Bitcoin Forum
April 19, 2024, 07:30:46 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Madencilik mi Al-Unut mu?  (Read 2628 times)
pckoliq (OP)
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
July 08, 2017, 07:24:04 PM

4,5 kadar  btc sahibiyim ama çok az altcoinim var 15bin tl bütcem var bu iş için
Sizce bir rig kurmalı mı? Mining yapmalı mı? Yoksa 15 bin tl ile altcoinler arasında gelecek vaad edenlere para yatırmak mı?
Rig kurmak teknik bilgi istiyor biliyorum şu anda r7 370 ile xmr kazıyorum 400h/s ile anca aylık çerez parası kazandırıyor öğrenmek için başladım ve işin tekniğini öğrendim.Bu işi büyütmek istiyorum ama sürekli ilgi isteyen bir iş arıza-sıcaklık-gürültü.....
Rig kurmak için hangi kartları kullanmamı tavsiye edersiniz?

Şöyle waves, monero  eth ehc alıp unutmak da iyi rahat geliyor benim için.Sizce nasıl bir cüzdan kullanmamı önerirsiniz mesela monero aldım, monero için bir cüzdan, etherum için ayrı bir cüzdan , waves için ayrı bir cüzdan mı gerekiyor? Hepsini tek cüzdanda oluyor mu?
Birde ben bunları alırsam kullandığım cüzdanı bilgisayara kurabilirsem eğer ssdnin internet erişimini kesip rafa kaldırmak istiyorum 3-5 sene bekleyebilirim.
Usb tarzı walletlar satılıyor ama onlara da 500 tl para vermek bana pahalı geliyor 200tl bir ssd işimi rahat görür değil mi?
Son sorum coinmarketcap sitesinden mi alıyoruz bu altcoinleri yoksa daha iyi bir yer var mı?
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
July 09, 2017, 12:54:39 PM

4,5 kadar  btc sahibiyim ama çok az altcoinim var 15bin tl bütcem var bu iş için
Sizce bir rig kurmalı mı? Mining yapmalı mı? Yoksa 15 bin tl ile altcoinler arasında gelecek vaad edenlere para yatırmak mı?
Rig kurmak teknik bilgi istiyor biliyorum şu anda r7 370 ile xmr kazıyorum 400h/s ile anca aylık çerez parası kazandırıyor öğrenmek için başladım ve işin tekniğini öğrendim.Bu işi büyütmek istiyorum ama sürekli ilgi isteyen bir iş arıza-sıcaklık-gürültü.....
Rig kurmak için hangi kartları kullanmamı tavsiye edersiniz?

Şöyle waves, monero  eth ehc alıp unutmak da iyi rahat geliyor benim için.Sizce nasıl bir cüzdan kullanmamı önerirsiniz mesela monero aldım, monero için bir cüzdan, etherum için ayrı bir cüzdan , waves için ayrı bir cüzdan mı gerekiyor? Hepsini tek cüzdanda oluyor mu?
Birde ben bunları alırsam kullandığım cüzdanı bilgisayara kurabilirsem eğer ssdnin internet erişimini kesip rafa kaldırmak istiyorum 3-5 sene bekleyebilirim.
Usb tarzı walletlar satılıyor ama onlara da 500 tl para vermek bana pahalı geliyor 200tl bir ssd işimi rahat görür değil mi?
Son sorum coinmarketcap sitesinden mi alıyoruz bu altcoinleri yoksa daha iyi bir yer var mı?

Al unut zaten ekran kartları karaborsada 2 - 3 ay sonra tekrar düşünürsün
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
July 10, 2017, 08:55:50 AM

Bir kere şu zamanda rig kurmak hiç akıl kârı değil. Gir bak bakıyım Vatan Bilgisayara Rx 580'lerin fiyatı olmuş 2.500 TL. Bundan 2.5 ay önce Rx 580'i 1.455 TL'ye satın almıştım. Bence sen rig kurma.

Coinmarketcap sitesi sadece Coinlerin fiyatını gösterir. Coinleri satın almak için Poloniex, Bittrex gibi borsaları kullanmalısın. Al-unut için ise sana şöyle bir tavsiyede bulunabilirim. 1 Ağustosta Bitcoin Segwit2x olacak. Bundan 6 ay sonra ise Bitcoin Hard Fork olacak. Bu zaman dilimleri  arasında Bitcoin fiyatında aşırı dalgalanma olması bekleniyor. Kimse yüksek fiyattan Bitcoin almak istemez değil mi? Bence sen Altcoinde alma. Yani şu zaman dilimi adeta iki ucu boklu değnek. Dalgaya en alttan girenler hep kazanmıştır zaten. 💲

forbidden
Hero Member

Activity: 1531
Merit: 560

View Profile
July 10, 2017, 02:50:54 PM

arkadaşlara katılıyorum, 15 bin'lik yatırım için uğraşmaya değmez, sesidir, ısısıdır, pisliğidir, bakımıdır. coin al unut. rakam 100 binler ile ifade edilse idi riske girme rig kur derdim.
Togie
Member
**

Activity: 100
Merit: 10

View Profile
July 10, 2017, 02:54:49 PM

madencilik işine gir derim.al-sat'a nazaran daha garanti bir iş madencilik.elektriğin ücretsiz olmalı yoksa kar edemezsin madencilikte.
artık son jenerasyon nvidia kartlar(pascal mimarisi) amd ile kapışabildiği için nvidia kartlara da göz atmayı unutma.ssd konusunda ise şunu söyleyebilirim.aşırı sıcak veya rütubetli bir yerde saklanmadığı sürece sorun yok.coinmarketcap ise bir index gibi düşünülmeli.tüm sanal paraların borsa fiyatlarını gösteriyor.

edit:tüm paraları bir yerde tutan cüzdan olarak jaxx'ı önerebilirim.çoklu para cüzdanıdır.
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
July 16, 2017, 08:44:19 AM

1 adet L3+ alabilirsin kalan parayı da geleceğinin açık olduğunu düşündüğün altcoinlere bölüştürüp kârına bakabilirsin.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
July 16, 2017, 09:30:53 AM

al unut reis uğraşma hiç ether al mesela şuan
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
July 16, 2017, 11:24:35 AM

al unut reis uğraşma hiç ether al mesela şuan

Aslında  Tüm koinlere yatırım yapılabilinir hepsi düştü eth 1-2 gün önce 180 dolar civarlarındaydı şimdi 140 bence birazdaha analiz yapılması gerekir 100 bandına inerse bence düşünmeden alın. bütçeniz yetmiyorsa pascal gibi coinler alabilirsiniz 1.05 civarlarına kadar çıkmıştı şimdi ise 0.32 cent
emreunsal10
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 256

View Profile
July 22, 2017, 07:46:10 PM

arkadaşlara katılıyorum, 15 bin'lik yatırım için uğraşmaya değmez, sesidir, ısısıdır, pisliğidir, bakımıdır. coin al unut. rakam 100 binler ile ifade edilse idi riske girme rig kur derdim.

ben de yüzde yüz katılıyorum. dişe dokunur bir karı bu miktarla madencilik ile yapamazsın. ama ha olsa 100 bin tl, roi ister 4 ister 9 ay olsun, her ay ciddi anlamda sağlam getiri elde edersin, ama 15 bin lira ile bence mantıklı değil pek. kişisel önerimdir.
krhnrhn
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 306

View Profile
July 23, 2017, 06:06:28 AM

Bence KAZ-UNUT✋️ Güzel bi strateji ile miningten kazandıklarınızı daha da değerlendirebilirsiniz. Kombinasyonu seçmek mantıklı💵
sirgawain
Newbie
*

Activity: 43
Merit: 0

View Profile
July 23, 2017, 07:25:15 AM

Herkese selamalr, forumdaki ilk mesajım olacak heyecanlıyım Smiley

Ben de bunu çok araştırdım, şu anda 6'lı bir rig kursam 10 - 15k arası bir maliyeti var.ayda çıkaracağım eth miktarıda ortalama 1 - 2. Bunun yerine her ay 1 eth alıp kenara atmak bana daha mantıklı geliyor.

Ama roi süresini tamamladıktan sonraki kazdığın paralar da direkt olarak kar hanene yazılıyor. Hala net bir fikre ulaşamadım.
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
July 23, 2017, 09:48:36 AM

Madencilik kart elinde kalacak vazgeçersen en fazla %30 kayıpla satarsın.

Benim gibi yap üret beklet farklı coinlerde.
emreunsal10
Sr. Member

View Profile
July 23, 2017, 01:06:58 PM

Ben de bunu çok araştırdım, şu anda 6'lı bir rig kursam 10 - 15k arası bir maliyeti var.ayda çıkaracağım eth miktarıda ortalama 1 - 2. Bunun yerine her ay 1 eth alıp kenara atmak bana daha mantıklı geliyor.

Ama roi süresini tamamladıktan sonraki kazdığın paralar da direkt olarak kar hanene yazılıyor. Hala net bir fikre ulaşamadım.

Tamamen ne kadar risk almak istediğin ve ne kadar kar hedeflediğin ile ilgili. Risk almak istiyorusan ve rğer trade yapabileceğine inanıyorsan yap derim. Veya senin dediğin gibi alıp beklemek de olabilir, yani HODL.
sirgawain
Newbie
*

Activity: 43
Merit: 0

View Profile
July 23, 2017, 02:04:09 PM

Tamamen ne kadar risk almak istediğin ve ne kadar kar hedeflediğin ile ilgili. Risk almak istiyorusan ve rğer trade yapabileceğine inanıyorsan yap derim. Veya senin dediğin gibi alıp beklemek de olabilir, yani HODL.

Geleneksel paralarla trade yaptım, grafikte okuyabiliyorum. Aslında stratejim yavaştan kafamda beliriyor. Her ay belirli bir bütçe ile sermayene ek yap, ay içinde bunula trade et.

Mining'de parayı peşin verip taksit taksit geri alıyorsun. Trade'de de taksit taksit ana paranı yükseltiyorsun. İşin özeti bu aslında.

PokerStein1
Full Member

Activity: 392
Merit: 100

View Profile
July 29, 2017, 10:05:27 PM

Madenciligi denemis ve halen yapan biri olarak soyluyorum ev ortaminda birden fazla cihaz cok bunaltici oluyor sicaklik ve ses sebebiyle. Bana kalirsa tek cihaz kurulabilir ve onun getirisi ile al-unut yatirimlari yapilabilir.

osmanbugra
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
July 29, 2017, 10:25:01 PM

Değişen maliyetler, ekipman ömrü gibi durumlar düşünüldüğünde al-unut daha mantıklı bir strateji gibi. Tabi ciddi bir yatırımla profesyonel mining maliyeti satın almaya oranla daha uygun olabilir ancak benim tahminim bu milyon üstü yatırımlar için daha fizibil gibi.

otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
July 31, 2017, 03:20:01 AM

Al unut mantıklı gözüküyor eğer 3-4 sene tutacaksanız
emreunsal10
Sr. Member

View Profile
July 31, 2017, 08:42:33 AM

Al unut mantıklı gözüküyor eğer 3-4 sene tutacaksanız

3-4 sene de çok uzun bir süre, kimse o kadar unutamaz bence. Smiley yapılabilirse en çok karı bu getirir ama bence de.
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
July 31, 2017, 01:25:21 PM

Kendi tecrübelerime göre mining pek karlı olmuyor.Ben başlamadan önce her ay belli miktar btc alıcam kenara koyucam diyordum sonra mining ile bu dediğimi yapayım dedim ve girdim işin içine ama yapmaya yerim olmadığı için bırakmak zorunda kaldım.zcash zamanında hiçte fena olmayan mining geliri elde etmiştim..

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
AdventureCoin
Full Member

Activity: 252
Merit: 101

View Profile
August 01, 2017, 11:12:41 AM

Kendi tecrübelerime göre mining pek karlı olmuyor.Ben başlamadan önce her ay belli miktar btc alıcam kenara koyucam diyordum sonra mining ile bu dediğimi yapayım dedim ve girdim işin içine ama yapmaya yerim olmadığı için bırakmak zorunda kaldım.zcash zamanında hiçte fena olmayan mining geliri elde etmiştim..

Yeni cikan Coin'lerin Mining'ina katila bilirsen kar yapa bilme imkanin daha yüksek. BTC, LTC, ETH, DASH gibi popüler olanlarin arkasinda ayda 1Mio.€ Elektrik faturasi ödeyen sirketler var, sansion yok gibi.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: