıyor, oyun oynuyorsun diyor. Cheesy Sad
Foxin
Newbie
*

Activity: 39

View Profile
June 09, 2017, 10:26:56 AM

Genelde ilk sorum bitcoin'i duydunmu demekle başlıyor çoğu kişide duymuş oluyor ve evet dedikleri zaman altcoini falanda anlatıyorum. Tabi direk eline para geçtimi sorusu geliyor. Yeni başladım daha 1 ay bile olmadı, tabi çok pişmanım eskiden başlamadığıma orası ayrı bir konu ama şu zamanda başlamayan kişilere ileride çok pişman olacak.  Bizimkilere ufak birşeylerde kazandığımı gösterince direk iyi bakalım umarım batmazsın lafı geliyor yani insanı yıldırmak için herşeyi yapıyorlar. Smiley Ben artık anlatmamaya karar verdim kimseye rig sistemimi kurup şu işten iyi miktarlar kazanana kadar. Birde bazı(donanımhaber) forumlarda görüyorum btc işi bitti, artık kara geçemezsin lafları ediyorlar altcoinlerden haberleri yok. Hele böyle donanım sitesinde öyle laflar edilmesi insanı çileden çıkarıyor. Kazanılacağına akılları inanmıyor adamların hiçbirşey yapmadan bu kadar kolay para kazanabileceğini sanmıyor. Adam geçen sormuş 25 bin tl yatırım ile girsem 2000 tl kazandırırmı aylık dedi bende 5k hatta 10k bile kazanırsın dedim geldi asabi asabi yürü git benle dalga geçme diye yazdı forumda akılsızın teki, işte bunlar gibiler hiç girmesin piyasaya ileride pişman oldukları zaman herşeyi anlayacaklar. 5000 TL psu, anakarta gitse 20000 TL de, 20 ekran kartı alsa en az bir kart şuan 500-600 kazandırıyor. 500x20 den 10000 TL al sana Smiley Elektrik ücretinide eklemedim çünkü 500 tl den fazla kazandırdığı için ama bu hesabı bile yapmaya üşeniyorlar.
mirallas
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 259

View Profile
June 09, 2017, 10:33:56 AM

Genelde anlatmama taraftarıyım ama ister istemez pozisyon almak için elimizden telefonu düşürmüyoruz, soruyorlar haliyle. Hisse senedi, borsa diye geçiştiriyorum. Anlatsam ponzi, saadet zinciri vs. sinirimi bozacaklar hiç o toplara girmiyorum. Şimdilik sadece ailem ve yakın arkadaşım biliyor. Onlar da ilerleyen zamanlarda dahil olmak istiyorlar  Cheesy
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
June 09, 2017, 11:51:55 AM

Zamanında anlattıklarımız dinlenseydi eyy gidi eyy beee. Yazık oldu güzelim 100-200 tl'lik zamanlarına. Şimdi tut tutabilirsen bi ucundan...
Metali
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
June 09, 2017, 08:22:28 PM

Yaşım +30  teknolojiye , ekonomiye , borsaya , iktisadi konulara merakım var ve bu dünyaya yakın zamanda girdim ve ne olduğunu anladığımda balıklama daldım. bende keşke daha önce girsem diyenlerdeyim ama bence trenin son vagonuna ayağımızı koyduk galiba. ilk ay tl olarak net karım %60 ( yanlışlar yapmama rağmen)  bence crypto dünyası herzaman sadece belli bir kitletin dünyası olacak. çünkü halen atm ve bilgisayar bile kullanamayan çok büyük bir kitle var ülkemizde ve dünyada, teknolojiye ve para konularını takip edenler bile bu dünyadan haberleri yok. çalışdığım yerde bilgisayar bölümü mezunu ve şirketin it işlerine bakan dışardan hizmet veren bilgisayarıcılar bile bu işleri bilmiyor. onlar bile bu dünyaya nasıl girileceğini bilemiyorsa , normal vatandaşın hiçbir ihtimali yok.
Bence bu konuları bilgisayar ve teknoloji konularını takip eden değilde, iktisadi konuları takip eden ve risk alabilen kişileri ikna etmeniz daha doğru olacaktır. VE ELBETTE BİLGİSAYAR KULLANMASINI BİLMESİ GEREKECEK.
1melyun
Hero Member

Activity: 546
Merit: 501

View Profile
June 09, 2017, 10:39:06 PM

Yaşım +30  teknolojiye , ekonomiye , borsaya , iktisadi konulara merakım var ve bu dünyaya yakın zamanda girdim ve ne olduğunu anladığımda balıklama daldım. bende keşke daha önce girsem diyenlerdeyim ama bence trenin son vagonuna ayağımızı koyduk galiba. ilk ay tl olarak net karım %60 ( yanlışlar yapmama rağmen)  bence crypto dünyası herzaman sadece belli bir kitletin dünyası olacak. çünkü halen atm ve bilgisayar bile kullanamayan çok büyük bir kitle var ülkemizde ve dünyada, teknolojiye ve para konularını takip edenler bile bu dünyadan haberleri yok. çalışdığım yerde bilgisayar bölümü mezunu ve şirketin it işlerine bakan dışardan hizmet veren bilgisayarıcılar bile bu işleri bilmiyor. onlar bile bu dünyaya nasıl girileceğini bilemiyorsa , normal vatandaşın hiçbir ihtimali yok.
Bence bu konuları bilgisayar ve teknoloji konularını takip eden değilde, iktisadi konuları takip eden ve risk alabilen kişileri ikna etmeniz daha doğru olacaktır. VE ELBETTE BİLGİSAYAR KULLANMASINI BİLMESİ GEREKECEK.
Bunda sonuna kadar haklısınız, bilgisayar mühendisi tanıdıklarımını biri bile bitcoini bilmiyor. Söylediğimdede normal bir program olarak düşünüyorlar. Ekonomi ile ilgilenenler ise hep nasıl para kazanıyorsun bizede öğret diyor. Smiley
Rick S
Member
**

Activity: 90
Merit: 10

View Profile
June 10, 2017, 09:59:56 AM

biliyorlar ve bu vesileyle yatırım yapmaya başlayanlar olacak birkaç güne.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
June 10, 2017, 10:33:47 AM

sen neyle uğraşıyorsun diyorlar. Online dunya capında borsa diyip işin içinden çıkıyorum. Bir kaç kez bitcoin blockchain ether falan anlatmaya çalıştım ama olaydan habersizler için atom parçalıyormusum gibi anlaşılıyor ondan o şekilde anlatmayı bıraktım.
baskanx
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 250

View Profile
June 10, 2017, 11:24:46 AM

Anlat anlat anlamıyorlar adımız borsacı saadet zincirci olmasın diye anlatmıyorum

erguse
Sr. Member

Merit: 277

View Profile
June 10, 2017, 11:39:59 AM

2013 sonu 2014 başı gibi biliyorlardı. Birçok coin o dönemde virgülden sonrası bol sıfırlı idi. Yanlış tercihler, yanlış tahminler yüzünden astarı yüzünden pahalıya geldiğini düşünüp satın aldığım rig'i bile satılığa çıkartmıştım. Ahh eşşek kafam ahh diyorum şimdi eth'leri moneroları nem'leri görünce şu an. Millet 1-2 milyon para kaldırdı benimle birlikte buralarda takılmaya başlayıp. Benim cebimde bir tek akbil var...
polat90 (OP)
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile WWW
June 10, 2017, 11:46:42 AM

2013 sonu 2014 başı gibi biliyorlardı. Birçok coin o dönemde virgülden sonrası bol sıfırlı idi. Yanlış tercihler, yanlış tahminler yüzünden astarı yüzünden pahalıya geldiğini düşünüp satın aldığım rig'i bile satılığa çıkartmıştım. Ahh eşşek kafam ahh diyorum şimdi eth'leri moneroları nem'leri görünce şu an. Millet 1-2 milyon para kaldırdı benimle birlikte buralarda takılmaya başlayıp. Benim cebimde bir tek akbil var...

hiçbir şey için geç değil hocam,  umutsuzluğa kapılmanın alemi yok önümüze bakacağız  Wink
bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
June 10, 2017, 12:41:23 PM

Ben anlatınca la manyak mısın kumar oynama diyorlar deli oluyorum, 
Para lan bu deyince  hani nerede?  Adamlar kaçarsa ne halt yiyeceksin diyorlar,  artık yıldım  anlatmıyorum  kimseye,  çünkü beni deli ediyor a m  kodumun oğulları,   
Altcoin Agent
Hero Member

Sovryn - 300-500% APY on USDT Deposit

View Profile
July 27, 2017, 12:04:41 PM

geçengün bende bi arkadaşıma bahsettim ve aynen şunu dedi ''ne koyunu abi'' ondan sonra konuyu değiştirdim  Grin

.The DeFi for Bitcoin Platform.            ███   ███
           ███   ███
          ███   ███
         ███   ███
        ███   ███
       ███   ███
      ███   ███
     ███   ███
    ███   ███
   ███   ███
  ███   ███
 ███   ███
███   ███
▄  ▄██████████████████████▄  ▄
 ▀▄ ▀████████████████████▀ ▄▀
  ▀█ ▀████▀ ▄▄            █▀
   ▀█▄ ▀█ ████████████▀ ▄█▀
     ██▄ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀███  ██
      ███      ▀█▄ ▀ ▄██
       ███▄ ▀█████ ▄███
        ████ ▀██▀ ▄███
         ▀███▄  ▄███▀
          ▀███▄ ▀██▀
            ████▄ ▀
             ████▀
              ▀█▀
SOVRYN███   ███
 ███   ███
  ███   ███
   ███   ███
    ███   ███
     ███   ███
      ███   ███
       ███   ███
        ███   ███
         ███   ███
          ███   ███
           ███   ███
            ███   ███
.300% APY on USDT Deposits.
████████████████████████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
hchc
Hero Member

Activity: 504

View Profile
July 27, 2017, 01:22:33 PM

Anlat anlat anlamıyorlar adımız borsacı saadet zincirci olmasın diye anlatmıyorum

resim cuk oturmuş hocam Smiley ülkemizdeki insanların birçoğu anlamadığından sıcak bakmıyor oyun falan zannediyorlar sanki silkroad vs gibi

............
.           ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
        ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
      ▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓
    ▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▄  ▄▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓
   ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
  ▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▄  ▄▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
  ▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
    ▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
     ▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
       ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
          ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

..           ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
        ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
      ▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓
    ▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▄  ▄▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓
  ▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▄  ▄▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
  ▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
    ▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
     ▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
       ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
          ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

.............
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
July 27, 2017, 05:57:11 PM

20c den 5000 adet  etc almistim o zaman hanim cok kizmisti sonradan arabasini yeniledim etc den kazandigimla.Hala bu para nasil geliyor diyor anlamiyor.Basim belaya girecek diye korkuyor.Vergi falan kaciriyorsundur diyor,bak sonra basimiza is gelmesin diyor.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: