Bitcoin Forum
May 05, 2024, 07:33:30 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Kiedy sprzedawać kryptowalutę?  (Read 200 times)
Ciastek0609 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 25
Merit: 0


View Profile
January 08, 2018, 12:46:58 PM
 #1

Siema!

Jestem tu nowy więc przepraszam jeśli poruszyłem temat, który był już wałkowany i proszę o wyrozumiałość.

Moje pytanie brzmi następująco: Kiedy jest najlepszy czas na sprzedaż kryptowaluty? Czy są jakieś konkretne pory w roku, jak np święta, nowy rok, wakacje itp kiedy widać wyraźne skoki cen? Czy też nie ma żądnej tego typu zależności i pozostaje na bieżąco śledzić giełdy żeby trafić w moment kiedy sprzedaż jest najbardziej opłacalna?

Pozdrawiam!
1714937610
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714937610

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714937610
Reply with quote  #2

1714937610
Report to moderator
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714937610
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714937610

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714937610
Reply with quote  #2

1714937610
Report to moderator
ethergeek
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 11


View Profile
January 08, 2018, 05:09:34 PM
 #2

Ogólnie, wystepowanie sezonowości o której piszesz jest nierealne na jakiejkolwiek giełdzie Smiley

To czy dany walor / kryptowaluta spada lub rośnie zależy od tego, czy aktualnie więcej mamy sprzedających (spada), czy kupujących (rośnie). Wpływ na to mogą mieć wydarzenia o których wszyscy wiedzą (tylko niektórzy interpretują je jako znaczące, a inni jako nieznaczące - stąd decydują różnie co do sprzedaży / zakupu). Na forexie takim zdarzeniem może np. obniżenie stóp procentowych w USA. W świecie krypto takim wydarzeniem może być tweet... albo jego brak Wink

Zatem trzeba śledzić:
- wahania cen - polecam https://www.tradingview.com/
- info dot. krypto w które inwestujesz (wszędzie gdzie się da)

No i wtedy prosta zasada - jak kosztuje więcej, niż tyle ile dałeś - to wtedy sprzedawać albo trzymać aż zacznie spadać Wink
Ciastek0609 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 25
Merit: 0


View Profile
January 08, 2018, 07:16:55 PM
 #3

Ogólnie, wystepowanie sezonowości o której piszesz jest nierealne na jakiejkolwiek giełdzie Smiley

To czy dany walor / kryptowaluta spada lub rośnie zależy od tego, czy aktualnie więcej mamy sprzedających (spada), czy kupujących (rośnie). Wpływ na to mogą mieć wydarzenia o których wszyscy wiedzą (tylko niektórzy interpretują je jako znaczące, a inni jako nieznaczące - stąd decydują różnie co do sprzedaży / zakupu). Na forexie takim zdarzeniem może np. obniżenie stóp procentowych w USA. W świecie krypto takim wydarzeniem może być tweet... albo jego brak Wink

Zatem trzeba śledzić:
- wahania cen - polecam https://www.tradingview.com/
- info dot. krypto w które inwestujesz (wszędzie gdzie się da)

No i wtedy prosta zasada - jak kosztuje więcej, niż tyle ile dałeś - to wtedy sprzedawać albo trzymać aż zacznie spadać Wink

Dzięki, trochę mi wyklarowałeś sytuację. Na razie dopiero zaczynam ciułanie ale jak już coś tam się pojawi w portfelu to będę bardzo uważnie śledził ceny kryptowalut na giełdzie Smiley
wojteks102
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 616
Merit: 251



View Profile
January 09, 2018, 11:46:00 PM
 #4

Wszystko zależy od strategii - short-term? mid-term? short-term?
Jak bardzo oceniasz potencjał waluty - na jaką cenę w przeciągu jakiego okresu?
Jaki masz plan związany ze swoją strategią inwestycyjna - może sprzedasz część danego waloru po osiągnieciu jakiejś ceny a reszte będziesz trzymał na dłużej?
oraz parę pomniejszych kwestii...
ethergeek
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 11


View Profile
January 10, 2018, 08:27:59 AM
 #5


Dzięki, trochę mi wyklarowałeś sytuację. Na razie dopiero zaczynam ciułanie ale jak już coś tam się pojawi w portfelu to będę bardzo uważnie śledził ceny kryptowalut na giełdzie Smiley

Dobra rada na początek - nie czekaj aż "uciułasz", bo to prosty sposób, żeby odkładać na wieczne nigdy Smiley Kup za tyle za ile możesz teraz, bez wahania (100zł? 500zł? - nie ważne). Dzieki temu wejdzies w temat od razu, wykształcisz nawyki sledzenia cen i informacji. Wtedy na kolejną inwestycję będziesz już gotowy merytorycznie.

A kto wie? Może trafisz kolejny boom i ze 100zł do tego czasu zrobi się 100.000? Cheesy
Ciastek0609 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 25
Merit: 0


View Profile
January 10, 2018, 09:00:59 AM
 #6

Dzięki za radę. Trochę się jeszcze waham jako, że jestem zupełnie zielony... Ale z drugiej strony 100 zł to nie majątek. A kto wie, może akurat mi się uda i wartość kupionej waluty wzrośnie kilkukrotnie więc chyba warto zaryzykować Smiley
Anatolich
Member
**
Offline Offline

Activity: 574
Merit: 10


View Profile
January 18, 2018, 08:54:11 PM
 #7

Witam, pory roku to nie czas i pora roku, ale sezon w bitcoin. Musisz przestrzegać harmonogramu, a następnie z grubsza przewidzieć przebieg. Z reguły po gwałtownym spadku, wysoki wzrost. Myślę, że to będzie ciekawe.
macio916
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 36
Merit: 1


View Profile
January 18, 2018, 09:29:45 PM
 #8

Ja praktykuje metode taniego kupna przetrzymanie waluty bez wzgledu na spadki czy wzroty, kupno walut ponizej 0.01centa za jednostke, wklad jest maly a zysk osiaga do 2000% np. przyadku noble coina niedawno 0007 na 000140 Wink pozdro

DeepOnion - Tor integrated - 100% anonymous
===> Join DeepOnion Airdrop NOW! <===​  (https://deeponion.org/apply.php?ref=1430822)
contractus325
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 0


View Profile
January 19, 2018, 12:02:19 AM
 #9

Dzięki za radę. Trochę się jeszcze waham jako, że jestem zupełnie zielony... Ale z drugiej strony 100 zł to nie majątek. A kto wie, może akurat mi się uda i wartość kupionej waluty wzrośnie kilkukrotnie więc chyba warto zaryzykować Smiley

Pamiętaj też że w przypadku znanych kryptowalut ceny transakcji są dość spore i potencjalny zysk mogą "pożreć" prowizje. Spróbuj rozejrzeć się za dośc świeżymi tokenami, które mogą sporo wzrosnąć.
raiderosik
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 182
Merit: 101



View Profile
January 19, 2018, 07:32:09 AM
 #10

każda krypto jest warta trzymania o ile idzie za nim jakis konkretny projekt i ludzie. nawet najlepszy projekt  jeżeli nie przekona do siebie ludzie upadnie i nie da zarobic.  inwestycja w coiny tanie jest dobra ale jeśli liczysz na"szczesliwe zakonczenie" przy kazdym z nich to mozna sie bardzo przejechać. Każdy projekt sprawdzaj a inwestuj w te projekty które są rzetelne w ten sposób oszczędzisz swój czas i kase:)

DivecoLogistics
Copper Member
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 28
Merit: 1


View Profile WWW
March 29, 2018, 01:41:55 AM
 #11

każda krypto jest warta trzymania o ile idzie za nim jakis konkretny projekt i ludzie.

To prawda, jednak ja jestem zdania, że trzymanie jakichkolwiek krypto przez bardzo długi czas nie ma sensu. Zamrożona kryptowaluta być może przyniesie zyski (często niemałe), ale na wahaniach kursu przez ten (dajmy na to rok) mógłbyś otrzymać kilka razy tyle. Śledzenie giełdy mniej więcej na bieżąco (częściej niż raz w miesiącu) to klucz do sukcesu Smiley
lukskywalker
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 25
Merit: 1


View Profile
March 29, 2018, 10:41:24 AM
 #12

Najlepszy moment na sprzedanie coina, to moment kiedy jesteś na plusie i weźmiesz profit, niekiedy cena wzrasta na wieźć o nadchodzącym partnerstwie, o nowej funkcji, o nachodzącym mainnecie(platformie beta)
Trzeba mieć na uwadzę kalendarz nadchodzących wydarzeń, może ci się przydać - https://coinmarketcal.com/
Jeśli zobaczysz coina w Recently added na CMC - jeden wzrośnie x10-20 zaraz po tym kiedy wejdzie na CMC (zobacz: SmartLands) a le później nadejdzie konsolidacja i wtedy można szukać punktu wejścia.
Drugi wejdzie na CMC i spadnie 100% żeby później wskoczyć na All Time High (zobacz: EOS, SUB)
W każdym z tych wypadków najważniejsza jest - Odrobina cierpliwości Wink
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!