Bitcoin Forum
March 28, 2024, 06:45:49 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 »
  Print  
Author Topic: TEZOS [XTZ] Fiyat Tartışma Alanı  (Read 79986 times)
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
May 12, 2019, 04:52:56 PM

bitcoin iyi yükseldigi icin tüm alternatif coinlar bitcoin bazinda iyi düstü... daha gecen hafta atiyorum 10 bitcoin degerinde altcoin sahibi birisinin portföyü bugün sadece 6-7 bitcoin degerinde... altcoinlarin ralliye dahil olmasini bekliyoruz, umarim tez vakitte uyanirlar.

yok onlar düşerken ralliye katılır ancak en başta koşarlar bide.
1711651549
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711651549
Reply with quote  #2

1711651549
Report to moderator
1711651549
Hero Member
*

Ignore
1711651549
Reply with quote  #2

1711651549
Report to moderator
1711651549
Hero Member
*

Ignore
1711651549
Reply with quote  #2

1711651549
Report to moderator
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
May 12, 2019, 08:19:44 PM

Tezosun yatırımcısında da iş yok, fırıncısında da Smiley Şaka bir yana takip eden ve bilgi sahibi olan arkadaşlar hiç konu açmıyorsunuz; "Fırıncılık nedir ? Nasıl yapılır ?" diye. Yani ethereumun madenciliğinin nasıl geniş bir kitleye yayıldı biliyorsunuzdur. Ethereum gibi bir tırmanma için çok daha bilinir olması gerekiyor ama ne forumda ne internette pek içerik yok. 0 bilgi ile biri internette ki içerik sayesinde ethereum mining yapabilir mesela...

Bu yüzden geleceği pek olmayacak gibi geliyor bana.

Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
May 12, 2019, 08:27:40 PM

Tezosun yatırımcısında da iş yok, fırıncısında da Smiley Şaka bir yana takip eden ve bilgi sahibi olan arkadaşlar hiç konu açmıyorsunuz; "Fırıncılık nedir ? Nasıl yapılır ?" diye. Yani ethereumun madenciliğinin nasıl geniş bir kitleye yayıldı biliyorsunuzdur. Ethereum gibi bir tırmanma için çok daha bilinir olması gerekiyor ama ne forumda ne internette pek içerik yok. 0 bilgi ile biri internette ki içerik sayesinde ethereum mining yapabilir mesela...

aman, simdi forumu bir de tezos konulariyla doldurmayalim. bu konu altina gerekli tüm bilgileri atalim, tezos ile ilgilenen birisi bu konuyi bastan sonra takip etsin, herseyi ögrensin bilsin. yoksa her bir haber, bir kilavuz veya cüzdan icin ayri konu acilirsa bilgi dagiliyor. hangi konuyu takip edecegini sasiyor insan.

lütfen, tezos ile ilgili ne olursa olsun, bu konuya yazin:)
jameshugo17
Full Member

Activity: 721
Merit: 100

View Profile
May 12, 2019, 11:59:16 PM

5 dolar hedefi koydum bence rahat bir şekilde bu fiyata gelecek. İleride ethereumu falan geçer demiyorum ama şuan ki fiyatının rahat 4 5 katı olabilecek bir proje. sabır ile tutmaya devam
Prott
Member
**

View Profile WWW
May 14, 2019, 07:19:50 PM

aman, simdi forumu bir de tezos konulariyla doldurmayalim. bu konu altina gerekli tüm bilgileri atalim, tezos ile ilgilenen birisi bu konuyi bastan sonra takip etsin, herseyi ögrensin bilsin. yoksa her bir haber, bir kilavuz veya cüzdan icin ayri konu acilirsa bilgi dagiliyor. hangi konuyu takip edecegini sasiyor insan.

lütfen, tezos ile ilgili ne olursa olsun, bu konuya yazin:)

Yok hocam sadece fırıncılık kısmı için demiştim yoksa haklısınız çorbaya döner. Yani zamanında ico yaparken çok hype vardı bende merak ediyordum sürekli ama pek popülerleşemedi. 200 milyon dolar az değil güzel para da topladılar ama bir türlü ivme yakalayamadı. Fırıncılığını merak ediyorum açıkcası belki birazcık uğraşabilirim Smiley

Lydian
Hero Member

View Profile
May 15, 2019, 08:05:40 PM

ben gecen yil firinciya vermistim benim tezoslari... her 2-3 güne bir yeni tezoscuklar geliyor cüzdanima... damlaya damlaya oluyor yani.
burada türk tezos firincisi var diye biliyorum, belki kendisi herkesin anlayacagi görselli bir "tezoslarimizi firinciya nasil veririrz" aciklamasi hazirlar...

ben önümüzdeki günlerde firinciyi degistirecegim, cünkü %20 fee aliyor (tschüüüüsch diyesim geliyor hep). zaman bulunca arastirma yapip firinci degistirecegim, bunun icin de bir aciklama hazirlarim yaptigimda.
CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
May 16, 2019, 11:45:13 AM

ben xtz land e verdim geçen aylarda. Bir de tezos istanbul var galiba türk. fırıncı listesine burdan bakabilirsiniz : https://mytezosbaker.com/ %4.5 alıyor benimki daha uygun fırıncılar da var.

Fırıncılıkla felan uğraşmaya gerek yok artık bence. Delege et düşük ücretli birine KT1 hesabından sonra onun xtz'ler bond ayağına kitlenirken sen istediğin gibi trade yap al sat. Biraz da al sattan anlıyorsanız hem baking hem trade geliriniz olur. Fırıncı garibimin ise sade yıllık fırın geliri o da 7% mi ne hiçbirşey bence.  Grin
CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
May 16, 2019, 01:27:08 PM

yıllık fee orda gördüklerin. Kendisine delege edenlerin kazancından %4.5 ya da ne kadarsa o kadar alıyor yani kendi ödülüne ilave olarak. %5 hatta 10 bile verilir şu düzende. O fee yi kendi trade edebilme özgürlüğün olarak düşün kesinlikle değer. Yoksa node kur sürekli takip et vs. tezos ilk çıktığında değerdi onlara ama artık değmez fırıncılık işine bulaşmaya değmez bence artık. Delege edin geçin ve trade etmenin hazzını yaşayın.  Grin

Boşta sakın tutmayın illaki birilerine delege edin. Boşta kalırsa millet ileri giderken siz nispeten geride kalıyorsunuz, kaybediyorsunuz yani kazanacağınız yerde.
Prott
Member
**

View Profile WWW
May 16, 2019, 08:17:17 PM

@Lydian , @CoolnQuiet

Açıklamalar için teşekkürler Smiley

Lydian
Hero Member

View Profile
May 18, 2019, 07:51:30 AM

Tezoslarinizi firinciya emanet ettiginizde ne kadar gelir elde edebileceginizi hesaplamak icin:

https://mytezosbaker.com/calculator

Bu sayfada 6 taneye kadar firinci secebilir, firinciya emanet edeceginiz tezos miktarini girebilir ve yillik getirinizi hesaplayabilirsiniz.

Elinizde 6000 Tezos var bir firinciya emanet etmek icin diyelim. Bu 6000 Tezos'tan yillik 400 Tezos getiri saglamaniz gerekiyor. 400 altindaysa firinciyi degistirin derim.

Tezos Firincilar Odasi'nin firinci listesi: https://mytezosbaker.com/ Smiley
georgemamat
Member
**

Activity: 476
Merit: 75

View Profile
May 18, 2019, 08:19:58 PM

TezOS Istanbul çok iyiymiş yalnız sanırım 20. sırada ve 11,804,678 TezOS var içinde şu anki ederi 20 milyon dolar ediyor ve sadece 193 kullanıcısı var. Kişi başı 104 bin dolarlık TezOSları olması gerekir, Türkiye'de de balina varmış anlaşılan  Grin

Doğru bir mantık ülkemizde bence çok sayıda balina var ifşa etmiyorlar kendilerini ayrıca yatırımlar mantıken yurt dışında devam ediyordur. Hafife almamak lazım Türk topluluğunu.
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
May 29, 2019, 08:44:57 PM

Tezoslarinizi firinciya emanet ettiginizde ne kadar gelir elde edebileceginizi hesaplamak icin:

Bu sayfada 6 taneye kadar firinci secebilir, firinciya emanet edeceginiz tezos miktarini girebilir ve yillik getirinizi hesaplayabilirsiniz.

Elinizde 6000 Tezos var bir firinciya emanet etmek icin diyelim. Bu 6000 Tezos'tan yillik 400 Tezos getiri saglamaniz gerekiyor. 400 altindaysa firinciyi degistirin derim.

Hocam ben icosuna katılmıştım hala whitepaperda duruyor hiç açmadım acaba sorun olur mu vermek istiyorum fırıncılara getiriyorsa ama direk açıp verebilirim değil mi?
Lydian
Hero Member

View Profile
May 29, 2019, 08:52:27 PM

Hocam ben icosuna katılmıştım hala whitepaperda duruyor hiç açmadım acaba sorun olur mu vermek istiyorum fırıncılara getiriyorsa ama direk açıp verebilirim değil mi?

Tezoslarini iki farkli cüzdandan birisini kullanarak, diledigin bir firinciya stake icin emanet edebilirsin. Her iki cüzdan icin de güzel aciklamalar burada mevcut:

TezBox Cüzdani ile stake:
https://medium.com/cryptium/how-to-re-delegate-tezos-xtz-with-tezbox-wallet-3a3df89ad923

Galleon Cüzdani ile stake:
https://medium.com/cryptium/how-to-delegate-tezos-xtz-with-galleon-wallet-7bdc44e954a8

Ben gecen yil tezbox'u sectim, tüm firincilik islemlerimi vs. bu cüzdan üzerinden yaptim.
Evvela bir cüzdani secip, önce tezoslarina bir ulas; tezoslarini bir gör. Sonra yukaridaki linklerden firinciya gönderme islemlerinin birisini yap.
BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile
May 30, 2019, 08:26:14 AM

Tezostan önceden çok beklentim vardı elimde de bir miktar vardı ama artık beklentim falan kalmadı, işi çok uzattılar zaten ico sonrası çok güven kaybetmişlerdi. Ben de elimdekileri sattım çıktım şimdi dışardan izliyorum, yatırımı olanlara başarılar.
Lydian
Hero Member

View Profile
May 31, 2019, 11:19:55 AM

piyasa yine adet dönemine girdi - her ay en az bir kez adet dönemine giriyor bu piyasa da... umarim bu kez bayram sezonuna daha güclenerek gecirir bu dönemi ve bayramda en az cift haneli oranlarda yükselis görürüz yatirim yaptigimiz projelerde. söyle güzel bir tatil parasi ciksa fena olmayacak, herkes tatil istiyor, havalar da isindi - bi fethiye marmaris bodrum iyi gider haftaya.
Lydian
Hero Member

View Profile
June 18, 2019, 08:49:33 AM

Tezos, dün gönderdigi e-bülteninde betanet'in 1. yildönümü dolayisiyla, ICO'ya katilan herkese 1x Nano Ledger S hediye edecegini duyurdu.
Yani zamaninda ICO'ya katilip Tezos alanlar, belli bir tz adresine 0 TZ gönderdikleri takdirde, 15 temmuz sonrasi 1x Ledger Nano S icin bir hediye kuponu alacak. Bu kupon ile ledger sayasindan siparislerini verecekler ve cihaz adreslerine gelecek. Cihaz ve kargo parasi ödemeden.

Ama ülkemizde gümrük kurallari geregince, gelecek cihazin ücretinin gümrük vergisini ödeyecegiz büyük ihtimal. Yani sadece gümrük vergisi ödeyerek Ledger Nano S sahibi olacagiz.

Burada Tezos ICO'suna kimler katilmisti? Hani bize bir PDF vermislerdi, üzerinde wallet id, tezos adresi vs. yazan 2 sayfalik bir PDF...

https://tezos.foundation/news/tezos-foundation-to-give-away-ledger-nano-s-hardware-wallets-to-celebrate-one-year-since-betanet-launch?utm_source=Tezos&utm_campaign=3cf51e5c9f-EMAIL_CAMPAIGN_2019_06_06_06_50_COPY_01&utm_medium=email&utm_term=0_d8f4b4112e-3cf51e5c9f-113210869
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1834
Merit: 1726

Be A Hope

View Profile
June 18, 2019, 08:55:03 AM

Tezos, dün gönderdigi e-bülteninde betanet'in 1. yildönümü dolayisiyla, ICO'ya katilan herkese 1x Nano Ledger S hediye edecegini duyurdu.
Yani zamaninda ICO'ya katilip Tezos alanlar, belli bir tz adresine 0 TZ gönderdikleri takdirde, 15 temmuz sonrasi 1x Ledger Nano S icin bir hediye kuponu alacak. Bu kupon ile ledger sayasindan siparislerini verecekler ve cihaz adreslerine gelecek. Cihaz ve kargo parasi ödemeden.

Ama ülkemizde gümrük kurallari geregince, gelecek cihazin ücretinin gümrük vergisini ödeyecegiz büyük ihtimal. Yani sadece gümrük vergisi ödeyerek Ledger Nano S sahibi olacagiz.

Burada Tezos ICO'suna kimler katilmisti? Hani bize bir PDF vermislerdi, üzerinde wallet id, tezos adresi vs. yazan 2 sayfalik bir PDF...

Ben katılmıştım hocam. Yüklü de bir miktar almıştım.
2 veya 3 ayrı gönderim yaptım.
Yani 2 pdf var bende. 2 tane mi hakkım olucak acaba.
Gerçi kyc'sini kendi üzerime yaptım.
Birde işlemleri nasıl yapacağız?

Teşekkürler.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Lydian
Hero Member

View Profile
June 18, 2019, 08:57:41 AM
Last edit: June 18, 2019, 09:11:45 AM by Lydian
Merited by Kalemder (1)

Ben katılmıştım hocam. Yüklü de bir miktar almıştım.
2 veya 3 ayrı gönderim yaptım.
Yani 2 pdf var bende. 2 tane mi hakkım olucak acaba.
Gerçi kyc'sini kendi üzerime yaptım.
Birde işlemleri nasıl yapacağız?

Teşekkürler.

ICO'da elde ettigin her tz-Adresi basina 1 kez katilabilirsin diye anladim ben. Yani 2 PDF varsa, 2 adresin var yani 2 kez katilabilirsin.
Nasil yapilacagini vs. üstteki yazima linkini ekledim.

Hani gümrük vergisi falan, yine bir sürü masraf diyen olursa veya Ledger Nano S bende var diyen olursa; bence katilin, %100lük indirim kuponunu alin - buradan kuponlari bile satabilirsiniz (diye düsünüyorum, emin degilim ama). Öyle ya da böyle, güzel bir hediye.

TezBox üzerinden ben gönderdim 0 Tz simdi, artik 15 temmuz sonrasini bekliyorum:

TezBox üzerinden gönderecekler, Gas Limit = 13025, Fee = 5000 mikroTz, Storage Limit = 300
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
June 18, 2019, 09:26:42 AM

Valla bana da mail geldi de reklam diye okumadım bile. Açıklamalar için teşekkürler hocam. Meritledim.
Birazdan deneyeceğim bu adımları. Takılırsam yazarım.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
June 18, 2019, 10:33:12 AM
Last edit: June 18, 2019, 10:54:53 AM by Kalemder

ico/fundraiser dan giriş yapamıyorum. her türlü şifreyi denedim. zaten girip boşaltmıştım daha önce.
ikinci senek olan seed phrase den girsem olur mu? o zamanda farklı bir deposit adresi üretiyor. oraya 1 tezos yükleyip göndersem olur mu? aynı 15 kelimelik screet key ile giriş yapıyorum sonuçta

http://prntscr.com/o3bn2d

Neyseki Privete key kaydetmişim. Yoksa şifreyi bulamazdım. Tek kodla ulaştım ico cüzdanına ve gönderdim transferleri. Teşekkürler.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Pages: « 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 »
  Print  

Jump to: