Bitcoin Forum
April 24, 2024, 10:15:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin ve Kripto Paralar Eğitimi  (Read 2656 times)
Bitcocoin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 271

View Profile
September 27, 2017, 01:56:45 PM

Bence bunu başka üniversiterle de devam ettirebilirsin çok iyi bi fikir olmuş
1713953719
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713953719
Reply with quote  #2

1713953719
Report to moderator
1713953719
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713953719
Reply with quote  #2

1713953719
Report to moderator
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
onurgozupek (OP)
Hero Member

Activity: 1284
Merit: 591

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
September 28, 2017, 06:22:22 PM

Ekim içerisinde Bilgi'de bir etkinlik olacak. Ondan önce de İzmir'de bir eğitim organize edilecek. Gelen taleplere olumlu cevap veriyorum. Ancak talep gelmediği sürece benim üniversitelere gidip Bitcoin anlatmaya çalışmam zor. Organizasyonu birileri üstlenmeli ki ben Bitcoin anlatabileyim...
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
September 28, 2017, 08:57:24 PM

Merhaba,

Amacım kesinlikle reklam yapmak değil. Bunu verdiğimi eğitimin bir duyurusu olarak kabul edin.

21 Eylül 2017 tarihinde 18:00 - 21:00 saatleri arasında KWORKS (Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi)'de bir workshop yapacağız.

Ana Başlıklar:

Blockchain Teknolojisi ve Kripto Paralar
Kripto Para Borsaları
Kripto Para Madenciliği

Yeni başlayanlar için temel eğitim niteliğinde bir çalışma olacak. Amacımız Türkiye'de kripto para bilinirliğini artırmak.

İlgi gösteren ve katılmak isteyen olursa https://www.dijitalpazarlamaokulu.com/egitimler/bitcoin-ve-kripto-paralar-egitimi/ adresini ziyaret edebilir.

Onur bey sizi sosyal medyadada takip ediyorum ve bilginize guvenerek reklam dahi yapsaniz bunun kotu degil aksine inssanlara yararli olacagini dusunuyorum malesef yurtdisindayim katilamayacagim ama size basarilar.
PinkBlue
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
October 05, 2017, 06:52:01 AM

Yeni başlayanlar için güzel mantık ilk başta olayı bilmediğinden neyin nasıl işlendiği kavramak açısından güzel fikir olmuş umarım güzel sonuçlar alırsınız dönüşü çok olur
cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
October 05, 2017, 06:55:26 AM

Geçenlerde yurt dışında bir üniversitenin blockchain ve bitcoin'i ders listesine eklediğini görmüştüm. Buna benzer bir şeyler Türkiye de yapılırsa çok iyi olur, en azından gençlerimiz belli bir konuda kendilerini yetiştirme fırsatı bulurlar.
tendor
Full Member

Activity: 350
Merit: 102

View Profile
October 05, 2017, 02:44:33 PM

millet hackaton lar meetuplar falan düzenliyor. kendilerini de topluluklarını da hem geliştirip hem bilinçlendiriyorlar. türkiyede daha bu kültür oluşmadı ama zamanla bu tip şeylerin artacağını düşünüyorum. başarılar.
Solarminer
Hero Member

Activity: 826
Merit: 502

View Profile
October 05, 2017, 03:46:31 PM

Canı gönülden tebrikler . Sonuç itibariyle güzel bir işin içindesiniz . Bilinçlendirmek yardımcı olabilmek güzel şey . Kısa sürede iyi yerlere geleceksinizdir bu konuda . Güzel teklifler de almış olursunuz bu sayede . Blockchain hakkında da detaylı bilgiler veriliyor mu ? Yoksa sadece Bitcoin ve Altcoinlerin mi anlatımları yapılıyor ?
Blockchain malum epey derin ..
onurgozupek (OP)
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 06, 2017, 10:12:35 AM

Canı gönülden tebrikler . Sonuç itibariyle güzel bir işin içindesiniz . Bilinçlendirmek yardımcı olabilmek güzel şey . Kısa sürede iyi yerlere geleceksinizdir bu konuda . Güzel teklifler de almış olursunuz bu sayede . Blockchain hakkında da detaylı bilgiler veriliyor mu ? Yoksa sadece Bitcoin ve Altcoinlerin mi anlatımları yapılıyor ?
Blockchain malum epey derin ..

Teşekkür ederim.

Blokzinciri ana konulardan biri diyebilirim. Blokzincirinin yapısını anlamadan Bitcoin ve diğer kripto paraların nasıl çalıştığını ve neden güvenilir olduğunu anlatmanın pek bir yolu yok. O nedenle blokzincirinin ne olduğu ve nasıl oluştuğunu da anlatıyorum...
onurgozupek (OP)
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 06, 2017, 10:15:02 AM

millet hackaton lar meetuplar falan düzenliyor. kendilerini de topluluklarını da hem geliştirip hem bilinçlendiriyorlar. türkiyede daha bu kültür oluşmadı ama zamanla bu tip şeylerin artacağını düşünüyorum. başarılar.

Hackatlonlara, meetuplara da sıra gelecek. Ama ondan önce Bitcoin'in ne olduğu bilenlerin sayısının artması lazım. 3-5 kişiyle hackatlon ya da meetup yapmanın bir anlamı yok. Bu iş ülkemizde yaygılaşmadığı sürece sadece 3-5 kişinin tekelinde olacak ve sadece o kişiler "fikir sahibiymiş" gibi algılanmaya devam edecek. Hayır, herkes öğrensin... Geleceğin teknolojisi blokzinciri ve geleceğin para birimi Bitcoin olacak...
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
October 08, 2017, 12:51:39 PM

Gayet güzel bir düşünce . Tebrik ederim . Peki katılmayı düşünecek arkadaşlar için ekstradan video ' larınız mevcut mudur ? Konu başlıkları içerikleri etkinlik görselleri (daha önceden oldu mu bilmiyorum) . Bunlar konusunda dökümanlar var mıdır ?

işlerim gereği bu eğitim programınıza katılamıyorum ama sonraki program için de bir nebze de nasıl geçtiği konusunda bilgi edinmek istiyorum.
merserize
Newbie
*

Activity: 58
Merit: 0

View Profile
October 08, 2017, 10:22:35 PM

Onur Hocam aksine dibine kadar reklam yapmalısın. Böyle böyle yayılacak ülkemizde bu iş... Geleceği bilgi sahibi insanlar inşa edecek. Bir çok şeyde geç kaldık bari bunu kaybetmeyelim...
Keşke üniversite yönetimleri bunları görse ve tüm üniversitelerde konferanslar yapsanız...
onurgozupek (OP)
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 09, 2017, 06:47:24 AM

Onur Hocam aksine dibine kadar reklam yapmalısın. Böyle böyle yayılacak ülkemizde bu iş... Geleceği bilgi sahibi insanlar inşa edecek. Bir çok şeyde geç kaldık bari bunu kaybetmeyelim...
Keşke üniversite yönetimleri bunları görse ve tüm üniversitelerde konferanslar yapsanız...

İlgilenen üniversite öğrencileri var. Ancak onlar da öğrenci grupları bazında etkinlik yapabiliyorlar. Bu ayın 18'inde Bilgi Üniversitesi'nde bir etkinlik olacak mesela. Organizasyonu Bilgili Girişimciler Kulübü düzenliyor...

Yayılmasını umuyorum, etkinliklere katılmak için azami çaba harcıyorum. Ancak bu tek başına 3-5 kişinin çabasıyla olacak bir şey değil. Toplu olarak sesimiz çıkmadığı sürece bir yere gelmemiz kolay değil. (Blockchain Derneği diye dernek kurup televizyonda Bitcoin fiyatı spekülasyonlara açıktır, bölündüğünde şöyle böyle olacaktır diye konuşanlar olursa işimiz daha da zor...)
markandum
Member
**

Activity: 266
Merit: 10

View Profile
October 10, 2017, 09:14:25 PM

Eğitimlerin bilinçlenme açısından faydalı olacağını düşünüyorum. Bu anlamda üstlendiğiniz rolü takdir ediyorum

[/center]
apple_talk
Sr. Member

Activity: 473
Merit: 250

"Proof-of-Asset Protocol"

View Profile
October 10, 2017, 09:38:52 PM

Ücretli ise bulaşılmaması gerektiğini düşünüyorum zaten ülkemizde ücretsiz olarak kriptopara eğitimi veren birçok Youtube kanalı ve isim mevcut. Yinede başarılar dilerim.

|

50
|

▄
           ▄▄▄▄▄▄███████
▄▄▄▄█████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████

█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
▀▀▀▀█████  █████████████
           ▀▀▀▀▀▀███████
                       ▀
|

$1,5 M
|

▄▄▄█████████▄▄▄
      ▄█████▀▀███▀▀█████▄
    ▄███▀     ███     ▀███▄
   ████       ███       ████
  ███▀                   ▀███
 ███▀                     ▀███
▄██▀       █████████       ▀██▄
███                         ███
███        █████████        ███
███                         ███
▀██▄       █████████       ▄██▀
 ███▄                     ▄███
  ███▄                   ▄███
   ████       ███       ████
    ▀███▄     ███     ▄███▀
      ▀█████▄▄███▄▄█████▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
|

|

<>
<>
<>
<>

GITHUB
TWITTER
YOUTUBE
FACEBOOK
onurgozupek (OP)
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 11, 2017, 07:32:16 AM

Ücretli ise bulaşılmaması gerektiğini düşünüyorum zaten ülkemizde ücretsiz olarak kriptopara eğitimi veren birçok Youtube kanalı ve isim mevcut. Yinede başarılar dilerim.

Aslına bakarsanız eğitime katılanların büyük çoğunluğu sorularına cevap bulamadığı için eğitime geliyor. Zaten ilk yarım saatin ardından peş peşe gelen soruları yüzünden eğitim bir ders gibi değil soru cevap gibi ilerliyor.

Bitcoin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır, satılır, harcanır ve benzeri konular hakkında bilgisi olanlar ya da kafasındaki soruların cevaplarını bulmuş olanlar bu eğitimin hedef kitlesinde değil.

Eğitim takvimini forumda duyurmamın sebebi de bu işe yeni başlayan ve daha önceki eğitimden son dakikada haberi olup da "neden daha fazla duyurmuyorsunuz?" diyen arkadaşlardır Smiley
serkan82
Newbie
*

Activity: 44
Merit: 0

View Profile
October 13, 2017, 06:27:51 PM

Benim gibi yeni başlayanlar için faydalı bilgiler olabilir.
zonefloor
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
October 14, 2017, 12:06:52 AM

Madencilikle ilgili tek bir soru sorsam, ona göre 180 tl ödeyip gelelim...

Kırılan bir bloğun geçerli bir blok olup olmadığına nasıl karar veriliyor?

Merhaba, bu eğitim temel eğitim niteliğinde. Tecrübeli kullanıcıları değil henüz kripto para ile tanışmamış fakat ilgi duyan kişileri hedefliyoruz. Dolayısıyla sorduğumuz sorunum cevabını bu eğitimde bulamamanız normal. Ancak örneğin bundan 1 sene sonra etkinliklerde bu tarz soruların sorulduğunu duymak gerçekten çok hoş olacak. Sadece kendim için değil, Türkiye’de kripto paranın bilinirliğinin artması ve günlük hayatta ödemelerde kripto paraların kullanılması hepimizin yararına olacaktır...

Arkadaşlar Onur Gözüpek çok değerli bir Bitcoin yatırımcısı ve analistçisidir. Eğitimlerin katılım üctetide çok makul ilgisi olan veya kendini geliştirmek isteyenler bu eğitimlere gözü kapalı katılabilir.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: