Bitcoin Forum
April 24, 2024, 03:54:22 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Elektrik Parasının Olmadığı Bir Yerde Madencilik İçin Öneriler  (Read 4779 times)
serciok
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
August 21, 2017, 08:40:38 PM

Millet kıskançlıktan ne diyeceğini şaşırmış arkadaşa,hak yiyorsa kendi üzerine değil mi vebali ? kime ne ?

adam soru sormuş biliyorsan cevabını verirsin,yok bu iş kafama yatmadı ben sebep olmayayım dersen,konuyu terk edip başka konuya geçersin.

O kadar kul hakkından falan bahsediyosan ,ya izin aldıysa ve sen burda adamın günahına giriyorsan ?

nasıl bu kadar kin ,öfke,kıskanç bir toplum olduk, üzücü...

"There should not be any signed int. If you've found a signed int somewhere, please tell me (within the next 25 years please) and I'll change it to unsigned int." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713930862
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713930862
Reply with quote  #2

1713930862
Report to moderator
1713930862
Hero Member
*

Ignore
1713930862
Reply with quote  #2

1713930862
Report to moderator
1713930862
Hero Member
*

Ignore
1713930862
Reply with quote  #2

1713930862
Report to moderator
Tobi777
Full Member

Activity: 406
Merit: 121

View Profile
August 21, 2017, 08:44:16 PM

Elektrik parası olmadığı bir yer ? Öyle bir yer varsa bizide haber verin..
blackex
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
August 23, 2017, 12:20:44 PM

Elektrik parası olmadığı bir yer ? Öyle bir yer varsa bizide haber verin..

Bir şekilde legal olarak kendi elektriğinizi üretiyorsanız ve bu üretiminiz ihtiyacınızdan fazla ise yine de hangi coini üretmenin , hangi sistemi kullanmanın en karlısı olacağını yüklü miktarda sermayesi olan, piyasayı yönlendirenler dışında kimse söyleyemez. Adamlar istedikleri coinin fiatını yükseltip istedikleri coin in fiyatını düşürüyorlar, borsada keriz silkeleme diye bir terim vardır coinlerde de öyle. Elektrik dışında havalandırma, gürültünün çevrede yaratacağı bir rahatsızlığın olup olmayacağı, alınacak makine yatırımı, bulunulan yerin iklimi önemli etkenler. Multi algo için Baikal Miner, nokta atışı kazım için Bitmain cihazlarını önerebilirim. Baikal nispeten sessiz çalışıp, az elektrik harcar, multi algo kazım yapan modelleri vardır ama makineleri pahalıdır. Bitmain daha gürültülü çalışır, çok elektrik harcar, belli bir coini kazar ama makineleri ucuzdur. GPU rigler konusu ise karışık çok iyi kartlar var ama fiyatları çok yüksek ROI uzun sırf kazım yapabildiği için değerinin çok üstüne satılıyor ekran kartları bakımı da kolay değil direkt olarak kazım için üretilmediklerinde sorun çıkarma ihtimalleri mevcut her halükarda kendi şartlarınıza göre değerlendirip karar vermeniz gerekir.
Edw1ki
Newbie
*

Activity: 58

View Profile
August 23, 2017, 08:27:21 PM

Adam bir soru sormuş,pişman olmuş.Hırsızlıkla suçlanmış, yalancılıkla suçlanmış,kul hakkına girmekle suçlanmış.

Sanırsın herkes çok masum. O zaman sende bitcoinden kazandıklarının vergisini vermiyorsun. Varlığını arttırıyorsun. Vergi vermeyen hırsızsa sen de hırsızsın.
Hırsızlığın büyüğü küçüğü de olmaz.

Adam anlatmış işte, patronuyla anlaşmış. Sen faydalı bir bilgi verebiliyorsan ver, veremiyorsan oku geç ki insanlar faydalansın.

Pusher_59
Newbie
*

Activity: 39

View Profile
August 23, 2017, 10:02:46 PM

Aynı soruyu ben soracaktım, buna benzer bir imkana sahibim. Yemediğim beddua küfür kalmayacakmış yuh arkadaş yapmayın lütfen. Doğru olma ihtimali çok mu zor.
Bu arada bizimkilerin kafasına yatmadı sadece mantığını anlayamadılar diye iş yattı,  ben de pek uzatmadım.  Cry Cry
TyfrTR
Sr. Member

Activity: 312
Merit: 272

View Profile
August 24, 2017, 11:06:52 AM

Konu çok farklı bir noktaya kadar gitmiş. Arkadaşım, elektrik konusunu beleşe getirmişsen her türlü nanenin madenciliğini yapabilirsin. Tercih sana ait.
hzgoogle (OP)
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
August 25, 2017, 06:16:44 PM

Adam akıllı bir soru sordum, atmadıkları iftira kalmadı. Patronum bana imkan tanıyabilmek için kendi cebinden ödeyecek elektrik parasını ama beyinsiz, bencil insanların burda kendini bir bok zannetmeleri çok kötü. Yorum yapıp bana fikir sunan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Kuyruk acısı olan arkadaşlara da boş ve amaçsız geçirdikleri hayatlarında başarılar.
kazimkartal
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
August 25, 2017, 07:20:09 PM

hocam 14 yıllık bilişim sektöründe az çok esnaflık yapıyorum ancak klavye delikanlılığından öte bu sıkntıları gerçekten dile getiren insanları çok az gördüm kanunlar nezdinde

benim sevdiğim elemanım eğer böyle bir proje ile gelse idi ben asla hayır demez birkaç ay kullanalım dene bakalım sonuca göre hareket ederiz derdim.

O kadar insanlara iftira atmayı seven bir toplum olmusuz ki size ne adamın elektriği nasıl karşıladığndan

buyrun size örnekler
https://www.haberler.com/galatasaray-a-devletten-buyuk-indirim-9422138-haberi/
http://www.diken.com.tr/bakan-dogruladi-milletin-a-koyacagiz-diyen-mehmet-cengizin-vergi-borcu-silinmis/

bu ve bunun gibi birçok konu var devlet vatandaşın hakkını yiyor merak etme o kadar etkilemez sizi birkaç kuruşluk tüketim.

Merak ediyorum bu tarz firmalar hakkında tutumunuz ne oldu bu konuya yazan arkadaşlar içerisinde acaba Türkcell adlı şirketin hattını kullanan varmı ki o şirkette vergi borcunu sildirdi.

konuya sadece şu cengiz inşaat için yazıyorum.Yani devleti yöneten zerzevat Allah'a topunuzu havale ediyoruz.....
Millete ana avrat küfür eden adamı vergi borcunu sil üstüne üstlük bu zat taksimde cami olayını yapıyor diye biliyorum hayrına yapıyormuş.Ayrıca yeni havalimanı inşaatıda bu gavatta....İşte ülke böyle yönetilirse gavatlarda baş tacı olur......
c-none
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
August 27, 2017, 09:15:10 PM

ASIC alın, ASIC candır.
RIG ıvırı zıvırı çok uğraştırır...
HSaidC
Newbie
*

Activity: 16

View Profile
August 28, 2017, 02:09:49 AM

Bütün yorumları okudum, hepiniz ruh hastasısınız buna eminim. Adam gelmiş öneri istiyor, etmediğin küfür kalmamış. Yok zaten düzen seni düzüyor, iliklerini emiyor farkında değilsin ama adamın burada iki kuruşluk hevesinin içine ediyorsun. Keşke bilgim olsaydı da yardım edebilseydim. Tek önerim İngilizce öğrenmen olur.
c-none
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
August 28, 2017, 09:06:34 AM

Bütün yorumları okudum, hepiniz ruh hastasısınız buna eminim. Adam gelmiş öneri istiyor, etmediğin küfür kalmamış. Yok zaten düzen seni düzüyor, iliklerini emiyor farkında değilsin ama adamın burada iki kuruşluk hevesinin içine ediyorsun. Keşke bilgim olsaydı da yardım edebilseydim. Tek önerim İngilizce öğrenmen olur.

Hepiniz derken? Ben ASIC önerdim hocam bana ne kızıyorsunuz Cheesy
ahselvi
Jr. Member
*

Activity: 59
Merit: 10

View Profile
August 29, 2017, 11:43:18 AM

Mining konusunda soranlara ben GPU mining tavsiye ediyorum. Donanım olarakta Msi marka GPU tercih edilebilir.
wolqen
Newbie
*

Activity: 16

View Profile
August 31, 2017, 07:25:05 PM

Usenmeden tum yorumlari okudum.

Diyecek tek kelime yaziklar olsun... adam normal sekilde aciklamis izah etmis oylenmeyen atilmayan iftira kalmamis

Sirf bu yuzden forumlara yillardir girmiyordum, buradaki kitlenin daha bi duzgun olacagini dusunmusum ama viz turkler her yerde ayni sanirim

modifci
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
September 01, 2017, 03:56:27 PM

R9 390 toplayın hocam sonra istediğiniz coini kasabilirsiniz. Eth de 31 mh veriyor
ilhanulger
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
November 28, 2017, 07:59:59 PM

konuyu akan arkadas bende ücretsiz elektrik kullanıyorum. günlük 20 kw elektrik üreten sistemim var. ancak bende ne kursam diye düşünüyorum sistem olarak bazı arkadaşların delirmesi gayet doğal bu arada aylık 2-3 bin lira elektrik faturası ödüyorlar ancak benim sıkıntım internet. kuracağım alanda fiber altyapı maalesef mevcut değil. dsl mevcut oda max. 8 mb hızına ulaşabiliyor alt yapıdan dolayı ( bildiğimiz telefon alt yapısı) beni düşündüren bu internet alt yapısı bu olayı etkiler mi ki ?
compir
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile WWW
November 29, 2017, 06:43:36 AM

konuyu akan arkadas bende ücretsiz elektrik kullanıyorum. günlük 20 kw elektrik üreten sistemim var. ancak bende ne kursam diye düşünüyorum sistem olarak bazı arkadaşların delirmesi gayet doğal bu arada aylık 2-3 bin lira elektrik faturası ödüyorlar ancak benim sıkıntım internet. kuracağım alanda fiber altyapı maalesef mevcut değil. dsl mevcut oda max. 8 mb hızına ulaşabiliyor alt yapıdan dolayı ( bildiğimiz telefon alt yapısı) beni düşündüren bu internet alt yapısı bu olayı etkiler mi ki ?

Internet hizi cok onemli degil stabil olmasi kesilmemesi onemli 8mb yeterli olur yeterki kopmalar kesintiler olmasin.

abdeg33
Newbie
*

Activity: 37

View Profile
November 29, 2017, 11:49:55 AM

Akdeniz gibi senenin çoğu zamanı güneş alan bir yerde yaşamış olsaydım güneş enerjisine yatırım yapardım. Oradan gelen elektrikle çok da rahat mining yapılır.
Yanlış hatırlamıyorsam 1 MWh'e kadar olan üretimler için firma olma zorunluluğu yoktu.
mustangy
Full Member

Activity: 330
Merit: 109

View Profile
December 01, 2017, 03:56:28 AM

piyasada s7 benzeri urunleri topla

evet soru sorulmus kufurler yenmis
adami sikayet edersin devleti polisi duser pesine kacaksa yakalanir.
 Kufur direk kacak belkide kacak degil kullanacagi elektrik nerden biiyorsunuz?

always have antminers and psu for sale please dm
mrproblem
Member
**

Activity: 392
Merit: 24

View Profile
December 01, 2017, 10:25:09 AM

kaçak ya da değil bilemem , konuyu açanın söylediklerinin doğru olduğunu varsayarak iyi niyetle konuya yazıyorum.
Cihaz önerisinde bulunmayacağım fakat daha kritik bir konuyu da göz önünde bulundurmanızı tavsiye edeceğim.

Koyacağınız cihazların ciddi şekilde güç tüketimi olacak bu da ciddi anlamda akım çekecek demek.
Bu durumda odanızı besleyen sigortalarınızı ve kablolarını yani kısaca elektrik tesisatınızı kesinlikle kontrol etmenizi şiddetle tavsiye ederim.
sanayi elektriği kullandığınıza göre bir elektrikçiniz vardır diye tahmin ediyorum, bu durumda kuracağınız cihazlar netleştikten sonra çekeceğiniz akım miktarını elektrikçiniz varsa onunla paylaşın ve size uygun besleme vermesini rica edin. her rig için ayrı sigortalı besleme kullanmanızı da şiddetle tavsiye ederim.
sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
December 01, 2017, 01:19:18 PM

Hocam bu cihazlar inanılmaz bir elektriik çekiyor yani yarın öbürgün yöneticinizi kardeşim ben bunun bu kadar elektrik harcadığını bilmiyordum dökül bakalım paraları derse şaşırabilirsiniz.

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: