Bitcoin Forum
May 05, 2024, 06:13:49 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 »
  Print  
Author Topic: TEZOS [XTZ] Fiyat Tartışma Alanı  (Read 80001 times)
gokturk_34
Member
**

Activity: 106
Merit: 10

Vi Veri Veniversum Vivus Vici

View Profile
September 07, 2018, 09:48:37 AM

Ben Tezos'un ico'suna katılmıştım. Ordan aldığım Tezoslar boş durmasın diye Delegation servisine kiraladım. Şuan denemek için 100 Tezosumu kiraya verdim. Aşağıdan da göreceğiniz üzere sanırım her Cycle tamamlandığında 100 Tezosa karşı 0.07 Tezos kazanıyorum galiba. Tam anlayamadım ben. Sanırım bu kazançları cüzdanda görebilmek için 1 ay falan beklememiz gerekiyor. Bu servisi kullandım : https://www.tezos.community/

Bu videoyu izleyerek kiraya verebilirsiniz : https://www.tezos.community/guides/2018/8/4/video-how-to-delegate-your-xtz

0.07 XTZ yi cüzdanda görüyorsanız sorun yok bence Smiley
Mac üzerinde Galleon cüzdanı kullanıyorum, görece basit bir yapısı var. "Add a Delegate" diye bir bölüm var buradan KT1 ile başlayan delegation adresine istediğiniz kadar Tezos gönderip, fırıncılığa başlanabiliyor.

Benim merak ettiğim konu;
Kime kiralarsak daha az fee öderiz ve kim daha fazla blok bulup ödeme yapıyor. Anladığım kadarıyla servisin boyutu ne kadar büyükse Baking'den aldığı pasta dilimi daha fazla...
Bir de Baking den vazgeçip XTZ leri geri almak istediğimizde, hemen geri alabiliyormuyuz?

Bilgisi olan arkadaşların ilgilenmesi dileğiyle

Selamlar, sevgiler
1714889629
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714889629
Reply with quote  #2

1714889629
Report to moderator
1714889629
Hero Member
*

Ignore
1714889629
Reply with quote  #2

1714889629
Report to moderator
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714889629
Hero Member
*

Ignore
1714889629
Reply with quote  #2

1714889629
Report to moderator
1714889629
Hero Member
*

Ignore
1714889629
Reply with quote  #2

1714889629
Report to moderator
1714889629
Hero Member
*

Ignore
1714889629
Reply with quote  #2

1714889629
Report to moderator
fare2100
Newbie
*

Activity: 32
Merit: 0

View Profile
September 07, 2018, 03:22:40 PM

bu kadar piyasada adı geçmesi yatırımcıların dikkatini çekiyor.
tmskcimen
Member
**

Activity: 448

View Profile
September 07, 2018, 03:42:35 PM

Tezos sağlam yükselir market  capi burdan en fazla 5x i vardır marketin totali 800milyar olursa çünkü tezosun şuanki market capi çok fazla çok katlayamaz bu coin haberiniz olsun ben girmem daha x i bol coin bulurum
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
September 07, 2018, 04:43:02 PM

mainnet ile ilgili gelismeler var mi? eylul sonu gibi planlandigini hatirliyorum sanki. erteleme olmazsa o donemlerde boga hareketleri de kendini hissettirirse tadindan yenmez.
gokturk_34
Member
**

View Profile
September 07, 2018, 07:11:02 PM

https://coinmarketcal.com/event/mainnet-launch-11494

Planlamaya göre ay sonunda ama ne olur bilinmez. Betanet için bile 1 yıl beklettiklerine göre...
elismemish
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 4

View Profile
September 07, 2018, 11:23:11 PM

Tezos hayellerim vardı ilk çıkmadan çıkacak olan projeydi o zamanlar bilmem kaç sentten alıcaktım bir kaç dolar olunca satıcaktım paraya para demiyicektim ama bakın noldu 1.5.-2x  oldu piyasaya çıktıktan sonra üstüne supply çok fazla geldi

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
September 08, 2018, 08:59:44 AM

Tezos hayellerim vardı ilk çıkmadan çıkacak olan projeydi o zamanlar bilmem kaç sentten alıcaktım bir kaç dolar olunca satıcaktım paraya para demiyicektim ama bakın noldu 1.5.-2x  oldu piyasaya çıktıktan sonra üstüne supply çok fazla geldi

Tezos'un icosuna katılmıştım. İco'daki fiyatı 0.50$'dı. Şuan ki fiyatı 1.24$ olarak gözüküyor. Bence Tezos başarılı bir ico süreci geçirdi. Yatırımcısını 1 yıl bekletti ama Gate.io'da listelendikten sonra tabi ki kar satışları geldi. https://gate.io/trade/XTZ_USDT şuradaki grafiği dikkatli bir şekilde incelerseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız. 01.07.2018 tarihine bakın o zaman fiyat 4 Dolar seviyesindeydi. Bu tarihte Tezos Betanet aktif oldu ve ico yatırımı yapanlar Tezoslarını satmak için Gate.io borsasına gönderdi. Satış baskısıyla beraber Tezos fiyatı 06.07.2018 tarihinde en düşük fiyatını gördü. Bu tarihte Tezos fiyatı en düşük seviye olan 1.08$'dan işlem gördü. Ondan sonra bir miktar toparladı fakat şuan hala düşüş gösteriyor. Bakalım 30 Eylül'de Tezos Mainnet'e geçecek. O tarih geldiğinde herkes fiyatın artacağını düşünüyor. Şu adresten yaklaşan Mainnet tarihini takip edebilirsiniz : https://www.timeanddate.com/counters/fullscreen.html?mode=m&iso=20180930T00&year=2018&month=9&day=30&hour=0&min=0&sec=0&p0=195&msg=TEZOS%20MAINNET%20LAUNCH%20COUNTER

LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
September 08, 2018, 09:08:15 AM

Tezos için gerekli olan tek şey biraz sabır. Bosa söylenmemiş bir atasozumuz var. Sabreden derviş muradına ermiş derler. Yakın zamanda zaten kafa bir borsaya da giriş yapacaktır
Taratoor
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 251

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
September 08, 2018, 09:27:28 AM

tezos henüz yolun oldukça başında. betanet için foundationdaki sıkıntılar yüzünden 1 yıl gibi bir zaman bekletmiş olsa da şuan için scam sec vs. riskleri olmadan legal bir şekilde yola devam edebiliyor olmak güzel. sec yüzünden patlayan ve ekosisteme zarar veren icolar yüzünden 2018 de yüzümüz de gülmedi.

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄       ▄█▄         
                                  █████     █████         
                         ▄██▄      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▄█▄     ▀██▀                             
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
                 ▀█▀                                     
           ▄                       ▄█▄       ▄█▄         
          ▀█▀            ▄██▄     █████     █████         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▀█▀                                     
            ▄                       ▄█▄      ▄█▄         
           ▀█▀             ▄██▄    █████    █████         
     ██             ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀         
              ▄     ▀█▀                                   
             ▀█▀                          ▄█▄             
        ██               ▄█▄    ▄██▄     █████           
                   ▄     ▀█▀    ▀██▀      ▀█▀             
                  ▀█▀                                     
             ██                    ▄██▄                   
                     ▄      ▄█▄    ▀██▀                   
                    ▀█▀     ▀█▀                           

▄█    ▄█  ▄█         ▄█████▄    ▀█▄      ▄█▀
██    ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██     ▀█▄  ▄█▀
██    ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀       ████   
██    ██  ██    ██  ██▄    ▄█     ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀    ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
September 08, 2018, 10:20:17 AM

araştırmalarıma göre bu proje uzun vadede kendini iyice piyasada hissetirecek olmasını tahmin ediyorum 2019 yılında atağa çıkabilir.

zeze2100
Jr. Member
*

Activity: 108
Merit: 1

View Profile
September 08, 2018, 11:09:21 AM

çok yüksek bir icosu oldu umarım bu olumlu etki yaratır.

[  ATRONOCOM  ]   BUILT FOR YOU ANDYOUR CRYPTO LIFESTYLE
https://www.atronocom.io/
gokturk_34
Member
**

View Profile
September 08, 2018, 11:20:41 AM

Yıllar önce bir arkadaş ETH için 20$ olmadan satmam demişti, topa tutulmuştu, geldiği yer malumunuz...
Nice shit coinlerin geldiği yer belli...
Ben de Tezos için 20$ görmeden %10'unu bile satmam arkadaş (topa tutmayın hemen)
Ve artırıyorum CMC'de ilk 3 ü görmeli diyorum.
maho2100
Newbie
*

Activity: 32
Merit: 0

View Profile
September 08, 2018, 02:44:42 PM

Yatırımvıların araştırmasında fayda var orta ve uzun vade için uygun.
CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
September 08, 2018, 02:57:30 PM
Last edit: September 08, 2018, 03:13:34 PM by CoolnQuiet

Yıllar önce bir arkadaş ETH için 20$ olmadan satmam demişti, topa tutulmuştu, geldiği yer malumunuz...
Nice shit coinlerin geldiği yer belli...
Ben de Tezos için 20$ görmeden %10'unu bile satmam arkadaş (topa tutmayın hemen)
Ve artırıyorum CMC'de ilk 3 ü görmeli diyorum.
yok o kripto birşey nickli bir arkadaştı, anormal bir tipti ve çok sevilmezdi ETH 100 olacak bir gün der dururdu, bunu her dediğinde de millet saldırırdı. 100 değil 1400 oldu ama oralara gelmeden önce 8 lere düştüğünü de unutmamakta fayda var. Tezos için 100 değil Kenan Abdullahoğlu gibi 400 olur diyenler bile var, bakalım ne olacak, Zcash gibi facia mı olacak yoksa ETH gibi güldürecek mi?

https://coinmarketcal.com/event/mainnet-launch-11494

Planlamaya göre ay sonunda ama ne olur bilinmez. Betanet için bile 1 yıl beklettiklerine göre...

Mainnet için zaten TF'in açıklamasına göre son tarih 30 Eylül 23.59 GMT saati, bu adamların zamanı son saniyeye kadar kullandığını düşünürsen muhtemelen yine 30 Eylül'de açıklayacaklardır mainneti.

Ben Tezos'un ico'suna katılmıştım. Ordan aldığım Tezoslar boş durmasın diye Delegation servisine kiraladım. Şuan denemek için 100 Tezosumu kiraya verdim. Aşağıdan da göreceğiniz üzere sanırım her Cycle tamamlandığında 100 Tezosa karşı 0.07 Tezos kazanıyorum galiba. Tam anlayamadım ben. Sanırım bu kazançları cüzdanda görebilmek için 1 ay falan beklememiz gerekiyor. Bu servisi kullandım : https://www.tezos.community/

Bu videoyu izleyerek kiraya verebilirsiniz : https://www.tezos.community/guides/2018/8/4/video-how-to-delegate-your-xtz

0.07 XTZ yi cüzdanda görüyorsanız sorun yok bence Smiley
Mac üzerinde Galleon cüzdanı kullanıyorum, görece basit bir yapısı var. "Add a Delegate" diye bir bölüm var buradan KT1 ile başlayan delegation adresine istediğiniz kadar Tezos gönderip, fırıncılığa başlanabiliyor.

Benim merak ettiğim konu;
Kime kiralarsak daha az fee öderiz ve kim daha fazla blok bulup ödeme yapıyor. Anladığım kadarıyla servisin boyutu ne kadar büyükse Baking'den aldığı pasta dilimi daha fazla...
Bir de Baking den vazgeçip XTZ leri geri almak istediğimizde, hemen geri alabiliyormuyuz?

Bilgisi olan arkadaşların ilgilenmesi dileğiyle

Selamlar, sevgiler

Aman diym, hiçbir yere hiçbirşey gönderilmiyor delegasyonda, sadece delege edeceğiniz adresi seçmeniz yeterli, sizin delegeniz sizin tokenları da hesabına yazdırarak, fırıncılık yapıyor, kazandığı ödülde onun hesabına yatıyor, size ödülü daha sonra o gönderiyor. Dolayısıyla sağlam delegeler seçmek lazım, yoksa Xtez.io diye bir dallama çıktı betanet in başlarında ve sonra kaçtı gitti, millete de ödüllerini vermeden, ona delege edenlerin içinde TCF in üyeleri de vardı.  Grin

Delegasyon listesi ve ücretleri burda : https://www.mytezosbaker.com/

delege ederken, tzscan.io dan adamların staking balance ı ile hesabında ne kadar token tuttuğuna da bakın, zira minimum 10% bond oranı var şu an yaklaşık, gerçi 6 ayda geliyor o rakama ama hesaplarıma göre, staking balance ın yüzde 10 undan aşağısını hesabında bond olarak tutandan olabildiğince uzak durun, yoksa da birini seçin başka seçenek yok belki bir ihtimal ilerde bir yerlerden xtz bulup artırır bond oranını ümidiyle. bond havuzu diye bir yaklaşım da var ilerde isteyen o havuza katılıp bu adamların bond ihtiyacını karşılayabilecek, delegelerde onlara daha çok oranda ödül verecek vs.

Ödül hadisesi şöyle oluyor tam olarak: önce benim gibi solo baker kardeşlerimiz için anlatayım :

Eğer ağın tamamı yani yüzde yüzü baking yaparsa bu durumda yıllık kazanç %5.5 oluyor ama diyelim ki ağın yarısı yani yüzde 50 si baking yaparsa ödül 5.5x2 yani 11% oluyor, mantık ağın ürettiği sabit ödül miktarını baking yapanlara dağıtmak şeklinde. Aynı şekilde bond oranı diye birşey var bunun oranı da 8.5% gene bu da ağın tamamı fırıncılık yaparsa. Diyelim ki ağın yarısı yani 50% si fırıncılık yaptı, bu durumda bond oranı 8.5x2 = 17% ye çıkıyor. Yani fırıncılık yapan adam staking balance olarak tzscan.io da gösterilen balansının en az yüzde 17 sini tz1 hesabında tutmak zorunda yoksa bond unu karşılayamadığı için geçmiş olsun fırıncılık yapamıyor. Baker ı blok ları onaylayamıyor.

Peki bu tz1, KT1 olayı ne ? O da şöyle tz1 delegasyon için kullanılabilen hesap, KT1 ise sadece tz1 hesaplarına delege edebiliyor. Bunun mantığı da KT1 kullanan adam tz1'e delege etsin, tz1'in hesabındaki bond olarak kullanılsın, KT1'e dokunulmasın, böylece diyelimki birilerine delege ettiniz siz, istediğiniz zaman hesabınızdakilerini harcayabilirsiniz ama tz1'in sahibi bunu yapamaz, zira baker/endorser ve accuser ını kapatsa bile bond larının hesabına geri dönmesi için 5 saykıl yani yaklaşık 2 hafta beklemesi lazım. Bu, birazda fırıncı adam sistemden kolay çıkamasın diye düşünülmüş, yani büyük oyuncular ve bu işi ciddi ve uzun süreli ele alanlar fırıncı olsun ya da delege hizmeti çalıştırsın geri kalanlar da ister onlara delege etsin KT1 hesabı ile isterse de satıp gitsin diye.
CoolnQuiet
Sr. Member

Living the dream

View Profile
September 08, 2018, 03:26:29 PM

Bir önceki mesaj çok uzadı, bundan devam :

Şimdi şu kodaman  Grin üzerinden örnek vermek gerekirse : http://tzscan.io/tz1Yju7jmmsaUiG9qQLoYv35v5pHgnWoLWbt

bu eleman Olaf diye şüpheleniyorum ben açıkçası, tezos ağındaki en büyük whale bu. Neyse:

Şimdi içinde bulunduğumuz saykıl olan saykıl 23 için stake edilen miktara 37005 * 10k = yaklaşık 370m diyelim, bu şu demek, toplam token miktarı olan 760m için yaklaşık yarısı stake edilmiş, yani ödül oranı 5.5 * 760/370 = 11% ve bond oranı da 8.5 * 760/370 = 17% olacak demek, bond olayında şöyle bir şey var, bond miktarı 6 ay sonrasında ulaşılması gereken miktar, yani bu eleman saykıl 7 den 6 ay sonra hesabında en az 17% oranında token tutmak zorunda yoksa fırıncılık a devam edemez. hesabında ne kadar var yani staking balance denilen yerde 34m yani bu eleman 6 ay sonunda 34m * 17% = 5.78m i tz1 hesabında bulundurmak zorunda şu an ne kadar var tz1 hesabında 1.5m ama aşağı bakarsanız bond miktarları hep yeşil renkte yani sorun yok, kırmızı renge dönseydi, bond miktarı az demekti bu durumda KT1 hesabından tz1'e gönderme yapıp bond ihtiyacını karşılayabilecekti.

baking için de bakechain yazılımını kullanabilirsiniz. stabil çalışıyor artık. solo fırıncılık ın delege den ne farkı var, solo da bütün ödül size kalıyor, yani mevcut durumda 11%, diyelim ki 10k tezosunuz var, bu durumda yıllık kazancınız 1100 tezos, ama delege ettiğinizde fırıncılıların 10-15% arasında değişen oranlarda ücret kesiyor, yani 10k yı TC (Tezos Community) delege ettiğinizi varsayalım, bu durumda kazancınız olan 1100 tezosun yüzde 15 i yani 165 tezos unuzu kendine alacak ve size 985 tezos verecekti. Bu dediğim rakamlar yıllık bu arada, delege servisleri de her saykıl sonunda ödeme yapıyor, yani yıl sonunda oluşacak rakamlar bunlar olacaktı. Fakat delege ederek, bütün sorumluluğu delegenize veriyorsunuz, baker la uğraşma yok, node çalıştırma yok, takip yok, yok internet gitti, yok geldi, vay ben evde yoktum, vay bulut hizmeti sağlayıcısı patladı yeni birini bulayım derdi yok.  Grin

Kısacası, yüklü miktar tezos unuz varsa, uzun vadeli olarak da tezos a inanıyorsanız kendi servisinizi kendiniz çalıştırın yoksa delege edin gitsin siz de keyfinize bakın.  Grin
gokturk_34
Member
**

View Profile
September 08, 2018, 04:18:57 PM

Bir önceki mesaj çok uzadı, bundan devam :

Şimdi şu kodaman  Grin üzerinden örnek vermek gerekirse : http://tzscan.io/tz1Yju7jmmsaUiG9qQLoYv35v5pHgnWoLWbt

bu eleman Olaf diye şüpheleniyorum ben açıkçası, tezos ağındaki en büyük whale bu. Neyse:

Şimdi içinde bulunduğumuz saykıl olan saykıl 23 için stake edilen miktara 37005 * 10k = yaklaşık 370m diyelim, bu şu demek, toplam token miktarı olan 760m için yaklaşık yarısı stake edilmiş, yani ödül oranı 5.5 * 760/370 = 11% ve bond oranı da 8.5 * 760/370 = 17% olacak demek, bond olayında şöyle bir şey var, bond miktarı 6 ay sonrasında ulaşılması gereken miktar, yani bu eleman saykıl 7 den 6 ay sonra hesabında en az 17% oranında token tutmak zorunda yoksa fırıncılık a devam edemez. hesabında ne kadar var yani staking balance denilen yerde 34m yani bu eleman 6 ay sonunda 34m * 17% = 5.78m i tz1 hesabında bulundurmak zorunda şu an ne kadar var tz1 hesabında 1.5m ama aşağı bakarsanız bond miktarları hep yeşil renkte yani sorun yok, kırmızı renge dönseydi, bond miktarı az demekti bu durumda KT1 hesabından tz1'e gönderme yapıp bond ihtiyacını karşılayabilecekti.

baking için de bakechain yazılımını kullanabilirsiniz. stabil çalışıyor artık. solo fırıncılık ın delege den ne farkı var, solo da bütün ödül size kalıyor, yani mevcut durumda 11%, diyelim ki 10k tezosunuz var, bu durumda yıllık kazancınız 1100 tezos, ama delege ettiğinizde fırıncılıların 10-15% arasında değişen oranlarda ücret kesiyor, yani 10k yı TC (Tezos Community) delege ettiğinizi varsayalım, bu durumda kazancınız olan 1100 tezosun yüzde 15 i yani 165 tezos unuzu kendine alacak ve size 985 tezos verecekti. Bu dediğim rakamlar yıllık bu arada, delege servisleri de her saykıl sonunda ödeme yapıyor, yani yıl sonunda oluşacak rakamlar bunlar olacaktı. Fakat delege ederek, bütün sorumluluğu delegenize veriyorsunuz, baker la uğraşma yok, node çalıştırma yok, takip yok, yok internet gitti, yok geldi, vay ben evde yoktum, vay bulut hizmeti sağlayıcısı patladı yeni birini bulayım derdi yok.  Grin

Kısacası, yüklü miktar tezos unuz varsa, uzun vadeli olarak da tezos a inanıyorsanız kendi servisinizi kendiniz çalıştırın yoksa delege edin gitsin siz de keyfinize bakın.  Grin

Buram buram emek kokuyor, teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.
CoolnQuiet
Sr. Member

Living the dream

View Profile
September 08, 2018, 06:16:46 PM

TF'in web sitesi yenilendi : https://tezos.foundation/

Özellikle buraya baksanız iyi olur : https://tezos.foundation/grants-overview  Shocked

ayı piyasası geçsin, çok can yakacağız umarım.  Grin
CoolnQuiet
Sr. Member

Living the dream

View Profile
September 16, 2018, 06:47:09 AM

Pazartesi mainnet geliyor. TF'in anonsunu duymuşsunuzdur.
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
September 16, 2018, 08:24:35 AM

Pazartesi mainnet geliyor. TF'in anonsunu duymuşsunuzdur.

Duymazmıyız hocam tabi ki duyduk. Normalde 30 Eylül'de Mainnet'e geçilecekti ama 2 hafta öne almışlar. Tezos Foundation resmi Twitter adresinden twit atarak durumu bildirdi. Bende diyorum bu Tezos fiyatı neden artış gösterdi. Meğersem haberi satın almışlar. Yalnız fiyat yine eski seviyelerine inecek sanırım. Tezos'un büyük borsalarda listelenmesi gerekir artık. Yoksa fiyat aşağı doğru gitmeye devam edecek.

Şu adreste olayın iç yüzü anlatılıyor : https://kriptokoin.com/ana-aga-gecis-tarihi-aciklanan-altcoin-yuzde-30-sicradi/

sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
September 16, 2018, 09:57:51 AM

bakalım mainnete geçtikten bir yada iki hafta sonra eli ayağı düzgün bir borsada işleme başlarsa ordanda bi yüzde 30 yükselse.
tabi benim beklentim direk binance değil orası merdivenin  son basamaklarından olcak şekilde . 4 dolarda olması gereken yani Smiley iyi olur

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
Pages: « 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 »
  Print  

Jump to: