Bitcoin Forum
April 19, 2024, 07:40:19 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Beyler yardım ekran kartı seçimi  (Read 865 times)
BLACKASUS (OP)
Sr. Member

Activity: 505
Merit: 252

View Profile
July 10, 2017, 01:51:57 PM

Merhaba beyler ben bir rig kurucam şu anda 5 kart takıcam ilerde 8 ekran kartına çıkarıcam ama 2 ekran kartı arasında kaldım hangisini alsam
1. Gigabyte GV-RX470G1 GAMING-4GD
2.Gigabyte GeForce GTX 1060 WINDFORCE OC 3gb
dag olayından dolayı gtx 1060 almak daha mantıklı olmazmı ve kaç mhs verirler bilen varmı
1713555619
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713555619
Reply with quote  #2

1713555619
Report to moderator
1713555619
Hero Member
*

Ignore
1713555619
Reply with quote  #2

1713555619
Report to moderator
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713555619
Hero Member
*

Ignore
1713555619
Reply with quote  #2

1713555619
Report to moderator
ATAK T-129
Sr. Member

Activity: 386
Merit: 250

View Profile
July 10, 2017, 02:02:06 PM

3 Gb kart ile eth kazımı yapamıyorsun diye biliyorum.
Bunun yanında Rx'ler eğer eth kazacaksan daha stabil çalışıyor diye bir yerde okumuştum.
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
July 14, 2017, 08:47:46 AM
Last edit: July 14, 2017, 09:12:05 AM by Bheze

3 Gb kartla Ethereum şuan kazılıyor hatta 2018 ortaları gibi dag dosyası 3 Gb nin üzerine çıkacak diye biliyorum. RX kartlar Ethereumda baş tacı olan kartlar yani Ethereum kazıcak isen RX alman en mantıklı olanıdır GTX 1060 kullanarak 22-23 zorlarsan 24 alırsın ama eğer yalnış bilmiyor isem RX 470 lerde 29-30 gibi değerler alınıyor.

Ama Ethereum kazmayacaksan RX kartların diğer coinlerde Ethereum kadar başarılı olmadığını duymuştum.

Ayrıca kartları Amazon.de üzerinden temin edeceksen eğer RX kartlar ortalama 1 ay gibi bir sürede eline ulaşır bu biraz daha uzun olabilir. GTX 1060 kartlardan 6 tane aldım 8-9 günde gibi sürelerde elime ulaştı stoklarda gözükmüyor fakat çok hızlı yolluyorlar GTX 1060 ları.
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
July 14, 2017, 09:52:45 PM

3 Gb kart ile eth kazımı yapamıyorsun diye biliyorum.
Bunun yanında Rx'ler eğer eth kazacaksan daha stabil çalışıyor diye bir yerde okumuştum.

o 2gb canım arkadaş detaylı cevap vermiş Smiley
BLACKASUS (OP)
Sr. Member

View Profile
July 15, 2017, 09:12:30 AM

3 Gb kartla Ethereum şuan kazılıyor hatta 2018 ortaları gibi dag dosyası 3 Gb nin üzerine çıkacak diye biliyorum. RX kartlar Ethereumda baş tacı olan kartlar yani Ethereum kazıcak isen RX alman en mantıklı olanıdır GTX 1060 kullanarak 22-23 zorlarsan 24 alırsın ama eğer yalnış bilmiyor isem RX 470 lerde 29-30 gibi değerler alınıyor.

Ama Ethereum kazmayacaksan RX kartların diğer coinlerde Ethereum kadar başarılı olmadığını duymuştum.

Ayrıca kartları Amazon.de üzerinden temin edeceksen eğer RX kartlar ortalama 1 ay gibi bir sürede eline ulaşır bu biraz daha uzun olabilir. GTX 1060 kartlardan 6 tane aldım 8-9 günde gibi sürelerde elime ulaştı stoklarda gözükmüyor fakat çok hızlı yolluyorlar GTX 1060 ları.

amazon de üzerinden 10 temmuzda sipariş verdim umarım ağustosun en geç ilk haftasına kadar ürünleri gönderirler daha da uzarsa sıkıntı olur benim için
Bheze
Sr. Member

View Profile
July 15, 2017, 12:58:42 PM

Hocam bende dediğim gibi en geç 10 güne kadar gönderdiler. Sipariş geçerken umarım 2 adetten fazla aynı adrese geçmemiş sindir tek gönderimde bir adrese en fazla iki tane gönderiyorlar ben iş ve ev adresime ayrı ayrı gönderdim farklı isimlerle sorun olmadı.
BLACKASUS (OP)
Sr. Member

View Profile
July 15, 2017, 06:14:17 PM

Hocam bende dediğim gibi en geç 10 güne kadar gönderdiler. Sipariş geçerken umarım 2 adetten fazla aynı adrese geçmemiş sindir tek gönderimde bir adrese en fazla iki tane gönderiyorlar ben iş ve ev adresime ayrı ayrı gönderdim farklı isimlerle sorun olmadı.

5 tane kart sipariş geçtim 3 hesapla 1 hesap benim diğer 2 hesap tanıdığım başka kişiler adına 2+2+1 şeklinde hepsini kendi banka kartımdan sipariş vermiştim bugün amazondan mail geldi bir hesabım askıya alınmış kartla ilgili dekont filan istediler eğer farklı kişiler adına sipariş edecekler varsa aynı kartlada sipariş vermesinler ayrı kartlardan sipariş vermek en iyisi

ama ben aynı adrese 5 kartıda sipariş verdim bu sıkıntı olurmu acaba
Bheze
Sr. Member

View Profile
July 15, 2017, 09:14:35 PM
Last edit: July 15, 2017, 09:27:51 PM by Bheze

Aynı sorunu yaşadım diğer hesaplarında askıya alınacak Cheesy Neden bir tanesi alındı diye sorarsan amazon ürünün depoya sevk sürecinden hemen önce parayı çekiyor yani diğer hesaplardan da para çekmeye çalıştığında onlarda askıya alınacak. Eğer diğer siparişlerin için ödeme aldılarsa sorun yok onların ödemelerinden sonra kara listeye eklenmiştir kartın. Amazon ile iletişime geç senden kredi kartı ekstreni ve kimlik fotokopini verdikleri numaraya fax olarak isteyecekler gönderdiğinde 1 çok yoğunlar ise 2 günde işlem yapıyorlar. Ayrıca farklı hesaplardan vermene gerek yok 2 sınırını geçmeden, aynı isimi ve adresi kullanmadan bir hesaptan 2 şer tane istediğin kadar sipariş verebilirsin. Yok uğraşmam yeni hesap açarım diyorsan yeni hesabında aynı kartı, adresi, ismi yada telefon numarasını kullanma onlarda askıya alınır.

Şu kısım dikkatimi çekti özellikle bir daha belirteyim: ama ben aynı adrese 5 kartı da sipariş verdim bu sıkıntı olur mu acaba ?

Amazon müşteri temsilcisinin bana söylediği şey aynı adrese 2 adetten fazla geçilen siparişleri yada 2 li olarak birden fazla geçilen siparişleri sistem otomatik olarak iptal ediyor. İlk siparişin eline ulaştıktan sonra aynı adrese tekrar geçebilirsin tabi.

Bu arada inceliyorum şuan yukarıda modelini yazdığın RX 470 amazon değil farklı bir satıcı tarafından temin ediliyor eğer o kartı satın alıyorsan olması gerekenden daha yüksek bir fiyata satıyor.
Birde şu kartı da inceledin mi ?
https://www.amazon.de/SAPPHIRE-RADEON-256-bit-2-2slot-active/dp/B071R7BTJL/ref=sr_1_23?s=computers&ie=UTF8&qid=1500153719&sr=1-23&keywords=rx+580
BLACKASUS (OP)
Sr. Member

View Profile
July 16, 2017, 05:48:51 AM

Aynı sorunu yaşadım diğer hesaplarında askıya alınacak Cheesy Neden bir tanesi alındı diye sorarsan amazon ürünün depoya sevk sürecinden hemen önce parayı çekiyor yani diğer hesaplardan da para çekmeye çalıştığında onlarda askıya alınacak. Eğer diğer siparişlerin için ödeme aldılarsa sorun yok onların ödemelerinden sonra kara listeye eklenmiştir kartın. Amazon ile iletişime geç senden kredi kartı ekstreni ve kimlik fotokopini verdikleri numaraya fax olarak isteyecekler gönderdiğinde 1 çok yoğunlar ise 2 günde işlem yapıyorlar. Ayrıca farklı hesaplardan vermene gerek yok 2 sınırını geçmeden, aynı isimi ve adresi kullanmadan bir hesaptan 2 şer tane istediğin kadar sipariş verebilirsin. Yok uğraşmam yeni hesap açarım diyorsan yeni hesabında aynı kartı, adresi, ismi yada telefon numarasını kullanma onlarda askıya alınır.

Şu kısım dikkatimi çekti özellikle bir daha belirteyim: ama ben aynı adrese 5 kartı da sipariş verdim bu sıkıntı olur mu acaba ?

Amazon müşteri temsilcisinin bana söylediği şey aynı adrese 2 adetten fazla geçilen siparişleri yada 2 li olarak birden fazla geçilen siparişleri sistem otomatik olarak iptal ediyor. İlk siparişin eline ulaştıktan sonra aynı adrese tekrar geçebilirsin tabi.

Bu arada inceliyorum şuan yukarıda modelini yazdığın RX 470 amazon değil farklı bir satıcı tarafından temin ediliyor eğer o kartı satın alıyorsan olması gerekenden daha yüksek bir fiyata satıyor.
Birde şu kartı da inceledin mi ?
https://www.amazon.de/SAPPHIRE-RADEON-256-bit-2-2slot-active/dp/B071R7BTJL/ref=sr_1_23?s=computers&ie=UTF8&qid=1500153719&sr=1-23&keywords=rx+580

yardımın için teşekkürler hocam diğer hesaplar askıya alınmadan yarın siparişleri iptal edip amazon gift card ile satın alıcam
belirtiğim kart amazon tarafından daha ön siparişte
Bheze
Sr. Member

View Profile
July 16, 2017, 12:04:53 PM

Hocam hesabını açtırmadan işlem yapmamanı tavsiye ederim eğer Gift karta aynı kredi kartı ile bakiye yüklemeye çalışırsan o hesabında kilitlenir ama farklı bir karttan yüklerse de kargo sırasında adresten kilitlenebilir yani o hesabı açtırman şart.
BLACKASUS (OP)
Sr. Member

View Profile
July 16, 2017, 02:32:48 PM

Hocam hesabını açtırmadan işlem yapmamanı tavsiye ederim eğer Gift karta aynı kredi kartı ile bakiye yüklemeye çalışırsan o hesabında kilitlenir ama farklı bir karttan yüklerse de kargo sırasında adresten kilitlenebilir yani o hesabı açtırman şart.

amazondan gelen mail bu
Guten Tag,

um Ihre Bestellung weiter bearbeiten zu können, benötigen wir Ihre Unterstützung beim Abgleich Ihrer Zahlungsdaten. Der Zugang zu Ihrem Kundenkonto ist während dieser Prüfung vorübergehend nicht möglich. Bitte eröffnen Sie bis zum Abschluss der Überprüfung kein neues Kundenkonto.

Ihre Bestellung wird 3 Tage für den Datenabgleich aufrechterhalten. Nach Ablauf dieser Frist wird Ihre aktuelle Bestellung automatisch storniert.

Bitte lassen Sie uns eine aktuelle Kreditkartenabrechnung zukommen, aus der Folgendes hervorgeht:

- der Karteninhaber
- die Kreditkartennummer
- die gespeicherte Rechnungsadresse

Geben Sie bitte Ihre Bestellnummer und Ihre E-Mail-Adresse an, um die Bearbeitung innerhalb von 24 Stunden zu gewährleisten.

Unsere Faxnummer finden Sie auf der Hilfeseite von Amazon.de:

www.amazon.de/fax

Sollten Sie keinen Zugang zu einem Faxgerät haben, so können Sie uns die Kreditkartenabrechnung per Post an folgende Adresse senden:

Amazon.de GmbH
Abteilung: Adressen-Bestätigung
Gewerbepark D55
D-93059 Regensburg

Nach erfolgter Überprüfung benachrichtigen wir Sie per E-Mail.

Wir hoffen auf Ihr Verständnis für diese Sicherheitsmaßnahme, die zum Schutz unserer Kunden durchgeführt wird.

Freundliche Grüße

Amazon.de
http://www.amazon.de

ne atmamı istiyor mail olarak atsam olmazmı
Bheze
Sr. Member

View Profile
July 16, 2017, 03:28:26 PM

Şimdi hocam söyle söyleyeyim orada fax yazan kısma tıkadığın zaman www.amazon.de/fax  +49-89-380-38-801 şu numarayı görüceksin buraya kart extreni ve önlü arkalı kimlik fotokopini fax olarak atman lazım.

https://www.amazon.de/gp/help/customer/contact-us/ref=hp_ss_qs_v3_rt_cu_t2 şu linke tıkla ve kutucukları doldur en antta telefonu seç ve numaranı gir hemen iletişime geçiyorlar ve iletişime geçen kişi türkçe konuşuyor zaten ondanda detaylı bilgi alabilirsin.
BLACKASUS (OP)
Sr. Member

View Profile
July 16, 2017, 03:38:14 PM

Şimdi hocam söyle söyleyeyim orada fax yazan kısma tıkadığın zaman www.amazon.de/fax  +49-89-380-38-801 şu numarayı görüceksin buraya kart extreni ve önlü arkalı kimlik fotokopini fax olarak atman lazım.

https://www.amazon.de/gp/help/customer/contact-us/ref=hp_ss_qs_v3_rt_cu_t2 şu linke tıkla ve kutucukları doldur en antta telefonu seç ve numaranı gir hemen iletişime geçiyorlar ve iletişime geçen kişi türkçe konuşuyor zaten ondanda detaylı bilgi alabilirsin.

anladım hocam yardımın içi teşekkür edrim yarın hemen fax çekicem
BLACKASUS (OP)
Sr. Member

View Profile
July 17, 2017, 07:39:04 PM

50 TL faks ücreti ödeyip gönderdim 5 saat sonra mail geldi
Guten Tag,

Sie können Ihr Kundenkonto ab sofort wieder uneingeschränkt nutzen.
Bitte überprüfen Sie gegebenenfalls den Status Ihrer Bestellungen und schreiben Sie uns, falls Sie noch Fragen haben sollten.

Sie erreichen uns über das Kontaktformular auf unseren Hilfeseiten.

Freundliche Grüße

Amazon.de
http://www.amazon.de

hesabım açıldı tekrardan aynı kartla birden fazla hesaptan alışveriş yapmam bunda sonra hocam  Cheesy
Bheze
Sr. Member

View Profile
July 18, 2017, 02:42:41 PM

Meaajı ilk okuduğumda verebilecek bir tepki bulamadım 50 lira ödedim derken umarım şaka yapıyorsunuzdur  Shocked iki sayfa fax gönderdim aynı numaraya ve 3 Tl ödedim.
BLACKASUS (OP)
Sr. Member

View Profile
July 18, 2017, 05:05:18 PM

Meaajı ilk okuduğumda verebilecek bir tepki bulamadım 50 lira ödedim derken umarım şaka yapıyorsunuzdur  Shocked iki sayfa fax gönderdim aynı numaraya ve 3 Tl ödedim.
ne 2 sayfası belirtiğin adresi aradım benden 1 aylık ekstrede istedi faks gönderen yere gittiğimde bana sayfası 5 tl dedi ve 55 tl tuttu 5 tl de indirim yaptı 50 tl ödedim toplam
Bheze
Sr. Member

View Profile
July 18, 2017, 06:05:24 PM

Hocam şöyle söyleyeyim sayfası 5 Lira olarak zaten normalin üstünü almış ama hadi o olabilir. Senin extre için göndermen gereken ilk sayfaydı üstte kartının son 4 hanesinin gözüktüğü ve adının yazdığı kısım önemli olan Cheesy yani biraz aşırıya kaçmışsın muhtemelen karşı tarafta 10 sayfalık bir extre görünce baya gülmüştür Cheesy
BLACKASUS (OP)
Sr. Member

View Profile
July 18, 2017, 07:54:09 PM

Hocam şöyle söyleyeyim sayfası 5 Lira olarak zaten normalin üstünü almış ama hadi o olabilir. Senin extre için göndermen gereken ilk sayfaydı üstte kartının son 4 hanesinin gözüktüğü ve adının yazdığı kısım önemli olan Cheesy yani biraz aşırıya kaçmışsın muhtemelen karşı tarafta 10 sayfalık bir extre görünce baya gülmüştür Cheesy

tecrübe olmuş oldu bir daha böyle birşey olursa 2 sayfadan fazla göndermem  Grin
Pages: [1]
  Print  

Jump to: