Bitcoin Forum
May 12, 2024, 07:47:08 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Poloniex sitesine erişilmiyor!  (Read 1944 times)
AlyattesLydia (OP)
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
July 01, 2017, 08:31:14 AM
Last edit: July 01, 2017, 08:15:07 PM by AlyattesLydia

Altcoinlerde olduğum için tek tek cüzdana çekmek istememiştim ama an itibariyle poloniex sitesine de erişilmiyor. Daha önce bu gibi bir hataya herhangi bir borsada denk geldiniz mi? Siteye bir daha ulaşılmaması durumunda, biz içindeki tüm paraların üzerine soğuk su mu içmiş olacağız? Paraların bir anda üzerine yatmak bu kadar mı kolay? Benim gibi içerde parası kalan kimler var?

Bu kadar panik olmamın sebebi aslında; reddit ve bitcointalk genel kısımda polo'dan son zamanlarda birçok kişinin muzdarip olmasıdır.

1715500028
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715500028
Reply with quote  #2

1715500028
Report to moderator
1715500028
Hero Member
*

Ignore
1715500028
Reply with quote  #2

1715500028
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715500028
Hero Member
*

Ignore
1715500028
Reply with quote  #2

1715500028
Report to moderator
markion
Jr. Member
*

Activity: 46
Merit: 5

View Profile
July 01, 2017, 08:41:38 AM

Benimde var bayağı altcoinlerim sitede. Umarım basit birşeydir. Paraların üzerine yatmak değil de , hacker saldırısı da olabilir bu durum. Umarım kısa zamanda düzelir.
soek
Member
**

Activity: 69
Merit: 10

View Profile
July 01, 2017, 08:49:48 AM

Duzeldi şuan
AlyattesLydia (OP)
Hero Member

View Profile
July 01, 2017, 09:04:48 AM

Sanırım pişman olmadan önce parayı çekmek daha mantıklı olacak gibi gözüküyor. Bu yakında yaşanlar hiç normal değiller.
sezyumx
Hero Member

Activity: 686
Merit: 500

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
July 01, 2017, 09:28:47 AM

Serverlarındaki çoğunluklarından olabilir gibi geliyor . Fakat tomarlarla para kazanıyorda nasıl düzeltemiyorlar.

AlyattesLydia (OP)
Hero Member

View Profile
July 01, 2017, 09:54:29 AM

Az önce tüm paramı transfer ettim. Orada bile bir sürü sıkıntı var, 2fa'yı doğru girdiğim halde 2-3 kere tekrar girdirmek istiyor. Withdraw taleplerinde gelen onay maillerinin hiç biri çalışmadı, doğal olarak bende tıklayamadım ama yinede işlemi onayladı. Şu onaylarda da sorun çıkmazsa, kurtulmuş olacağım. Altcoinleri bittrex'e çektim. Poloniex önyüz olarak bence daha kullanışlı ama stabil hale gelene kadar kullanmayı düşünmüyorum.
tayfunay
Member
**

Activity: 103
Merit: 10

View Profile
July 01, 2017, 11:01:25 AM

milleti galeyana getirmeyin çekim yaptım hiçbir sorun yok 20 dk transfer tamamlandı site çok daha hızlı çalışıyor eskiye göre bence herşey normal şuan.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
July 01, 2017, 11:04:50 AM

milleti galeyana getirmeyin çekim yaptım hiçbir sorun yok 20 dk transfer tamamlandı site çok daha hızlı çalışıyor eskiye göre bence herşey normal şuan.

Hanginiz doğru söylüyorsunuz? Biriniz sorun yaşadığını söylüyor sen de hiçbir sorun olmadığını söylüyorsun.  Huh
m7.my.money
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
July 01, 2017, 11:08:30 AM

Hanginiz doğru söylüyorsunuz? Biriniz sorun yaşadığını söylüyor sen de hiçbir sorun olmadığını söylüyorsun.  Huh

Çekim emirleri kesinlikle çalışmıyor onay için gönderilen link'de dahil. Umarım içerideki paraları kurtara biliriz sorun kısa süreli bile olsa poloniex an itibari ile güven vermiyor.  Angry
markion
Jr. Member
*

Activity: 46
Merit: 5

View Profile
July 01, 2017, 11:19:16 AM

biraz önce içerdeki eth'lerimi wallet'a saniyede aktardım. Site çok hızlı ayrıca. Polo en büyük kripto borsası şu anda. Nasıl ve neye göre scam olacak anlamış değilim. Altcoinlerimi tutmaya devam edeceğim burada. Tek korkum hack olayı ama bu tüm siteler için eşit oranda risk demek.. piyango vurursa da yapacak bişi yok, soğuk su içeriz üzerine.
m7.my.money
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
July 01, 2017, 11:25:38 AM

biraz önce içerdeki eth'lerimi wallet'a saniyede aktardım. Site çok hızlı ayrıca. Polo en büyük kripto borsası şu anda. Nasıl ve neye göre scam olacak anlamış değilim. Altcoinlerimi tutmaya devam edeceğim burada. Tek korkum hack olayı ama bu tüm siteler için eşit oranda risk demek.. piyango vurursa da yapacak bişi yok, soğuk su içeriz üzerine.
Biraz önce deneme amaçlı yaptığım çekimler.

https://image.prntscr.com/image/ZaeGEjEhRSqTmpw34YH68g.png

https://image.prntscr.com/image/yaeA3uXRQLi7y6IWY3JO9w.png
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
July 01, 2017, 11:32:45 AM

Ateş olmadan duman çıkmaz.%1 risk bile olsa gerek yok risk almaya.Başka sitelere çekin derim bende tutmuyorum artık poloda.
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
July 01, 2017, 01:31:22 PM

mümkünse siz trade yapmayın
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
July 01, 2017, 01:53:04 PM

Hiç bir excahnge/trade sitesi buna TR dekiler de dahil, güvenilir DEĞİLDİR!

Zaten bunların kurulma ve çalışma amaçları da güvenilir olmak değildir, amaçları ücretli escrowluk yapmaktır. Yani satıcı ile alıcıyı buluşturup komisyon almaktır.

Sitelerin sorumluluk reddi açıklamalarını okuduğunuzda olayı daha net kavrayabilirsiniz.
>>>

Fakat yukarıdaki uyarılarla beraber, bu sitelerin Poloniex/Bitfinex/Bittrex vs. ellerinden geldiği kadar(ciddi bir şekilde) hacklenmeye karşı önlemler aldığı da bir gerçektir.

Bu işlere yeni başlamış üyelerin hemen her Server, Banlanma, Yasaklanma uyarılarında battı gitti, çığırtkanlığı yaptıklarını görüyoruz. Birçok eski postta da bu tür ifadaler var. Elbette yatırım yapılan ve içinde değere haiz şeyler tuttugunuz bir sitenin bu tür sorunlar vermesi korkuya sebep olur. Fakat biraz araştırdığınızda bahsedilen şeylerin bugüne, bu haftaya özel değil, genel bir sıkıntı olduğunu görebilirsiniz.

Poloniex sitesi (belki de kurulduğundan beri) ara-ara Server hatası verir, yine sıksık IP banlaması yapar.

Bununla beraber, son günlerde çekimlerin aksadığı ile ilgili başlıklar açıldı, fakat konuyu devam ettiren üyelerin yorumlarından gördüğümüz kadarıyla bu sıkıntılar sadece aksaklık olarak kaldı ve transferler bir şekilde düzledi.
>>

Burada şunu tekrar belirtmek lazım, trade yapmadığınız sürelerde Coinlerinizi, conilerin kendi sitelerinde tavsiye ettiği CoreWallet veya (private keylerine sahip olduğunuz)3. parti yazılımlarda saklamanız, özellikle şu sıcak yaz günlerinde, içinizi belki bir nebze serin tutar.

Yoksa Poloniex ne kadar güveniz ise Bittrex, vs de o kadar güvensizdir!

gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
July 01, 2017, 02:03:53 PM

evet paralarının ustune konmak bu kadar kolay.amam sızın hemen umutsuzluga kapılmanız bu kadar kolay olmamalı..sorunu olanların sorunları da gördugum kadarıyla duzeliyor gecte olsa.para basan yer kapanmaz kolay kolay
saulzaents
Hero Member

Activity: 560
Merit: 501

View Profile
July 01, 2017, 03:09:08 PM

evet paralarının ustune konmak bu kadar kolay.amam sızın hemen umutsuzluga kapılmanız bu kadar kolay olmamalı..sorunu olanların sorunları da gördugum kadarıyla duzeliyor gecte olsa.para basan yer kapanmaz kolay kolay

aynen bende bu şekilde düşünüyorum. adam 1 günde yapacagi  total vurgunu belki 2 3 ayda yapiyordur.. 1o ayda yapsa ne olacak sonrası için sürekli ve daha fazla kazanma şansı varken kimse bunu riske etmez..  hee bu demek değil ki adamlar efsane dürüst layikiyle iş yapiyorlar  felan. geçin bunları hikaye yani. emir girersin cancel etmene izin vermez gerçekleşene kadar bekler böyle zararina satişlar yaparsin. beklersin withdraw etmez onay gelmez vs hepimizin yaşadigi sorunlar bunlar sonuc itibariyle. ama selfhack olayinada inanmiyorum yapmazlar yani.
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
July 01, 2017, 05:34:01 PM
Last edit: July 01, 2017, 06:11:37 PM by Neo--

Nasil bir telasla baslik acmissa arkadas Smiley Korkma gitmedi 100 liran..
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
July 01, 2017, 06:00:44 PM

sitede nasıl bir telaş oluştuysa yine market table kırmızıya boyanmış Cheesy
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
July 01, 2017, 06:13:02 PM

Poloda girilememesi dönem dönem oluyor serverlar çok yogun
tabi birde ddson atagına maruz kalıyor o esnada genellikle dumplar yaşanıyor ama
polonun yalanıda olabilir bu
ophyrim
Sr. Member

Activity: 994
Merit: 391

View Profile
July 01, 2017, 06:58:44 PM

Arkadaş Polo siteyi kapatıp kaçıp gitse sen altcoinleri masaüstü cüzdanlara dahi almış olsan piyasadaki güvensizlikten ötürü sendeki bitcoinlerde dahil olmak üzere tüm altcoinlerin değeri zaten pul olacak. Şuanki değerlerinin yüzde 10 una başka borsalarda satabilirsen öpde başına koy. Zamanla seneler içinde toparlar mı? Muhtemelen toparlar ancak Polonun kapanması coinleriniz nerede olursa olsun her halükarda hepimizi gömer.
mirallas
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 259

View Profile
July 01, 2017, 07:31:10 PM

Arkadaş Polo siteyi kapatıp kaçıp gitse sen altcoinleri masaüstü cüzdanlara dahi almış olsan piyasadaki güvensizlikten ötürü sendeki bitcoinlerde dahil olmak üzere tüm altcoinlerin değeri zaten pul olacak. Şuanki değerlerinin yüzde 10 una başka borsalarda satabilirsen öpde başına koy. Zamanla seneler içinde toparlar mı? Muhtemelen toparlar ancak Polonun kapanması coinleriniz nerede olursa olsun her halükarda hepimizi gömer.

başlığı okuyunca tam olarak bu yorumu yapmaya gelmiştim. Poloniex en büyük kripto para borsası, kapanıp gitmesi, çökmesi durumunda sen toprağa da gömsen değişen bişey olmayacak. Arkadaşın dediği gibi paranın 10 da biri anca kalacak
AlyattesLydia (OP)
Hero Member

View Profile
July 01, 2017, 08:13:22 PM

Nasil bir telasla baslik acmissa arkadas Smiley Korkma gitmedi 100 liran..

Gördüğün gibi pekte 100 liralık bir panik değil Smiley
jasonal
Full Member

Activity: 163
Merit: 100

View Profile
July 01, 2017, 09:09:17 PM

bende başlığı okur okumaz direk poloya baktım herhangi bir sorun yok anında açıldı site sonra içeriği okuyayım dedim belki farklı bir konu var içeride ama çokta farklı bir şey de yok.
şunu belirtmek istiyorum bu bitcoin ve alt coinlerin değerini belirleyen herhangi bir merkezi kuruluş olmadığı için borsa yoksa hiçbir kıymeti yok bu coinlerin. bu nedenle öyle uçup gitmeleri kolay değil. bunun peşinde milyar dolarlar dönüyor öyle yedirmezler adama rahat ol yani Wink

valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
July 02, 2017, 04:12:46 AM

Polo bu saatten sonra patlayamaz. Çünkü zaten patlamış durumda. Piyasadaki belirsizlikte payı dahi olduğunu düşünüyorum. Hiç bir şey düzgün çalışmıyor. Bir huge dump/pump geldiği vakit hızlı işlem yapamamamız için ellerinden geleni yapıyorlar. Sanki hizmet vermeye değil vermemeye odaklanmışlar. Polo'nun başındakiler için söylüyorum: Bir insan haybeden para kazanıp işini gücünü bu kadar boşlamaz. Bunlar emsal yani.
turquaise
Full Member

Merit: 105

View Profile
July 02, 2017, 09:58:31 PM

Polo bu saatten sonra patlayamaz. Çünkü zaten patlamış durumda. Piyasadaki belirsizlikte payı dahi olduğunu düşünüyorum. Hiç bir şey düzgün çalışmıyor. Bir huge dump/pump geldiği vakit hızlı işlem yapamamamız için ellerinden geleni yapıyorlar. Sanki hizmet vermeye değil vermemeye odaklanmışlar. Polo'nun başındakiler için söylüyorum: Bir insan haybeden para kazanıp işini gücünü bu kadar boşlamaz. Bunlar emsal yani.
bırak pump dump zamanı hızlı hareket ettirmemeyi, adamlar wallet girişlerini kapatıyorlar at koşturuyorlar. %20 pump  yapıyorlar ondan sonra açıyorlar withdraw ve depositi. ben böyle şey hayatımda görmedim.
USScrypto
Hero Member

Activity: 602
Merit: 500

View Profile
July 02, 2017, 10:32:33 PM

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz, bunların suyu iyice ısınmaya başladı. Yavaş yavaş çekiyorum buradan paraları çok az miktarda bırakacağım, bittrexle devam şimdilik.
turquaise
Full Member

Merit: 105

View Profile
July 03, 2017, 08:33:26 AM

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz, bunların suyu iyice ısınmaya başladı. Yavaş yavaş çekiyorum buradan paraları çok az miktarda bırakacağım, bittrexle devam şimdilik.
aynen öyle her işlemleri artık sorunlu bunların. her çekim işleminde 1 hafta bekliyorum neredeyse. bittrex, anında uğraştırmadan hallediyor. bu polo'da bir sıkıntı var ama çözemedim gitti.
CMCET
Newbie
*

Activity: 24

View Profile
July 03, 2017, 11:03:45 AM

Aynen bende Polo'dan çektim herşeyi Bittrexle devam ediyorum, ama arkadaşların dediği gibi Polo bi yamukluk yapsa, Hacklendik kapatiyoruz felan dese, bütün piyasa çöker.
nyks
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
July 03, 2017, 11:06:52 AM

Polo hacklense bile açığı kısa sürede kapatabilecek hacime sahip. Hack haberini duyuracaklarını bile sanmıyorum hatırlarsanız crypty hack olayını 1 sene gizlemişti.
Ben polodaki limit yetersizliğinden dolayı bittrexe geçmiştim. Şuana kadar poloyu aratmadı.
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: