Bitcoin Forum
May 10, 2024, 12:18:31 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Poloniex BTClerimi göndermiyor !!!  (Read 3293 times)
PremiumTURK (OP)
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
June 20, 2017, 01:21:31 PM

Merhaba.

Değerli arkadaşlarım poloniex sitesine 22 Mayıs'ta üye oldum. Koinim sitesinden aldığım btcleri aktardım. Ve sonra poloda bir kaç işlem yapmaya çalıştım. Sonra daha önce sürekli kullandığım btc-e sitesine btclerimi (4,51 BTC) aktarmaya çalıştım. Ancak Awaiting Approwal yazdı ve aradan tam 15 gün geçmesine rağmen ne ticketlere ne de işlemle alakalı bir durum oldu. Allah rızası için bu konuda yardımcı olabilecek birileri var mı ?

Not: Mail onayı ve 2FA ile onayı verdim btcleri aktarırken.
1715300311
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715300311
Reply with quote  #2

1715300311
Report to moderator
1715300311
Hero Member
*

Ignore
1715300311
Reply with quote  #2

1715300311
Report to moderator
1715300311
Hero Member
*

Ignore
1715300311
Reply with quote  #2

1715300311
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715300311
Hero Member
*

Ignore
1715300311
Reply with quote  #2

1715300311
Report to moderator
1715300311
Hero Member
*

Ignore
1715300311
Reply with quote  #2

1715300311
Report to moderator
1715300311
Hero Member
*

Ignore
1715300311
Reply with quote  #2

1715300311
Report to moderator
U20
Full Member

Activity: 546
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile
June 20, 2017, 01:34:34 PM

Polo son zamanlarda baya kötü olmaya başladı.
Eskiddende ödemeleri geç yapabilme durumları vardı ama 2 hafta gibi değildi.
Poloniexteki coinleri sanırım cüzdana çekmeye başlamalıyız geç olmadan.

PremiumTURK (OP)
Newbie
*

View Profile
June 20, 2017, 01:38:20 PM

Sonu mtgox gibi olursa şaşırmayacağım zaten... 15 Gündür BTC tutmak nedir abi ? Bari ticketlere cevap versinler o da yok. 3 kere ticket açtım 3üne de herhangi  bir işlem yapılmadı. Ayrıca küçük btc ltc alıp gönderimlerimde sorun yok. 4,51 btc yi hiç bir şekilde ne gönderiyorlar ne de iptal ediyorlar.

Yardımcı olabilecek bir babayiğit yok mu akıl versin bari şöyle yap böyle yap diye.
PremiumTURK (OP)
Newbie
*

View Profile
June 20, 2017, 01:44:53 PM

piyasa değeri 10k doları aşan işlemlerde poloniex sitesiyle ilgili bir yazı okumuştum fakat o nakit işlemlerinde geçerliydi. Bir yerlerde duyuru yapıp bunu bitcoin işlemleri içinde geçerli kıldılar ise sen bitcoinlerini 2 parça şeklinde çekmeyi dene. Ayrıca arbitajın da önüne geçmek amaçlı bir kaç kuralı vardı yazıya göre.
Hocam işlemi iptal edemiyorum ki Awaiting Approwal olarak duruyor. İşlem iptal olsa ona da razıyım Sad
PremiumTURK (OP)
Newbie
*

View Profile
June 20, 2017, 01:51:02 PM

Ticket açmadan önce moderatöre yaz. Benim solo dash'tan bulduğum bloğu hesaba geçmemişlerdi, sonra ticket açtım cevap alamadım. en sonunda trollboxtan moderatör ile konuşunca anında hesaba geçti. sadece transactionı yolladım yetti.
Maalesef TROLLBOX' u da kapattılar...
Underworld244
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
June 20, 2017, 02:18:26 PM

Merhaba.

Değerli arkadaşlarım poloniex sitesine 22 Mayıs'ta üye oldum. Koinim sitesinden aldığım btcleri aktardım. Ve sonra poloda bir kaç işlem yapmaya çalıştım. Sonra daha önce sürekli kullandığım btc-e sitesine btclerimi (4,51 BTC) aktarmaya çalıştım. Ancak Awaiting Approwal yazdı ve aradan tam 15 gün geçmesine rağmen ne ticketlere ne de işlemle alakalı bir durum oldu. Allah rızası için bu konuda yardımcı olabilecek birileri var mı ?

Not: Mail onayı ve 2FA ile onayı verdim btcleri aktarırken.

Polo 4-5 btc gibi ufak bir rakama çökecek site değil kazandıgı komisyon dakikada bile fazladır o rakamdan. Site öyle büyüdükü belli bir limiti asan beklemeye alıyorlar gibi. Ben ufak gönderim çekim yapıyorum işlemler arası nerdeyse 10dk sürüyor çekim gönderim 100$ civarı.

Claim up to 5,000 satoshi every 15 minutes. 5% daily bonus. Admin Contact
 http://bonusbitcoin.co

utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
June 20, 2017, 02:40:46 PM

Evet, son zamanlar da iyiden iyiye acayipleşti poloniex. Dediğin gibi temkinli olmakta fayda var.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
PremiumTURK (OP)
Newbie
*

View Profile
June 20, 2017, 03:01:18 PM

Polo 4-5 btc gibi ufak bir rakama çökecek site değil kazandıgı komisyon dakikada bile fazladır o rakamdan. Site öyle büyüdükü belli bir limiti asan beklemeye alıyorlar gibi. Ben ufak gönderim çekim yapıyorum işlemler arası nerdeyse 10dk sürüyor çekim gönderim 100$ civarı.
Çok doğru söylüyorsun benim btclerim ile çökmez. Ancak sitenin büyümesi ile 4,5 btc yi gönderemeyecek durumlara girmesi ve 15 gün boyunca ticketlere bile cevap vermemesi sizce normal mi ? Kaldı ki bitcoin denilen sanal para birimi para transferlerini kolaylaştırmak için icat edildiği söylenirdi. 15 Günden fazla bekletecekse Swift bundan daha iyi Smiley
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
June 20, 2017, 07:45:11 PM

Her ne olursa olsun bir kullanıcının bakiyesine 15 gün boyunca çökmek öyle ya da böyle çökmektir, yok 4.5 btcne çökmez yok bilmem ne demek mantıklı değil, 4.5 btc bugün 45.000 tl yapıyor orta segment bir araba parası. Arkadaş ticketlara cevap verilmediğini de yazmış eğer gerçekten böyle bir durum varsa herkesin bu konuda haberdar olması şart ekran görüntüsü alıp buradan paylaşır mısınız acaba gözünüzden kaçan bir şey mi var herkes fikrini söylesin gerekirse global foruma taşınır konu ekran görüntüleriyle.
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
June 20, 2017, 08:08:33 PM

Poloniex te hesap onaylı değilse günlük çekim limiti 2000$ onunla ilgili olabilir mi?
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
June 20, 2017, 08:27:54 PM

Poloda çekimlerde 38 gündür Awaiting Approwal olarak bekleyen insanlar var. Polonun twitter hesabına şikayetler artmaya başladı.

Benimde pooldan gönderilen Etcler 4 gün sonra hesabıma aktarıldı. Temkinli olmakta fayda var
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
June 20, 2017, 10:58:55 PM

Poloniex te hesap onaylı değilse günlük çekim limiti 2000$ onunla ilgili olabilir mi?

Bu sorunun cevabı ne olursa olsun, açılan Tickete bir cevap gelmeli ve gerekli bilgilendirme yapılmalıydı. Bu kadar uzun bekleme süresi elbette can sıkıcı, hele ki olumsuz yorumların sayısının arttığı şu günlerde.

Umarız, sadece zamanla alakalı bir sıkıntı olsun, ve en kısa sürede çözülsün.
temeler
Sr. Member

View Profile
June 22, 2017, 11:40:18 PM

Bu sorunun cevabı ne olursa olsun, açılan Tickete bir cevap gelmeli ve gerekli bilgilendirme yapılmalıydı. Bu kadar uzun bekleme süresi elbette can sıkıcı, hele ki olumsuz yorumların sayısının arttığı şu günlerde.

Umarız, sadece zamanla alakalı bir sıkıntı olsun, ve en kısa sürede çözülsün.

Katılıyorum size Ticket'e cevap gelmemesi bir dert bide withdraw ekranın da engellemek çok mu zor işte günlük limiti aşıyorsun şu kadardan fazla gönderemezsin gibi anlayamıyorum. İşlerinemi geliyor acaba.
Sürekli forum da Poloniexle ilgili şikayetleri gördükten sonra kendim
1- Çok yoğun yüksek hacim olan zamanlarda gönderim yapmıyorum
2- Parça parça gönderim yapıyorum

kendimizce çözüm bulmaya çalışıyoruz artık.
guardia
Newbie
*

Activity: 16

View Profile
June 23, 2017, 12:09:20 AM

Benim neredeyse 20 gün oldu ticketlere cevap verek yok, trollbox kapalı 3 btc para havada kaldı göndermiyorlar. İptalde edemiyorum en azından al sat yapardım ama 20 gündür beklemedeyim.
Belizian
Newbie
*

Activity: 24

View Profile
June 23, 2017, 07:08:53 AM

Forumun ingilizce bölümünde Poloniex ile ilgili çok fazla benzer şikayetler var. Bir çok kişi bu duruma isyan etmiş durumda. Hatta SCAM uyarısı yapan başlıklar bile açılmış. Poloniex, Trollbox denen chat bölümünün açılan ticket'lara yetişebilmek amacıyla kapatıldığını söylese de support bölümünden yanıt bekleyen çok insan var. Bir iddiaya göre de sadece yüksek meblağlı işlemlerin gerçekleştirildiği, küçük miktarların beklemeye alındığı yönünde.

Her ne olursa olsun bu kadar geniş hacme sahip bir borsa bu tür sorunlarla gündeme gelmemeli. İnsanlar zaten korkarak işlem yapıyorlar ki böyle giderse yeni yatırımcı bulmaları güçleşir. Bu durum dolaylı olarak tüm kripto para birimlerine zarar veriyor.
PremiumTURK (OP)
Newbie
*

View Profile
June 23, 2017, 07:02:46 PM

https://image.prntscr.com/image/kcE9H9_MTbuILreoo3V3ww.png

04/06/2017 tarihinden bu zamana kadar bekliyorum. 4,51 btc hala ne geliyor ne de iptal ediliyor. Herhalde bir soğuk su içeceğiz bunun üzerine Sad
btclife01
Sr. Member

View Profile
June 23, 2017, 07:17:48 PM

Poloniex in bazı gönderilerde "Awaiting Apporoval" bu şekilde işlemleri beklemeye almasının bir açıklaması var mı?

Neden bazı çekimler, Pending ile sıraya alınırken diğerleri/bazıları Awaiting Apporoval için bekletiliyor?!

Miktarla mı, 2FA ile mi, yoksa onaylı/onaysız hesapla mı alakalı? Veya VPN ile ilgili bir güvenlik tedbiri mi?
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
June 23, 2017, 07:22:03 PM

Poloniex in bazı gönderilerde "Awaiting Apporoval" bu şekilde işlemleri beklemeye almasının bir açıklaması var mı?

Neden bazı çekimler, Pending ile sıraya alınırken diğerleri/bazıları Awaiting Apporoval için bekletiliyor?!

Miktarla mı, 2FA ile mi, yoksa onaylı/onaysız hesapla mı alakalı? Veya VPN ile ilgili bir güvenlik tedbiri mi?

Bence farklı noktalardan bilgisayarlardan, çok fazla değişik ip adreslerinizden girdiğinde oluyor. ben sadece ev bilgisayarımda kullanıyorum polo'yu ve hiç bir sıkıntı çıkmıyor artık çatır çatır çalışıyor deyimi cuk oturur. Eskiden işte evde derken Awaiting Apporoval'a takılmış 3-4 gün btc'lerim gelmemişti. Şimdi anında yolluyor polo sorun çıkarmadan.
temeler
Sr. Member

View Profile
June 23, 2017, 09:19:36 PM

Bence farklı noktalardan bilgisayarlardan, çok fazla değişik ip adreslerinizden girdiğinde oluyor. ben sadece ev bilgisayarımda kullanıyorum polo'yu ve hiç bir sıkıntı çıkmıyor artık çatır çatır çalışıyor deyimi cuk oturur. Eskiden işte evde derken Awaiting Apporoval'a takılmış 3-4 gün btc'lerim gelmemişti. Şimdi anında yolluyor polo sorun çıkarmadan.

Aynen bende ev dışında hiçbir yerde açmıyorum sorunsuz bir şekilde işlemlerimi yapıyorum. BTC gönderimim maksimum 40 dk yı geçmedi daha.
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
June 23, 2017, 11:47:13 PM

Ben de sadece evden kullanıyorum, evvel ki güne kadar hiç sorun yaşamadım. Normalde 10 dakika bile sürmezdi.
Evvelki gün BTC çekim emri verdim. Yaklaşık 2 saat pending'de kaldı. İptal ettim LTC ye çevirdim, o şekilde çekeyim dedim o da aynı şekilde oldu.
Daha sonra LTC yükseldiği için tekrar iptal edip BTC'ye çevirdim ve yeniden çekim istedim. yaklaşık 1 saat sonra onaylandı.

Hacim olarak en yüksek orası, kar açısından iyi ancak, kar yapıyorum derken eldekinden olmakda akıl karı değil.
Uzun lafın kısası, içime kurt düştü bir süre kullanmamaya karar verdim poloyu düzelene kadar. Çok düşük ihtimal iyi bir fırsat görürsem gözden çıkaracağım ufak meblağ yatırırım, o kadar.

PremiumTURK (OP)
Newbie
*

View Profile
June 24, 2017, 01:11:59 AM

Aynen bende ev dışında hiçbir yerde açmıyorum sorunsuz bir şekilde işlemlerimi yapıyorum. BTC gönderimim maksimum 40 dk yı geçmedi daha.

Konunun Ip ile alakası yok. Çünkü 4,51 btc olayından sonra bir kaç küçük çekimler yaptım onlar hemen geldi. İnşallah düzelir yoksa artık 45 bin liranın üzerine bir soğuk su içeriz...
bitcamilo
Full Member

View Profile
June 24, 2017, 09:55:28 AM

Konunun Ip ile alakası yok. Çünkü 4,51 btc olayından sonra bir kaç küçük çekimler yaptım onlar hemen geldi. İnşallah düzelir yoksa artık 45 bin liranın üzerine bir soğuk su içeriz...

Hala transfer onaylanmadı mı sizin? 4.5 btc yaw şaka gibi iyiden iyiye bir korku sardı şimdi beni de, tamam ufak bir yatırım yaptık ama sonuçta yatırım yatırımdır.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
June 24, 2017, 12:37:19 PM

poloniex ten çıkarırken şu sıralar ufak ufak çıkarmakta fayda var. Ufak parçalar 0.1 -0.2 gibi hızlı bir şekilde onaylanıyor, büyükleri bekletiyorlar niyeyse. Dünde benzeri bir olayla karşılaştım. Büyük parça önce olmasına rağmen aynı coinden sonraki ufak parçayı daha önce gönderdiler.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
PremiumTURK (OP)
Newbie
*

View Profile
June 25, 2017, 09:47:28 PM

Evet arkadaşlar bu gün itibari ile 25/06/2017 23:30(Tr saati ile) yani tam 20 gün sonra Btc gönderimimi iptal ettiler ve Polo hesabıma geri iade ettiler. Yaptığım en son işlem Twitter adreslerinden paramın gönderilmediğini yazmak ve ticket numarasını paylaşmak oldu. Artık oradan mı görüp yaptılar bilemiyorum. En azından benim gibi mağdur olanlar var ise Twitter olayını denemelerini tavsiye ediyorum.

Hepinize teşekkür ederim.
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
June 25, 2017, 09:54:11 PM

Adınıza sevindim hocam, kar zarar durumunu bilmiyorum ama umarım kardasınızdır.

Bu twitter vesaire de olmasa poloniex'te ticketlara baktırmak ölüm resmen, son zamanlarda ne kadar çok insan mağdur olmaya başladı bu poloniexten.
PremiumTURK (OP)
Newbie
*

View Profile
June 25, 2017, 09:58:30 PM

Adınıza sevindim hocam, kar zarar durumunu bilmiyorum ama umarım kardasınızdır.

Bu twitter vesaire de olmasa poloniex'te ticketlara baktırmak ölüm resmen, son zamanlarda ne kadar çok insan mağdur olmaya başladı bu poloniexten.

20 gündür hiçbir işlem yapamadım o yüzden pek bir zararım olmadı en azından paramı alabildim ona şükrediyorum.

Saygılar
btclife01
Sr. Member

View Profile
June 27, 2017, 07:28:37 PM

Poloniex BTS çekme/yatırma işlermlerini bir süre askıya aldığını duyurdu.

"BTS is currently under maintenance or experiencing wallet/network issues. Deposits and withdrawals will remain disabled until a solution is found, which may require an update from the BTS team. Any updates must be tested and audited before enabling."
mela65
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 282

Best Crypto / Online Casino Writing Services

View Profile
June 29, 2017, 01:18:02 PM

Son zamanlarda benzer konularla alakalı şikayetler çoğaldı, altcoinler de gömülü yatırımım var ve birçoğu zararda, yoksa çekip çıkarım hemen. Daha önce  bir borsanın kapanması veya milletin parasına çökmesi gibi bir durum yaşandı mı ?
bitcamilo
Full Member

View Profile
July 01, 2017, 06:12:53 AM

Son zamanlarda benzer konularla alakalı şikayetler çoğaldı, altcoinler de gömülü yatırımım var ve birçoğu zararda, yoksa çekip çıkarım hemen. Daha önce  bir borsanın kapanması veya milletin parasına çökmesi gibi bir durum yaşandı mı ?

Mtgox sanırım bu konudaki en meşhur örnek hatta o denli meşhur ki mtgox'dan sonra bitcoin baya bir yara almış incelemeni tavsiye ederim Smiley
btclife01
Sr. Member

View Profile
July 01, 2017, 12:45:37 PM

Daha önce aşağıdaki uyarıyı paylaşmıştım;

"BTS is currently under maintenance or experiencing wallet/network issues. Deposits and withdrawals will remain disabled until a solution is found, which may require an update from the BTS team. Any updates must be tested and audited before enabling."

Konu hakkında BitsharesDEX veya Open.Ledger tarafından veya Poloniex tarafından bir açıklama yapılmadan, dün itibariyle BTS işlemleri yeniden başlatılmıştır.

Bu da elbette ap açık bir Poloniex manipülasyonudur.
coinzoid
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
July 01, 2017, 06:08:03 PM

Manipulasyon yaptıkları konusunda hemfikirim. Bytecoin, Sia ve diğer coinlere pump geldiğinde zaman zaman cüzdanı kapatma yoluna gidiyorlar. Sadece Sia'da Sia geliştiricileri sorun olduğunu kabul eden açıklama yapmıştı.
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: