Bitcoin Forum
April 16, 2024, 07:33:02 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Çin Halk Cumhuriyeti  (Read 1639 times)
hhk1045 (OP)
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
July 23, 2017, 12:28:23 PM
Last edit: July 23, 2017, 12:40:51 PM by hhk1045

Dünyanın en güçlü devleti. Geleceğin kalbi. Sebeplerine gelince:

- Enflasyon neredeyse yok.
- Para birimi neredeyse altın kadar istikrarlı.
- Dünyanın en güçlü üretim gücüne sahip. Batı toplumları gibi borsalarda ticari balonlar değil ham madde'ye dayalı fabrikalar sanayiler çıkarıyor.
- Altın'a değer veriyor. Gerçek gücün altın olduğunun farkında.
- Pembe senaryolar Amerikan rüyaları çizmiyor. Gerçekçi ve stabil hedeflere sahip.
- Halkı mutlu. Gıda fiyatları çok düşük orta sınıftan bir kişi günlük 10-30 yuan (4-5 tl) ile karnını doyurup keyif sigarası yakabiliyor. Üstüne bu paradan çay kahve içecek parası bile artabiliyor.
- Ordusu devlete sadık. Disiplin ön planda.
- Kaliteli markalar çıkarıyor. Her alanda ilerliyor. Telefon, araba sektörü, savaş sanayisi, gıda , tarım, hayvancılık. Hem kaliteli hem ucuz ürünleri dünyaya pompalıyor. Mesela Xiaomi 2-3 sene içinde İphone balonunu patlatabilir.

Gibi gibi.

Daha bir çok neden sayabilirim. Ama şimdilik aklıma gelen bunlar.
1713252782
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713252782
Reply with quote  #2

1713252782
Report to moderator
1713252782
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713252782
Reply with quote  #2

1713252782
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
July 23, 2017, 12:35:37 PM

Tek farkları çalışkanlar bizimliler gibi yalan dolan yok

çalışkanlarrrrrrrrrrrr
gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
July 23, 2017, 12:36:50 PM

çin e falan mı gitsek ama benım gözumde dil meselesınen kaybedıyorlar cok acayıp dilleri var asla o harfleri ben yazamam Cheesy
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
July 23, 2017, 01:10:47 PM

Her maddede birçok yanlış var. Hayal dünyasında falan mı yaşıyorsunuz arkadaşlar?
Tobi777
Full Member

Activity: 406
Merit: 121

View Profile
July 23, 2017, 08:18:41 PM

Dünyanın en güçlü devleti ? Neye göre en güçlü savaş mı, sanayi mi, para mı , ülkeler arası söz geçirebilme kaabiliyeti mi? Para birimi istikrarlı  olsa ne olur değerli olmadıktan sonra. Günlük 10-30 yuan (4-5 TL) ile karnını doyuruyor olabilir insanlar ama çin devleti vergi konusundaki tavrı nasıl ona bakmak lazım. bizim burası vergi cehennemi uçana kacana vergi var.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
July 23, 2017, 08:53:48 PM

çin güçlü ama emperyalist değildir.tarihi boyunca savunma hariç uzak mesafeli savaşı yoktur.
1000 yıl önce kpss sınavı yapmış bir devletin oturmuş bir toplum yapısı olması normaldir zaten.

bizden farkı ise
orada herkes üretim yapmak derdinde
bizim insanımız ise kpss yi kazanıp devlete kapağı atmak derdinde.

üretim yapmaya bu kadar meraklı olunca adamlarda kopya ve telif yasalarını
çok da sallamıyor.iphone çinde çok bastırdı taklit ürünler için ama hiç bir zaman işe yarar
bir sonuç çıkaramadı.
mMaxtor
Sr. Member

Activity: 412
Merit: 250

View Profile
July 23, 2017, 10:14:31 PM

Tek farkları çalışkanlar bizimliler gibi yalan dolan yok

çalışkanlarrrrrrrrrrrr
hayir dostum, yalan dolan, uckagitcilik FULL DOP-DOLU !!!
+ onlarda iman tamamen yoki !!!
onlar sadece paraya inaniyorlar...
yane Allah'sizdir onlar.
Gelisme sebebi ise baya basittir, bozulma'ya (corruption) idam hukmu....
Ama caliskan konusuna hak veriyorum  Wink
He birde sunu soyleyim, ki onlar Allaha inanmadigi icin, masonlar karistirmiyorlar ulkeyi !!!
Diger muslim ulkeler ile kiyaslayabilirsiniz
oli123123
Legendary
*

Activity: 1447
Merit: 1000

View Profile
July 23, 2017, 11:49:31 PM

Her maddede birçok yanlış var. Hayal dünyasında falan mı yaşıyorsunuz arkadaşlar?
Katlılıyorum. Onun dışında ülkenin birçok yerinde inanılmaz yüksek bir miktarda hava kirliliği var.
SanalPara
Sr. Member

Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
July 24, 2017, 06:56:33 AM

Çin'i övecek güzel şeyler yazmışsın. İyi güzel hoş ta peki bizim ülkemiz Türkiye için birşeyler yazsaydık neler yazardık acaba? İğneyi önce kendimize çuvaldızı da başkasına batırmak lazım hocam. 😏

hhk1045 (OP)
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
July 24, 2017, 06:57:27 AM

Çin'i övecek güzel şeyler yazmışsın. İyi güzel hoş ta peki bizim ülkemiz Türkiye için birşeyler yazsaydık neler yazardık acaba? İğneyi önce kendimize çuvaldızı da başkasına batırmak lazım hocam. 😏

Türkiye için yazılacak tek bir şey var:  Tüketim ülkesi. Smiley
SanalPara
Sr. Member

Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
July 24, 2017, 07:45:01 AM

Niye öyle diyorsun ki hocam? Bizim ülkemizde de büyük şirketler, fabrikalar var. Duyanda ülkemizi Afrika ülkelerinden birisi gibi sanacak. Türkiye'de hem üretim hem de tüketim var bence.

dewilboys
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
July 24, 2017, 08:25:04 AM

Türkiye'de tüketimden başka birşey yok. Dünya markası dediğin firmalarımızın çoğu yurt dışından franchising ve lisans anlaşmalarıyla ürün yapıyor. Devlet desteği %100 olmasına rağmen arge sadece %3 vergi kaçırmak için her türlü dalavere yi çeviriyorlar. Hem de yasal olarak.
Üretimlerini yaptıkları hammadde veya üretim araçlarından en az biri dış ülkelerden alınıyor. Üstelik artık bize ait bir firma yok ki, hepsi yabancılara satılmış durumda. Örnek; Turkish Airlines
oli123123
Legendary
*

Activity: 1447
Merit: 1000

View Profile
July 24, 2017, 09:52:27 AM

Niye öyle diyorsun ki hocam? Bizim ülkemizde de büyük şirketler, fabrikalar var. Duyanda ülkemizi Afrika ülkelerinden birisi gibi sanacak. Türkiye'de hem üretim hem de tüketim var bence.
Yok hocam doğru düzgün üretim... Yüksek teknoloji ürünü neredeyse üretemiyoruz, ülke vergilerle ayakta kalıyor üretim olmadığı için. Çok kötü bir durumda şu an Türkiye. Ekonomik olsun, eğitim sistemi olsun, genel refah - insanların kendini huzurlu etme oranına baktığınızda bile çok bariz bir problem var, herkes gergin sürekli...
bircoin
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 251

Presale Starting May 1st

View Profile
July 24, 2017, 10:54:23 AM

Adamlar çalışkan. Hükümetlerindede rüsvet, yalan dolan olmazsa, en güçlü olmamalırı için bir sebep yok.

▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
INVESTA████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
████
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
████
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
xzone
Legendary
*

Activity: 2548
Merit: 1481

View Profile
July 24, 2017, 11:14:51 AM

Çalışan nüfus arttıkça üretim miktarı da artıyor. Ayrıca işçi bulmak kolaylaştığı için işçi ücretleri de düşüyor. Çin halkında bu yüzden düşük sosyo ekonomik düzeyde bulunan insan sayısı çok fazla.
Son zamanlarda piyasada yer alan büyük markalar çini yüceltmeye başladı. Önceden çin malı demek 1 liralık ürün demekti, şimdi ise çok kaliteli teknolojik cihazlar üretebiliyorlar. Apple bile ürünlerini orada yaptırabiliyor ya da mi serisi gibi telefondan bilgisayara çok kapsamlı kaliteli ürünler dünyaya pazarlanabiliyor.
Aynı şekilde Hindistan da büyük bir yükselişte

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
forbidden
Hero Member

Activity: 1531
Merit: 560

View Profile
July 24, 2017, 11:24:06 AM

Çin'de insanlar çok düşük ücret ile çalışıyorlar, ayrıca hükümetin de bazı vergi/teşfik politikaları ile abd ve avrupa ülkeleri bir çok üretimi Çin'de yapmayı haklı olarak tercih ediyorlar. İnsanları çok mutlu mu yaşıyor diye düşünürsek biz bu hükümete rağmen daha iyi durumdayız bence.
scarface
Sr. Member

Activity: 350

Spectiv VR Crowdsale: 12/08/17

View Profile
July 24, 2017, 11:47:26 AM

Bana göre geleceğin abd si olacak olan ülke. Sebebine gelince adamlar artık her şeyi yapmayı beceriyor dışarıya neredeyse bağımlı değiller. Tarımları yok filan da demeyin biz tarım ülkesiydik de ne oldu. Adamlardan sarımsak ithal ediyoruz.

▄▄████████████▄▄             
          ▄███▀▀▀░░░░░░░░░░▀▀▀███▄▄        
       ▄██▀▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀██▄      
     ▄██▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀███    
   ▄██▀░░░░░░░░░░░░░░░▄▄▄▄▄█████████████▄  
  ▄██░░░░░░░░░░░▄▄█████████░░░░░░░░░░░░▀█▌ 
 ▐██░░░░░░░░▄█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀████▄░░░░░░░░▀█▌
▐██░░░░░░▄███▀▀███████████████▀▀██▄░░░░░░██▌
████▄░░▄██▀███████▄██████▄████████▀██▄░░░▐██
██░▀████▀██████████████████████████████▄░░██
██░░░▀██▄█████████████████████████▄██▀▀██▄██
██▌░░░░▀███▄████████▀▀▀▀███████▄██▀░░░░░▀███
▐██░░░░░░░▀███▄▄███████████▄▄██▀▀░░░░░░░░██▌
 ▐██░░░░░░░░░░▀▀████████████▀░░░░░░░░░░░▄█▌
  ▀██▄▄▄▄▄▄▄▄▄████████▀▀▀░░░░░░░░░░░░░░▄█▌ 
   ▀███▀▀▀▀▀▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄██▀  
     ▀██▄░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄██▀    
       ▀███▄░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▄██▀      
          ▀████▄▄░░░░░░░░░░▄▄▄███▀         
              ▀▀▀██████████▀▀▀             

[ Website ]                    

DrMsEr
Hero Member

Activity: 728
Merit: 501

View Profile
July 24, 2017, 12:02:59 PM

Çin ülke olarak gelişmiş olabilir ama vatandaşlarının büyük bir kısmının çok mutsuz olduklarını tahmin ediyorum çok düşük ücretlerle çalışmak zorunda kalıyorlar.Orada zengin çok zengin fakir gerçekten çok fakir bir durumda.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
July 24, 2017, 07:34:44 PM

çinlilerin dolar üzerinden düşük ücret alması çokda önemli değil.
teknoloji ürünlerini geçtim armut üretiminde bile birinci sırada
https://tr.wikipedia.org/wiki/Armut_%C3%BCretimine_g%C3%B6re_%C3%BClkeler_listesi

haliyle kendi üretimi olan herşeye bizden daha ucuza sahip olabildikleri için bizden daha mutsuz olduklarına bpek inanmıyorum.

adam tarlanın ortasında çardak kurup dünyanın öbir ucuna cüzi posta ücreti ile mal satıyor.
yani bir ümidi var.
biz ne yapalım
seagate hdd yi norveç e 30-40 tl para verip garantiye yolluyoruz.
adamlar değiştirip geri yolluyor.
gümrüğe takılıyor.

uyduruktan bir şirket kurmak istesen 50 ayrı yere başvurup bir ton para ödüyorsun.
yurtdışından malzeme getirip imalat yapmak istesen ebenin nikahını istiyorlar.
yani ümit yok.

bu durumda çinlinin bizden daha mutsuz olduğuna pek inanamıyorum.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2044
Merit: 1135

View Profile
July 24, 2017, 08:08:37 PM

Fikir-vicdan-ifade-seyahat-teşebbüs hürriyeti, hukukun üstünlüğü ve eşitliği gibi alanlarda gelişmiş bir ülke gelecekte parlak bir ülke olabilir. Bu ister Çin olsun ister Liechtenstein ister Hindistan...Benim gönlüm bütün dünyada böyle bir anlayış egemen olsun diyor. Milliyet-din-dil-ırk fark etmez herkes mutlu olmayı hak eder. Ha baskıcı, yukarıda saydığım özellikleri olmayan bir ülke de dünyada söz sahibi olamaz mı olabilir ama ne kadar gelişmiş olursa olsun uzak dururum mümkünse...Çin: katı tek çocuk politikası ve azınlıklara gösterdiği muameleyle, teknoloji hırsızlığıyla, adaletsiz gelir dağılımıyla, baskıcı politikalarla örnek alınacak bir ülke değil olsa olsa Kuzey Kore'nin makro hâlidir...Bazı konularda ilerleme kaydetmesi güzel bir şey ama bunu yaparken "nasıl" yaptığınız da önemlidir. Azıcık daha doğuya gidip Japonya'yı ya da batıda Almanya'yı birçok konuda örnek alabiliriz. Daha da iyisi kendimiz bir model olabiliriz ama nerdeeee...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Uhde
Full Member

Activity: 616
Merit: 124

View Profile
July 24, 2017, 08:52:36 PM

Türkleri o kadar çok severler ki, twov-transit without visa kabul etmedikleri 3 5 üçüncü dünya ülkelerinden biri de türkiyedir. Diğerleri afganistan suriye ırak iran filan. Gerisini siz düşünün. Tayland biletim yanmıştı bunlar yüzünden ordan biliyorum  Grin vize politikalarıyla alakalı dogru bilgiyi bulmak da imkansız bu arada.
coffeeshop
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 0

View Profile
July 25, 2017, 08:35:26 PM

VPN kullanmanın suç olduğu ülke
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2184
Merit: 1225

View Profile
July 26, 2017, 09:37:48 AM

Komünist olduğu zannedilen ancak gelir eşitsizliği çok yüksek seviyelerde olan ülke de diyebiliriz.

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
DrMsEr
Hero Member

View Profile
July 26, 2017, 09:52:17 AM

Gelir adaletsizliği gerçekten çok fazla Çin Halk Cumhuriyeti'nde.Pazar alanında biri vize alamamış Çin'den söyledikleri doğruysa.
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
July 26, 2017, 12:48:24 PM

çin ordusu kuzey kore sınırına asker yığıyormuş  Smiley kim yon un a saldıracak galiba. ortalık karışacak
DrMsEr
Hero Member

View Profile
July 26, 2017, 12:58:11 PM

çin ordusu kuzey kore sınırına asker yığıyormuş  Smiley kim yon un a saldıracak galiba. ortalık karışacak

Kaynağınız nedir ben haber sitelerini takip eden birisiyim gerçi bu aralar pek sık bakamıyorum ama görememiştim.2-3 ay önce söylentiler vardı ama yalan olduğu ortaya çıktı umarım böyle bir olay olmaz savaş yayılabilir çünkü.
hirozaki faraday
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 279

View Profile
July 26, 2017, 01:21:32 PM

200-300 yıllık bir devlet değil Çin 4000 yıllık bir geçmişe sahip ve kayıtlı. İleride Hangzhou'ya yerleşmek istiyorum.
ioseta
Full Member

Activity: 190
Merit: 100

View Profile
July 26, 2017, 05:31:02 PM

Çin ülke olarak gelişmiş olabilir ama vatandaşlarının büyük bir kısmının çok mutsuz olduklarını tahmin ediyorum çok düşük ücretlerle çalışmak zorunda kalıyorlar.Orada zengin çok zengin fakir gerçekten çok fakir bir durumda.

Çok doğru söylemişsiniz.
düşük ücretle ve çok fazla çalışıyorlar.
Gelir seviyesi düşük olanlar ya da işçi kesim için yaşam standartları çok düşük.
Hava kirliliği, nüfus vs. hiç girmiyorum bile.
BitcoinVSfiat
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 254

View Profile
July 27, 2017, 11:54:13 PM

- Kaliteli markalar çıkarıyor. Her alanda ilerliyor. Telefon, araba sektörü, savaş sanayisi, gıda , tarım, hayvancılık. Hem kaliteli hem ucuz ürünleri dünyaya pompalıyor. Mesela Xiaomi 2-3 sene içinde İphone balonunu patlatabilir.

Nasıl yani? Çin malı diye bir tabir var. Başka hiçbir ülke için yok ama onlar için var neden çünkü dandik mal.
bobita
Legendary
*

Activity: 2492
Merit: 1287

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
July 28, 2017, 02:32:41 PM

Çin'in tek olayı ne olursa olsun, ölümüne ve en çok miktarda üretim. Bu hedeflerini uygularken ne dünya ticaret teamüllerini, ne çevre yasalarını, ne insan haklarını, ne de ticaret ahlakını umursamazlar. Çin dünyanın en büyük esir kampıdır, çalışmayana yaşam hakkı yoktur ve zaten orada insanın (sermayeyi elinde tutan azınlık ve tepeden tırnağa yolsuzluğa, rüşvete batmış parti üyeleri dışında) hiçbir hakkı yoktur. Çalışkanlıkları mecburiyetten, korkudan gelir ve her türlü üç kağıda göz yumulur (yeter ki üretsin ve dışarıya satsın), dünyanın en büyük platformunun başındaki adamın (Alibaba/Aliexpress) "sahte ürün satılıyor olması bizim için herhangi bir sorun oluşturmuyor, tedbir almayı düşünmüyoruz" dediği bir ülkeden bahsediyoruz. Büyük devlet doğru, daha da büyüyecek, o da doğru ama Çin övülecek ya da imrenilecek bir ülke kesinlikle değildir.
Bir arkadaş da Türkiye'yle ilgili epey pembe şeyler yazmış ama yazdıklarının pek elle tutulur tarafı yok malesef (keşke olsa). Üretim evet var ama gelişmiş ülkelerin hamallık olarak gördüğü, verimsiz sektörlerde var, mesela makine üretiminde Türkiye aktiftir, çünkü makine üretimi yüksek sermaye, dev tesisler gerektirir, pazarda rakip çoktur, nakliyesi pahalıdır, teknolojik ilerlemeye katkısı pek yoktur, sonrasında destek pahalıya malolur vb.  Ya da neredeyse tamamı bizde olan bor madenini ham olarak ölü fiyatına satar, işlenmiş halini ithal ederiz, yüksek teknolojide yokuz, tarımda (artık) yokuz, dünyaya fındık Türkiye'den gider, fiyatını Almanya vb. belirler. Şu anda en aktif sektör inşaat, o da öyle bir patlayacak ki, öyle bir domino etkisi yaratacak ki, geçmişte yaşadığımız bankacılık krizleri bile hafif kalacak. Akp afişi gibi çok güzel, çok güzel demişsiniz ama durum hiç de öyle değil.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████