Bitcoin Forum
May 01, 2024, 04:24:12 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Türkiye Kaçak Elektrik Haritası - 2008 verileriyle  (Read 2764 times)
tlcash
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 256

View Profile
June 20, 2017, 08:24:47 PM

Bu ne arkadaş ya doğu illeri coşmuş kaçak kullanımda..  Elektrik faturalarında görürdüm önceden kaçak kullanım bedeli çok fazla yazmazlardı ama bu yüzdenmiş demekki .. adamlar bildiğin yük .. Senelerdir ülkecek  bu yükü taşıyormuşuz..

A revolutionary decentralized digital economy 
Join us:██`Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  Github
.ATHERO
.Internet 3.0 solution
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714537452
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714537452
Reply with quote  #2

1714537452
Report to moderator
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
June 20, 2017, 09:40:00 PM

başkasının işlediği suçu "kaçak bedeli" adı altında elektriği legal kullanan abonelerin üzerine bindirmek de suçtur ve insan haklarına aykırıdır ama kimse bu konudan bahsetmiyor. Helal Haram lokma muhabbeti yapmadan istisnasız her gün geçiriyorlar Türkiye'deki vatandaşa ama bizim milletimiz Ortaçağ düzeninde yaşamayı kanıksamış artık...
sonuna kadar katılıyorum Smiley bizimkiler tatlı su müslümanı o yüzden bu tarz sorularına mantıklı bir cevap beklemek yanlış hükümet tarafından.
Zaten din açısından bakarsak olaya faizinden bilmem nesine neler girer araya Cheesy ama artık böyük hükümetimiz gerektiğinde fetva verdirir diyanete herşeyi sevap yazdırır Smiley
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
June 22, 2017, 08:13:00 AM

Sitelerinden baktım güncel bilgiye ulaşamadım siteleri karman çorman yıllık bazda verilere ulaşamadım ama değişen bir şey yokmuş Türkiye geneli ortalama yaklaşık %20 kayıp/kaçak durumu varmış.
İşin aslında eskiye oranla kaçak kullanım azaldı yeni sayaçlara geçiş yapıldı eskisi gibi kaçak elektrikle uğraşan kalmadı demek ki göz göre göre hırsızlığa izin veriliyor. Kimse bu bedeli ödemek zorunda değil hepimiz faturalarımıza itiraz etsek mecburen hırsızlığa karşı durmak zorunda kalacaklar. Arazinizde elektrik panelleri veya rüzgar gülü kurup kendi elektriğinizi sağlarsanız devlet gelir yıkar ama nedense hırsızlara karışmıyorlar. İşin vahimi vatandaş aptal yerine konuluyor, kayıp elektrik ile hırsızlık yapılan elektrik aynı şeymiş gibi lanse ediliyor. Çok fakir olan bölgelerimiz var devlet buralarda kota uygulaması yapsın bir ailenin ihtiyacı ne kadar ise kota verebilir en azından bedava görerek fazladan kullananların, aşırı kullanımın önünü geçilmiş olunur. Herkese versinler demiyorum gerçekten ihtiyacı olanlara verilebilir bu durumda mesela kota aşımında elleri ceplerine gider hırsızlık yapmamaya alışırlar.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: