Bitcoin Forum
April 18, 2024, 12:05:46 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Çatallanma öncesi bitcoinleri electrum cuzdana atmak  (Read 1139 times)
Ravenaige (OP)
Newbie
*

Activity: 10
Merit: 0

View Profile
July 20, 2017, 10:06:46 AM

merhaba arkadaşlar

http://www.coinolog.com/olasi-bitcoin-yol-ayriminin-basit-analizi/

Yukarıdaki linkte yazılanlara istinaden bende bitcoinlerimi electrum cuzdanda saklamaya karar verdim. Herhangi bir bölünme durumunda electrum cuzdan ile iki bitcoine de sahip olabileceğimizi söylüyorlar

http://docs.electrum.org/en/latest/hardfork.html

burada yapılan açıklamaya göre çatallanma olursa iki bitcoine birden nasıl sahip olacağımız anlatılmış

ama karışık ve zor ben anlamadım

Bu işlerde yeni olduğumuz için sora sora öğrenmeye çalışıyoruz. Ama oldukça karışık o da bir gerçek.

Bu işin nasıl olacağını anlatabilirseniz eminim bir çok arkadaşa faydası olacaktır.

bilmiyorum belkide ben yanlış anlamışımdır beni de aydınlatmış olursunuz
1713441946
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713441946
Reply with quote  #2

1713441946
Report to moderator
"There should not be any signed int. If you've found a signed int somewhere, please tell me (within the next 25 years please) and I'll change it to unsigned int." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
bgc17482
Newbie
*

Activity: 20

View Profile
July 20, 2017, 11:05:52 AM

Eger bir wallet'iniz mevcut ise electrum icinde, oncelikle wallet'inizi olusturmak icin kullanılan 12 ya da 24 kelimelik seed'lerinizi yedekleyiniz ya da private key'inizi yedekleyiniz.

Olasi bir hard fork gerçekleşir ise tek yapmaniz gereken, electrum icinde hangi blockchain'i istiyorsaniz o blockchain'in bulundugu server'lara baglanmak olacaktir. Wallet dizinlerinizi de bu baglantiya gore farkli dizinlerde tutmalisiniz. Bu sayede olasi bir fork sonrasi iki chain'de de bitcoin'lerinize erişmiş ve kontrolu elinize almis olursunuz.

Akliniza takilan bir soru olursa lütfen sormaktan çekinmeyiniz.
gokay
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
July 20, 2017, 08:11:13 PM

Eger bir wallet'iniz mevcut ise electrum icinde, oncelikle wallet'inizi olusturmak icin kullanılan 12 ya da 24 kelimelik seed'lerinizi yedekleyiniz ya da private key'inizi yedekleyiniz.

Olasi bir hard fork gerçekleşir ise tek yapmaniz gereken, electrum icinde hangi blockchain'i istiyorsaniz o blockchain'in bulundugu server'lara baglanmak olacaktir. Wallet dizinlerinizi de bu baglantiya gore farkli dizinlerde tutmalisiniz. Bu sayede olasi bir fork sonrasi iki chain'de de bitcoin'lerinize erişmiş ve kontrolu elinize almis olursunuz.

Ben Pc de adres oluşturdum ve o adresi blockchain.info ya tanımladım.. orada da 12 kelimelik şifreyi oluşturdum ve cüzdana tanımlandı.. şimdi ben xapo da ki btclerimi oluşturduğum adrese atsam bölünmeden korumuş olur muyum ?
yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
July 28, 2017, 07:39:46 PM

Android cüzdandaki master key private key mi oluyor Android cüzdanda yedekleme nasıl yapabiliriz?

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
▐████████████████████████▌
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

jamieebotwin
Legendary
*

Activity: 809
Merit: 1000

View Profile
July 29, 2017, 11:39:22 AM

Ben Pc de adres oluşturdum ve o adresi blockchain.info ya tanımladım.. orada da 12 kelimelik şifreyi oluşturdum ve cüzdana tanımlandı.. şimdi ben xapo da ki btclerimi oluşturduğum adrese atsam bölünmeden korumuş olur muyum ?

Olmazsın, Zincirde çatallaşma olduğunda bitcoinlerinin bulunduğu cüzdanın privatekeyine erişimin olması gerekiyor
followmenot
Sr. Member

Activity: 533
Merit: 251

Streamity Decentralized cryptocurrency exchange

View Profile
July 31, 2017, 11:17:57 PM

Merhaba arkadaşlar electrum'un notlarını okudum, BCC yi şu an için desteklemiyorlar yani doğrudan size BCC gelmeyecek. Fakat BCC almak için fork tan sonra dahi private key kullanılması yeterli oluyor. Hatta şöyle yazmışlar: (kabaca çevirecek olursam)
"Fork sonrasında, fork öncesi coin cüzdanlarınıza ait private key leri export ederek alın. Güvenlik için, hali hazırda cüzdanlarınızda bulunan bitcoinlerinizi yeni bir cüzdana taşıyın. Bu durumda boşalttığınız eski cüzdan priv key lerini BCC cüzdanlarına eklediğinizde bile geriye dönük destek olduğu için bitcoin iniz kadar BCC gelecek. hem de 0 riskle."

Yani özetle Electrum acelesi olmayanlar için priv key sağladığı için yeterli bir tercih. Hemen BCC almak isterseniz alternatif cüzdan seçmeniz gerekecek.

▄▄  ▄▄                
            ██  ▀▀  ▀▀   ██           
        ██                   ██

██  ██  ▄▄            
     ██    ██           ▀▀  ▄▄        
                  ███       ▀▀        
   ██    ██   ███      ███     ██     
                          ███         
  ██   ██   ██    ███ ███    ▄▄   ██  
               ███           ▀▀       
  ██   ██  ███           ███  ██   ██ 
                     ███