Bitcoin Forum
April 24, 2024, 05:54:55 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Blockchain beklenen işlem sayısındaki fevkalade düşüş  (Read 1115 times)
bitcamilo (OP)
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
July 14, 2017, 07:12:38 AM

Merhabalar,

Şuradan da görebileceğiniz gibi https://blockchain.info/unconfirmed-transactions bekleyen işlem sayılarında inanılmaz bir düşüş var, daha önceleri 200K olan bekleyen işlem sayısı 1 Ağustos'a yaklaştıkta daha da düşmeye başladı, bu da bana segwit'i istemeyen spamcı poolların bir oyunu gibi geliyor sizin fikriniz nedir? Daha önce sırf milletten daha çok fee kesebilmek için network'e spam işlem yollayan havuzlar şimdi de ne gerek var bakın her şey güllük gülistanlık demeye mi çalışıyor sizce?
1713938095
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713938095
Reply with quote  #2

1713938095
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1291

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
July 14, 2017, 12:40:03 PM

Evet enteresan bir durum olmuş, mantıken 1 Ağustosa fazla yaklaşmadan işlem hacminin tersine artmasını beklerdim, milletin online cüzdan ya da borsadakileri cüzdana çekmesi, alışverişlerin bir an önce yapılması vb.
İster istemez bir şeyler döndüğü şüphesi oluşuyor insanda.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
July 14, 2017, 12:57:53 PM

herşey şu athırsızı poolların başının altından çıkıyor, tek dertleri daha fazla fee, bitcoinin işlembaşı 1-2 dolar fee ile yoluna devam etmesi mümkün değil, aslında kendi bindikleri dalı kesiyorlar farkında değilller
gokayc
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
July 14, 2017, 01:18:50 PM

Merhabalar,

Şuradan da görebileceğiniz gibi https://blockchain.info/unconfirmed-transactions bekleyen işlem sayılarında inanılmaz bir düşüş var, daha önceleri 200K olan bekleyen işlem sayısı 1 Ağustos'a yaklaştıkta daha da düşmeye başladı, bu da bana segwit'i istemeyen spamcı poolların bir oyunu gibi geliyor sizin fikriniz nedir? Daha önce sırf milletten daha çok fee kesebilmek için network'e spam işlem yollayan havuzlar şimdi de ne gerek var bakın her şey güllük gülistanlık demeye mi çalışıyor sizce?

Aynen bu işte bir çakallık dönüyor besbelli. Bekleyen işlem sayısının bu kadar az olması hele ki böyle kritik bir zamanda gerçekten tuaf.

Bildiğim kadarı ile bu 1 agustos olayı için tüm madencilerin en az 95'inin onayı gerekiyor ki şu mevcut durumda yüzde 95 gibi büyük bir oranı yakalamak çok zor görünüyor.

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
July 14, 2017, 01:39:41 PM

Merhabalar,

Sabah 3bin küsür işlem vardı.
Hemen hemen tüm fee ler kabul görür olmuş, batan geminin malları gibi transferleri kapışıp bitirmişler.
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
July 14, 2017, 02:30:02 PM

Ben daha geçen gün atmıştım 7 saat sonra 1 onay almıştı o kadarda fee ödemiştim. Kime göre neye göre düşüyor bence şunu derhal düzeltmeleri gerekiyorlar.
bitcamilo (OP)
Full Member

View Profile
July 14, 2017, 02:30:14 PM

Feeler yerlerde sürünüyor arkadaşlar son işlemlerin fee'lerine bakıyorum yerlerde sürünüyor, 1 ay önce 0.002 btc fee kesilen işlemler vardı,  besbelli poolların çakallığı.
btclife01
Sr. Member

View Profile
July 14, 2017, 03:18:46 PM

Sabah bu başlığı okuduğumda 3bin küsür işlem vardır sırada, şuan 21bin küsüre çıkmış ve artıyor gibi.

12 saat geçmeden ciddi bir artış olmuş.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
July 14, 2017, 04:20:55 PM

Gece 1 e kadar o 200k falan ulaşır tahminimce benimde 4 saattir bir işlemim 1 onay dahi almadı. Sanırım bu aralar işlem yapmamak lazım.
deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
July 14, 2017, 10:05:24 PM

Biriken işlem 18-19k şu anda. Altcoin hacimleri de aşırı düşüş var.  Herkes btcyi çekmiş cüzdana belirsizliğin geçmesini bekliyor.
btclife01
Sr. Member

View Profile
July 14, 2017, 10:19:51 PM

Bugün deneme amaçlı ~0.0001BTC fee ile bir işlem denedim, 1-2 saatte işlem onaylandı.

İsteyince/yapınca oluyormuş demek ki.
bitcamilo (OP)
Full Member

View Profile
July 15, 2017, 06:13:18 AM

Bugün deneme amaçlı ~0.0001BTC fee ile bir işlem denedim, 1-2 saatte işlem onaylandı.

Evet uzun zamandır noktadan sonra 3 sıfır görmek pek mümkün değildi fee'lerde son 1 haftadır neredeyse tüm transactionlar böyle tam çakallık.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
July 15, 2017, 11:20:53 AM

Ben durmadan başka cüzdanlara transfer yapıyordum küçük miktarlarda 0.05 arası gibi ve her transfer yaptığımda 7-8 saat arasında 1 onay alıyordu. fee ücretide genelde 1 dolar oluyordu.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: