Bitcoin Forum
May 07, 2024, 09:31:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin Çekirdeği Cüzdan BTC gönderme  (Read 2258 times)
whocanstopme (OP)
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
May 30, 2016, 10:18:37 AM

Arkadaşlar BTCTurk sitesini kullanarak BTC aldım şuan sitede bir miktar BTC bulunmakta.Şimdi bu BTC leri bir siteye göndermek istiyorum (göndereceğim site 15 dk içerisinde şu adrese şu kadar BTC gönder şeklinde ödeme alıyor) bunu BTCTurk üzerinden mi yapmam gerek yapılıyor ise nasıl? Yoksa indirmiş olduğum Bitcoin Çekirdeği Cüzdan üzerinden mi göndermem gerek.Bu arada cüzdana BTC nasıl aktarılacağını bilmemek ile birlikte cüzdanın alt kısımında 3 yıl 6 hafta geride diye bir yazı bulunuyor bu gittikçe düşüyor.
1715117489
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715117489
Reply with quote  #2

1715117489
Report to moderator
1715117489
Hero Member
*

Ignore
1715117489
Reply with quote  #2

1715117489
Report to moderator
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715117489
Hero Member
*

Ignore
1715117489
Reply with quote  #2

1715117489
Report to moderator
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
May 30, 2016, 10:33:47 AM

Arkadaşlar BTCTurk sitesini kullanarak BTC aldım şuan sitede bir miktar BTC bulunmakta.Şimdi bu BTC leri bir siteye göndermek istiyorum (göndereceğim site 15 dk içerisinde şu adrese şu kadar BTC gönder şeklinde ödeme alıyor) bunu BTCTurk üzerinden mi yapmam gerek yapılıyor ise nasıl? Yoksa indirmiş olduğum Bitcoin Çekirdeği Cüzdan üzerinden mi göndermem gerek.Bu arada cüzdana BTC nasıl aktarılacağını bilmemek ile birlikte cüzdanın alt kısımında 3 yıl 6 hafta geride diye bir yazı bulunuyor bu gittikçe düşüyor.

Arkadaşım eğer göndereceğin site, hangi adresten geldiğine göre işlem yapmıyorsa direk BTCTürk'den gönderebilirsin.
Bitcoin çekme bölümüne, sana diğer siteden verilen adresi girip, gelen confirmasyon mailini  onaylaman yeterli.

Diğer türlü bitcoin core nin güncellemesi, ölme eşeğim ölme gibi bir şey sıfırdan kurduysan.
Onun yerine multibit gibi hızlı bir cüzdan programı kullanabilirsin.

whocanstopme (OP)
Newbie
*

View Profile
May 30, 2016, 10:53:13 AM

Cevabın için teşekkür ederim.Hocam göndereceğim site şu şekilde (hangi adresten geldiğine göre işlem yapmıyorsa) hangi adresten işlem yapıp yapmadığını anlayamadım direk btc üzerinden gönderilir mi buda resimi.
http://i.hizliresim.com/81gqr1.png
hunterwolf
Legendary
*

View Profile
May 30, 2016, 11:07:20 AM

Evet direk gönderebilirsin, zaten sana özel oluşturmuştur o adresi büyük ihtimalle.
whocanstopme (OP)
Newbie
*

View Profile
May 30, 2016, 11:22:22 AM

Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim.
Bu siteden 10 dolarlık bir sipariş oluşturdum ve bana dediğiniz gibi özel bir gönderme adresi verildi ve bu adrese 15 dakika içerisinde göndermem gerekiyor. Bu süreyi aşarsa  “ Bu faturanın süresi doldu “  diye bir yazı geliyor. Şimdi asıl soru BTCTurk ten bu adrese yapmış olduğum BTC ödemesi 15 dakika içerisinde kesin iletilir mi?
hunterwolf
Legendary
*

View Profile
May 30, 2016, 11:35:20 AM

Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim.
Bu siteden 10 dolarlık bir sipariş oluşturdum ve bana dediğiniz gibi özel bir gönderme adresi verildi ve bu adrese 15 dakika içerisinde göndermem gerekiyor. Bu süreyi aşarsa  “ Bu faturanın süresi doldu “  diye bir yazı geliyor. Şimdi asıl soru BTCTurk ten bu adrese yapmış olduğum BTC ödemesi 15 dakika içerisinde kesin iletilir mi?

BTCTurk gönderimi yapınca sana tx adresini verir, gönderim onay almasa da o anda ağda görünür.
Sitenin politikasını bilmediğim için bir şey diyemem, o süre gönderim için mi, onay süresi de dahil mi.
İşlemin tamamen onay alması bazen saatleri bulabildiğine göre, yüksek ihtimal gönderimi algılayınca, ok verir onay almasını bekler.
whocanstopme (OP)
Newbie
*

View Profile
May 30, 2016, 11:46:37 AM

Vallahi çok yararınız dokundu. Son bir şey sorup konuyu kapatıyorum.
BTCTurk sitesinden direk göndersem herhangi bir komisyon kesiliyor mu ya da BTCTurk ten cüzdanıma gönderip siteye aktarsam herhangi bir komisyon kesiliyor mu?
hunterwolf
Legendary
*

View Profile
May 30, 2016, 11:50:49 AM

Vallahi çok yararınız dokundu. Son bir şey sorup konuyu kapatıyorum.
BTCTurk sitesinden direk göndersem herhangi bir komisyon kesiliyor mu ya da BTCTurk ten cüzdanıma gönderip siteye aktarsam herhangi bir komisyon kesiliyor mu?

BTCTurk'den yanlış hatırlamıyorsam 0,0005 BTC ücret kesiliyor.
Kendi cüzdanına aktarıp gönderecek olursan 2 defa ücret ödemiş olacaksın, birincisi senin cüzdana, 2. senin cüzdandan siteye, o nedenle direk göndermen daha iyi.
tabii kendin cüzdandan daha düşük işlem ödeyebilirsin, ancak onay alması da haliyle daha uzun sürer. Ne kadar yüksek fee o kadar çabuk transfer Smiley
whocanstopme (OP)
Newbie
*

View Profile
May 30, 2016, 12:21:49 PM

BTCTurk ile iletişime geçtim. Şöyle bir yanıt aldım. Bitcoin transferleri madenciler (Bitcoin üreticileri) tarafından onaylanmaktadır. Onaylanma süresi ortalama 1 saat olup Bitcoin sistem yoğunluğuna göre bu süre değişebilmektedir.
Şimdi bu site bana 15 dakika zaman biçiyor. Ben kendi cüzdanıma aktarıp cüzdandan göndersem yine 1 saat bekleyecek miyim bunun önüne nasıl geçebiliriz.
hunterwolf
Legendary
*

View Profile
May 30, 2016, 12:32:19 PM

BTCTurk ile iletişime geçtim. Şöyle bir yanıt aldım. Bitcoin transferleri madenciler (Bitcoin üreticileri) tarafından onaylanmaktadır. Onaylanma süresi ortalama 1 saat olup Bitcoin sistem yoğunluğuna göre bu süre değişebilmektedir.
Şimdi bu site bana 15 dakika zaman biçiyor. Ben kendi cüzdanıma aktarıp cüzdandan göndersem yine 1 saat bekleyecek miyim bunun önüne nasıl geçebiliriz.

Arkadaşım bir üstteki mesjaımda yazdığım gibi, işlem ağa anında geçer onaylanmamış işlem olarak. 15 daika verdikleri süre onun içindir.
Ağda işlemi algılayınca site, siparişini kabul edip, gönderilen BTC'nin onay almasını bekler daha sonra. O bekleme süresi 15 dakikaya dahil değildir.
Yoksa satış yapamazlar o şekilde, çünkü 1 saati geçebilir çoğu zaman.
whocanstopme (OP)
Newbie
*

View Profile
May 30, 2016, 12:52:20 PM

Tamamdır hocam çok sağol bütün sorularıma cevap buldum kolay gelsin.
1heisenberg
Member
**

Activity: 74
Merit: 10

View Profile
June 14, 2016, 09:13:20 PM

bitcoin çekirdeğini yükledim fakat güncelleme 2 gündür sürüyor bitmedi.Eğer güncelleme bitmeden btc yollarsam bir sorun olur mu ?
Ayrıca şu dosyaları ufaltmanın  bir yolu yok mu bitmiyor bu güncelleme Smiley
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
June 14, 2016, 09:35:59 PM

bitcoin çekirdeğini yükledim fakat güncelleme 2 gündür sürüyor bitmedi.Eğer güncelleme bitmeden btc yollarsam bir sorun olur mu ?
Ayrıca şu dosyaları ufaltmanın  bir yolu yok mu bitmiyor bu güncelleme Smiley
Web cüzdan kullanabilirsin ,https://blockchain.info/wallet/#/
overlord_44
Member
**

Activity: 207
Merit: 10

...Our goal is being human in the world...

View Profile
August 18, 2017, 01:39:05 PM

Güzel bilgilendirme olmuş, teşekkürler elinize sağlık.

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
Pages: [1]
  Print  

Jump to: