Bitcoin Forum
April 25, 2024, 12:56:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ethermine Reported/Effective/Average Hashrate'ler Hakkında  (Read 638 times)
ATAK T-129 (OP)
Sr. Member

Activity: 386
Merit: 250

View Profile
July 07, 2017, 02:13:17 PM

Bu yukarıdaki ethermine sitesindeki istatistiklerim. Burada merak ettiğim mavi çizgi(current effective hashrate) çok dalgalı resimde de gördüğünüz gibi. Bu dalgalanma normal mi? Claymore üzerinde 29,2 Mh/s stabil kazım hızı gösteriyor ethermine'da bu hızı Reported Hashrate gösteriyor.

Sitenin baz aldığı değer bu çizgilerden hangisi? Mavi olan dalgalıya göre mi kazım yapılıyor yoksa yeşil olana göre mi? Reported/Effective/Average hashrate hangisine göre siteye yansıtıyor kazancı bu ethermine? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler...
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
July 08, 2017, 06:10:08 AM

bu dalgalanma tüm minerlarda oluyordur diye tahmin ediyorum(benim cihazlarımda da benzer). kazancınız share üzerinden hesabınıza yansır. Mavi çizgiye çok fazla takılmamak gerekiyor. Önemli olan burda Average hashrate (turuncu). Getiri hesaplamalarınızda bunu kullanın.
ATAK T-129 (OP)
Sr. Member

Activity: 386
Merit: 250

View Profile
July 08, 2017, 10:07:02 AM

bu dalgalanma tüm minerlarda oluyordur diye tahmin ediyorum(benim cihazlarımda da benzer). kazancınız share üzerinden hesabınıza yansır. Mavi çizgiye çok fazla takılmamak gerekiyor. Önemli olan burda Average hashrate (turuncu). Getiri hesaplamalarınızda bunu kullanın.
Teşekkür ederim, demek ki asıl bizi ilgilendiren kısım turuncu çizgi yani Average Effective Hashrate olan.
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
July 08, 2017, 10:13:18 AM

Reported Hashrate'iniz 120Mh olan bir riginiz var. Ancak baktığınızda average hashrate'niz 111Mh. 24 saatlik dilim içerisinde riginiz 111 Mh karşılığı kazım yapıp bunu hesabınıza yansıtacaktır. İyi bir rig reported ile average arasında farkı en az olan rig denebilir. ancak pool fee , kullanmış olduğunuz miner yazılımı içerisinden alınabilecek fee'ler (Claymore % 1 dual'de %2 fee kesiyor mesela) , bağlantıdaki sıkıntılar vb. nedenlerle reported hashrate'e ulaşmanız pek mümkün değil.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: