Bitcoin Forum
August 16, 2024, 06:31:34 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.1 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Ağustos 1  (Read 5189 times)
bgc17482
Newbie
*

Activity: 20
Merit: 0

View Profile
July 20, 2017, 05:43:02 PM

17 Temmuz'ta Segwit BIP 91 başlatıldı. Eğer madenci desteği 80%'e ulaşırsa, Segwit kilitlenecek ve 2 hafta sonra etkinleştirilecek. Daha sonra yaklaşık 1 Kasım'ta 2MB Hard Fork'a gidilecek. Burada ise madencilerin verecegi destek 100%'e ulaşırsa 2 MB'lik blok artisi gercekleşecek, eğer 100%'lik destek gelmez ise bitcoin bölünecek.

17 Temmuz'daki Segwit BIP 91 sinyali 80%'lik madenci destegine ulaşmazsa, madencilerin SegWit'i hala gercekleştirmek için var olan şansı UASF BIP148 aktif edilecek, madencilerin ve major işletmelerin verecegi destek yaklaşık olarak 50%'e ulaşırsa Bitcoin Segwit'i soft fork gerçekleşecek. 50%'lik desteğe ulaşılmaz ise Bitcoin Hard Fork'u gerçekleşecek ve bitcoin ikiye bölünecek. Eski client ve yeni ABC Client. 4 Ağustos öncesi eski client ABC'ye uyumsuz PoW kurallarini baslatacak.

SegWit2x'in başlangıcı SegWit olup, yaklaşık 1 Kasım'da hard fork olmamasi için 100%'luk bir destek ister. Bu oran çok zor erisilebilecek bir rakamdır.

Madencilerin istediği budur, büyük işletmelerin istediği budur. Hard Fork. Küçük madencileri yok etmek. Hatta reddit'teki bagzi soylentilere gore Jihan Wu'nun (Co-founder of BITMAIN) tüm network'e 51%'lik güce ulaştıktan sonra saldirida bulunacagidir.

1 Agustos öncesi oylamadan sonra belli olacak olan UASF'un ~50%'lik orani daha olası bir oran olarak gözükmekte.

@marvelllouss ile telefon konusmasi gerceklestirdik. Kendisi cok samimi ve bilgi paylasimi konusunda cok comert biri.

Tüm süreç bu şekilde olmakla birlikte, akliniza takilan bir yer olursa lutfen sormaktan cekinmeyiniz.
gogo1903
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
July 20, 2017, 06:02:21 PM

Peki private keyi 2 cüzdan dada aktif etmeye çalışsak 2 btc miz olabilirmi? Bir açık arıyorumda:)

Bu iyiymiş 😂

marvelllouss
Member
**

Activity: 76
Merit: 10

View Profile
July 20, 2017, 07:31:59 PM

Peki private keyi 2 cüzdan dada aktif etmeye çalışsak 2 btc miz olabilirmi? Bir açık arıyorumda:)

Bu iyiymiş 😂

Birileri atak yapabilir bu dönemde dikkatli olmak lazım.%51 attack bitcoini bitirebilir.Merakla bekliyoruz bu 15 gun de neler olacağını
osmanbugra
Member
**

Activity: 70

View Profile
July 20, 2017, 07:53:02 PM

Bitcoini borsalarda tutmak split durumunda borsaların net politikası belli olmadığı için riskli. Ama hiçbir borsa kolay kolay diğer chaindeki bitcoinlerin üstüne konamaz. Bu uzun vadede tüm itibarını bitirir. Ama altyapı eksikliği nedeniyle diğer chaindeki coinlere uzun bir süre ulaşamayabilirsiniz. Kendi walletınızda tutmak daha sağlıklı bu nedenle.

hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
July 21, 2017, 11:31:45 AM

BIP 91'e kilitlenme gerçekleştiğine göre 1 ağustos'ta bölünme olmayacağını söyleyebiliriz.

Bitcoin'i 1800 dolar seviyelerine düşüren felaket senaryoları boşa çıkmış oldu.
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
July 21, 2017, 02:48:10 PM

Güzel bir gelişme oldu sanırım. Bitcoin fiyatı yeniden toparlandı ve naturel duruşu 2700 $ üzerinde konumlandı. Bundan sonra yine geriye doğru patlamazsa 3000 duvarını aşıp, kendine taban yapar iye düşünüyorum. Ama yüksek ihtimalle de bu sefer Kasım ayında çakılacaktır.
marvelllouss
Member
**

View Profile
July 22, 2017, 09:11:26 AM

Segwit süreci başarılı atlatılırsa bitcoin artışı devam edecektir.Kasımda ki hard fork için beklentiler satın alınmaya başladıgı andan itibaren düşüşe geçecektir.Ağustos sonu eylul başından itibaren düşüş trendi bekliyorum.
coaex
Hero Member

Activity: 616
Merit: 503

@coaex - LBMA certified Gold & Silver

View Profile WWW
July 22, 2017, 11:05:42 AM
Last edit: July 22, 2017, 01:07:52 PM by coaex

Halen Bitcoin'deki fiyat artışlarıyla uğraşan insanlar görmekteyim ve üzülüyorum. Acayip bir bilgi kirliliği söz konusu.
Öncelikli olarak şunu bilmekte fayda var. Bitcoin kesin bir şekilde iki veya daha fazla sayıda zincire bölünecek.

Kötümser bir senaryo yazayım, kesin olacak demiyorum ama mümkün:
Bitcoin bölündükten sonra sizin bir borsada gördüğünüz Bitcoin fiyatı 5000$'a çıksa bile bunun bir anlamı olmayacaktır çünkü o fiyatı gördüğünüz borsa sizin elinizdeki Bitcoin'i kabul etmeyebilir.
Bir de bakmışsınız 5000$ civarından Bitcoin XYZ işlem görüyor. Sizin minority chaindekilerin fiyatı ise 1$ olmuş, hatta CPU mining yeniden başlamış.
5000$'a fırlayan piyasaya aldırış etmeyin. Piyasa, bir müddet sonra dengeyi bulacaktır ve Bitcoin XYZ'nin sürdürülebilir olmadığını, Bitcoin'in temel kurallarına aykırı olduğunu benimseyecektir. İşte bu yüzden Bitcoin XYZ 1$ olacak, sizin minor chaindekiler ise 1$'dan 5000$'a doğru yol alacaktır.

Kısaca şu an 2900$'lara çıkmasının da, ATH yapmasının da HİÇBİR ÖNEMİ YOK!
Bitcoin fiilen ölmüştür ve muhtemelen yeniden doğacaktır.

BTCTurk, uzun chain'i takip edeceğini bildiren "aşırı iddialı" bir açıklama yapmış. Muhtemelen Bitcoin'in B'sini bilmediklerinden veya art niyetli olduklarından bunu açıkladılar, bilemiyorum ama ikisinden biri kesin.
Uzun chain'i takip ettiklerinde dikkat etsinler de Türkiye'de bir infiale yol açmasınlar. Onların gösterdiği uzun chaindeki fiyat, bir anda 5000$'dan 1$'a indiğinde de böyle rahat açıklama yapabilecekler mi, merak ediyorum.

Koinim'in açıklaması ise daha felaket.
UASF 1 Ağustos'ta devreye giriyor felan demiş. Ortada öyle bir durum yok, duyurunun düzeltilmesi için birazdan mail atacağım Çağatay'a.

Paribu'nun ise herhangi bir duyurusu gelmedi, merakla bekliyoruz. Umarım bilgilendirici bir mail atarlar.

Türkiye'deki borsaların duyurularına şu haliyle kesinlikle güvenmeyin ve önleminizi alın.
Türkiye'deki borsaların fiyatlarına da güvenmeyin çünkü Türkiye'deki fiyatlar birtakım botların taban-tavan noktalarını oluşturduğu, az sayıda alıcı-satıcının ise bu taban-tavan arasında işlem yapmaya çalıştığı şekilde işler. Dolayısıyla Türkiye'deki 3 borsada da %1000'lere varan arbitrajlar görürseniz buna da aldanmayın. A'daki Bitcoin B'ye hiç ulaşmayabilir. Hesabınıza geri gönderirler mi, bilinmez.
Dikkatli olun ve gözlerinizi dört açın.

Ben ilave tedbir olarak İngilizce bilmeyen kişilerin tüm Bitcoinlerini satmasını tavsiye ederim. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta şu: Eğer Bitcoin'leri satıp dolar/euro/tl gibi para birimlerine geçtiğinizde, aynı borsa çeşitli altcoinler ile çıkış yapmanıza izin vermiyorsa ve sadece önünüze Bitcoin ile çıkış yapmayı koyuyorsa buradan da Bitcoin'lerinizi satmayın. Örneğin: Paribu ve BTCTurk gibi.. Ama örneğin Poloniex'te USDT'ye geçtiğinizde varlığınızı USDT olarak koruyabilir ve altcoinler ile "netleşmiş bir Bitcoin çeşidine" geçiş yapabilirsiniz veya Koinim'de TL'ye geçtiğinizde Litecoin ile çıkış yapabilirsiniz ancak bunu da tavsiye etmiyorum çünkü olası bir krizde bu sefer Koinim LTC fiyatları aşırı yükselebilir. Dolayısıyla ya nakte dönün ve varlığı çekin ya da güvendiğiniz ve fiat currency/altcoin çeşitliliği sunan yabancı bir borsada her şey netleşene kadar dövizde bekleyin. 1 Ağustos civarlarına kadar merak edilecek bir durum gözükmüyor şimdilik, aslında 1 Ağustos'ta da herhangi bir şey olmayacak ama bizim borsalarımız, gündemden bihaber işlem durduruyor.

Yine de satıp - satmamak kendi tercihinizdir, bu yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Herkes kendi yaptığı işlemden sorumludur.
Umarım faydalı olmuştur.

Coaex Precious Metals - Cryptocoin Gold and Silver Bullion
redhack
Legendary
*

Activity: 1862
Merit: 1018

View Profile
July 22, 2017, 12:41:25 PM

Görünüşe göre yine birileri uzman kesilmiş, burada İngilizce bilmeyip manipülasyonlara maruz kalan halkı yalan yanlış bilgilerle doldurmuş. Eğer yeterli teknik bilginiz ve İngilizceniz yoksa önümüzdeki 2 haftayı nakitte geçirmeniz sizin açınızdan daha iyi olabilir. Burada okuduğunuz her şeye inanmayın. Bilgisi olan da olmayan da buraya yazıyor.
coaex
Hero Member

View Profile WWW
July 22, 2017, 12:54:03 PM

redhack'e katılıyorum. ek olarak bitcoin'e 1 ağustos'ta bir şey olduğu yok. o safhayı bip91 ile geçiyoruz. ancak sonrasında bitcoin'in 2 veya daha fazla zincire bölünüp bölünmeyeceği belirsizliğini koruyor.
ben tahminen bölüneceğine kesin gözüyle bakıyorum, yine de bu sizi yanıltmasın. her şey bir anda uzlaşıya varabiliyor.

son olarak: coindesk'in toksik haberlerine güvenmeyin. oradan copy-paste haber yapan türk sitelerine de güvenmeyin.

fixmod
Full Member

Activity: 288

View Profile
July 22, 2017, 02:08:04 PM

1 ağustos bol dalgalı olacak. ben nakite geçtim bile Smiley

coaex
Hero Member

View Profile WWW
July 22, 2017, 05:39:06 PM

Paribu'dan da açıklama geldi ancak çok yuvarlak ifadeler kullanılmış. O duyuruyu okuyup da tatmin olan var mı aranızda, bilemiyorum.

Underworld244
Full Member

Activity: 154

View Profile
July 22, 2017, 06:49:05 PM

Paribu'dan da açıklama geldi ancak çok yuvarlak ifadeler kullanılmış. O duyuruyu okuyup da tatmin olan var mı aranızda, bilemiyorum.

Koinimde felanda açıklama gelmişti bir gün önce tüm depozitleri vs durdurcaklarını açıklamıslardı. Yabancı borsalardada durum böylemi acaba

Claim up to 5,000 satoshi every 15 minutes. 5% daily bonus. Admin Contact
 http://bonusbitcoin.co

emreunsal10
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 256

View Profile
July 22, 2017, 07:47:54 PM

Birkaç büyük borsadan da bana mail geldi durduracağız transactionları diye ama bitfinex, bittrex ve polo için böyle açıklama görmedim, gören duyan olursa yazması çok iyi olur.
osmanbugra
Member
**

View Profile
July 22, 2017, 11:47:39 PM

1 ağustos bol dalgalı olacak. ben nakite geçtim bile Smiley

Tamamı için olmasa da bir kısmı için realizasyon mantıklı olabilir. Ama ben piyasadan tamamen çıkmayı biraz riskli buluyorum.

marvelllouss
Member
**

View Profile
July 23, 2017, 11:19:49 AM

Yabancı haber sitelerinde bile yanlış bilgilendirme var.Açıklamalara göre btc de bölünme olmayacak gibi yansıtılıyor.Yukarıda konuya hakim arkadaşların belirttiği gibi kasımda yada beklenmeyen herhangi bir zamanda hard fork gözüküyor.
marvelllouss
Member
**

View Profile
July 23, 2017, 11:40:05 AM

Bittrex in açıklaması:::
Bitcoin Improvement Proposal 91 (BIP 91, also known as Miner Activated Soft Fork) recently locked in over 90 percent of all mining hash power, signaling majority support for this proposal. BIP 91's lock in effectively makes BIP 148 (User Activated Soft Fork scheduled for August 1) obsolete and nullifies the chances of the Bitcoin network forking through UASF.

At this time, with BIP 91 locked in, we are confident that the Bitcoin network will successfully activate and enforce BIP 91 blocks. Bittrex will be monitoring this situation closely. We do not anticipate any issues with BIP 91 activation. However, Bittrex will close deposits and withdrawals of Bitcoin (including 2nd layer protocol XCP/OMNI and associated assets) 4 hours prior to the BIP 91 activation block 477,120 anticipated to be at July 23, 12am PST (7am UTC). The wallet will remain closed until the majority hash power chain is clearly established. Trading will remain active during this time. In the event of a chain split, Bittrex will take all reasonable steps to ensure that customer funds can be preserved on both chains.
emreunsal10
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 256

View Profile
July 23, 2017, 12:58:24 PM

Bitcoin Improvement Proposal 91 (BIP 91, also known as Miner Activated Soft Fork) recently locked in over 90 percent of all mining hash power, signaling majority support for this proposal. BIP 91's lock in effectively makes BIP 148 (User Activated Soft Fork scheduled for August 1) obsolete and nullifies the chances of the Bitcoin network forking through UASF.

At this time, with BIP 91 locked in, we are confident that the Bitcoin network will successfully activate and enforce BIP 91 blocks. Bittrex will be monitoring this situation closely. We do not anticipate any issues with BIP 91 activation. However, Bittrex will close deposits and withdrawals of Bitcoin (including 2nd layer protocol XCP/OMNI and associated assets) 4 hours prior to the BIP 91 activation block 477,120 anticipated to be at July 23, 12am PST (7am UTC). The wallet will remain closed until the majority hash power chain is clearly established. Trading will remain active during this time. In the event of a chain split, Bittrex will take all reasonable steps to ensure that customer funds can be preserved on both chains.

trading aktif olacakmış ama deposit ve withdrawl yani yatırıp çekme tamamen kapalı olacakmış, herşey netleşene kadar. Ben böyle anladım.
osmanbugra
Member
**

View Profile
July 23, 2017, 09:49:50 PM

trading aktif olacakmış ama deposit ve withdrawl yani yatırıp çekme tamamen kapalı olacakmış, herşey netleşene kadar. Ben böyle anladım.

Aynı zamanda ayrılma durumunda iki zincirdeki coinleri de muhafaza edeceğini deklare etmiş.

gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
July 24, 2017, 12:53:00 AM

simdi cekımler aktif mı degıl mı ? bana göre aktif olmus sankı. segwit % 100 oldugu ıcın ??
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: