Bitcoin Forum
April 25, 2024, 03:58:37 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: [ANN] [ICO] ...........HALAL Coin ...[ HALAL ]  (Read 4638 times)
Rick S
Member
**

Activity: 90
Merit: 10

View Profile
July 28, 2017, 12:19:21 PM

Soran olursa arapların çıkardığı coin falan de. Türkleri karıştırma. Zaten yeterince rezil etti bizi bu arapçılar bir de bu işe girmişler tam olmuş.
1714017517
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714017517
Reply with quote  #2

1714017517
Report to moderator
1714017517
Hero Member
*

Ignore
1714017517
Reply with quote  #2

1714017517
Report to moderator
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714017517
Hero Member
*

Ignore
1714017517
Reply with quote  #2

1714017517
Report to moderator
1714017517
Hero Member
*

Ignore
1714017517
Reply with quote  #2

1714017517
Report to moderator
gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
July 28, 2017, 12:22:34 PM

yabancılar işi cakmamıstır belki ondan hakaret etmemıslerdır. ama kullanıcı adın bıle iticiyle halal coıne kurus yatırmaz burdakı türkler ummedı musluman Cheesy yarın öbur gun batınca sen ne guzel kufurler yıcen arkandan yabancılardan onu da dusun ılk bas
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
July 28, 2017, 12:23:32 PM

allah kitap ayağına kriptodanda para carpacaksiniz ya. Helal olsun size.
DrMsEr
Hero Member

Activity: 728
Merit: 501

View Profile
July 28, 2017, 05:36:38 PM

Ya sizi sayıyla mı veriyorlar allah aşkına bir de her dile çevrilmiş şaka gibi ya Smiley Neyse helal diye az da olsa alan çıkıcak mı Huh merak etmiyorda değilim bu konuyu.
CoinSpeculator
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
July 28, 2017, 07:43:42 PM

allah kitap ayağına kriptodanda para carpacaksiniz ya. Helal olsun size.
zor çarparlar. yanlış hedef ponzi yapsalar çarparlar kesinde jet fadıl gibi. bu forumda zor çarparlar insanları.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
July 28, 2017, 09:09:13 PM

Digerleri harammi hocam?

Digerlerinin Haram oldugunu dusunmuyorum. Ama biz belli bi hedf kitlesi sectik. Belli bir misyon edindik. Sadece kripto meraklilarinin otesinde buyuk kitlelere ulasmayi hedefliyoruz. Kripto paralarin onumuzdeki uc yil icinde dunya capinda yuzde 50 bilinilirlige ulasmasini ongoruyorum (su an yuzde 5 bile yoktur) Suanda criptoaleminin yuzde 10 u bile musluman degil belki ama. Bilinirlik yuzdesi arttikca bunun icindeki muslumanlarin yuzdesi de articak. Bu da logaritmik bi artis demek.

Diger paralar kotu degil haram da degil . cok guzel paralar var ama zaten mevzu bu degil. hicbizaman da bu olmadi. Suanda bitcoin teknolojisi en kotu para. Klonlarken kimse bitcoin tercih etmez hatta litecoin bile cok eskidi.
Monero bytecoin zcash forklarsin. Ama ne var ki bitcoin marketin yarisi !! demek ki neymis ?

Biz piyasadaki coinlerin %99 u gibi butun dunyaya hitap eden bir coin yapmak yerine. %25 ine hitap eden ama gonulden ve saglam hitap eden bir coin yaptik. Neden bunu yaptik? Cunku Islam dunyasinin boyle olusumlara ihtiyaci var. Musluman ulkelr genelde kendi aralarinda anlasamayan. egolu liderlerin oldugu, bu yuzden birlikte hareket edemeyen ulkeler. Biz muslumanlarin kaderinin bu kaosa maglub olmasini kabullenemiyoruz. Zaten bu vaziyettir ki ISIS gibi insan musvetteleri turemistir. Ulke ulke hukumetlerin bir isbirligi yapmadan boyle uluslararasi bi teror orgutuyle bas etmesi mumkun degildir. Biz HALAL Coinin etrafinda toplanan comunite ile ISIS propogandasinin genc beyinleri sehirlemesinin onunde durcaz. on alicaz.  

HALAL Coin yukselirde birilerini zengin ederse bu insanlar HALAL Coin in arkasindaki felsefeyi benimsemis insanlar olacaktir. Sonucta early adaptor olan kisilerin bu projeye yatirim yapmasi bir anlamda fikir birligi veya desteklemedir. HALAL Coin websayfasinda da goreceginiz uzere marketinge onemli bir kaynak ayirdik. Bunun amaci da ozellikle cripto komunitesinin disina cikmak. Yarin birgun alakasiz web sayfalarinda. Hatta gazetede HALAL Coin ilani gorurseniz sasirmayin.Genel bilinirlikte Bitcoini gecmek cok zor belki ama en azindan ethereumu gecmeyi hedef koyduk. Bu size abarti gibi gelmesin. Gayet ulasilabilir bir hedef. E neden digerleri yapamadi ? Cok iyi kodlama yapmak ayri vizyon sahibi olmak ayri bisey. Bitcoinin orneginde de oldugu gibi bir coinin degerini o coinin bilinirligi ve kabul edilmisligi belirler. Arkasindaki teknoloji sadece yan faktor. Bu pc lerin yeni ciktigi doneme benziyor. Herkes super customisable ama super komplike pcler yaparken steve jobs un cikip Millet bunu istemiyor. Millet kullanici arayuzu basit bisey istiyor demesine benzer.

Biz smart contractlarla Artificial intelligence li Supercomputerli decentralised cloud storage disruptive hyperledeger bla bla degil. Biz kimseyi kandirmiyoruz . Gorulmemis bi teknolji cikarmiycaz ortaya. Bizim sozumuz bu Coinin arkasinda duracak olmamiz. Bu coin e ve arkasindaki felsefeye inananlarin yuzunu kara cikarmayacak olmamiz. Helal olsun size diyeceginiz bir coin. Scamle yalanla degil. kKazandirp kazanacak bi coin . Iste bu yuzden HALAL Coin

Senin derdin anlaşıldı bir yerde okumuştum terör örgütleri kripto para ile destek topluyormuş kara para aklıyormuş. Sende sözde terör örgütlerine karşı duracağını yazmışsın ama ne alaka bir de işin içine dini katarak güzelce süslemişsin. Ehemmiyetle gündüz vakti ilgili mercilere terör örgütlerinin propagansasını yaptığın için suç duyurusunda bulunacağım. Bedava para peşinde misin yoksa terör örgütlerine finansman mı oluyorsun ortaya çıkacaktır.
ummet-i-muhammed (OP)
Member
**

Activity: 84

View Profile WWW
July 28, 2017, 09:41:47 PM

Digerleri harammi hocam?

Digerlerinin Haram oldugunu dusunmuyorum. Ama biz belli bi hedf kitlesi sectik. Belli bir misyon edindik. Sadece kripto meraklilarinin otesinde buyuk kitlelere ulasmayi hedefliyoruz. Kripto paralarin onumuzdeki uc yil icinde dunya capinda yuzde 50 bilinilirlige ulasmasini ongoruyorum (su an yuzde 5 bile yoktur) Suanda criptoaleminin yuzde 10 u bile musluman degil belki ama. Bilinirlik yuzdesi arttikca bunun icindeki muslumanlarin yuzdesi de articak. Bu da logaritmik bi artis demek.

Diger paralar kotu degil haram da degil . cok guzel paralar var ama zaten mevzu bu degil. hicbizaman da bu olmadi. Suanda bitcoin teknolojisi en kotu para. Klonlarken kimse bitcoin tercih etmez hatta litecoin bile cok eskidi.
Monero bytecoin zcash forklarsin. Ama ne var ki bitcoin marketin yarisi !! demek ki neymis ?

Biz piyasadaki coinlerin %99 u gibi butun dunyaya hitap eden bir coin yapmak yerine. %25 ine hitap eden ama gonulden ve saglam hitap eden bir coin yaptik. Neden bunu yaptik? Cunku Islam dunyasinin boyle olusumlara ihtiyaci var. Musluman ulkelr genelde kendi aralarinda anlasamayan. egolu liderlerin oldugu, bu yuzden birlikte hareket edemeyen ulkeler. Biz muslumanlarin kaderinin bu kaosa maglub olmasini kabullenemiyoruz. Zaten bu vaziyettir ki ISIS gibi insan musvetteleri turemistir. Ulke ulke hukumetlerin bir isbirligi yapmadan boyle uluslararasi bi teror orgutuyle bas etmesi mumkun degildir. Biz HALAL Coinin etrafinda toplanan comunite ile ISIS propogandasinin genc beyinleri sehirlemesinin onunde durcaz. on alicaz.  

HALAL Coin yukselirde birilerini zengin ederse bu insanlar HALAL Coin in arkasindaki felsefeyi benimsemis insanlar olacaktir. Sonucta early adaptor olan kisilerin bu projeye yatirim yapmasi bir anlamda fikir birligi veya desteklemedir. HALAL Coin websayfasinda da goreceginiz uzere marketinge onemli bir kaynak ayirdik. Bunun amaci da ozellikle cripto komunitesinin disina cikmak. Yarin birgun alakasiz web sayfalarinda. Hatta gazetede HALAL Coin ilani gorurseniz sasirmayin.Genel bilinirlikte Bitcoini gecmek cok zor belki ama en azindan ethereumu gecmeyi hedef koyduk. Bu size abarti gibi gelmesin. Gayet ulasilabilir bir hedef. E neden digerleri yapamadi ? Cok iyi kodlama yapmak ayri vizyon sahibi olmak ayri bisey. Bitcoinin orneginde de oldugu gibi bir coinin degerini o coinin bilinirligi ve kabul edilmisligi belirler. Arkasindaki teknoloji sadece yan faktor. Bu pc lerin yeni ciktigi doneme benziyor. Herkes super customisable ama super komplike pcler yaparken steve jobs un cikip Millet bunu istemiyor. Millet kullanici arayuzu basit bisey istiyor demesine benzer.

Biz smart contractlarla Artificial intelligence li Supercomputerli decentralised cloud storage disruptive hyperledeger bla bla degil. Biz kimseyi kandirmiyoruz . Gorulmemis bi teknolji cikarmiycaz ortaya. Bizim sozumuz bu Coinin arkasinda duracak olmamiz. Bu coin e ve arkasindaki felsefeye inananlarin yuzunu kara cikarmayacak olmamiz. Helal olsun size diyeceginiz bir coin. Scamle yalanla degil. kKazandirp kazanacak bi coin . Iste bu yuzden HALAL Coin

Senin derdin anlaşıldı bir yerde okumuştum terör örgütleri kripto para ile destek topluyormuş kara para aklıyormuş. Sende sözde terör örgütlerine karşı duracağını yazmışsın ama ne alaka bir de işin içine dini katarak güzelce süslemişsin. Ehemmiyetle gündüz vakti ilgili mercilere terör örgütlerinin propagansasını yaptığın için suç duyurusunda bulunacağım. Bedava para peşinde misin yoksa terör örgütlerine finansman mı oluyorsun ortaya çıkacaktır.

Turkiye gundemini takip etmeyi uzun zamandir biraktim psikolojim bozuluyo diye. Bu gundemin seni de bu denli paranoyaklastirmasina sasirmadim. Paranoyaklik aslinda dogru kullanirsan faydali olabilecek bi durum. Arastirmaci yonu gelistirebilir. Simdi sakine derin bi nefes olup devam edelim ve biraz beyin firtunasi yapalim hadi. Teror orgutunu destek icin paranin her turlusu paradir. Ozaman aslinda her ICO her cryptocoin bu amaca hizmet ediyor olabilir.
Sonucta block chain teknolojisinin ozu bu anonimity. Sen de bu forumda olduguna gore ve bu forumdaki cryptocoinlerin tumu potansiyel olarak teroru desteklemek icin kullanilabilecegine gore sen de aslinda bilerek ya da bilmeyerek teroru destekliyor olabilirsin. Hatta aldigin baska altlardan birinden dolayi teror orgutu uyesi statusunde bile olabilirsin!

bir yerde okumuştum terör örgütleri kripto para ile destek topluyormuş kara para aklıyormuş
Okumak guzel bisey tabi ama her okuduguna koru korune inanmamak,sorgulamak ve analitik dusunmek lazim. Bu cryptocoinlerin teorik olarak kara para aklama ve teroru destek icin kullanilmasi gayet mumkun. Hukumetler de bu sebeple tedirgin bir suredir.Ama Avrupa birligi bu konuda yakin bir zamanda bir calisma baslatti ve rapora bagladi. Rapora gore terore destegi olarak kripto para kullanilmasina hic rastlanmadi. Kara para aklama konusu biraz daha karisik. Kara para aklama icin kullanilmis oldugu gorunsede bu yuzdesel olarak fiat paralarla yapilan aklamalar yaninda gulunc kaliyor. Yani teoride mumkun olsa da bu teroristler, karaparacilar, uyusturucu tacirleri belki de Okuz oglu okuz olduklarindan. Bu teknolojiden bihaber olduklarindan veya anlamsiz, degersiz bulduklarindan bu alemlerde pek takilmiyolar. O yuzden benim tavsiyem sen de cok takilma. Ben zaten turkiyede yasamiyorum, sen yasiyosun. Terorist diye seni alirlar sonra onlar da senin gibi ilk okudugu seylere inanip. Biz kimsenin cani yansin istemeyiz.Ha bir de Teror orgutlerinin propagandasi nerede yapiliyor bi de el insaf be adam allahtan kork. Iftira buyuk gunahtir.

teramit
Legendary
*

Activity: 1868
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
July 28, 2017, 10:02:22 PM

Bu ülkede dinle ilgili konulara .ok atmayı seven bir kütle var. Kriptokoinle ilgili bir başlık açınca o arkadaşlar gelip kusuyor sağolsunlar. Basit bir iki espriyle geçiştirebilecekleri mevzuları ciddi ters mesajlarla saygısız zübbece tavırlarıyla kirletiyorlar. Buranın ağası gibi laubali emirle adam kovmaya çalışıyorlar. Konu açan kişinin bunları göze alması gerekiyor ne yazık ki. Özgürce mesaj atma ile özgürce hakaret etme arasındaki farkı anlama ihtimalleri pek gözükmüyor dolayısıyla self-modere başlık açıp bu andavallardan kurtulabilirsiniz. Yurt dışında bu kadar seviyesiz adam az yetiştiği için orda normal topic açmanızda sakınca görmüyorum.
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
July 28, 2017, 10:16:59 PM

öyle bir göz gezdirdim. ne mal olduğu olacağı daha dogrusu olmayacağı adından belli. ulan şu müslümanlar ne zaman vazgeçecek bu dini çıkarları için kullanmaktan. isis misis demiş o pezevenklerinde kafa yapısı aynı. dini kendi çıkarları için kullanıyorlar.temelde sizin ne farkınız var onlardan şimdi.

din işleri ile devlet işlerini ayırmayı öğrenemediğiniz için islam dünyası 1400 yıldır bir adım öteye gidemiyor aq. millet uzaya gidiyor bunlar hala din üzerinden nemalanma derdinde.

adam gibi bir proje yapın doğru dürüst birşey olsun müslümanlar olarak yaptık deyin yeter aq. onu bile demenize gerek yok. sadece dini alet etmeyin diyecem ama kafanız başka bir şeye çalışmaz sizin işiniz gücünüz din kullanıp milleti nasıl sömürürüz.
ummet-i-muhammed (OP)
Member
**

View Profile WWW
July 28, 2017, 10:26:29 PM

Bu ülkede dinle ilgili konulara .ok atmayı seven bir kütle var. Kriptokoinle ilgili bir başlık açınca o arkadaşlar gelip kusuyor sağolsunlar. Basit bir iki espriyle geçiştirebilecekleri mevzuları ciddi ters mesajlarla saygısız zübbece tavırlarıyla kirletiyorlar. Buranın ağası gibi laubali emirle adam kovmaya çalışıyorlar. Konu açan kişinin bunları göze alması gerekiyor ne yazık ki. Özgürce mesaj atma ile özgürce hakaret etme arasındaki farkı anlama ihtimalleri pek gözükmüyor dolayısıyla self-modere başlık açıp bu andavallardan kurtulabilirsiniz. Yurt dışında bu kadar seviyesiz adam az yetiştiği için orda normal topic açmanızda sakınca görmüyorum.

Self modere baslik benim prensiplerime uymaz. Ben hersey soylensin, konusulsun  istiyorum. ama ne demek istediginizi cok iyi anliyorum.
Ben de Turkiye de buyudum, ilk internet ciktigi zamanlar internet kafede forumlara chatlere girerdim bi ara. Tahmin edersiniz 2. satirdan sonra herkes ana avrat duz gidiyo. Ben de gidiyorum tabi mecbure Smiley). Sonra yillar gecti artik ingilizce bloglar forumlar falan. Cok ilginc. Dedim bu adamlar bi konuda anlasamiyolar e o zaman birbirlerine saydirmiyolar. sonucta karsi taraf bisey yapamaz. efelenebildigin kadar efelen degil mi. Yok abi yapmiyolar adamlarin icini nefretle kompleksle tehditle kufurle ve korkuyla doldurmamislarki. Inanirmisiniz okadar yil gecti hicbir defa turkce bi foruma yolum dusmemisti su HALAL Coin cikana kadar. Dedim sonucta burdaki adamlar ileri gorusludur, akilci adamlardir. interneti yeni kesfetmis ergen degil. Yok abi yanilmisim. Cok bisey degismemis ayni tas ayni hamAM hatta orda kalsa iyi. Millet upgrade olmus, kufurle de kalmiyo. Tehditler. Adresini biliyorum , seni evinden alirim, mermi manyagi yaparim,  Dayim komser attiririm nezareteler neler neler.

Bikac arkadas da projeden haberdar ve yazmasalarda yazilanlari okuyolar. Turkce threadi kapat diyolar, bu kadar emek verip de bu hakaret kufur yemeyi haketmiyosun diyolar. Allah herseyi goruyo, ben onlari Allaha havale ediyorum ve onume bakiyorum.
ummet-i-muhammed (OP)
Member
**

View Profile WWW
July 28, 2017, 11:08:25 PM

öyle bir göz gezdirdim. ne mal olduğu olacağı daha dogrusu olmayacağı adından belli. ulan şu müslümanlar ne zaman vazgeçecek bu dini çıkarları için kullanmaktan. isis misis demiş o pezevenklerinde kafa yapısı aynı. dini kendi çıkarları için kullanıyorlar.temelde sizin ne farkınız var onlardan şimdi.

din işleri ile devlet işlerini ayırmayı öğrenemediğiniz için islam dünyası 1400 yıldır bir adım öteye gidemiyor aq. millet uzaya gidiyor bunlar hala din üzerinden nemalanma derdinde.

adam gibi bir proje yapın doğru dürüst birşey olsun müslümanlar olarak yaptık deyin yeter aq. onu bile demenize gerek yok. sadece dini alet etmeyin diyecem ama kafanız başka bir şeye çalışmaz sizin işiniz gücünüz din kullanıp milleti nasıl sömürürüz.

oyle bir goz gezdirmek yerine whitepaperi okusaymissin keske. Kusura bakmayin Turkce white paper henuz gelmedi ama yolda. Bir arkadas  gonullu oldu. Ustune konusalim.

din ve devlet islerini ayirdilar da biz mi engel olduk. Bilakis ben Ataturk ilke ve inkilaplarina gonulden bagli bir Muslumanim ve bunu da gogsumu gere gore soylemekte sakinca gormuyorum. Benim Islam bilgini olarak adlettigim en onemli iki sahsiyetten biri Ihsan Eliacik digeri de Yasar Nuri Ozturktur. ISIS ten ne farkimiz oldugu konusunda su son kurdugum cumle daha aydinlatici olmustur sanirim.

HALAL Coin adam gibi bir proje. Su satirlari okuyorsaniz demekki early adaptor olma sansi kapinizi calmis. Bunu firsat olarak gorebilir ya da biraz skeptik davranip gidisati gozlemleyip late adaptor olabilir ya da komple es gecebilirsiniz. Hangi karari verecekseniz verin size tavsiyem pesin hukumlu ve onyargili olmayin. Isme bakip yorum yapmayin projeyi okuyun. Ben de biliyorum ozellikle bu mecrada itici oldugunu HALAL ve Ummet-i-muhammed kelimelerinin ama sunu da gozonunde bulundurun. Bu coinin hedef kitlesi kesinlikle siz degilsiniz, henuz cripto dunyasindan bihaber milyarlarca insan. Bu milyarlarca insan ISIS vb dinle kandiran orgutlerin ve cematlerin eline dusuyor ozellikle bunlarin fink attigi deepweb darkweb turlu sanal ortamlarla. Onlarin finansmani var vaadedilen cennet ve hurileri var, ama sagduyulu muslumanlarin ne bir birligi ne organizasyonu ne de finansmani var. Bunlari cia nsa falan asla durduramaz . Ancak ve sadece biz sagduyulu muslumanlar durdurabilir ve genclerimizin aklillarini celmesine engel olabiliriz. Biz HALAL Coinin buyuk bir camia tarafindan kabul gormesi sayesinde musluman sanal alem infuencerlarini HALAL Coinle incentivize etmek suretiyle bu yapilarla ciddi bir mucadele plaformu olusturuyoruz. Bununla ilgili bounty campaignimiz de var. zaten insanlar post etmeye basladi steemit de vesaire. Bu daha baslangic.

Biz degisik bi algoritmali, smart conractli, pos+pow+Pox+yz teta li blockchain de cikarsak bunun ne gibi bir sosyal etkisi olur. Neyi cozer?
teknoloji gelisti gelisiyor. Ama sizce de bu teknolojiyi kullanmanin vakti gelmedi mi artik? Kripto paralari al sat yapmak neyi cozer. Artik kitleleri bununla tanistirmanin vakti gelmedi mi?   
opciga
Newbie
*

Activity: 20
Merit: 1

View Profile
July 28, 2017, 11:22:41 PM

Aralık ayının son haftasında "Jet Fadıl güncellemesi" gelince coşacak diyorlar.  Grin Ama bilemedim. Sonuçta bu kafalara göre yılbaşı da haram. Undecided
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
July 29, 2017, 06:19:27 AM

Her müslüman olduğunu söyleyene inanıyor musun? Bak bu da bir kullanım metodudur. Sözde f.g de müslüman geçiniyordu dine nifak sokmak isteyen bir ajan olduğu ortaya çıktı. Konuyu açan şahsın ise uzaktan yakından din ile alakası olduğuna inanmıyorum olsa olsa en iyi ihtimalle dolandırıcıdır. Müslümanlıkta ticarette sattığın malı övmezsin ve alacağın malı kötülemezsin. Bu şahsın sattığı hiçbir şey yoktur dini kullanarak para toplamaya çalışıyor bunu her yapan kişi müslüman mı oluyor öyle olsa bile dinin kuralları bulunuyor. Nasıl ki ben bir öğretmenim ben bir askerim dediğimde ne asker ne de öğretmen olamam aynı şekilde müslüman olduğunu söyleyen birisinin söylemesi ile bir şey olmaz. İsis mensupları da sözde müslümanlar öyle gösteriliyor öyle lanse ediliyor. Bu işler bu kadar basit değil olamaz. İyi bende Satoshi Nakamoto bitcoin'i ben buldum! İnanmaz kimse ama inandırıcı söylemlerde bulunan birisinden delil isterler. Her müslüman olduğunu iddia eden kimselere de itibar etmeyin.

Şimdi sana gelelim dolandırıcı şahıs. Ortada hiç bir şey yoktur din ile ilgili yalanlarından başka. 1 waves bir kaç dolar karşılığında fake token yapmışsın pazarlamaya çalışıyorsun. Senin haksız yere kandırarak kazandığın her kuruş haram paradır adına istediğin kadar helal coin koy ortada coin bile yoktur fake token vardır. İki adet halal token var hangisi senin o bile belli değil belki ikisi de senin öncekini deneme amacıyla çıkarttın. Önemli değil DEX'te adı bile çıkmıyor nedeni onaylanmamış olması fake olarak görülmesi. Bir kaç kişiyi kandıracaksın diye burada bence kendini daha fazla küçük düşürme. Aldığın beddualar küfürler kazanacağın haksız üç kuruşa değmez adam ol alnının teriyle çalışarak para kazan harcarken kendini daha huzurlu hissedersin. Başka cevap yazmayacağım, cahile laf anlatmaktan daha önemli işlerim bulunuyor. Belki burada bir kaç kişiyi kandıracaksın bu bile seni çok heyecanlandırıyor olmalı çünkü basit boş bir insansın boş laftan başka hayatta hiç bir emeğin olamamış, bilgisiz olduğun gibi bir de yalancısın demem o ki kazanmaya haysiyetten karakterden dürüstlükten başla bunlar olursa parayı bir şekilde kazanırsın.
ummet-i-muhammed (OP)
Member
**

View Profile WWW
July 29, 2017, 09:36:47 AM

Her müslüman olduğunu söyleyene inanıyor musun? Bak bu da bir kullanım metodudur. Sözde f.g de müslüman geçiniyordu dine nifak sokmak isteyen bir ajan olduğu ortaya çıktı. Konuyu açan şahsın ise uzaktan yakından din ile alakası olduğuna inanmıyorum olsa olsa en iyi ihtimalle dolandırıcıdır. Müslümanlıkta ticarette sattığın malı övmezsin ve alacağın malı kötülemezsin. Bu şahsın sattığı hiçbir şey yoktur dini kullanarak para toplamaya çalışıyor bunu her yapan kişi müslüman mı oluyor öyle olsa bile dinin kuralları bulunuyor. Nasıl ki ben bir öğretmenim ben bir askerim dediğimde ne asker ne de öğretmen olamam aynı şekilde müslüman olduğunu söyleyen birisinin söylemesi ile bir şey olmaz. İsis mensupları da sözde müslümanlar öyle gösteriliyor öyle lanse ediliyor. Bu işler bu kadar basit değil olamaz. İyi bende Satoshi Nakamoto bitcoin'i ben buldum! İnanmaz kimse ama inandırıcı söylemlerde bulunan birisinden delil isterler. Her müslüman olduğunu iddia eden kimselere de itibar etmeyin.

Şimdi sana gelelim dolandırıcı şahıs. Ortada hiç bir şey yoktur din ile ilgili yalanlarından başka. 1 waves bir kaç dolar karşılığında fake token yapmışsın pazarlamaya çalışıyorsun. Senin haksız yere kandırarak kazandığın her kuruş haram paradır adına istediğin kadar helal coin koy ortada coin bile yoktur fake token vardır. İki adet halal token var hangisi senin o bile belli değil belki ikisi de senin öncekini deneme amacıyla çıkarttın. Önemli değil DEX'te adı bile çıkmıyor nedeni onaylanmamış olması fake olarak görülmesi. Bir kaç kişiyi kandıracaksın diye burada bence kendini daha fazla küçük düşürme. Aldığın beddualar küfürler kazanacağın haksız üç kuruşa değmez adam ol alnının teriyle çalışarak para kazan harcarken kendini daha huzurlu hissedersin. Başka cevap yazmayacağım, cahile laf anlatmaktan daha önemli işlerim bulunuyor. Belki burada bir kaç kişiyi kandıracaksın bu bile seni çok heyecanlandırıyor olmalı çünkü basit boş bir insansın boş laftan başka hayatta hiç bir emeğin olamamış, bilgisiz olduğun gibi bir de yalancısın demem o ki kazanmaya haysiyetten karakterden dürüstlükten başla bunlar olursa parayı bir şekilde kazanırsın.

Ya arkadas size turkiyede napiyolar. Bu nasil bir beyin. Her baktigin yerden boyle yorumlar cikariyosan hayat sana zehir oluyor olmali.
Ethereum token yaparsan gaz parasi verirsin. waves yaparsan waves parasi veririsin. Ucuza token yapilmasi bukadar zoruna gidiyorsa bu alemde ne isin var .Golem de token EOS da token coinlerin yarisi token zaten. Bir turk yapti diye mi cekemiyosun? icini rahatlatiyim ozaman turk degilim. Yni tc. pasaportum yok. yuregin sogusun. Ayrica ben 4 kisilik ekibten biriyim sadece. Isim babasi ve ana hatlarini cizen Diger devoloperlar. Onlarda sadece global foruma ve kendi dillerindeki forumlardan takip ediyolar HALAL la ilgili mevzulari. Ben olmasam da bu proje devam eder. Sizler olsanizda olmasanizda. destekleseniz de kosteklesiniz de cok bisey ifade etmez. Global bi proje bu. Kimse bu coini hadi su Turkleri dinle kandiralim diye yapmadi. Hastalikli parayolarinizla ve kustugunuz nefretinizle sizi basbasa birakiyorum
hchc
Hero Member

Activity: 504
Merit: 500

View Profile
July 29, 2017, 09:40:18 AM

din istismarının kripto alemine uyarlanmış hali faiz değilde karpayı veriyoruz diyen bankalar gibi. ne gerek varki böyle şeylere ya anlayamıyorum başka işiniz gücünüz mü yok ne işe yarayacak bu coin. inananlar satın alıp sizi mi zengin edecek bırakın bu işleri proje yapın adam akıllı destekleyelim saçmasapan işlerle uğraşmayın

............
.           ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
        ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
      ▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓
    ▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▄  ▄▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓
   ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
  ▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▄  ▄▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
  ▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
    ▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
     ▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
       ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
          ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

..           ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
        ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
      ▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓
    ▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▄  ▄▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓
  ▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▄  ▄▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
  ▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
    ▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
     ▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
       ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
          ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

.............
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
July 29, 2017, 09:52:00 AM

Ya arkadas size turkiyede napiyolar. Bu nasil bir beyin. Her baktigin yerden boyle yorumlar cikariyosan hayat sana zehir oluyor olmali.
Ethereum token yaparsan gaz parasi verirsin. waves yaparsan waves parasi veririsin. Ucuza token yapilmasi bukadar zoruna gidiyorsa bu alemde ne isin var .Golem de token EOS da token coinlerin yarisi token zaten. Bir turk yapti diye mi cekemiyosun? icini rahatlatiyim ozaman turk degilim. Yni tc. pasaportum yok. yuregin sogusun. Ayrica ben 4 kisilik ekibten biriyim sadece. Isim babasi ve ana hatlarini cizen Diger devoloperlar. Onlarda sadece global foruma ve kendi dillerindeki forumlardan takip ediyolar HALAL la ilgili mevzulari. Ben olmasam da bu proje devam eder. Sizler olsanizda olmasanizda. destekleseniz de kosteklesiniz de cok bisey ifade etmez. Global bi proje bu. Kimse bu coini hadi su Turkleri dinle kandiralim diye yapmadi. Hastalikli parayolarinizla ve kustugunuz nefretinizle sizi basbasa birakiyorum

la cıddı cıddı cevap verıyor bıde ummetı muhammed dıye nıck acmıs forumda Cheesy bır turk yaptı dıyor bırde yaptıgın bırsey var sankı ıkı tusa basıyorsun waves platformda coın oluyor zaten Cheesy proje dedıgıde ısıs mısıs sallamıssın bısıler Cheesy allahım yaa.

bitpazarı sana da sunu dıyım , bazen en basıt acıklama dogru olan acıklamadır. ve şuda bır gercek kı geldıgımız noktada muslumanlara muslumanlıgın ne oldugunu ateıstler anlatıyor Cheesy feto meto demıssın o herıfe bız yıllardır pezevenk derken bu ulkenın ınsanları pesınden kosuyordu. söz de deyınce gercekler saklanmıyor. ıslam dunyasında ve özellikle bizim ülkede din dedın mı akan sular duruyor. ne dedıgının önemi yok başına din için yapıyorum de yeter.  bu elemanın yaptıgı gıbı. bunun yanlış oldugunu söyleyen kaç müslüman var . %1 geçmez. tekrara gıreyım olay bittikten sonra sözde olur. sözde feto sözde çeto sözde bilmemne. ama olay bitene kadar da din din din diye ğeşinden kosar herkez. önemli olan dindir. din adı altında seni mi zikio karını mı ülkenimi önemli değildir islam dunyasında. allah kitap din de yeter. taaa ki zikilene kadar.zikildikten sonra sözde müslümanmış denir. kandırmış bizi denir. zikilmiş götün davası olmaz. o yüzden akıl bilim yolundan gitmek gerekir ki objektif olabilesin.

siyaset yapmanın pek yeri degıl burası. bu gerzek dolandırıcıyıda daha fazla muhatab almanın bır alemı yok.
gokayc
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
July 29, 2017, 10:51:48 AM

Self modere baslik benim prensiplerime uymaz. Ben hersey soylensin, konusulsun  istiyorum. ama ne demek istediginizi cok iyi anliyorum.
Ben de Turkiye de buyudum, ilk internet ciktigi zamanlar internet kafede forumlara chatlere girerdim bi ara. Tahmin edersiniz 2. satirdan sonra herkes ana avrat duz gidiyo. Ben de gidiyorum tabi mecbure Smiley). Sonra yillar gecti artik ingilizce bloglar forumlar falan. Cok ilginc. Dedim bu adamlar bi konuda anlasamiyolar e o zaman birbirlerine saydirmiyolar. sonucta karsi taraf bisey yapamaz. efelenebildigin kadar efelen degil mi. Yok abi yapmiyolar adamlarin icini nefretle kompleksle tehditle kufurle ve korkuyla doldurmamislarki. Inanirmisiniz okadar yil gecti hicbir defa turkce bi foruma yolum dusmemisti su HALAL Coin cikana kadar. Dedim sonucta burdaki adamlar ileri gorusludur, akilci adamlardir. interneti yeni kesfetmis ergen degil. Yok abi yanilmisim. Cok bisey degismemis ayni tas ayni hamAM hatta orda kalsa iyi. Millet upgrade olmus, kufurle de kalmiyo. Tehditler. Adresini biliyorum , seni evinden alirim, mermi manyagi yaparim,  Dayim komser attiririm nezareteler neler neler.

Bikac arkadas da projeden haberdar ve yazmasalarda yazilanlari okuyolar. Turkce threadi kapat diyolar, bu kadar emek verip de bu hakaret kufur yemeyi haketmiyosun diyolar. Allah herseyi goruyo, ben onlari Allaha havale ediyorum ve onume bakiyorum.

Daha önce bu başlık altına yorum yazmıştım ama daha şimdi senin üye adını farkettim. O nedenle bir şeyler yazmadan duramadım. o üye adı nedir arkadaş yaa. Resmen dalga geçiyorsun ama yazık günah yaa. O eskidendi Allah, Muhhamed adı verip insanlara çakmak. Artık çoğunluk uyandı gardaşş.

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
ummet-i-muhammed (OP)
Member
**

View Profile WWW
July 29, 2017, 01:04:40 PM

Self modere baslik benim prensiplerime uymaz. Ben hersey soylensin, konusulsun  istiyorum. ama ne demek istediginizi cok iyi anliyorum.
Ben de Turkiye de buyudum, ilk internet ciktigi zamanlar internet kafede forumlara chatlere girerdim bi ara. Tahmin edersiniz 2. satirdan sonra herkes ana avrat duz gidiyo. Ben de gidiyorum tabi mecbure Smiley). Sonra yillar gecti artik ingilizce bloglar forumlar falan. Cok ilginc. Dedim bu adamlar bi konuda anlasamiyolar e o zaman birbirlerine saydirmiyolar. sonucta karsi taraf bisey yapamaz. efelenebildigin kadar efelen degil mi. Yok abi yapmiyolar adamlarin icini nefretle kompleksle tehditle kufurle ve korkuyla doldurmamislarki. Inanirmisiniz okadar yil gecti hicbir defa turkce bi foruma yolum dusmemisti su HALAL Coin cikana kadar. Dedim sonucta burdaki adamlar ileri gorusludur, akilci adamlardir. interneti yeni kesfetmis ergen degil. Yok abi yanilmisim. Cok bisey degismemis ayni tas ayni hamAM hatta orda kalsa iyi. Millet upgrade olmus, kufurle de kalmiyo. Tehditler. Adresini biliyorum , seni evinden alirim, mermi manyagi yaparim,  Dayim komser attiririm nezareteler neler neler.

Daha önce bu başlık altına yorum yazmıştım ama daha şimdi senin üye adını farkettim. O nedenle bir şeyler yazmadan duramadım. o üye adı nedir arkadaş yaa. Resmen dalga geçiyorsun ama yazık günah yaa. O eskidendi Allah, Muhhamed adı verip insanlara çakmak. Artık çoğunluk uyandı gardaşş.

Evet o konuda ben de be otokritik yaptim aslinda. Ben tek basima karar versem HALAL COIN olurdu user name ama. Diger dev. arklar boyle bisey istedi. Yani degisik ulke ve mezheplerden muslumanlar olugumuzdan. Hepimiz Muhammedin ummetiyiz sonucta diye aramizda  cokca kullantigimiz bir tabirden dolayi. Ama bu forum icin cok uygun olmadigini biliyorum. Gel gorku bizim asil hedef kitlesi bu forumun ve kripto aleminin otesinde. Biz burda sadece temelleri atiyoruz.
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
July 29, 2017, 01:22:19 PM

Ciddi bir şey olmadığını buradaki herkes biliyor ama gider ayak az bir şey milletten yontabilir mi  Huh özellikle global forumda ya da diğer yerel topluluklarda emin değilim umarım bu tuzağa düşen olmaz.
Aydinizm
Full Member

Activity: 196
Merit: 117

View Profile
July 29, 2017, 04:56:32 PM

Arkadaşım burda boşuna teknik yada siyasi yada ideolojik savunmalar yapma.

Önce şunu bi kafana yerleştir.

Din ve ticaret aynı kulvarda yürüyemez. Yürütmeye çalışırsanız menfaatçi yaftasını yersiniz!

Neden mi? Çünkü din kişiyle Allah arasındadır. Orada da kalması gerekir.

Dediğim gibi bunu kafanıza yerleştirin. Çok zor olmasa gerek...

Din ve ticaret aynı kulvarda YÜRÜYEMEZ! Yürümemelidir de zaten. En başta savunduğunuz dini temellere saygısızlıktır bu yaptığınız. Etik değildir.

Bu temelden yola çıkarsak geri kalan tüm tartışmalar içi boş cümlelerden ibarettir zaten.

Umarım anlatabilmişimdir.

Aydınizm Smart Money Trading Strategy =====> https://bitcointalk.org/index.php?topic=2967944.0
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: