Bitcoin Forum
May 06, 2024, 01:43:57 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Dünyanın en büyük bitcoin madeninin içinden - Webrazzi  (Read 962 times)
heropzy (OP)
Member
**

Activity: 83
Merit: 10

View Profile
August 29, 2017, 04:06:15 PM

Dünyanın en büyük bitcoin madenlerinden birini işleten Bitmain, küresel bitcoin ağındaki tüm işlemci gücünün yüzde 29'unu elinde tutuyor. Uluslararası basının yakında izlediği Bitmain, yaakın zamanda Bloomberg ve Quartz gazetecilerine kapılarını açtı. Meraklıları için son görüntüleri de içeren bir tur. Bitmain'in Çin ile birlikte Moğolistan'da veri merkezleri bulunuyor. Aurelien Foucault'nun Quartz için görüntülediği Bitmain'in Moğolistan'daki veri merkezi toplam 25 bin mining rig'e ev sahipliği yapan 8 binadan oluşuyor. 2013'te Pekin'de kurulan şirketin bugün Amsterdam, Hong Kong, Tel Aviv, Qingdao, Chengdu, Shanghai ve Shenzhen'de ofisleri bulunuyor. Bitcoin madeincileri tarafından kullanılan ASIC çiplerini üreten Bitmain son olarak Antminer S9'ı piyasaya sundu.

Kaynak: https://webrazzi.com/2017/08/25/bitcoin-madeninin-icinden
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714959837
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714959837
Reply with quote  #2

1714959837
Report to moderator
Jackling
Sr. Member

Activity: 357
Merit: 250

View Profile
August 29, 2017, 04:51:03 PM

webrazzi artık bu kopya habercilige ne zaman son verecek acaba?kriptolarla ilgili hep  baska sitelerden  turkceye cevrilmiş içeriklerden oluşuyor.hasan slanoba yatırım yaptıgından beri durum boyle.
heropzy (OP)
Member
**

Activity: 83
Merit: 10

View Profile
August 29, 2017, 05:03:04 PM

webrazzi artık bu kopya habercilige ne zaman son verecek acaba?kriptolarla ilgili hep  baska sitelerden  turkceye cevrilmiş içeriklerden oluşuyor.hasan slanoba yatırım yaptıgından beri durum boyle.

Evet bu konuda haklısınız.

Bitcoin ile ilgili yaptığı haberleri daha önce bir yerlerde görebilmek mümkün, umarım Türk internet medyasının lokomotiflerinden biri olan bir site bunu düzeltir. Çünkü yazık olur ileride.
baldur odinson
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 251

View Profile
August 29, 2017, 09:33:09 PM

Ülkemizde de böyle binalar, çip üretimleri, bu teknolojiye ilişkin yatırımlar görmek isterdik doğrusu. Nereye baksam taş ocağı. O da lazım diyceksiniz ama. Haberin içeriğine ilişkin bir yorumum yok. Fotoyu görünce içim cız etti sadece.
Bayyn
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

Web Developer

View Profile
August 30, 2017, 09:33:02 AM

Tr forumunda ben dahil birçok kişi böyle projeler kurmakda fakat yeteri kadar destek alamamakla beraber nerdeyse hiçbir yatırım alamıyor. Bir önceki hafta bunun gibi bir projenin şahıs projesi olsa bile ünlü 2 exchange şirketinden asic ve gerekli elektrik trafolarına harcanması için 400k usd değerinde bitcoin yatırım yaptı. Düşünün, böyle bir proje bir türk projesi olsaydı ? ..
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
August 30, 2017, 09:46:06 AM

Ülkemizde de böyle binalar, çip üretimleri, bu teknolojiye ilişkin yatırımlar görmek isterdik doğrusu. Nereye baksam taş ocağı. O da lazım diyceksiniz ama. Haberin içeriğine ilişkin bir yorumum yok. Fotoyu görünce içim cız etti sadece.

Aslında az biraz uğraşsak hesap makineleri için chip üretim teknolojilerini yakalayacak gibiyiz. Ama aklımız hep başka yerlerde...
baldur odinson
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 251

View Profile
August 31, 2017, 04:11:59 AM

Tr forumunda ben dahil birçok kişi böyle projeler kurmakda fakat yeteri kadar destek alamamakla beraber nerdeyse hiçbir yatırım alamıyor. Bir önceki hafta bunun gibi bir projenin şahıs projesi olsa bile ünlü 2 exchange şirketinden asic ve gerekli elektrik trafolarına harcanması için 400k usd değerinde bitcoin yatırım yaptı. Düşünün, böyle bir proje bir türk projesi olsaydı ? ..

Mükemmel olurdu çok gururlanırdık birlikte. Forumda bu türden bize ait projelerle ilgili pek bir şeye rastlamadım. Şahsen bir miktar yatırırdım sadece bizden olduğu için bile. Yakın zamanda gerçekleşecek bir proje varsa bilgilendirin lütfen. Saygılar.
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1664
Merit: 271

View Profile
September 05, 2017, 06:22:11 PM

doğudaki toprak ağalarıyla anlaşıcan, güneş enerjilerini kurucan, çinden uygun mining cihazları getirticen, sonra başlıycan kazıma, kazı babam kazı , kazı babam kazı.

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
NYGMA_35
Full Member

Activity: 286

View Profile
September 05, 2017, 09:56:25 PM

Bende işlemciler niye bu kadar pahalı diyordum. Keşke bizim ülkede de bu tarz işlere destek verilse.
teknodunya
Member
**

Activity: 180
Merit: 11

View Profile
September 06, 2017, 06:32:13 AM

Yorumlara baktım da herkes bizim ülkede de olsa diyor. Evet haklısınız keşke olsa ama bizim ülkede herkes nasıl zengin olurum kısa yoldan. Bunun peşinde.
Forumda ki konulara bakarsanız her 10 konudan 9u çöp herkes 1 dolardan alıp 10 dolar ne zaman olur peşinde. Kimse hep birlikte bir yatırım yapalım peşinde değil. Yapmak isteyeni de herkes vazgeçirmek peşinde. Bu forumda inanıyorum ki istese çok sağlam 100 kişi çıkar ve çok işler yapılır. Ama ne yazsak boş
usdman
Full Member

Activity: 208

View Profile
September 08, 2017, 09:03:08 AM

Yorumlara baktım da herkes bizim ülkede de olsa diyor. Evet haklısınız keşke olsa ama bizim ülkede herkes nasıl zengin olurum kısa yoldan. Bunun peşinde.
Forumda ki konulara bakarsanız her 10 konudan 9u çöp herkes 1 dolardan alıp 10 dolar ne zaman olur peşinde. Kimse hep birlikte bir yatırım yapalım peşinde değil. Yapmak isteyeni de herkes vazgeçirmek peşinde. Bu forumda inanıyorum ki istese çok sağlam 100 kişi çıkar ve çok işler yapılır. Ama ne yazsak boş
Aynen öyle biz tembeliz hep nasıl kolay yoldan zengin olurum şöyle böyle diğer ülkelere bak
Pages: [1]
  Print  

Jump to: