Bitcoin Forum
April 18, 2024, 11:06:43 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 »
  Print  
Author Topic: TEZOS [XTZ] Fiyat Tartışma Alanı  (Read 79992 times)
Kripto_adam
Full Member

Activity: 350
Merit: 108

The World’s First Blockchain Core

View Profile
February 09, 2018, 01:51:46 PM

Governance iddiası ile ortaya çıkan bir projenin bir diktatörün elinden kurtarılmaya çalışılmasına şahit oluyoruz bu günlerde...

Hahah olayda orada ya iste, sistem calisir halde cikana kadar böyle bir problem var sonrasinda hersey holderlar arasinda yürüyecek.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
zaza4700
Newbie
*

Activity: 252
Merit: 0

View Profile
February 09, 2018, 02:55:18 PM

ben tezos icosuna girmeyi çok istemiştim ama giremedim piyasaya çıkınca biraz fiyatı indiğinde sepetime eklemeyi düşünüyorum çünkü ierisi parlak olan bir coin
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
February 09, 2018, 03:39:44 PM

ben tezos icosuna girmeyi çok istemiştim ama giremedim piyasaya çıkınca biraz fiyatı indiğinde sepetime eklemeyi düşünüyorum çünkü ierisi parlak olan bir coin

dostum bence uzun vadeli düşünüyorsan biraz inerdiye beklemene gerek yok çünkü çok beklete de bilir.
tezosu senin gibi girmeyen ve piyasaya yeni gelmiş çok kişi bekliyor
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
February 09, 2018, 04:03:08 PM

Tesoz er yada geç gelecek panik yapacak bir durum yok. Nisan ayında bu iş çözülür gibi gözüküyor. Zaten öyle bir hale getirdilerki unutturdular resmen. Holderlara resmen direnç kazandırdılar.
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
February 09, 2018, 04:31:15 PM

iyi paralar toparladığı için büyük hacimli olmuş ama okadar değer kazanmaz bence zor ama olabilir

thenorthblue
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
February 09, 2018, 06:09:37 PM

Son 24 saatte %15 artis yasandi. Biraz nefes aldi. Uzun zamandir dususteydi. Bence alim icin uygun seviyelerde. Denenebilir. ytd.

Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
February 09, 2018, 06:13:18 PM

Adamlar bir dikiş tutturamadılar anlaşamıyorlar bu sayede coinde Ortada bir nevi kalıyor. Ama illaki geleceğini düşünüyorum ama işte ne zaman olur orası onlara bağlı.
kriptom
Hero Member

Activity: 644
Merit: 502

View Profile
February 21, 2018, 06:25:26 AM

Tezos’un Kurucularından Kathleen Breitman Proje Hakkında İyi Haberler Verdi

Kendi kendini yöneten bir Blockchain protokolü olan Tezos‘un kurucu ortaklarından Kathleen Breitman son zamanlarda projeye musallat olan davalara rağmen platforumun birkaç hafta içerisinde hayata geçirileceğini duyurdu. Bu açıklama ise 17-18 Şubat tarihlerinde düzenlenen UCLA Blockchain Lab’s Cyber Days konferasında gerçekleşmişti.

Tezos, 2017 Temmuz ayında düzenlenen ICO‘sunda yeni bir rekor kırarak tamı tamına 232 milyon $ toplamıştı. Proje o zamandan beri ABD menkul kıymetler ve borsalar komisyonu (SEC)’nun çıkarmış olduğu düzenlemelere uyup uymadığı gerekçesiyle soru işaretleri yaratmıştı. Bunun sonucunda ise sıkı bir gözlem altında tutulmasına ek olarak projenin alehinde birçok dava açılmıştı.

Yapılan ithamlardan bazılarında şirket, yatırımcılara ICO sırasında senetlere bağlı olan koinler satmak ile suçlanmakta. Aynı zamanda şirket bu koinleri SEC’ye kayıt ettirmediği için bu bir tür menkul kıymetler dolandırıcılığı yaptıkları anlamına gelebilmekte.

Buna rağmen gerçekleşen UCLA konferansında açıklama yapan Kathleen Breitman bu projenin bir kaç hafta içerisinde hayata geçeceğinin sözünü vererek “tezzies” koinlerinin (XTZ) yasal sorunlara rağmen kendi kuralları çerçevesinde çıkacağınıda söyledi ve ekledi:

“Bir şeylerin artık ilerlemesi lazım. Bu yapılanlar adil değil ama bizim kodu artık hayata geçirmemiz gerekiyor.”

Son olarak Tezos’nun yönetimi hakkında ilginç bir bilgi vermek gerekirse projenin yönetimi aslında ikiye ayrılmış durumda, Kathlein Breitman ve kocası Arthur Breitman projenin kaynak kodunu yönetirken, Tezos Vakfı ise ICO sırasında toplanmış olan bütün fonları yönetmekle görevli.

Kaynak : https://koinbulteni.com/tezosnun-kurucularindan-kathleen-breitman-proje-hakkinda-iyi-haberler-verdi-8456.html
acmrl
Full Member

Activity: 392
Merit: 100

View Profile
February 21, 2018, 06:30:40 AM

yatırım konusunda büyük meblağlar dönen projelerden uzak durulması gerekiyor aslında, fazla yatırım aldığı için borsaya çıkıp iş yapması artması o kadar zor oluyor. adamlar zaten yeterince yatırım topladık kafasına girip işi ağırdan alıyorlar. bkz. mth
lordzc
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 253

View Profile
February 21, 2018, 06:45:23 AM

yatırım konusunda büyük meblağlar dönen projelerden uzak durulması gerekiyor aslında, fazla yatırım aldığı için borsaya çıkıp iş yapması artması o kadar zor oluyor. adamlar zaten yeterince yatırım topladık kafasına girip işi ağırdan alıyorlar. bkz. mth

Markette ilk 10-15 arasında olacağını düşünüyorum , bu da yatırımcılarına kâra geçirecek bir seviyeye getiriyor .
acmrl
Full Member

Activity: 392
Merit: 100

View Profile
February 21, 2018, 07:36:08 AM

Markette ilk 10-15 arasında olacağını düşünüyorum , bu da yatırımcılarına kâra geçirecek bir seviyeye getiriyor .

inşallah siz haklı çıkarsınız da hocam bu kadar bekleyen yatırımcıyı sevindirir, neredeyse 1 sene olacak
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
February 21, 2018, 08:55:49 AM

Zamaninda 1 Bitcoin karsiligi 6000 Tezos almistim bende yanlis hatirlamiyorsam... O zamanlar 2000 Dolar miydi?
Simdi Tezos Pre-Launch tanesi 3 Dolar, 6000 tanesi 18.000 Dolar.. 2 Bitcoin etmiyor.
Ama Tezos olurda piyasaya girerse fiyati tabii güzel bir dump yiyecektir diye düsünüyoum, 1 Dolar civari olur, belki biraz alti...
Sonra projeye sadik calismaya ve gelistirmeye devam ederlerse güzel bir yerlere gelebilir... Ama bu hemen olacak bir olay degil, 2 yil bekletir daha...

Neyse, hele bi ciksin da... Gerisini sonra tekrar bol bol yazar cizeriz buralarda:)
CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
February 22, 2018, 05:43:28 PM
Merited by nopedope89 (1)

Tezos'dan güzel haber:

Arkadaşlar bugün itibariyle Tezos Johann Gevers (JG) denilen dallamadan kurtuldu onunla beraber Diego da Tezos Foundation (TF)'dan istifa etti. Yerlerine T2 nin başkanı olan ve topluluğun da yakinen tanıdığı Ryan Jesperson ile İsviçrenin ilk bilgisayar programlamada yüksek lisans yapan kadını olan Michel Mauny seçildi. Michel'de yine T2 nin bir üyesi. TF'in T2 nin üyelerini de kapsayacak şekilde genişlemesi ve ICO'da toplanan paraların artık geliştirmeye yönlendirilmesi bekleniyor. An itibariyle bu para https://tezos.id/tezos-ico.php burda belirtildiği gibi 1B dolar civarında. Kripto dünyasındaki hiçbir projenin şu an böyle bir parası yok. JG'nin bu paranın ne kadarını yediği henüz bilinmemekle birlikte, o da yakında yapılacak mali kontrollerle açığa çıkarılacaktır. IOU fiyatı da buna uygun olarak patlamış durumda https://coinmarketcap.com/currencies/tezos/ bakalım nerelere kadar çıkacak.
nopedope89
Legendary
*

Activity: 1078
Merit: 1059

FROSTING

View Profile
February 22, 2018, 05:49:45 PM

Tezos'dan güzel haber:

Arkadaşlar bugün itibariyle Tezos Johann Gevers (JG) denilen dallamadan kurtuldu onunla beraber Diego da Tezos Foundation (TF)'dan istifa etti. Yerlerine T2 nin başkanı olan ve topluluğun da yakinen tanıdığı Ryan Jesperson ile İsviçrenin ilk bilgisayar programlamada yüksek lisans yapan kadını olan Michel Mauny seçildi. Michel'de yine T2 nin bir üyesi. TF'in T2 nin üyelerini de kapsayacak şekilde genişlemesi ve ICO'da toplanan paraların artık geliştirmeye yönlendirilmesi bekleniyor. An itibariyle bu para https://tezos.id/tezos-ico.php burda belirtildiği gibi 1B dolar civarında. Kripto dünyasındaki hiçbir projenin şu an böyle bir parası yok. JG'nin bu paranın ne kadarını yediği henüz bilinmemekle birlikte, o da yakında yapılacak mali kontrollerle açığa çıkarılacaktır. IOU fiyatı da buna uygun olarak patlamış durumda https://coinmarketcap.com/currencies/tezos/ bakalım nerelere kadar çıkacak.

JG den hiç kurtulacaklarını hiç düşünmüyordum . Anca çok zengin yatırımcılar öldürteceğini düşünüyordum . Piyasaya problem li çıksaydı anca 1 dolar falan ederdi . Ama şimdi 4-5 dolar gerçekci gözüküyor . ICO ya girerken 11 bin TL kredi çekmiştim ozaman 1 BTC ediyordu. Halen krediyi ödüyorum . Cheesy . Birde olsa meriti hak eden bir haber .

.next-generation social media service.
██   based on blockchain technology ██
                      ▄▄█▄ ▀▄▄
                   ▄███████  ███▄▄
               ▄█████▀▀ ████  ▀█████▄▄
           ▄▄█████▀    ▄ ▀███▄   ▀▀█████▄
       ▄▄█████▀       ██▄ ▀███▄      ▀▀█████▄
      ▐███▀▀        ▄█████  ████         ▀███▌
      ▐███         ████▀███▄ ▀███         ███▌
      ▐███        ████  ▀███▄ ▀███▄       ███▌
      ▐███      ▄███▀ ▄█  ███▌ ▐███▌      ███▌
      ▐███     ▄███▀ ████  ▀██▓  ████     ███▌
      ▐███    ████  ███▀  ▄▄▄▄▄▄▄▄████▄   ███▌
      ▐███   ████ ▄███▀ ▄██████████████▄  ███▌
      ▐██▀ ▄███▀ ▄███▒                    ███▌
      ▐█▀ ▄███▀ █████████████████████████████▌
         ████  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
        ▀█████▄▄                    ▄▄█████▀
           ▀▀█████▄▄             ▄█████▀▀
               ▀▀█████▄▄     ▄▄████▀▀
                   ▀▀█████▄█████▀
                       ▀████▀
.

▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄   ▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄
     ██▀▀▀▀▀▀███▀▀▀▀██ ▐██▀▀▀▀██ ▐██▀▀▀▀▀ ███▀▀▀▀▀▀▀▀███▀▀▀▀███▀ ████▄ ███ ███▀▀▀▀▀
     ███▄▄▄▄ ███   ▐██▌▐██▄  ▐██ ▐██████  ███▄▄▄▄▄   ██▌    ▓██  █████▄███ ██▌ ▄▄▄▄▄
     ██▀▀▀▀  ███   ▐██▌▐███▀███▀ ▐██        ▀▀▀▀██▌  ██▌    ▓██  ███ █████ ██▌   ███
     ██▌     ▀████████ ▐██   ██▌ ▐███████░████████   ██▌   █████ ███  ▀███ ▀████████
Twitter
Facebook
Youtube
Telegram [EN]
Telegram [KOR]
Medium
Rkc Trader
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
February 22, 2018, 06:41:39 PM

Tezos ile ilgili güzel haberler paylaşılmış. Bende tezos dağıtımı olursa marketcapte üstlerde yer alacağını düşünüyorum. İşleme açılısın Dump olabilir beklemekten sıkılanlar satış yapabilir.

saulzaents
Hero Member

Activity: 560
Merit: 501

View Profile
February 22, 2018, 06:47:14 PM

Tezos ile ilgili güzel haberler paylaşılmış. Bende tezos dağıtımı olursa marketcapte üstlerde yer alacağını düşünüyorum. İşleme açılısın Dump olabilir beklemekten sıkılanlar satış yapabilir.

valla varsa öyle aranizda arkadaşlar sıkıldım ulan dumplaycam diyenler bence en az 1 hafta beklesin. aynı şey minexcoin de oldu 3 ay beklettiler ico dan 1 dolara sattiklarini ki doğru düzgün ico yatirimcisi da yoktu bounty için doğru düzgün giren yoktu düşünün yani durumu ona rağmen adamlar 1 hafta 2o küsür dolarları gördü. tezos ta uzun süredir beklenilen proje o yüzden eger gerçekten paraya ihtiyaciniz var ise onda da kesinlikle hepsini satmadan işinizi görebileceginiz kadarını satıp kalanını da dedigim gibi en az 1 hafta bekletmek olsun zaten bekliyor ne kadar zamandır.. asıl proje bundan sonra başlayacaktır .. tabi ki ytd..
aragom (OP)
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
February 22, 2018, 06:50:40 PM

pek dump beklemiyorum ben. aksine güzel bir borsada çıkarsa 10 dolarlara pump edeceğini düşünüyorum.

çükü herkesin beklentisi çok büyük. en geç 3 sene içinde eth in btc yi geçeceği ve en dişli rakibinin tezos olacağı yazılıyor. yani eth tezos btc şeklinde bir sıralama bekleniyor.
kekrops
Full Member

Activity: 238
Merit: 101

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
February 22, 2018, 07:02:43 PM

eldeki bitcoin ve ethereumlar duruyormuş. bitcoin düşmesine ragmen hala o zamana göre 5x te. bu da tezosun en az 2 dolardan gireceğine işaret bence.

Zagor Tenay
Member
**

Activity: 196
Merit: 11

View Profile
February 22, 2018, 09:17:01 PM

TEZOS fiyatının sert yükselişini bekleyen çoğunluğun zamanı yaklaşıyor. Fiyat uçsun bir kaç ay beklerim. Sağlam borsa haberleri olsun fiyat güzel noktalara gelir. 5 dolar herkesi mutlu eder.
CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
April 01, 2018, 04:59:45 PM
Last edit: April 01, 2018, 05:20:11 PM by CoolnQuiet
Merited by Lydian (2), mstfprcn (1)

Tezos'da sona gelinmek üzere;

10 Mart'ta Obsidian Systems (https://obsidian.systems/) la ağdaki her katılımcının baking (direk türkçesi fırınlama ama tezosun dPOS sistemindeki blokları bulan ve onaylayan katılımcılara verilen genel isim, buna bir türkçe karşılık bulmak lazım. Baker (Fırıncı) olabilmek için en az 10k tezos unuz olması lazım malum) yapabilmesine imkan verecek bir uygulama geliştirilmesi üzerinde anlaşıldı.

23 Mart'ta Fransa'daki INRIA (https://www.inria.fr/en/) enstitüsünün tezosun kodunu incelemeye başladığı duyuruldu. INRIA, Fransa'nın MIT'si olarak görülüyor, bilgisayar bilimlerinde.

29 Mart'ta LeastAuthority (https://leastauthority.com) şirketi ile kodun denetlenmesi üzerine anlaşıldı, ki aynı şirket Ethereum unda mainnet i yayınlanmadan önce kod denetlemesini yapmıştı.

Tim Draper abimizin ve Olaf'ın desteği de tam gaz devam ediyor.

Kod kontrolü 1-2 ay sürse, sonra düzeltmelerde bir o kadar 2-4 ay var beta net in yayınlanmasına.  Grin (bu espriyi reddit i takip edenler anlayacaktır ama bu sefer gerçek.)
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 »
  Print  

Jump to: