Bitcoin Forum
June 25, 2024, 12:25:38 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12]  All
  Print  
Author Topic: Altcoin Olarak mı Bekletmek Mantıklı, BTC mi?  (Read 1485 times)
tendor
Full Member

Activity: 350
Merit: 102

View Profile
June 17, 2018, 03:27:35 PM

valla hem altcoin hem de btc olmalı portföyde tabiki usdt de olmalı bir miktar. zaman zaman yer değiştirmek gerekebiliyor. bu yüzden hareket alanınızı kısıtlamamak adına. portföyü çeşitlendirmekte fayda var. tek bir yere takılı kalınca müdahale etmekte zor oluyor.
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
June 17, 2018, 03:28:18 PM

bitcoin yükselirse diğerleri yükselir, ama bitcoinin kendinden başka muhatabı yok; eğer zarar etmeyeceksen bozup btcde kalmak daha iyi gibi görünüyor; ama zararına satmaktansa beklemek daha mantıklı, çok diplere iniyorsa ve toparlanması çok zaman alacağını düşünüyorsan sat gitsin, eldeki bir kuş daldaki on kuştan daha iyidir.
ismailtkngr
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
June 17, 2018, 06:40:59 PM

Bence burada karşılaştırdığın altcoin çok önemli eğer potansiyeli olmayan altcoinlere yatırım yaparsan tabikide kazanamazsın.Fakat sana tavsiyem ethereum üzerinde olabilir.Bitcoinden çok daha fazla potansiyel görüyorum.
tursucutembelvampir
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
June 17, 2018, 08:04:15 PM

hocam bana sorarsanız ne altcoin olarak beklemek, ne de bitcoin olarak beklemek mantıklı en güzeli USDT olarak bekletmek paraları
karl.bomonti
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile WWW
June 17, 2018, 08:16:33 PM

Altcoinlerde market hacmi olarak yüksek olan coinlerin çoğunluğu nerdeyse BTC ile aynı oranda ilerliyor ama şansına bağlı bir şekilde diyeyim artık altcoinlerde kâr oranı da zarar oranı da kimi zaman daha uç noktalara gelebiliyor. Biraz daha güvenli istediğim için ben BTC de bekletirdim. Ya da başka ihtimal olarak bnb veya eth olurdu.
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
June 17, 2018, 08:19:37 PM

Arkadaşlar merhabalar, bir çok kişinin de yaptığı gibi kendi çapımda üretim yapıyorum. Dönem dönem exchange yapıyorum fakat bu konuda çok iyi bilgiye sahip olmadığım için iyi bir geri dönüş alamıyorum. Zcash üretimi yapıyorum, 400 dolar civarına kadar çıkan Zcash, şu an 210 dolar kadar oldu. Bende coinleri altcoin olarak mı bekleteyim yoksa haftalık veya 2 haftada bir BTC'ye çevirip mi bekletsem diye arada kaldım. Fikriniz nedir acaba?

Düşen market te ( tabiri caiz se ayı piyasasın da ) Bitcoin in USD değeri düşerken altcoinler i BTC paritesi de düşer. Bu durum da altcoin in USD cinsinden değeri % olarak daha fazla düşer. Bu dönem de en mantıklısı Bitcoin olarak beklemek olur. Daha az kaybın olur. Ama market döndüğü zaman ( boğa piyasa sı ) tam tersi olacağı için o yeri kestirebilmek ve altcoin e geçmek daha mantıklıdır.
skywalker67
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
June 17, 2018, 09:23:36 PM

Btc olarak bekletmek en mantıklısı, baktın piyasa düşüyor USDT ye geçmekte güzel oluyor tabi ne zaman geçeceğini kestirmen lazım.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2282
Merit: 2585

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
June 17, 2018, 09:43:29 PM

Piyasanın durumuna bağlı geçen sene haziran gibi üretip satmayanlar kasıma kadar kan ağladı. Kasımda üretip satanlar şubat ayına kadar kan ağladı.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
ksteve96
Full Member

Activity: 624
Merit: 125

alcedoplatform.com

View Profile WWW
June 17, 2018, 10:58:27 PM

Piyasa uzun süredir durgun ve Bitcoin fiyatı bu kadar düşmüşken altcoinlerde beklemek konusunda kararsızım doğrusu. Bitcoin’de beklemeyi tercih ederim ya da Bitcoin ve altcoin olarak bölmeyi tercih ederim, zaten öyle de yaptım.

𝗔𝗟𝗖𝗘𝗗𝗢  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Making Cryptocurrencies Accessible For Everyone!         Made in
██████████████████████████████████████████       GERMANY
     𝗔𝗡𝗡     𝗪𝗵𝗶𝘁𝗲𝗽𝗮𝗽𝗲𝗿     𝗙𝗮𝗰𝗲𝗯𝗼𝗼𝗸     𝗧𝘄𝗶𝘁𝘁𝗲𝗿     𝗠𝗲𝗱𝗶𝘂𝗺     𝗕𝗼𝘂𝗻𝘁𝘆     𝗧𝗲𝗹𝗲𝗴𝗿𝗮𝗺              🇩🇪 🇩🇪 🇩🇪
buttons252
Full Member

Activity: 406
Merit: 104

View Profile
June 17, 2018, 11:03:17 PM

hocam bence ne altcoin olarak beklemek mantıklı ne de bitcoin yani BTC olarak beklemek mantıklı, en güzel sepet yapıp uzum vade tutmak diye düşünüyorum bern
tarangogu
Full Member

Activity: 462
Merit: 100

View Profile
June 18, 2018, 09:00:41 AM

Su an piyasa bayagi kotu ve bu daha uzun sure surecek gibi gozukuyor. Yukselirken de oncelikle bitcoin yukselecek ve sonrasinda diger altcoinler yukselise gececek. O yuzden ben olsam ethereum veya bitcoine cevirip oyle saklardim yine de karar sizin
hypectif
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
June 18, 2018, 09:01:09 AM

portföyün bir miktarını btc bir miktarını altta tutmak en mantıklısı diye düşünüyorum
instr_35
Newbie
*

View Profile
June 21, 2018, 07:04:34 PM

Bitcoinin değeri çok yüksek olduğu için küçük düşüşler bile oldukça etkiliyor o yüzden bir kısmı bitcoine bir kısmını  altcoinlere yatırmak gerekir diye düşünüyorum
Koioss
Member
**

Activity: 364

View Profile
June 21, 2018, 08:00:38 PM

Hepsini tek bir yerde tutmak mantıklı değil bence. Bir kısmı btc de bir kısmı da altlarda kalırsa daha iyi olacağına inanıyorum.
Risk biraz da olsa azalmış oluyor öyle olduğunda bana kalırsa..

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
wisedeepe
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
June 22, 2018, 02:27:52 AM

portföyümün yarısı eth de kalan yarısı diğer altcoinlerde
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
June 22, 2018, 06:14:59 AM

Altcoinler ölü durumda ico yapılıyor 40m topluyor ama git bak 5 kat düşmüş hepsi, kim bu kadar düşük fiyata satar. Hadi diyelim pool var güzel bonus aldılar ama 5 kat düşmüş daha nereye satıyorsun ne kadar bonus aldın insafsız
Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
June 22, 2018, 06:27:03 AM

%50 Btc %50 nakit olarak beklemenin hala en mantıklı yol olduğunu düşünüyorum. Yakın zamanda burası dip diyebileceğimiz bir seviye olursa Bitcoin için o zaman altcoin toplamaya başlanabilir. Ama 4000$ olabileceği de gözardı edilmemeli.
Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
June 22, 2018, 08:07:33 AM

Bununla alakalı bir süre önce birşeyler yazmıştım. Profesyonel bir yatırımcı değilim ama klişe olan şeylerden artık uzaklaşmamız gerektiğini düşünüyorum. Piyasanın yeni yeni doğduğu dönemlerde geçerli olan birçok kural artık geçerli değil. Yasak mı bilmiyorum yasaksa moddan özür dileyerek link ekliyorum. Tam olarak başlıkla alakalı olmasada ha sepet yatırımı ha bekleyiş süreci.

https://www.kriptopedi.com/karma-sepet-yatirimlarinda-paranin-yarisini-bitcoin-olarak-tutmak/

internaldr
Full Member

Activity: 378
Merit: 100

View Profile
June 22, 2018, 08:42:16 AM

ben altcoinde kalarak hata yaptım. aslında birbirine paralel seyrediyorlar ama yinede altcoinlerde kalmak daha riskli. ethereum bile 1400 dolardan 500e düştü. daha altta olanlar ise tam olarak çakıldı.
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
June 22, 2018, 10:10:59 AM

Hangi alt coin olduğuna göre değişir. Bence yükseliş trendine göre haftalık değişim yapılabilir. Yada bir kısmı btc bir kısmınıda alt coin olarak tutmak mantıklı olabilir .

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12]  All
  Print  

Jump to: