Bitcoin Forum
April 25, 2024, 09:07:03 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Coin transferi cüzdanıma ulaşmıyor. (KONU ANLAŞILDI) ÇOK ÖNEMLİ, MUTLAKA OKUYUN!  (Read 3560 times)
besimtibuk (OP)
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
June 09, 2017, 05:47:46 PM
Last edit: June 14, 2017, 08:52:48 AM by besimtibuk

Öncelikle herkese merhaba. Coin camiasında yeniyim.
Forumda genel bir durum olup olmadığını aradım ama içerik bulamadım.

Benim sorunlarım şunlar, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim;
1- Son 10 gün içerisinde Koinim üzerinden Poloniex'e ilk yaptığım coin transferimde hiç bir sorun yaşamadım,
yolladığım btcler yarım saat içinde cüzdanıma geçti.

Ancak ne olduysa 2,5 gün önce oldu.
7 Haziran sabahı Koinim'den Poloniex'deki cüzdanıma btc transferi yaptım ama neredeyse 3 gün olacak hala hesabıma geçmedi.

Txid adresi: https://blockchain.info/tr/tx/6eb97fd1f352e2d17f33d770b1b36b90aa85ebdbdfbbb8890d7d6a8eca9ec3ff

Konu ile ilgili Poloniex'e yazdım ancak dönüş yapmadılar. Bunun üzerine Koinim'den yardım istedim.
'İşlem tamamlandı, adrese gitti görünüyor' dediler. Dün akşam 2. kez Poloniex'e farklı bir ticket açıp konuyu yazdım, işlem adresini girmeyi unutmuşum, onu girmemi, böylelikle yardımcı olmaya çalışacaklarını söylediler. Adresi girdim ve an itibarıyla üzerinden 1 gün geçti ve dönüş yapmadılar.

2- Bu sabah Poloniex'teki coinlerimi Bittrex cüzdanıma transfer ettim, tahmin edeceğiniz üzere onlar da hesabıma geçmedi.

Txid adresi 1: https://blockchain.info/tx/e593762a43f8cb1d0952aedaa6af55484702c0539362460dfcca140b9e2ab44e
Txid adresi 2: https://blockchain.info/tx/2581e1b3faa86f77f611c060587cdeb9f751902f7821d4b52955f2305aa70001

Bununla ilgili de Bittrex'e mail attım, henüz cevap gelmedi.

Not: Yanlış cüzdana gönderme gibi bir durum olmadığından eminim.

Blockchain'deki terimlerden henüz anlamıyorum. Dolayısıyla takip sayfasından da pek bir şey anlamadım.
Bu kadar beklemem normal mi, sayfaların destek hizmetleri böyle geç mi yanıt veriyor, endişelenmeli miyim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Edit: Arkadaşlar bu sabah virüs yeme ihtimali üzerine Poloniex ve Bittrex'deki cüzdan adreslerimi kopyalayıp,
farklı bir yere yapıştırdığımda gördüm ki ilk 2-3 rakam cüzdanla aynı ama ortadaki rakamlar tamamen farklı.

Alp'in videosunda bahsettiği olay: https://www.youtube.com/watch?v=aXByF92e7Kk
Sistemim Windows, Alp'in bahsettiği Norton Power Eraser'ı kurdum ancak hiç bir şey bulamadı.

Özetle paralarım uçtu, ben de yandım Smiley

Siz siz olun bu konuda çok dikkatli davranın.
Copy&Paste'e güvenip işlem yapmayın.

Edit 2: Norton Power Eraser ile tekrardan tarama yaptım (full).
Bu kez temizlendi sanıyorum bilgisayar. Copy/paste'de bozulma olmuyor.
Ancak yine de tam güvenemiyorum bu bilgisayara.
Dikkatli olmakta fayda var.
1714036023
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714036023
Reply with quote  #2

1714036023
Report to moderator
1714036023
Hero Member
*

Ignore
1714036023
Reply with quote  #2

1714036023
Report to moderator
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714036023
Hero Member
*

Ignore
1714036023
Reply with quote  #2

1714036023
Report to moderator
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
June 09, 2017, 09:16:00 PM

Sadece Poloniex'e gönderdiğiniz coinler hesabınıza geçmemiş olsaydı poloniex bir yamuk yapıyor derdim de, Bittirex'e gönderdiğiniz de gitmemiş ve işlemler onaylanmış görünüyor çok bilgi sahibi değilim ama bilgisayarınıza şu bitcoin addresi kopyalandığını görünce adresi değiştiren virüsten bulaşmış olabilir mi? biz yandık bu virüs olayından siz de benzer bir dertten müzdarip olabilirsiniz sanki
MesutCan
Hero Member

Activity: 714
Merit: 503

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
June 09, 2017, 09:17:27 PM

Nick çok müthiş olmuş çok Orjinal
beatecoin
Full Member

Activity: 350
Merit: 110

View Profile
June 10, 2017, 12:26:14 AM

Gönderimdeki fee düşük olabilir. daha yüksek bir fee ile başka bir işlem denersen blockchain takılan işlemlerini de otomatik olarak gerçekleştiriyor diye biliyorum. fee'yi arttırıp tekrar işlem yapmayı deneyebilirsin.
besimtibuk (OP)
Newbie
*

View Profile
June 10, 2017, 05:54:03 AM

Nick çok müthiş olmuş çok Orjinal
Teşekkürler Smiley
entr
Sr. Member

Merit: 277

View Profile
June 10, 2017, 07:51:43 AM

Bu virüs nereden bulaşmış olabilir bilgisayarınıza herhangi bir fikriniz var mı? 

Bir de size hazır bulaşmışken sorayım. Bitcoin adresini seçip mouse ile sürükleyip bıraktığınızda virüs devreye girip adresi değiştiriyor mu yoksa aynı mı kalıyor?
besimtibuk (OP)
Newbie
*

View Profile
June 10, 2017, 09:38:11 AM

Bu virüs nereden bulaşmış olabilir bilgisayarınıza herhangi bir fikriniz var mı? 

Bir de size hazır bulaşmışken sorayım. Bitcoin adresini seçip mouse ile sürükleyip bıraktığınızda virüs devreye girip adresi değiştiriyor mu yoksa aynı mı kalıyor?

Sürükle - bırak yöntemi ile virüs devreye girmedi.
Virüsün nereden bulaştığı ile ilgili şu an bir fikrim yok.
Temiz kullanırım normalde bilgisayarı.

Ayrıca, diğer cüzdanların adresini bozmuyor. Sadece btc adresleri bozuluyor.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
June 10, 2017, 10:32:14 AM

Ben her ihtimale karşı ilk 5 hane ve son 3 haneyi surekli kontrol ediyorum. Copy paste yaparkende bir karakter eksik seçmişte olunabiliyor.
Kaybınız çok aşırı görğnmüyor. Tl bazında yüksek btc bazında ise düşük. Kolaylıkla zararınızı borsalarda kapayabilirsiniz geçmiş olsun. Rakam en azından çok yüksek değil.
bitcamilo
Full Member

Merit: 122

View Profile
June 10, 2017, 10:51:43 AM

İlk mesajımda da yazmışım virüs olabilir diye malesef biz de şirket olarak ciddi bir para kaybettik bu bitcoin virüsleri yüzünden. Bilgisayarı sürekli temiz tutmakta ve taramakta fayda var başınıza gelenler için üzüldüm çok geçmiş olsun
besimtibuk (OP)
Newbie
*

View Profile
June 10, 2017, 01:15:56 PM

İlk mesajımda da yazmışım virüs olabilir diye malesef biz de şirket olarak ciddi bir para kaybettik bu bitcoin virüsleri yüzünden. Bilgisayarı sürekli temiz tutmakta ve taramakta fayda var başınıza gelenler için üzüldüm çok geçmiş olsun

Teşekkür ederim. Bu tecrübeyi de böyle satın almış olduk.
Cabsav arkadaşın da dediği gibi, neyse ki meblağ çok değil.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1285
Merit: 591

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
June 11, 2017, 07:55:46 AM

Banka üzerinden daha önce işlem yapmadığınız (tanımsız) bir hesaba havale/EFT gönderirken hesap/IBAN numarasını kontrol etmiyor musunuz? Aynı şeyi kripto para transferinde de yapmak gerekiyor...

Özellikle windows kullanıcıları ve güvenliğin olmadığı veya minimum düzeyde olduğu ev kullanıcıları daha büyük hedef....
Eddoras
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
June 12, 2017, 12:40:27 AM

Bu virüs olayını öğrendikten sonra yapıştırdıktan sonra adresin değişip değişmediğini kontrol edebilmek mümkün.Ben böyle yapıyorum virüse karşı önlem (varsa bilmiyorum) almadım.Yapıştırdıktan sonra adresin doğruluğunu kontrol edip gönderiyorum.Giden gitti geçmiş olsun ama özellikle cüzdanıma gönderirken yapıştırdıktan sonra 2-3 kere harf harf değişip değişmediğine bakıp cüzdanımın adresi olduğuna emin olduktan sonra gönderiyorum ,tavsiye ederim.
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
June 12, 2017, 11:04:11 AM

Konu önemli ve öncelikli.

Mutlaka tüm üyelerin/özellikle yeni üyelerin bu konuyu görmesi/bilmesi/okuması gerekir.

Trojan hakkındaki bilgilere şuradan ulaşılabilir;

https://www.symantec.com/security_response/writeup.jsp?docid=2016-020216-4204-99&tabid=2
Antikais
Full Member

Activity: 236
Merit: 101

View Profile
June 12, 2017, 08:51:15 PM

anlamadığım şey ilk 3 rakamı kontrol etmişsiniz yani ilk 3 rakam sizin wallet'la aynı adres. nasıl böyle ilk 3 rakamı aynı denk getirmişler?

ASSETA - Blockchain based borderless crypto bank | ICO | DISCUSSION THREAD | BOUNTIES
cacakax
Member
**

Activity: 299
Merit: 11

View Profile
June 13, 2017, 06:35:16 AM

arkadaşlar merhaba, 2 . konu açıp kirletmek istemedim hazır konuda varken Smiley

dün sabah bir gönderi yaptım hala ulaşmadı
https://blockchain.info/tx/bdd9f1c1db226ac89c3eddc7b3b369a4925961e5c06cbc3a1d1639cf54703c04

ufak bi ücret ama neden gerçeklemediği konusunda bilgi sahibi değilim acaba cüzdanla ilgili bir problem mi yoksa daha göndermemiş mi ?
gokayc
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
June 13, 2017, 06:49:41 AM

Öncelikle herkese merhaba. Coin camiasında yeniyim.
Forumda genel bir durum olup olmadığını aradım ama içerik bulamadım.

Benim sorunlarım şunlar, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim;
1- Son 10 gün içerisinde Koinim üzerinden Poloniex'e ilk yaptığım coin transferimde hiç bir sorun yaşamadım,
yolladığım btcler yarım saat içinde cüzdanıma geçti.

Ancak ne olduysa 2,5 gün önce oldu.
7 Haziran sabahı Koinim'den Poloniex'deki cüzdanıma btc transferi yaptım ama neredeyse 3 gün olacak hala hesabıma geçmedi.

Txid adresi: https://blockchain.info/tr/tx/6eb97fd1f352e2d17f33d770b1b36b90aa85ebdbdfbbb8890d7d6a8eca9ec3ff

Konu ile ilgili Poloniex'e yazdım ancak dönüş yapmadılar. Bunun üzerine Koinim'den yardım istedim.
'İşlem tamamlandı, adrese gitti görünüyor' dediler. Dün akşam 2. kez Poloniex'e farklı bir ticket açıp konuyu yazdım, işlem adresini girmeyi unutmuşum, onu girmemi, böylelikle yardımcı olmaya çalışacaklarını söylediler. Adresi girdim ve an itibarıyla üzerinden 1 gün geçti ve dönüş yapmadılar.

2- Bu sabah Poloniex'teki coinlerimi Bittrex cüzdanıma transfer ettim, tahmin edeceğiniz üzere onlar da hesabıma geçmedi.

Txid adresi 1: https://blockchain.info/tx/e593762a43f8cb1d0952aedaa6af55484702c0539362460dfcca140b9e2ab44e
Txid adresi 2: https://blockchain.info/tx/2581e1b3faa86f77f611c060587cdeb9f751902f7821d4b52955f2305aa70001

Bununla ilgili de Bittrex'e mail attım, henüz cevap gelmedi.

Not: Yanlış cüzdana gönderme gibi bir durum olmadığından eminim.

Blockchain'deki terimlerden henüz anlamıyorum. Dolayısıyla takip sayfasından da pek bir şey anlamadım.
Bu kadar beklemem normal mi, sayfaların destek hizmetleri böyle geç mi yanıt veriyor, endişelenmeli miyim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Edit: Arkadaşlar bu sabah virüs yeme ihtimali üzerine Poloniex ve Bittrex'deki cüzdan adreslerimi kopyalayıp,
farklı bir yere yapıştırdığımda gördüm ki ilk 2-3 rakam cüzdanla aynı ama ortadaki rakamlar tamamen farklı.

Alp'in videosunda bahsettiği olay: https://www.youtube.com/watch?v=aXByF92e7Kk
Sistemim Windows, Alp'in bahsettiği Norton Power Eraser'ı kurdum ancak hiç bir şey bulamadı.

Özetle paralarım uçtu, ben de yandım Smiley

Siz siz olun bu konuda çok dikkatli davranın.
Copy&Paste'e güvenip işlem yapmayın.

Gerçekten çok önemli bir konu bu virüs olayı. Ufak bir dikkatsizlikle altından kalkamayacağınız şekilde kayıp yaşanabilir. Ben her zaman btc cüzdan adresimin ilk ve son 2-3 rakam veya harfini kontrol ediyorum. Bundan sonra daha da bir dikkatli olmaya çalışacağım.

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1285
Merit: 591

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
June 13, 2017, 07:28:56 AM

anlamadığım şey ilk 3 rakamı kontrol etmişsiniz yani ilk 3 rakam sizin wallet'la aynı adres. nasıl böyle ilk 3 rakamı aynı denk getirmişler?

İlk 3 rakam dediğin zaten 1 sabit. Kalan 2 harfi denk getirmek de 10 saniye sürmez... (Bkz. Vanitygen)
btclife01
Sr. Member

View Profile
June 13, 2017, 08:00:35 AM

Soldaki haneler kontrol edildiği gibi, ortadan ve sağdan da bazı haneleri kontrol etmek gerekir.

Cüzdan/Private key üreten siteler veya programlar genelde soldan ilk haneler kullanıcıya bırakılarak oluşturuluyor.

Örneğin;

https://bitcoinvanitygen.com/

sitesinde ilk 5-6 hanesini istediğiniz şekilde belirleyebileceğiniz ücertsiz bir hizmet* sunuyorlar.

Yani (özellikle soldan))ilk hane kontrolleri pek sağlıklı değil!

*Bu açıklama, sitenin güvenilirliği hakkında bir bilgi, kullanımı açısından bir tavsiye içermez.
cacakax
Member
**

View Profile
June 13, 2017, 08:10:14 AM

arkadaşlar merhaba, 2 . konu açıp kirletmek istemedim hazır konuda varken Smiley

https://blockchain.info/tx/bdd9f1c1db226ac89c3eddc7b3b369a4925961e5c06cbc3a1d1639cf54703c04

ufak bi ücret ama neden gerçeklemediği konusunda bilgi sahibi değilim acaba cüzdanla ilgili bir problem mi yoksa daha göndermemiş mi ?

arkadaşlar birde şu zıkkıma bakar mısınız ? sorun nerede
cacakax
Member
**

View Profile
June 13, 2017, 08:28:40 AM

Copy/Paste sağlaması yaptın mı?

yaptım hocam karşı tarafta da cüzdana girdim gelenlerde bekleniyor gibi görünüyor ama çözemedim.
cacakax
Member
**

View Profile
June 14, 2017, 08:02:57 AM

Copy/Paste sağlaması yaptın mı?

yaptım hocam karşı tarafta da cüzdana girdim gelenlerde bekleniyor gibi görünüyor ama çözemedim.

arkadaşlar cüzdana ulaşmayan bitcoinler gönderilen hesaba geri iade oluyor mu böyle birşey söz konusu olur mu ? anlaşılan gelmeyecek bu
polat90
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile WWW
June 14, 2017, 08:43:21 AM

Aynı olay başıma geliyordu geçen gün evdeki pc de. normalde işyerinden yapıyorum işlemlerimi haftasonu evdeki pc den deneyeyim dedim baktım kopyalananla yapıştırılan adres farklı. ondan sonra da işlem yapmadım.yoksa güme gidecekti btc ler
theteknolojist
Newbie
*

Activity: 52

View Profile
June 14, 2017, 03:08:18 PM

Çok yazık olmuş hocam, böyle bir şey olduğunu bilmiyordum artık yapıştırdığım cüzdan adresini 1-2 kez kontrol edeceğim.
btclife01
Sr. Member

View Profile
June 14, 2017, 03:39:27 PM

Gönderide fee aşırı derecede düşük 0.00014971 BTC.

Bu fee ile gönderinin onay almasının 3-4 gün sürmesi şaşırtıcı olmaz.

Dolayısıyla ilk onayı yarın gece/gece yarısı gibi alması beklenebilir.
Granxis
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 536

View Profile
June 14, 2017, 05:52:45 PM

dusuk fee oderseniz uzun sure beklemeniz gerekecektir, otomatik fee hesaplayicilar var gunumuzde bende onu kullaniyorum, yine de uzun suruyor ama, yapacak birsey yok, blok boyutunun artirilmasi gerekiyor.

.
.Duelbits.
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
TRY OUR
  NEW  UNIQUE
GAMES!
.
..DICE...
███████████████████████████████
███▀▀                     ▀▀███
███    ▄▄▄▄         ▄▄▄▄    ███
███   ██████       ██████   ███
███   ▀████▀       ▀████▀   ███
███                         ███
███   ▄████▄       ▄████▄   ███
███   ██████       ██████   ███
███    ▀▀▀▀         ▀▀▀▀    ███
███▄▄                     ▄▄███
.
.MINES.
████████████████████████▄▀▄████
██████████████▀▄▄▄▀█████▄▀▄████
████████████▀ █████▄▀████ █████
██████████      █████▄▀▀▄██████
███████▀          ▀████████████
█████▀              ▀██████████
█████                ██████████
████▌                ▐█████████
█████                ██████████
██████▄            ▄███████████
████████▄▄      ▄▄█████████████
.
.PLINKO.
█████████▀▀▀       ▀▀▀█████████
██████▀  ▄▄███ ███      ▀██████
█████  ▄▀▀                █████
████  ▀                    ████
████                       ████
█████                     █████
██████▄                 ▄██████
█████████▄▄▄       ▄▄▄█████████
10,000x
MULTIPLIER
NEARLY UP TO
.50%. REWARDS
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
cacakax
Member
**

View Profile
June 16, 2017, 05:54:42 AM

btclife01 Granxis teşekkürler, bugün gelmiş cüzdana ilk defa gönderdiğim için acemilik bir daha mı öyle mi gönderiririm:)
btclife01
Sr. Member

View Profile
June 16, 2017, 06:01:03 PM

btclife01 Granxis teşekkürler, bugün gelmiş cüzdana ilk defa gönderdiğim için acemilik bir daha mı öyle mi gönderiririm:)

Gönderilerde onay alma durumlarına göre ödenmesi gereken Fee miktarları ile alakalı sitler mevcut.

Örneğin,
https://bitcoinfees.21.co/

sitesini inceleyebilirsiniz. Şuan için optimum/ortalama Fee 0.0008xBTC.
lepidodendron
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
June 19, 2017, 01:12:15 AM

Dostum merhaba,

Yardımcı olmak açısından bir önerim var, umarım işine yarar.

btc.com'un kendi sitesi var, adı da https://pushtx.btc.com/. bu siteyi kullanarak yarıda kalan işlemlerini hızlandırabiliyorsun eğer fee düşük geldi ise. transaction id'yi kopyala yapıştır yapınca otomatik olarak sana bir ücret söylüyor, o ücreti yatırman gerekiyor.

işlem süresi ve onay

"Cooperating with main Bitcoin pools, we provide transaction accelerator service, which can make the probability of confirming transaction within 1 hour come up to 75% and 98% within 4 hours."

Genellikle ücreti ödedikten sonra işlemlerin %75'i bir saat içinde, %98'i ise 4 saat içerisinde onaylanmış oluyor. senin verdiğin fee ile transaction fee'yi yükseltiyorlar ve böylece işlemin onaylanmış oluyor.

geri iade kısmı

"Refund: If your transaction is not confirmed within 12 hours, we will fully refund to you automatically. Refund will be transferred back to your card in 10 ~ 15 days."

Eğer 12 saat içerisinde işlemin onaylanmazsa paranı iade ediyor sistem otomatik olarak.
Bence denemeye değer.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
June 21, 2017, 06:48:21 PM

Arkadaşlar sabah iş yerinde btc ile ilgili hiçbir konuda en ufak araştırma,işlem yapılmamış bilgisayarda sadece blockchaine cüzdanlarımdaki bakiyeleri kontrol etmek amacıyla giriş yapmış bulundum.emailimde cüzdanlarım kayıtlıdır ordan sırayla kopyalamaya başladım.
blockchain üzerinde aramak yapmak amacıyla yapıştırdığımda  kendi adresim yerine  şu  lanet olasıca dolandırıcıların adresiyle karşılaştım.

19Y4NSiG8kkzwWjMD17euEaQ5PErpwxWkP    cüzdana bakarsanız şimdiye kadar 260 btc çalmışlar.

ve yan hesaplarına 10 ar btc olarak dağıtıyorlar.Benim korkum şudur ki.
btc ile hiçbir işi olmayan bir bilgisayara bu virüs nasıl girdi?
herkesin çok dikkatli olmasını tavsiye ederim.bu şerefsizler şuan bir çok insanı madur ettiler.
yattıkları yerden 260 btcleri oldu ve sürekli artıyor.bu arada virüsten bir türlü kurtulamadım.
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
June 24, 2017, 09:58:56 AM

Ben baştan 4 sondan 5 rakamı kontrol edip gönderiyorum hatta rakam yüksek ise hepsini kontrol ederim. Böylece risk sıfırlanıyor. Geçmiş olsun yapacak bir şey yok artık.
beykozlu25
Newbie
*

Activity: 27

View Profile
January 10, 2019, 06:53:12 PM

Beyler bu arada airdroplarda var bu olay mining yapıyoruz diye inanmayın sakın kontrol edin ben virüs yedim adam mailin eski şifresini bile almış o yüzden çok dikkat edin aman diyim para gönderirken cüzdanları kontrol edin en az 2 3 kez hem de
absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
January 10, 2019, 07:07:20 PM

Geçmiş olsun çok, umarım önemli bi miktar değildir bütçeni sarsacak. Senden ricam virüsün nasıl bulaştığını yazman, böylece çoğu kişi daha dikkatli olacaktır.
beykozlu25
Newbie
*

Activity: 27

View Profile
January 10, 2019, 07:18:20 PM

hocam adam coinleri çalamadı zaten şifreleri değiştim hemen etherminex diye bir twitter adresi var orada bir rar dosyası indirdim içinden miner.dll ve setup çıktı setuba dikkatsizlikle bastım cmc de birşeyler yüklendi daha sonra ethereum olsun bitcoin adresi olsun kopyaladığım zaman hemen adamların adresiyle değişiyordu anladım zaten hemen fakat adam galiba chromedeki şifreleride alabilmiş herhalde sistem geri yükle yaptım ondan sonra düzeldi artık kopyala yapıştırda çıkmadı dedim format attım sonra zaten şimdi daha neler yapabilirim bilenler varsa yazsın tamamen kurtulduk mu yani ?
pastaci
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
January 10, 2019, 07:56:23 PM

hocam adam coinleri çalamadı zaten şifreleri değiştim hemen etherminex diye bir twitter adresi var orada bir rar dosyası indirdim içinden miner.dll ve setup çıktı setuba dikkatsizlikle bastım cmc de birşeyler yüklendi daha sonra ethereum olsun bitcoin adresi olsun kopyaladığım zaman hemen adamların adresiyle değişiyordu anladım zaten hemen fakat adam galiba chromedeki şifreleride alabilmiş herhalde sistem geri yükle yaptım ondan sonra düzeldi artık kopyala yapıştırda çıkmadı dedim format attım sonra zaten şimdi daha neler yapabilirim bilenler varsa yazsın tamamen kurtulduk mu yani ?

Format attıktan sonra zaten köklü çözüm yapmışsınız. Formattan sonra yapılacak herhangi bir işlem yok sanırım. Şu dakikadan sonra yatırımız çoksa nano ledger almak olacaktır. Geçmiş olsun.

Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: