Bitcoin Forum
May 18, 2024, 02:36:15 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: 8 Tane RX 480 / 4'lü olarak 2 tane rig satılıktır.  (Read 1829 times)
Cyper_BLC
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 270

Reverse Engineer

View Profile
July 05, 2017, 05:02:44 PM

voltaj ayarı yapmışsın işte bios üzerinden, oradaki değer max 65535 olabilir ve bu FFFF olarak 2 byte lık bir word değeridir.
ancak şunu sayende öğrendiğim çok iyi oldu teşekkürler, demekki biostan voltaj set değerini değişsek te kart ihtiyacı yoksa (asic kalitesi yüksekse) sallamıyor...
 Wink

Not: bu arada atikmdag.sys ile falan uğraşma indir şunu keyfine bak. dediğin gibi her yeni driver kurulumunda eziyet çekme
https://www.monitortests.com/forum/Thread-AMD-ATI-Pixel-Clock-Patcher

programın ismini "atikmdag-patcher-bios.exe" olarak değiştirirsen diğer ıvır zıvır patchleri yapmaz sadece bios signature ü patlatır.

For donations : 1CYPERv5yZ4c9FRzPyCz5u8vhttyKmVkto
Emeğe Saygı Göstermeyenler, BECERIKSIZ kişilerdir.
muratizm
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile
July 05, 2017, 05:11:08 PM

voltaj ayarı yapmışsın işte bios üzerinden, oradaki değer max 65535 olabilir ve bu FFFF olarak 2 byte lık bir word değeridir.
ancak şunu sayende öğrendiğim çok iyi oldu teşekkürler, demekki biostan voltaj set değerini değişsek te kart ihtiyacı yoksa (asic kalitesi yüksekse) sallamıyor...
 Wink

Not: bu arada atikmdag.sys ile falan uğraşma indir şunu keyfine bak. dediğin gibi her yeni driver kurulumunda eziyet çekme

Ben zaten o program ile patchliyorum.
driver signature enforcement da kapattım (tabi ne kadar kapandıysa artık windows 10 sonuçta)

Voltaj ayarı derken, ön tanımlı değerleri kullandım. Genelde 1168 e denk gelen 2 kademe aşağısı oluyor. ASIC kalitesine göre ama yüksek ama düşük. Ancak tdp/tdc/tda değerleri ile oynayınca kartı daha düşük voltajda çalışmaya zorluyorum. Bazı kartlar geldi önüme hiç tınlamadı bile, ama çoğunda işe yarıyor.
Cyper_BLC
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 270

Reverse Engineer

View Profile
July 05, 2017, 06:21:51 PM

Wink

Ben zaten o program ile patchliyorum.
driver signature enforcement da kapattım (tabi ne kadar kapandıysa artık windows 10 sonuçta)

Voltaj ayarı derken, ön tanımlı değerleri kullandım. Genelde 1168 e denk gelen 2 kademe aşağısı oluyor. ASIC kalitesine göre ama yüksek ama düşük. Ancak tdp/tdc/tda değerleri ile oynayınca kartı daha düşük voltajda çalışmaya zorluyorum. Bazı kartlar geldi önüme hiç tınlamadı bile, ama çoğunda işe yarıyor.

admin yetkili cmd ile;

bcdedit /set testsigning on
bcdedit /set nointegritychecks on

yap reboot et,

senin w10 da watermark ı göremedim. demekki F7 ile rebootta DSE yi kapatıyorsun ama o sadece 1 kez o oturum için geçerli olur.
bu ise ibadullah Smiley

For donations : 1CYPERv5yZ4c9FRzPyCz5u8vhttyKmVkto
Emeğe Saygı Göstermeyenler, BECERIKSIZ kişilerdir.
muratizm
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile
July 06, 2017, 02:39:17 AM

bcdedit komutlarını girdim sanki bu rigde. içinde masaüstü pcm den kalma ssd var sıfırdan windows bile kurmadım (driverları düzelttim tabi)

windows aktive edildiği için (kmspico) watermark yok Smiley
Raws (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
July 11, 2017, 11:01:09 PM

bcdedit komutlarını girdim sanki bu rigde. içinde masaüstü pcm den kalma ssd var sıfırdan windows bile kurmadım (driverları düzelttim tabi)

windows aktive edildiği için (kmspico) watermark yok Smiley

Konu bayağı içeriğinden çıkmış Smiley
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: