Bitcoin Forum
May 06, 2024, 09:57:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: [iOS & Android] KriptoKolik - Kripto Para & Portföy Takip Programı  (Read 215 times)
tufanv (OP)
Member
**

Activity: 66
Merit: 14

View Profile
December 15, 2017, 04:23:24 PM

Merhabalar,

iOS ve Android için geliştirdiğimiz kriptokolik isimli uygulamamiz Google Play Store ( Android ) ve Apple Appstore ( iOS ) üzerinde yayınlanmaya başlamıştır. Üyelik yeni olduğu için resimleri link olarak koyabiliyorum:

https://s17.postimg.org/prcv9g87z/IMG-0091.png
https://s17.postimg.org/q449flnwv/IMG-0092.png

KriptoKolik Özellikler:

* Kendi takip listenizi oluşturabilir , takip ettiğiniz tüm coinlerin son fiyatını Dolar ve BTC olarak takip edebilir,  saatlik,haftalık ve günlük değişimini izleyebilirsiniz.
* Portföyünüzdeki coinleri portföy listenize ekleyerek portföy değerinizi USD ve BTC olarak takip edebilirsiniz. Her yatırımınızın kaç dolar ettiğini de ayrıca görebilirsiniz.
* Bitcoin ve Ethereum için gerçek realtime feed vardır yani 2 saniyede bir güncellenen ve değişimler yanıp sönen yeşil ve kırmızı ışıklar ile belirtilen bir alandır. Bitcoin hareketini anlık izleyebilmek, trendi daha iyi anlamak için oldukça yararlı bir özellik.
* Reklamların rahatsız etmemesi için saatte 1 gösterim olarak ayarlanmıştır.

Anında alım satım gibi özelikler ios üzerinde izin verilmediği için iki uygulamaya da eklenmedi. Önümüzdeki günlerde grafik eklemesi de yapılacak ve sürekli güncellemeler olacaktır.

Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=ct.kriptokolik
iOS : https://itunes.apple.com/us/app/kriptokolik/id1324461308?l=tr&ls=1&mt=8

Görüşmek Üzere.

1714989444
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714989444
Reply with quote  #2

1714989444
Report to moderator
1714989444
Hero Member
*

Ignore
1714989444
Reply with quote  #2

1714989444
Report to moderator
1714989444
Hero Member
*

Ignore
1714989444
Reply with quote  #2

1714989444
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714989444
Hero Member
*

Ignore
1714989444
Reply with quote  #2

1714989444
Report to moderator
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
December 15, 2017, 05:17:10 PM

Selamlar,
IOS aplikasyonunu yükledim inceliyorum.
ilk izlenimlerimi paylaşayım.

* Sade bir arayüz.
* Hızlı
* portföyüm ekranında tepedeki bicoin ve ether fiyatını niye gösteriyorsunuz gereksiz olmuş. ekranda yer kaplıyor.
* portföyüm ekranında  aşağıda toplam portföy değeri kutusu uzun liste durumunda coin listesinin üstünde transparan da dursa kötü görünüyor.
* amaç kişisel finans değil sadece coin fiyat takibi gibi düşünülmüş olduğu için hedefine ulaşmış bir yazılım.
* son olarak Monetha ekliyorum ama fiyatını hesaplayamıyor Smiley
tufanv (OP)
Member
**

View Profile
December 15, 2017, 06:02:44 PM

Merhaba,

Yorum icin tesekkur ederiz, bizim icin cok faydali oluyor.
- bitcoin ve ether anlik fiyatini piyasa trendi goz onunde olsun diye koyduk ama rahatsiz edici ise orasi direk takip listesi bolumune eklenip , takip listesi o sekile sokulabilir.
- portfoy degeri kismini engel olusturmayacak baska sekilde dizayn edecegiz.
- monethayi bu gece debug yapip neden hesapladigina bakacagiz ve duzeltecegiz.

Tesekkurler
alturay
Member
**

Activity: 90
Merit: 10

View Profile WWW
December 15, 2017, 09:05:08 PM

Öncelikle tebrik ediyorum arkadaşlar; herkesin kullanabileceği geliştirmeye açık bir uygulama başarılarınız devamını dilerim.

tufanv (OP)
Member
**

View Profile
December 15, 2017, 09:36:35 PM

Çok Teşekkür ederiz. Birçok gelişme olacak , ilk versiyon ile temiz bir arayüz ve kolay kullanım amaçlamıştık. Yavaş yavaş daha da geliştireceğiz. Güzel yorumunuz için teşekkürler.
tufanv (OP)
Member
**

View Profile
December 21, 2017, 12:32:04 PM

Merhabalar,

Android uygulaması 1.05 'e güncellendi. 2.postta yazan sorun düzeltildi. Ayruca eklenen paraların , portföy toplam değerinin üzerine çıkma sorunu giderildi.
iOS güncellemesi , apple review ekibinin 27'sine kadar tatilde olacak olması sebebiyle , onaylanması biraz zaman alacaktır.

Teşekkürler
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
December 21, 2017, 08:52:01 PM

Sonunda adam akıllı bir app bulduk desenize. Blockfolio'nun son dönemlerde çıkardığı sıkıntıların üstüne ilaç gibi geldi. Tebrik ederim. Başarılar dilerim.
tufanv (OP)
Member
**

View Profile
December 22, 2017, 08:59:53 AM

Çok teşekkürler Hakan Bey, daha da güzel hale getireceğiz zamanla.
tufanv (OP)
Member
**

View Profile
December 28, 2017, 08:12:57 PM

iOS 1.05 güncellemesi yayında. Yukarıda Android için yapılan düzeltmeler iOS icin de yapıldı. appstore'dan indirilebilir.
sabunstar
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 0

View Profile
January 03, 2018, 10:12:38 AM

Gerçekten güzel bir uygulama olmuş ama arkadaşların da yukarıda dediği gibi sürekli ETH ve BTC fiyatları gösterilmese de olur; onun yerine seçtiğimiz coinleri daha büyük gösterebilirsiniz. Bir diğer eleştirim de (bu saçma ama gülünç olduğu için paylaşmak istedim) logodan dolayı olacak. Soldaki "K" harfinin küçük olmasına tutuldum   Cheesy

Onun haricinde uygulama gerçekten başarılı ve Binance fiyatlarına yakın olması hoşuma gitti. Naçizane tavsiyem fiyat bildirimi koymanız olabilir. Al-Sat a Apple onay vermiyorsa fiyat uyarısı koyun istediğimiz coin istediğimiz fiyata ulaştığında haberdar olalım.

Elinize ve emeğinize sağlık. Başarılar
alitekinsoy58
Newbie
*

Activity: 36
Merit: 0

View Profile
January 03, 2018, 03:20:13 PM

Gerçekten güzel bir uygulama olmuş ama arkadaşların da yukarıda dediği gibi sürekli ETH ve BTC fiyatları gösterilmese de olur; onun yerine seçtiğimiz coinleri daha büyük gösterebilirsiniz. Bir diğer eleştirim de (bu saçma ama gülünç olduğu için paylaşmak istedim) logodan dolayı olacak. Soldaki "K" harfinin küçük olmasına tutuldum   Cheesy

Onun haricinde uygulama gerçekten başarılı ve Binance fiyatlarına yakın olması hoşuma gitti. Naçizane tavsiyem fiyat bildirimi koymanız olabilir. Al-Sat a Apple onay vermiyorsa fiyat uyarısı koyun istediğimiz coin istediğimiz fiyata ulaştığında haberdar olalım.

Elinize ve emeğinize sağlık. Başarılar
Aynen bildiri uyarı butonu gibi bişey çok mükemmel olurdu stoploss- increasegain Cheesy
tufanv (OP)
Member
**

View Profile
January 08, 2018, 10:08:00 AM

Merhaba 2 gün içerisinde iOS ve Android Uygulamamizda gelen talep ve yorumlar üzerine şu değişiklikler yapılacak:

- Verilerin yüzde 100 canlı sağlanabilmesi için, 6 tane exchangeden veri alımını sağladık bunu kendi sunucumuzda harmanlayarak 600 den fazla coini anlık olarak borsalardan aktaracağız, güncellemeler en fazla 5 sn gecikme ile size ulaşacak.
- BTC ve ETH yi kaldırıyoruz, sadece izleme listesi olacak tam ekran.
- Fiyat uyarısı için bir sonraki güncelleme beklenecek henüz onun altyapısını ayarlayamadık.

Yorumlarınız için çok teşekkürler. Güncellemeler store'da online olunca buradan bildireceğiz.

Crypt1x
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
January 08, 2018, 06:52:25 PM

güzel olmuş hocam açıkçası ancak tasarım konusunda baya eksiklikler gördüm ben tasarım konusunuda hallederseniz çok güzel işler çıkarabileceğini düşünüyorum ben.
tufanv (OP)
Member
**

View Profile
January 09, 2018, 03:11:14 PM

iOS yeni sürüm 1.1.0 güncellemesi review'a gönderdildi. Muhtemelen bu gece sabaha karşı ya da yarın gece appstore üzerinde aktif hale gelecektir:

Yeni Özellikler:

- Veriler artık 8 farklı borsadan canlı olarak 5 saniyede bir aktarılıyor ( 700'den fazla coin için anlık veri sağlanabiliyor ).
- İzleme listesi sayfası geliştirildi. Yukarıdaki sabit BTC ve ETH kaldırıldı.
- Portföyüm sayfası yeniden düzenlendi ve TL olarak da portföy değerini görme seçeneği eklendi.
- Hata Düzeltmeleri ve bir çok iyileştirme yapıldı.
- Görsel iyileştirmeler yapıldı

Yeni versiyondan kısa bir video:
https://streamable.com/lvl55
tufanv (OP)
Member
**

View Profile
January 09, 2018, 10:02:34 PM

iOS güncellemesi appstore'da yayınlandı.
kmlkkl
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
January 10, 2018, 04:07:15 PM

Uygulamayı incelediğimde bir çok eskiği bulunmaktadır. Coinleri aldığımız fiyattan ekleyemiyoruz o anki fiyatını check ediyor yüksek ihtimal birde hangi borsadan çektiği belli değil. Sadece adet yazıyoruz bu pek sağlıklı değil. Önemli olan o anki değeri borsada neyse onu check etmesi. Başlangıç olarak iyi ama uygulama görsel ve işlev konusunda geliştirilmesi gerekiyor. Bu uygulamalarda beklediğim yenilik belirletidiğimiz dolarları geçince bize bildirim atması kullanıcılar açısından güzel olabilir.

tufanv (OP)
Member
**

View Profile
January 11, 2018, 07:50:14 AM

Merhaba,

Bahsettiğiniz şeyler zaman ile eklenecek. Portföy sayfasının yenilenmesi için çalışmalar sürüyor. Hangi fiyattan alıp ne kadar kar ettiğiniz önemli bir özellik haklısınız. Ancak şu anki durumda hangi borsadan alındığı belli değiş demişsiniz. Kullandığımız borsalar genelde binance,bittrex , poloniex gibi büyük borsalar , gördüğünüz değerler birbiriyle %0.4 civarından fazla farketmez normal şartlarda. Ama dediğimiz gibi alındığı borsayı da seçme imkanı vereceğiz.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: