Bitcoin Forum
April 25, 2024, 04:24:35 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Tomorrowex Exchange Platformu Hakkında Her Şey  (Read 1163 times)
ksnhll (OP)
Full Member

Activity: 126
Merit: 100

The Cryptocurrency Investor

View Profile
August 06, 2017, 11:03:58 PM
Last edit: August 08, 2017, 06:49:43 PM by ksnhll

Öncelikle makale linkini vereyim: https://tomorrowex.com/ sitesinde whitepaper kısmında.

Burada Royal Kingdom Coin'in developer'i sayfa 15'ten itibaren varolan merkezsiz exchange çalışmalarının tamamını anlatıyor.

Bitsquare, Safe Exchange Coin, Open Bazaar, Supernet’s Instant DEX, NXT, Bitshares, Waves, NVO, ShapeShift, Ark SmartBridge, BlockNet, Barterdex...vs. Bu sistemlerin bir kısmının pazarlama taktiğiyle dex gibi aktarıldığı, bir kısmının çok kısıtlı şekilde dex kavramını uyguladığı ve atomic swap teknolojisini temel alan Blocknet ve Barterdex'in gerçek anlamda dex sistemi olduğunu ama onların da yıllar geçmesine rağmen piyasaya çıkardıkları çalışan bir uygulaması olmadığından bahsediyor. Serge Uvarov oluşturduğu tomorrowex platformuna o yüzden distributed adını vermiş,nedenini makaleyi okuyunca anlarsınız diye düşünyorum arkadaşlar.

Yani işin özeti şuana kadar piyasaya çıkan çözümlerin hiç biri decentralised exchange değil, şu ana kadarki en güvenli exchange sistemini tasarladığını anlatıyor tüm detaylarıyla.

"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714019075
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714019075
Reply with quote  #2

1714019075
Report to moderator
1714019075
Hero Member
*

Ignore
1714019075
Reply with quote  #2

1714019075
Report to moderator
1714019075
Hero Member
*

Ignore
1714019075
Reply with quote  #2

1714019075
Report to moderator
ksnhll (OP)
Full Member

View Profile
August 08, 2017, 06:49:16 PM

İngilizcesi olan ama okumaya üşenen arkadaşlar için exchange tanıtım videosunu içeren linki paylaşayım.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2073823.new#new
furry04
Full Member

Activity: 308

View Profile
August 09, 2017, 01:25:52 AM

Sen çok güveniyorsun hocam galiba bu adama ve yapacaklarına, takibe aldım bakalım ses getirebilecekler mi?
ksnhll (OP)
Full Member

View Profile
August 09, 2017, 01:57:24 AM
Last edit: August 09, 2017, 02:53:36 AM by ksnhll

Sen çok güveniyorsun hocam galiba bu adama ve yapacaklarına, takibe aldım bakalım ses getirebilecekler mi?

Hocam tüm konularımda sadece insanlara bilgiyi Türkçe hale getirip sunmaya çalıştım. Herkes araştırıp kendi kararını vermeli, kimse kimsenin vebalini almamalı şu hayatta. Ama evet şahsımı soruyorsan güveniyorum, umarım yanıldığım şeylerden biri olmaz. Ama inan yüzlerce soru sordum slack'ta ve bir tane dahi kaçamak cevap almadım. Makaleyi okuduysan ya da video izlediysen görmüşsündür hocam işin en acı tarafı insanlar araştırıp neyin ne olduğunu görmeden giriyor birşeylere. Waves'i dex diye pazarlıyorlar; adam açıklamış decentralised exchange filan değil adamların sunduğu yöntem multigateway yöntemi. Bunu waves whitepaper'inda yazmış ama kaç kişi okudu? Blocknet in fikri gayet iyi, adamlar atomic swap yöntemiyle dex planlıyorlar ama 3 yıl geçti daha bu hafta road map yayınladılar ve tarihsel taahhüt içermiyor, çalışan bir programları yok, videolarla marketing yapıyorlar sadece. NVO dex desen onların da çalışan bir programı yok hatta adamların Github'ı bomboş. Ama baksan milyonlarca dolar topluyor bu adamlar insanlardan. Bu adamın yaptığı program beta sürümünde de olsa çalışan bir program, merak edenlere sorduğu her şeyi elimden geldiğince açıklarım. Nedir bu tomorrowex, nasıl oluyor da hem merkezli hem merkezsiz oluyor. Neden bu adam şuana kadarki en güvenli exchange sistemi diyor. Yatırım yapın demiyorum. Ama neye yatırım yapılacaksa iyi araştırmak lazım hocam.
dreamturk
Newbie
*

Activity: 34
Merit: 0

View Profile
August 09, 2017, 02:10:33 AM

bilgilendirmelerin için teşekkürler kardeşim saol. videosunu izledim sitesinden de biraz bakma fırsatım oldu. gerçekten adamlar kaçak göçek çalışmıyorlar bunu belirtebilirim. sorulan sorulara cevapları var kesinlikle azda olsa yatırım yaptım bakalım dubaicoin tarzı bir coin olmayı başarabilecekler mi
ksnhll (OP)
Full Member

View Profile
August 09, 2017, 02:32:54 AM

bilgilendirmelerin için teşekkürler kardeşim saol. videosunu izledim sitesinden de biraz bakma fırsatım oldu. gerçekten adamlar kaçak göçek çalışmıyorlar bunu belirtebilirim. sorulan sorulara cevapları var kesinlikle azda olsa yatırım yaptım bakalım dubaicoin tarzı bir coin olmayı başarabilecekler mi

Aslına bakarsan DubaiCoin'in çok bir numarası yok adamların tek sloganı biz Arap dünyasının bitcoini olcağız fakat altını doldurmak için çok bir icraatleri olduğunu görmedim henüz. Royal Kingdom Coin (bundan sonra RKC diyeyim çok uzun oluyor Smiley ), bu tomorrowexle açık açık diyor biz dünyanın şu ana kadarki en güvenli exchange sistemini tasarladık. Bunun önemi yeni hack skandallarıyla veya exchangelerin kaçıp gitme durumlarıyla vesaire zaman içinde çok daha iyi anlaşılacak. Kimse Mt.Gox olayını, çalınan milyonlarca dolarlık ETH'leri, şuanki BTC-E keşmekeşini vesaire unutmayacak.

Aklıma gelmişken slack kanalında CTO DubaiCoin için Arabian Chain firmasına whitelabelled exchange yapıyoruz demişti. Yani kendi exchange sitelerini de Serge'nin ekibe yaptırıyorlar.
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
August 09, 2017, 05:25:34 AM

Diğer tüm dex çözümlerinin boş olduğunu söylemek çok iddialı. Bu kadar insan aptal mı da kullanıyorlar merkezsiz değilse ? Waves' in 529 Milyon dolarlık kapasitesini de ben tek başıma yarattım o zaman!!  Huh
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
August 09, 2017, 05:40:40 AM

Al işte yine aynı yani OAX çıktı dedi ki  benden önceki merkezsiz borsalar başarısız oldu,buda aynısını söylüyor
burada etherdeltadan bahsediyor bence,ayca waves hala tam manasında adam akıllı bir dex çıkaramadı bekliyoruz

ksnhll (OP)
Full Member

View Profile
August 09, 2017, 05:47:09 AM
Last edit: August 11, 2017, 03:55:13 AM by ksnhll

Diğer tüm dex çözümlerinin boş olduğunu söylemek çok iddialı. Bu kadar insan aptal mı da kullanıyorlar merkezsiz değilse ? Waves' in 529 Milyon dolarlık kapasitesini de ben tek başıma yarattım o zaman!!  Huh

Hocam whitepaperi okudunuz mu ya da aciklama videosunu izlediniz mi? Kimse dex cozumleri bos demiyor adam su ana kadarkilerin hicbiri dex degil benimki de dahil diyor. Tomorrowex i gectim mesela waves in whitepaper ini okudunuz mu ? Adamlar acik acik demisler multigateway sistemle calisiyoruz diye, waves in yaptigi sey sen ornek olarak bitcoin i waveste bir adrese gonderiyorsun onlar sana waves dexte fake bitcoin veriyor( buradaki fake asagilamak icin degil sistemin calisma prensibini ifade etmek icin bir tabir) sen wavesde wBTC ye wETC ye sahip oluyorsun evet bunlarla trade yaparken decentralised ama senin gercek bitcoinin adamlarin hesabinda centralised olarak duruyor yani diyor ki gunun birinde kapatip gitmek isterlerse elinde anlami olmayan wBTC lerle vesaireyle kalirsin. Waves kullanmayin denmiyor burada, adi dex olmasina ragmen decentralised exchange degil diyor. Waves yalnizca bir ornek digerlerinin hepsinin aciklamasina bakabilirsiniz. Ornek olarak NVO da blocknet te dunya kadar yatirim topladi ama ortada kullanabileceginiz bir urun yok sadece fikri begenip yatirim yapiyor insanlar.

Karışıklığa mahal vermemek için ek yapayım. Yukarda hiçbiri dex değil benimki de dahil diyor adamlar derken kastettiğim şey çalışan bir dex çözümü yok. Blocknet barterdex gibi dex fikirleri var ama 3 yıl geçmiş daha bloknet yeni road map yayınlıyor ortada bir şey yok.
Askit2
Hero Member

Activity: 981
Merit: 500

DIV - Your "Virtual Life" Secured and Decentralize

View Profile
August 09, 2017, 07:06:08 AM

Diğer tüm dex çözümlerinin boş olduğunu söylemek çok iddialı. Bu kadar insan aptal mı da kullanıyorlar merkezsiz değilse ? Waves' in 529 Milyon dolarlık kapasitesini de ben tek başıma yarattım o zaman!!  Huh

Hocam whitepaperi okudunuz mu ya da aciklama videosunu izlediniz mi? Kimse dex cozumleri bos demiyor adam su ana kadarkilerin hicbiri dex degil benimki de dahil diyor. Tomorrowex i gectim mesela waves in whitepaper ini okudunuz mu ? Adamlar acik acik demisler multigateway sistemle calisiyoruz diye, waves in yaptigi sey sen ornek olarak bitcoin i waveste bir adrese gonderiyorsun onlar sana waves dexte fake bitcoin veriyor( buradaki fake asagilamak icin degil sistemin calisma prensibini ifade etmek icin bir tabir) sen wavesde wBTC ye wETC ye sahip oluyorsun evet bunlarla trade yaparken decentralised ama senin gercek bitcoinin adamlarin hesabinda centralised olarak duruyor yani diyor ki gunun birinde kapatip gitmek isterlerse elinde anlami olmayan wBTC lerle vesaireyle kalirsin. Waves kullanmayin denmiyor burada, adi dex olmasina ragmen decentralised exchange degil diyor. Waves yalnizca bir ornek digerlerinin hepsinin aciklamasina bakabilirsiniz. Ornek olarak NVO da blocknet te dunya kadar yatirim topladi ama ortada kullanabileceginiz bir urun yok sadece fikri begenip yatirim yapiyor insanlar.

hocam olayı tomorrowex/waves yarışına çevirmek istemem, zaten birbirlerine denk projeler değiller fakat waves henüz beta aşamasında bir proje halen. en azından bu bana göre böyle. ico'su biteli 1 sene olmuş, geliştirilmeye devam ediyor ve yakın zamanda yeni tam bir sürümü gelecek. bu olduğu zaman gateway'ler gerçek cüzdanlara dönüştürülecektir. aynı zamanda cüzdan da tam düğüm olacaktır. bu aşamadan sonra waves'in önünde dex anlamında hiç bir proje duramaz.

nvo bildiğim bir proje, onların bir dex hazırlaması ve stabil biçimi ile tam sürüm sürmeleri 2 senelerini alır. lauda'nın hatırına topladılar o yatırımı, yatıp kalkıp lauda'ya dua etsinler.

▄▄
        ▄█▀▀█▄
      ▄█▀ ▄▄ ▀█▄
      ▀ ▄████▄ ▀
   ▄▀ ▄ ▀████▀ ▄ ▀▄
 ▄▀ ▄███▄ ▀▀ ▄███▄ ▀▄
█  ███████  ███████  █
 ▀▄ ▀███▀ ▄▄ ▀███▀ ▄▀

▀▄ ▀ ▄████▄ ▀ ▄▀
      ▄ ▀████▀ ▄
      ▀█▄ ▀▀ ▄█▀
        ▀█▄▄█▀
          ▀▀
███████████████████████████████████████████████████████████████████
██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██████████▀▀▀▀▀████▀▀▀▀▀█████▀▀▀▀█████▀▀▀▀▀███████
██████            ▀████████     ████     █████    █████     ███████
██████     ▄▄▄▄▄    ▀██████     █████    ████      ████    ████████
██████     ██████▄    █████     █████    ▀██▀  ▄▄  ▀██▀    ████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████     █   ██   █     █████████
██████     █████▀    ██████     ███████       ████       ██████████
██████     ▀▀▀▀▀    ▄██████     ████████     ██████     ███████████
██████            ▄████████     ████████     ██████     ███████████
██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████▄▄▄▄▄█████████▄▄▄▄██████▄▄▄▄████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████
.DIWtoken.com.
▄██████████████████▄
███       ▀███████
███       █████████
███       █████████
███       █████████
███              ██
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███              ███
███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███
██████████████████▀

▄██████████████████▄
███████████▀ ███████
█████████▀   ███████
███████▀     ██▀ ███
███ ▀▀       █▄▄████
███          █▀▀▀▀██
███ ▄▄       ███████
██████▄     █▄ ▀███
█████████▄   ███▄███
███████████▄ ███████
▀██████████████████▀

▄██████████████████▄
████████████████████
███████████████▀▀ ██
█████████▀▀     ███
████▀▀     ▄█▀   ███
███▄    ▄██      ███
█████████▀      ▄██
█████████▄     ████
█████████████▄ ▄████
████████████████████
▀██████████████████▀
......SECURITY DECENTRALIZED...
ksnhll (OP)
Full Member

View Profile
August 09, 2017, 07:32:54 PM

Al işte yine aynı yani OAX çıktı dedi ki  benden önceki merkezsiz borsalar başarısız oldu,buda aynısını söylüyor
burada etherdeltadan bahsediyor bence,ayca waves hala tam manasında adam akıllı bir dex çıkaramadı bekliyoruz

Hocam OAX'ın teknik whitepaper'ını okuduysanuz görmüşsünüzdür. Orada da second party bi yazılıma güvenmek zorundasınız exchange i sizin adınıza yapması için, "Dispute Resolution" diyor yani Türkçe düşünürsek anlaşmazlık çözümü sistemi. Bunun çalışma prensibini de "collateral management" olarak açıklamışlar yani örneğin daha fazla ETH almak istiyorsanız ETH rehin tutturmak zorundasınız. Tamamen kötülemek için yazmıyorum tekrar ediyorum iyi okuyup araştırmıyoruz 10 kişi iyi derse iyi kötü derse kötü oluyor birşeyler. Ayrıca adamların da şuan UI bulunmamakta, bakalım ilerde ne zaman bir ürün çıkaracaklar ortaya.

hocam olayı tomorrowex/waves yarışına çevirmek istemem, zaten birbirlerine denk projeler değiller fakat waves henüz beta aşamasında bir proje halen. en azından bu bana göre böyle. ico'su biteli 1 sene olmuş, geliştirilmeye devam ediyor ve yakın zamanda yeni tam bir sürümü gelecek. bu olduğu zaman gateway'ler gerçek cüzdanlara dönüştürülecektir. aynı zamanda cüzdan da tam düğüm olacaktır. bu aşamadan sonra waves'in önünde dex anlamında hiç bir proje duramaz.

nvo bildiğim bir proje, onların bir dex hazırlaması ve stabil biçimi ile tam sürüm sürmeleri 2 senelerini alır. lauda'nın hatırına topladılar o yatırımı, yatıp kalkıp lauda'ya dua etsinler.

Gerçekçi bakacak hiçkimse zaten şuan wavesle daha dün çıkmış bu sistemin uzun süre rakip olamayacağını bilir hocam o yüzden olaya ben de waves..vs ile tomorrowex yarışı olarak bakmıyorum, insanların zaten bu tarz çözümler var düşüncesinin doğru olup olmadığını hep birlikte tartışmak amaç. Waves hakkında söyledikleriniz varsayımsal yani bakalım yeni dex ne getirecek, kaldı ki varolan sistem üzerine gatewayleri merkezsiz olacak şekilde nasıl gerçek cüzdana dönüştürecekler o kısmı sıkıntılı iş. Öte yandan waves bu dediklerinizi yapmasa dahi bundan sonra arkasındaki kitleyle çok başarılı olacaktır bundan hiç şüphem yok.

Ethereum un ICO sonrası yorumlarına dönüp bakalım lütfen, insanlar nasıl acımasızca eleştirdi kaç kişi scam diyerek cent fiyatından ETH almak istemedi, zamanla kanıtladı potansiyelini. Ben de şu ana kadarki en güvenli exchange sistemi olduğunu anlatan bu sistemi gözardı etmek istemiyorum hepsi bu.

Peki neden bu sistem en güvenli olduğunu söylüyor:

- Private key i Electrum, Multibit gibi bizim kontrolümüzde olacak şekilde tomorrowex clientında (Github'dan açık kaynak kodlarına bakabilirsiniz) kendi bilgisayarımızda depolanıyor.

- Yalnızca alım satım emri verdiğiniz miktar tomorrowex node aracılığıyla trade edileceğ için (ki işin centralised kısmı burası o yüzden bu da dex değil) sadece o kısım risk altında oluyor. Burada güvenceyi de ayarlar kısmındaki "signed message guarantee" sağlıyor. Alım ya da satım emri verildiğinde bilgisayarımızda o emri zaman damgalı şekilde saklıyoruz. Bunun ne avantajı var örneğin siz 10 BTC satım emri verdiniz ama polo gibi btc-e gibi geleneksel exchangeler diyelim ki onu bişekilde tırtıkladı, neyi nasıl ispat edeceksiniz ? Bir ticket açacağız bi haftada dönüp diyecekler böyle bir kayıt yok oldu bitti para gitti. Ama tomorrowexte böyle bir durum olursa adamlara burada size 10 BTC gönderdiğime dair signed message ım var nerede benim 10 BTC karşılığı alacağım diyip bitcointalk forumda ortalığı ayağa kaldırabiliriz.

- Gelecek versiyonlarda da sadece order book'un en üstündeki emirlerin node a gönderileceğini söylüyorlar yani sadece top order risk altında olacak geri kalan her şey kişilerin kendi pc'sinde pasif şekilde koruma altında olacak. Yani poloniex BTC-E biz hacklendik bittik gittik derse her şeyi kaybediyorsun ama bbu durumda sadece top order hacklenebilir en kötü senaryo bu. Ki onu da tahminimce sigortalarlar karşılarlar.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
August 09, 2017, 07:59:26 PM

Bende okudum whitepaper ları. Merkezisiz borsa olayında öyle yada böyle gateway ler olmak zorunda. Ancak öyle canı isteyen gatway olamıyor. waves ile ciddi anlaşmalar yapılması gerekiyor.
örneğin openledger ile bitshares arasında milyon dolarlık sigortalı sözleşmeler olduğunu okumuştum zamanında. Aynı şekilde waves ile bitcoin gateway i olan firma arasında bir sözleşme vardır kesin.
yani öyle gateway canı istediği zaman  kapatıp gidemez.
ksnhll (OP)
Full Member

View Profile
August 09, 2017, 08:44:18 PM

Bende okudum whitepaper ları. Merkezisiz borsa olayında öyle yada böyle gateway ler olmak zorunda. Ancak öyle canı isteyen gatway olamıyor. waves ile ciddi anlaşmalar yapılması gerekiyor.
örneğin openledger ile bitshares arasında milyon dolarlık sigortalı sözleşmeler olduğunu okumuştum zamanında. Aynı şekilde waves ile bitcoin gateway i olan firma arasında bir sözleşme vardır kesin.
yani öyle gateway canı istediği zaman  kapatıp gidemez.

Mt gox tan çalınan kripto paraların btc-e de aklanması sebep gösterilerek adamı yunanistanda tatilinden aldılar. her şey mümkün hocam şu hayatta. Ha dediğiniz gibi diyelim yapılan sözleşmeler vardır belki ve iki şirket için bağlayıcılığı vardır ama hükümetler nezdinde ne ifade ediyor. Hepsini geçtim şuan burda yüz kişiye sorsak 99 u kesinlikle kendi PC'mde tutarım coinlerimi der. İşte bu sistem de electrum un exchange özelliklisi gibi düşünün, private keyleri sizin bilgisayarınızda saklı ama aynı zamanda trade yapabiliyorsunuz. Signed guarantee sayesinde de tüm işlemleriniz alacaklarınız kayıt altına alınmış şekilde bir nevi sigorta.

Ben gelecek görüyorum hocam, herkese araştırmasını takibe almasını tavsiye ediyorum o kadar. En azından videoyu izlemenizi tavsiye ederim.
Druvax
Full Member

Activity: 364

View Profile
August 09, 2017, 08:56:16 PM

Allah askina siz etherdelta kullandiniz mi hic ? Bahsettiginiz hersey etherdeltada var. Private keyi cliente import ediyorsunuz ve cuzdan uzerinden zaman damgali trade yapiyorsunuz.Bu yeni bir sey degil yani.

Bir borsayi borsa yapan hacimdir. Hepsinin gateway kullandigini biliyoruz zaten. Tomorrowex etherdeltanin sundugundan farkli ne sunuyor ?
ksnhll (OP)
Full Member

View Profile
August 09, 2017, 11:54:27 PM
Last edit: August 10, 2017, 03:06:33 AM by ksnhll

Allah askina siz etherdelta kullandiniz mi hic ? Bahsettiginiz hersey etherdeltada var. Private keyi cliente import ediyorsunuz ve cuzdan uzerinden zaman damgali trade yapiyorsunuz.Bu yeni bir sey degil yani.

Bir borsayi borsa yapan hacimdir. Hepsinin gateway kullandigini biliyoruz zaten. Tomorrowex etherdeltanin sundugundan farkli ne sunuyor ?

https://buildsecureapps.com/resources/DistributedExchange-WhitePaper-v0.2.pdf

Tomorrowex whitepaperin ilgili kısmı yapıştırayım hocam cevap çok basit şekilde orada duruyor. Sayfa 8'de şu paragraf:

" There are also some solutions that utilize the properties of some assets being a smart
contract/native currency on the same blockchain. For example, secure swapping of an Ethereum
ERC20 token with Ether and back is possible (applies to the token-to-token exchange as well):
one could easily design a smart contract with the algorithm being a variation of accepting Ether
payments and calling Transfer() function on the token contract to send the tokens to the original
sender. By having a verified source code, parties can see there can be no cheating and agree to
proceed with the trade safely and securely. The swap is atomic and very flexible, allowing for
various pricing strategies and checks, but it is only possible with the same-blockchain assets,
not, for example, Ethereum and Bitcoin or Litecoin. EtherEx, Etheropt, EtherDelta,
OasisDex ​and 0x ​projects
seem to do exactly this, although some of them appear to be
abandoned by the developers. There is also one supporting Bitcoin, called Counterparty​,
which is an overlay currency on top of Bitcoin blockchain. It allows to securely swap Bitcoin and
the currencies built with Counterparty and trade them between each other.[41] "
dreamturk
Newbie
*

View Profile
August 10, 2017, 10:37:26 AM

hocam google translate den baktim bise anlamadim biraz ozet gecebilir misin
ksnhll (OP)
Full Member

View Profile
August 10, 2017, 03:15:49 PM

Hocam bir arkadaş bu sistemin etherdelta tarafından uygulandığını söylediği için ve tomorrowexten ne var farklı olan diye sorduğu için cevap yazmaya üşenip (çünkü işyerinde aşırı yorulmuştum kusura bakmayın) direkt cevabın ingilizcesini koyayım dedim ingilizce bilene inan ki cevap çok net. Özet geçeyim tabi ki şimdi kendime gelmişken; yukarıda tomorrowex'in whitepaper ın dan ilgili kısımda koyu renkli yazılmış sistemler (Etherdelta da buna dahil) yalnızca aynı blockchain'in assetlerinin exchange edilmesini sağlıyor. Yani gidip Ether'i Veritaseumla exchange edebilirsin fakat atıyorum litecoinle Ether'i ya da herhangi bir ethereum assetini değiştiremezsin.

Tomorrowex'in şuan sadece proof of concept olduğunu hatırlatayım beta versiyonunda olan bir ürün yani planlanan şeyin atası diyebiliriz. Şuanki beta versiyonunda bile bahsedilen yöntemle BTC-ETH-LTC arası trade özelliği var. Sırada ilk olarak Bitcoin cash in ekleneceğini söylüyorlar ve daha sonra istenen coinler eklenilecekmiş hatta fiat ta eklenecek dediler ileriki versiyonlarda. USDT ve EURT seklinde.
jasonal
Full Member

Activity: 163

View Profile
August 10, 2017, 07:42:29 PM

bu konu ile ilgili güzel tartışmalar olmuş ve benim için bilgilendirici veriler mevcut. ayrıca konuyu açan arkadaşa da teşekkür etmek istiyorum. böyle teknik detayları ile birlikte konuyu güncel tutup paylaşımda bulunması bence herkese faydalı oluyor.

dreamturk
Newbie
*

View Profile
August 10, 2017, 11:05:15 PM

ufak bir yatırım ile beni üzmeyecek bir miktar rkc coin aldım zaten ico bitince elde kalan icolarda eşit olarak hissedarlara dağıtılacakmış. şuan 1/3 satılmış yani 2 katı rkc hediye edecekler ve yazılım departmanı sergey bey ile görüşme imkanı buldum bittrex ile anlaşmışlar ico bittikten sonra gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra bittrex dahil olacaklarmış bunun gibi görüştükleri bir kaç borsa daha olduğu bilgisini almış bulunuyorum ama kesin isimler olmadı.Herşeyden ötesi adamlar sorulan sorulara müsaitlik durumuna göre hemen ve net cevap vermeleri gerçekten hoş bir durum slack programı vasıtasıyla adamlarla direk olarak muhatap olabilmek adamların yaptıkları işe olan güvenini kanıtlar bence.dubaicoin ile ortak stratejik iş yapmaları da cezbedici diğer tarafı umarım az olan yatırım hak ettiği yeri bularak güzel bir gelir getirir.Herşeyden ötesi yapılan iş herkesin faydasına ve yararına olan bir iş konumuna gelir saygılar,

ksnhll (OP)
Full Member

View Profile
August 11, 2017, 04:07:16 AM

bu konu ile ilgili güzel tartışmalar olmuş ve benim için bilgilendirici veriler mevcut. ayrıca konuyu açan arkadaşa da teşekkür etmek istiyorum. böyle teknik detayları ile birlikte konuyu güncel tutup paylaşımda bulunması bence herkese faydalı oluyor.

Rica ederim hocam ben teşekkür ediyorum güzel yorumunuz için. Kimseye şuna yatırım yapın buna yatırım yapın demedim demem de, buradaki ilk amaç elbette ki dikkatimi çeken bu sistemi insanların incelemesine tanımasına olanak sağlamak. Ama diğer yandan da yatırım yaparken iyi araştırma yapmamız gerekiyor. Biri burada bilmediğim bir şey söylerse mutlu oluyorum çünkü gidip araştırıp yeni şeyler öğreniyorum. Gelip bilgisini paylaşan herkese ben de teşekkür ederim.

Druvax
Full Member

Activity: 364

View Profile
August 11, 2017, 10:18:51 AM

Hocam bir arkadaş bu sistemin etherdelta tarafından uygulandığını söylediği için ve tomorrowexten ne var farklı olan diye sorduğu için cevap yazmaya üşenip (çünkü işyerinde aşırı yorulmuştum kusura bakmayın) direkt cevabın ingilizcesini koyayım dedim ingilizce bilene inan ki cevap çok net. Özet geçeyim tabi ki şimdi kendime gelmişken; yukarıda tomorrowex'in whitepaper ın dan ilgili kısımda koyu renkli yazılmış sistemler (Etherdelta da buna dahil) yalnızca aynı blockchain'in assetlerinin exchange edilmesini sağlıyor. Yani gidip Ether'i Veritaseumla exchange edebilirsin fakat atıyorum litecoinle Ether'i ya da herhangi bir ethereum assetini değiştiremezsin.

Tomorrowex'in şuan sadece proof of concept olduğunu hatırlatayım beta versiyonunda olan bir ürün yani planlanan şeyin atası diyebiliriz. Şuanki beta versiyonunda bile bahsedilen yöntemle BTC-ETH-LTC arası trade özelliği var. Sırada ilk olarak Bitcoin cash in ekleneceğini söylüyorlar ve daha sonra istenen coinler eklenilecekmiş hatta fiat ta eklenecek dediler ileriki versiyonlarda. USDT ve EURT seklinde.

Yani sonucta bir gateway lazim. Pardon ama tomorrowex gateway kullanmadan nasil farkli blockzincirler arasinda transfer yapabilecek ? Iste bunu yapabilirse ki bu imkansiz o zaman %100 merkezsiz olabilir. Zaten bize merkezsiz denen exchange platformlarinin yuzde 100 merkezsiz olmadigini biliyoruz. Tek sebebi de iste bu gateway olayidir.
ksnhll (OP)
Full Member

View Profile
August 11, 2017, 11:39:20 AM

Yani sonucta bir gateway lazim. Pardon ama tomorrowex gateway kullanmadan nasil farkli blockzincirler arasinda transfer yapabilecek ? Iste bunu yapabilirse ki bu imkansiz o zaman %100 merkezsiz olabilir. Zaten bize merkezsiz denen exchange platformlarinin yuzde 100 merkezsiz olmadigini biliyoruz. Tek sebebi de iste bu gateway olayidir.

Adamlar bu yuzden distributed exchange kavramini ortaya cikartiyor madem merkezsiz degil o zaman merkezsiz diye pazarlamayacaksin isminin yanina dex koyup diyorlar. Atomic swaps gercek anlamda dex hocam arastirmanizi oneririm. Bloknetle barterdex bunu yapmaya calisiyor ama sorun su ki yillar gecmesine ragmen hala ortada calisan bir urun olmamasi. Tekrar soyluyorum tomorrowex in iddiasi zaten merkezli ve merkezsiz sistemi ortak isleten bir client olmasi. Tam olarak basarirlar basaramazlar bilemem ama adamin soyledigi community nin ihtiyaci guvenlik, merkezsiz sistem olmasi degil. Suanda varolan en guvenli sistemi kurduk diyor.  
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: