Bitcoin Forum
April 19, 2024, 02:58:49 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: waves DEX - PUMP/DUMP Takip/Analiz  (Read 6361 times)
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
June 09, 2017, 09:53:22 AM

Merkezsiz borsa fikri güzel.
Ama bunun için öncelikle işlem süreleri çook kısa ve işlem harçları çook düşük olmalı.

Şuanda bu ikisinde de eksiği var wavesin.
Yeni v1 güncellemeleri buna katkı sağlayacak mı?

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
1713538729
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713538729
Reply with quote  #2

1713538729
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
June 09, 2017, 11:00:49 AM

Sasha Ivanov, şuan kullanılan (aceleye gelmiş ama sonuçta gelmiş) alfa versiyon ve bir çok özelliği kullanılamayan Dex için 4 Haziranda bir yol haritası paylaştı.

https://mobile.twitter.com/sasha35625

https://blog.wavesplatform.com/road-to-waves-1-0-eafab1e6846f
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
June 09, 2017, 11:32:26 AM

DEX ile ilgili bir kaç tüyo, elinizdeki coinleri farklı fiyatlardan satışa koyun, arada yanlışlıkla alan çıkıyor, herkes sistemi öğrenirken, hatalı işlem çok oluyor

örnek yanlış işlem mi bilmiyoruöm ama benim iki lotus  0.001 den satıldı. Cheesy

bir ikinci konu fake coinler ,özellikle popüler coinlerin fakeleri var, kenardaki tik işaretini gözden kaçırmayın, bitcoinin bile 4-5 tane fake i var, yanlış  coine satış koyarsanız coinleriniz uçar

Dex platformunda fake coinler mi var yoksa ben mi yanlış anladım ? Fake coinleri borsaya nasıl sürüyorlar , bu bir açık mı ? Nasıl tüm coinlerimiz uçar ? Bu kadar tehlikeli bir borsa mı ?

Yardımcı olursanız çok makbule geçer

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
entr
Sr. Member

Activity: 602

View Profile
June 09, 2017, 12:37:59 PM

DEX ile ilgili bir kaç tüyo, elinizdeki coinleri farklı fiyatlardan satışa koyun, arada yanlışlıkla alan çıkıyor, herkes sistemi öğrenirken, hatalı işlem çok oluyor

örnek yanlış işlem mi bilmiyoruöm ama benim iki lotus  0.001 den satıldı. Cheesy

bir ikinci konu fake coinler ,özellikle popüler coinlerin fakeleri var, kenardaki tik işaretini gözden kaçırmayın, bitcoinin bile 4-5 tane fake i var, yanlış  coine satış koyarsanız coinleriniz uçar

Dex platformunda fake coinler mi var yoksa ben mi yanlış anladım ? Fake coinleri borsaya nasıl sürüyorlar , bu bir açık mı ? Nasıl tüm coinlerimiz uçar ? Bu kadar tehlikeli bir borsa mı ?

Kendiniz iki dakika içerisinde waves üzerinden koin üretebiliyorsunuz. Örneğin adam batcoin diye bir şey üretip borsaya koyuyor yüksek fiyattan yanlışlıkla alan adamın elinde patlıyor.
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672

CAT.EX Exchange

View Profile
June 09, 2017, 01:53:20 PM

Kendiniz iki dakika içerisinde waves üzerinden koin üretebiliyorsunuz. Örneğin adam batcoin diye bir şey üretip borsaya koyuyor yüksek fiyattan yanlışlıkla alan adamın elinde patlıyor.

Ama bence bu çok yanlış.Bu tuzağa düşenler olacaktır belkide olmuştur.Bunu düzeltmelerinin bir yolu yokmu ? Böyle şeyler eksi puan olarak geri döner DEX platformuna ..

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
kellendil
Hero Member

Activity: 630
Merit: 503

View Profile
June 09, 2017, 02:43:44 PM

Ama bence bu çok yanlış.Bu tuzağa düşenler olacaktır belkide olmuştur.Bunu düzeltmelerinin bir yolu yokmu ? Böyle şeyler eksi puan olarak geri döner DEX platformuna ..

Yeni güncelleme cıkınca aynı isimli ve fake assetleri engelleyecekler.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
June 12, 2017, 01:46:36 PM

Yeni güncelleme cıkınca aynı isimli ve fake assetleri engelleyecekler.

ayni isimli tokenler engellenir mi bilemiyorum cunku isim degil assetID uzerinde islem yapiliyor.
fakat merkezi onayli tokenlerde yesil bir tick isareti bulunuyor.
mizrak
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
June 12, 2017, 03:53:48 PM

Oncelikle konu hayirli olsun , cuzdanlara gelen  fake diye tabir edilen tokenlarin durumu hakkinda herhangibir bilgilendirme yada duzeltme yapacaklar mi , bazilarinin isimlerinden geyik oldugu belli ama bazilari bildigin  acaba kandirmaya yonelik diye dusunuyorum.
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
June 12, 2017, 04:53:28 PM

Fake coin olayı gerçekten olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Waves'e ilgi duyan herkes borsayı merak edip araştıracaktır bilgilenmesi sonucu fake coin var muhabbetinden geri vites yapacaktır. Millet parasını fake coin muhabbetine riske atmaz ne kadar waves takipçisi bile olsa.
neite99
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
June 13, 2017, 05:32:05 AM

Oncelikle konu hayirli olsun , cuzdanlara gelen  fake diye tabir edilen tokenlarin durumu hakkinda herhangibir bilgilendirme yada duzeltme yapacaklar mi , bazilarinin isimlerinden geyik oldugu belli ama bazilari bildigin  acaba kandirmaya yonelik diye dusunuyorum.

Hocam iki mesaj yukarıda arkadaş söylemiş zaten, güncellemeyle birlikte fake assetler engellenecek. Bazılarının çakallık peşinde olduğu doğru waves gibi bir oluşumun en baştan bunu engelleyecek önlemler alması gerekirdi.
denetci
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 278

View Profile
June 13, 2017, 07:19:12 AM

alım yaparken "error. order has not been created uyarısı alıyorum. o hatayı aşabilme işi biraz sıkıntılı, biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum
btclife01
Sr. Member

View Profile
June 13, 2017, 07:24:17 AM

alım yaparken "error. order has not been created uyarısı alıyorum. o hatayı aşabilme işi biraz sıkıntılı, biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum

Eğer ilk alımda bu uyarı alınıyorsa cüzdanda işlem için gerekli olan 0.003WAVES bulunmuyor demektir.

Başka bir borsadan veya musluklardan bu miktarda WAVES in Cüzdana/DEXe gönderilmesi gerek

İlk işlem değil, ara ara bu sorun ortaya çıkıyorsa, cüzdandan çıkıp-girmek sorunu çözebilir.
denetci
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 278

View Profile
June 13, 2017, 07:31:18 AM

Eğer ilk alımda bu uyarı alınıyorsa cüzdanda işlem için gerekli olan 0.003WAVES bulunmuyor demektir.

Başka bir borsadan veya musluklardan bu miktarda WAVES in Cüzdana/DEXe gönderilmesi gerek

İlk işlem değil, ara ara bu sorun ortaya çıkıyorsa, cüzdandan çıkıp-girmek sorunu çözebilir.
hocam hızlı cevabınız için teşekkür ediyorum.
cüzdanda waves vardı ama leasingde olan tutarları da görmediği için alım yapamadım. Mecburen bir leasingi iptal edip alım yapıp tekrar leasinge yolladım. Bu tarz ufak tefek sıkıntıları çözerlerse her şey çok daha güzel olacak. ilk yapmaları gereken de işlem için gerekli olan 0.003 wavesi alım yapılan waves üzerinden düşmeleri bence.
serfiraz
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
June 13, 2017, 01:37:35 PM

Herkese merhaba, genel olarak tüm dijital para dünyasında yeniyim. Şimdilik siz tecrübeli arkadaşların değerli yorumlarımı bol bol okuyor ve küçük çaplı denemeler yapıyorum. Sorunuma gelecek olursak; waves cüzdanda 13 küsur waves vardı. Polo btc hesabımdan waves btc hesabıma bir miktar btc gönderdim ve dex'ten tüm btc ile waves aldım. My order kısmında görünüyor ama waves miktarı bir türlü artmadı. Cüzdandan çıkıp tekrar girdim ama hala aynı. Yapmam gereken başka birşey mi var. Mail adresimi kontrol ettim order onay maili falan yok bunda sanırım.
btclife01
Sr. Member

View Profile
June 13, 2017, 01:48:46 PM

Herkese merhaba, genel olarak tüm dijital para dünyasında yeniyim. Şimdilik siz tecrübeli arkadaşların değerli yorumlarımı bol bol okuyor ve küçük çaplı denemeler yapıyorum. Sorunuma gelecek olursak; waves cüzdanda 13 küsur waves vardı. Polo btc hesabımdan waves btc hesabıma bir miktar btc gönderdim ve dex'ten tüm btc ile waves aldım. My order kısmında görünüyor ama waves miktarı bir türlü artmadı. Cüzdandan çıkıp tekrar girdim ama hala aynı. Yapmam gereken başka birşey mi var. Mail adresimi kontrol ettim order onay maili falan yok bunda sanırım.

Eğer işlem gerçekleşmiş ise Order kısmında "Closed" notu beliriyor.

Alınan Wavesler ise cüzdandan cüzdana transfer süresi kadar bekledikten sonra hesaba yansıyor. Bu da ana sayfadan Transferler kısmındaki işlem bilgisi yanıp, sönerek bildiriliyor.

Bu durumdaki bir işlem için yapılması gereken şey sadece biraz beklemek.

serfiraz
Newbie
*

View Profile
June 13, 2017, 01:56:07 PM

Eğer işlem gerçekleşmiş ise Order kısmında "Closed" notu beliriyor.

Alınan Wavesler ise cüzdandan cüzdana transfer süresi kadar bekledikten sonra hesaba yansıyor. Bu da ana sayfadan Transferler kısmındaki işlem bilgisi yanıp, sönerek bildiriliyor.

Bu durumdaki bir işlem için yapılması gereken şey sadece biraz beklemek.

Cevap için teşekkürler. Borsa içi exchange işlemi için biraz fazla sürmüyor mu. Poloda paralar arası transfer anında gerçekleşiyor. dex'te 1 saatten fazla sürdü sipariş vereli hala opened görünüyor. Bir de o an aldığım fiyattan yansır değil mi onaylandığı andaki fiyattan değil
ksilofon
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
June 13, 2017, 02:00:04 PM

waves değeri kaç btc iken order verdiniz ve şu anki değeri kaç? örneğin siz 0.002 değerden order vermişseniz ve order verdikten sonra hep o değerin üstünde seyretmişse alım işlemi o değere düşene kadar gerçekleşmez
mizrak
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
June 13, 2017, 02:23:44 PM

Hocam iki mesaj yukarıda arkadaş söylemiş zaten, güncellemeyle birlikte fake assetler engellenecek. Bazılarının çakallık peşinde olduğu doğru waves gibi bir oluşumun en baştan bunu engelleyecek önlemler alması gerekirdi.

Mesajiniz icin tesekkur ederim , diger arkadasin yazdigini gorememisim, ama soyle bir sey aklima geliyor eger bunlar  fake assetleri engelliyebiliyorlarsa aslinda sistem %100 decentralize nasil oluyor o zaman , demek ki   sisteme daha dogrusu blockchaine mudehale edebiliyorlar Huh?
serfiraz
Newbie
*

View Profile
June 13, 2017, 02:39:11 PM

waves değeri kaç btc iken order verdiniz ve şu anki değeri kaç? örneğin siz 0.002 değerden order vermişseniz ve order verdikten sonra hep o değerin üstünde seyretmişse alım işlemi o değere düşene kadar gerçekleşmez
0.00202910 iken sipariş vermiştim sanırım şuan 0.00208500 seviyelerinde. Yani dediğiniz gibi olması çok ilginç, fiyat hep arttı diyelim bu durumda benim order hiçbir zaman gerçekleşmeyecek mi
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
June 13, 2017, 03:12:05 PM

konu hayırlı olsun oncelıkle.

wave dex polonun xrp de yaptıgı ıpnelıkler yuzunden erkenden alelacele acıldı. su an kullanıcı sayısı her gecen gun artıyor. her hafta en az 1 guncelleme zaten yapılıyor dex te. gayet guzel ılerlıyor. ve yakın gelecekte cok ama cok onemlı bır yer edınecek

konu hakkındada yazalım.

mrt yanı waves madencı odulune dıkkat edın Smiley ben sureklı topluyorum. su an para etmıyor ancak ılerde deger kazanması ZORUNLU olan bır asset kendılerı. cunku madencılere verıyorlar ve bes para etmeyen bır madencı odulunu kım ne yapsın o odulu almak ıcın ne dıye fullnode kursun ınsanlar. bu sebeble yakın zamanda mrt uzerıne bırseyler yapacaklardır.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: