Bitcoin Forum
April 23, 2024, 07:22:39 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  
Author Topic: Paycml.com - Türkiye'nin Borsası  (Read 14211 times)
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
August 23, 2017, 06:48:46 PM

Araştırmalarınız sonuçları gayet normal. Öncelikle şirketimiz yeni piyasa'ya girmiş bir şirket henüz tanınmamasından daha doğal bir durum olmamalı. Görüştüğünüz müşteri temsilcileri başka firmalar ile görüşmelerini size aktaramazlar. Ayrıca sigortalatmak istediğimiz konunun mevzuatı bulunmadığından sigorta şirketleri kendi istekleri doğrultusunda kararlar alabilirler ve biz bu konu üzerinde çalışmalarımız yürütmekteyiz.

Banka hesabınızı açtığınızı şubedeki yetkili sizi tanıyabilir ve aranızda bir diyalog bulunabilir. Ama başka bir şubede aynı diyaloğu bulamayabilirsiniz.

Görüştüğümüz sigorta firmaların "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu" kapsamından bilgi aktarımında bulunamazlar.

Konuyla ilgili olarak ilerleyen zamanlarda açıklamalarımız olacaktır.

almakta ve bu konudaki organizasyonları üstlenerek işletme politikalarını uygulamaktadır.

Şirketinizle ilgili bir şey sormadım. Beni ilgilendirmez ayrıca ne haddime?

Ben sigorta şirketlerinin bitcoin olayının ne kadar farkında olduklarını ve nasıl yaklaştıklarını öğrenmeye çalıştım sadece. Görüştüğüm kişiler müşteri temsilcisi değildi o şirketlerin yöneticileriydi.

Bir şeyin sigortalanabilmesi için üç ana kriter vardır. Birincisi sigotalanacak konunun sigotalayacak kişi tarafından belirli bir değer sahip olması ve bu değeri kuruyabilmek için ödeme yapmayı gözden çıkarması gerekir. İkincisi ise sigortalaycak kişinin o değerin kaybı esnasındaki kaybı tazmin etmeyi göze alabilmek için topladığı primin karlılık açısından tatmin olması ve üçüncüsü her iki tarafın da işine gelecek bir durum oluştuğunda ödenecek primin makul olması gerekir.

Bitcoin ikinci maddede sınıfta kalıyor. Bu madde aşılırsa üçüncü maddede patlar. O yüzden bir önceki mesajımda dedim ki:

Eğer bir bitcoin cüzdanına teminat verebileceklerini söyleyen bir sigorta şirketi personeli bulursanız rahatlıkla söyleyebilirim, sigortacı değil şirketin çaycısıdır.
1713856959
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713856959
Reply with quote  #2

1713856959
Report to moderator
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
PayCml (OP)
Member
**

Activity: 119
Merit: 10

View Profile
August 23, 2017, 10:57:34 PM

Araştırmalarınız sonuçları gayet normal. Öncelikle şirketimiz yeni piyasa'ya girmiş bir şirket henüz tanınmamasından daha doğal bir durum olmamalı. Görüştüğünüz müşteri temsilcileri başka firmalar ile görüşmelerini size aktaramazlar. Ayrıca sigortalatmak istediğimiz konunun mevzuatı bulunmadığından sigorta şirketleri kendi istekleri doğrultusunda kararlar alabilirler ve biz bu konu üzerinde çalışmalarımız yürütmekteyiz.

Banka hesabınızı açtığınızı şubedeki yetkili sizi tanıyabilir ve aranızda bir diyalog bulunabilir. Ama başka bir şubede aynı diyaloğu bulamayabilirsiniz.

Görüştüğümüz sigorta firmaların "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu" kapsamından bilgi aktarımında bulunamazlar.

Konuyla ilgili olarak ilerleyen zamanlarda açıklamalarımız olacaktır.

almakta ve bu konudaki organizasyonları üstlenerek işletme politikalarını uygulamaktadır.

Şirketinizle ilgili bir şey sormadım. Beni ilgilendirmez ayrıca ne haddime?

Ben sigorta şirketlerinin bitcoin olayının ne kadar farkında olduklarını ve nasıl yaklaştıklarını öğrenmeye çalıştım sadece. Görüştüğüm kişiler müşteri temsilcisi değildi o şirketlerin yöneticileriydi.

Bir şeyin sigortalanabilmesi için üç ana kriter vardır. Birincisi sigotalanacak konunun sigotalayacak kişi tarafından belirli bir değer sahip olması ve bu değeri kuruyabilmek için ödeme yapmayı gözden çıkarması gerekir. İkincisi ise sigortalaycak kişinin o değerin kaybı esnasındaki kaybı tazmin etmeyi göze alabilmek için topladığı primin karlılık açısından tatmin olması ve üçüncüsü her iki tarafın da işine gelecek bir durum oluştuğunda ödenecek primin makul olması gerekir.

Bitcoin ikinci maddede sınıfta kalıyor. Bu madde aşılırsa üçüncü maddede patlar. O yüzden bir önceki mesajımda dedim ki:

Eğer bir bitcoin cüzdanına teminat verebileceklerini söyleyen bir sigorta şirketi personeli bulursanız rahatlıkla söyleyebilirim, sigortacı değil şirketin çaycısıdır.

Merhaba MorpheWQ,

Değerli mesajların için teşekkür ederiz.

Konu ile ilgili yeterli bilgiye sahibiz. Sigorta şirketlerin çoğunluğu dediğiniz gibi hareket etmektedir. Ama bizim tercihimiz ve yapmak istediğimiz konu çok farklı. Şirket politikasından dolayı bilgi aktaramıyorum. Lakin ilerleyen günlerde sigorta ile ilgili projemizi ve yapılan anlaşmalar son aşamaya geldiğinde bu konuyu tekrar uzun uzun yorumlamanızı bizzat rica edeceğim.

Ayrıca şirketimiz için yapacağınız bütün araştırmaların hepsi bütün üyelerimizi kapsamaktadır. Eksik olduğumuzu yanlış yaptığımızı konuları veya yanlış bilgi aktarımı yaptığımız zaman bize söylemediğiniz taktirde hedeflerimize ulaşamayız. Yapmış olduğunuz incelikten dolayıda ayrıca teşekkür ederim.

HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
August 24, 2017, 06:38:02 AM

Bitcoinin yanında ethereum olsa fena olmaz. Koinimde litecoin var mesela sadece litecoin için siteye giren insanlar var. Ethereum ihtiyaç gibi
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
August 24, 2017, 07:57:16 AM
Last edit: August 25, 2017, 07:17:05 PM by btclife01

Ara-ara mesajları okuyorum fakat bir İş Takvimi göremedim(gözden kaçırmış olabilirim).

Böyle bir takvim var mı? Şu tarihte şu planlanıyor vs. gibi.
PayCml (OP)
Member
**

View Profile
August 24, 2017, 08:41:05 PM
Last edit: August 25, 2017, 12:06:33 AM by PayCml

Bitcoinin yanında ethereum olsa fena olmaz. Koinimde litecoin var mesela sadece litecoin için siteye giren insanlar var. Ethereum ihtiyaç gibi

Merhaba HartmaniA,

Yıl sonuna kadar 55 Altcoin ekleme hedefimiz var. Önceliğimizi borsamızı güvenliğini sağlamak şuanda güvenlik yazılımız bitti. Arayüz çalışmalarını yapmaktayız. İlerleyen günlerde bir çok özellikle piyasada olacağız.

Ara-ara mesajları okuyorum fakat bir İş Takvimi göremedim(gözden kaçırmış olabilirim).

Böyle bir takvim var mı? Şu tarihte şu planlanıyor vs. gib.

Merhaba btclife01,

Şuan için iş planımızın paylaşımını yapmadık. Önceliğimiz borsamızı bir an önce aktif edip piyasaya girebilmektir. Piyasaya girdikten sonra yıl sonuna kadar olan planlarımızı kullanıcılarımızla paylaşacağız.

PayCml (OP)
Member
**

View Profile
August 25, 2017, 10:11:22 PM

Değerli Müşterilerimiz,

Kayıt oluştururken yaşanan sms sorunu düzeltilmiştir.

neite99
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
August 26, 2017, 12:06:28 AM

Güven ve işlevsellik konularında sorun çıkmaz piyasada yer edinirseniz sonrasında da bahsettiğiniz gibi 55 coin ekleyebilirseniz baya ses getirir.
PayCml (OP)
Member
**

View Profile
August 26, 2017, 01:09:51 AM
Last edit: August 26, 2017, 01:23:17 AM by PayCml

Güven ve işlevsellik konularında sorun çıkmaz piyasada yer edinirseniz sonrasında da bahsettiğiniz gibi 55 coin ekleyebilirseniz baya ses getirir.

Merhaba neite99,

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz.

Güven konusundan hiç bir şüpheniz olmasın bütün önlemlerimizi aldık. Mart ayından Eylül ayına kadar bütün güvenlik yazılımlarımızı geliştirdik. Karşınıza 1 ayda hazırlanan hazır bir site çıkarmak yerine topluluğun isteklerine ve beklentilerine göre şekillendirme kararı aldık. Ve projemiz bu şekilde devam etmektedir.

En kısa sürede borsamızı aktif edip sizi daha çok bekletmek istemiyoruz.

Ayrıca Facebook Gruplarımızda yapmış olduğumuz anketler sonucunda sistemimizi geliştiriyoruz isterseniz grubumuza katılıp sizde borsamızı şekillendirebilirsiniz.

Ankete katılım linki ; https://www.facebook.com/groups/123844484927936/permalink/124829138162804/

elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
August 27, 2017, 12:58:39 PM

Gönderim ücretini bize sormanız çok güzel bir hareket olmuş ben ankette sistem bize öneride bulunsun biz seçelim kısmını işaretledim sonuçlar inşallah güzel olur iyi çalışmalar
lugrugzo
Full Member

Activity: 158
Merit: 102

View Profile
August 27, 2017, 04:09:40 PM

Trade engine'de kullandığınız algoritma nedir?

My posts are not an incentive for investing, always do your own home work.
PayCml (OP)
Member
**

View Profile
August 27, 2017, 06:52:00 PM

Gönderim ücretini bize sormanız çok güzel bir hareket olmuş ben ankette sistem bize öneride bulunsun biz seçelim kısmını işaretledim sonuçlar inşallah güzel olur iyi çalışmalar

Merhaba elcezireex,

Değerli mesajlarınız için teşekkür ederiz.

Yapmak istediğimiz yenilikler ve değişikliklerin tamamını anket sonuçlarına göre şekillendireceğiz.

Merhaba Lugrugzo,

Maalesef bu konu hakkında bilgi veremiyorum, Lakin algoritmanın içerisinde hiçbir şekilde bot vb. uygulamalar yer almayacaktır. Tamamen doğal rakamlar olacaktır.

John Lemon
Full Member

Activity: 183
Merit: 100

View Profile
August 29, 2017, 09:54:53 PM

Merhaba elcezireex,

Yapmak istediğimiz yenilikler ve değişikliklerin tamamını anket sonuçlarına göre şekillendireceğiz.

Merhaba Lugrugzo,

Maalesef bu konu hakkında bilgi veremiyorum, Lakin algoritmanın içerisinde hiçbir şekilde bot vb. uygulamalar yer almayacaktır. Tamamen doğal rakamlar olacaktır.
Trade engine'e ne algoritması koymayı düşünüyorsunuz?
Trade engine dediğiniz şey emirleri eşleştirip icra eden bir yazılımdır. Alış fiyatı satış fiyatından büyük veya eşitse tetiklenri işlemler gerçekleşir, veya tam tersi.
Bunun dışında en fazla yanlışlıkla veya kasıtlı girilen emirleri işlemesi önemli; örneğin 10 btc satacağım ama derinlik fazla yok, hemen satmak için 10 btc ve satış fiyatı 10.000 tl girdim (alış fiyatları 16,15,14 bin vs ise) en üstten satmasını beklerim. Olması gereken de budur. Başka da bir algoritmaya gerek yok bu engine'de.
PayCml (OP)
Member
**

View Profile
August 29, 2017, 11:18:29 PM

Merhaba elcezireex,

Merhaba Lugrugzo,

Trade engine'e ne algoritması koymayı düşünüyorsunuz?
Trade engine dediğiniz şey emirleri eşleştirip icra eden bir yazılımdır. Alış fiyatı satış fiyatından büyük veya eşitse tetiklenri işlemler gerçekleşir, veya tam tersi.
Bunun dışında en fazla yanlışlıkla veya kasıtlı girilen emirleri işlemesi önemli; örneğin 10 btc satacağım ama derinlik fazla yok, hemen satmak için 10 btc ve satış fiyatı 10.000 tl girdim (alış fiyatları 16,15,14 bin vs ise) en üstten satmasını beklerim. Olması gereken de budur. Başka da bir algoritmaya gerek yok bu engine'de.

Merhaba John Lemon,

Değerli görüşleriniz için teşekkür ederiz.

Yazmış olduğunuz konu ile ilgili ilerleyen günlerde detaylı bilgi paylaşımında bulunacağız. Şuan için bilgi vermem doğru olmaz. Şuanda beta aşamasında olduğumuzdan dolayı bilgi değişikliğine veya sistemsel değişikler olabilir. Bugün "A" iken yarın "B" demek zorunda kalmamak adına alım ve satım ile ilgili algoritma tamamlanması halinde bilgi aktarımında bulunacağız.

tezcatcatl
Sr. Member

Activity: 421
Merit: 263

View Profile
August 30, 2017, 09:05:11 AM

Kucuk bir feature tavsiyesi algoritmaniz icin o zaman.

Taker 15000TL ise, ve maker 15050TL'lik emir girecegine yanlislikla 1550TL yazip emir girer ise, maker yanlislikla taker olmamali. Sistem bu emri red etmeli ve uygun bir validation hatasi gostermeli.
PayCml (OP)
Member
**

View Profile
August 30, 2017, 10:50:33 AM

Taker 15000TL ise, ve maker 15050TL'lik emir girecegine yanlislikla 1550TL yazip emir girer ise, maker yanlislikla taker olmamali. Sistem bu emri red etmeli ve uygun bir validation hatasi gostermeli.

Merhaba tezcatcatl,

Borsamızda alım satım sistemi klasik borsalarda bulunan ekran gibi olmayacaktır.

Bazı borsalardaki işleyiş bitcoin satım fiyatı 15.000 ₺ olsun Siz 1.500 ₺ yazdınız. Hata vermediğinden dolayı onay dediniz ve satış gerçekleşmektedir.

Yalnız PayCml borsamızda ise işleyiş biraz farklı işlemektedir.

Örn; Bitcoin satım fiyatı 15.000 ₺ olsun. Siz 1.500 ₺ yazdınız. Satım işlemini onayladınız. Sistem sizi bir sonraki panele aktarmaktadır. Burada güncel fiyat görünmekte sizin satış emri verdiğiniz tutar görünmekte ve hızlı satım vb. işlemler yer alacaktır. Güvenlik adına gönderilen sms telefonunuza ulaşana kadar bu bilgileri kontrol edebileceksiniz. Ekranda yeşil&kırmızı bar özelliği bulunacaktır.

Örn: Satış fiyatı 15.000 ₺ olsun. Siz 30.000 ₺ Talimat girdiniz. Yeşil ve kırmızı bar özelliğinde satış ve emir arasındaki yüzdeleri ölçmektedir. Verilen Örnekte ise Sonuç %100

Ama Siz 15.000 ₺ olan satış fiyatına 1.500 ₺ yazmanız halinde sistem %1000 Gösterecek. Böylelikle güncel fiyatın altında satmamaya özen göstermiş olacaksınız.

Ayrı bir nokta ise hızlı sat özelliğin bulunması olacaktır. 15.000 ₺ olan satış fiyatına 30.000 ₺ satış yaptığınız zaman fiyat düşmekte paranızın tamamını temin edemiyorsunuz. Hızlı sat özelliği sayesinde en üst tutardan alttaki emirlere kadar satış gerçekleştirmesi olacaktır.

Aralık ayına kadar bu sisteme eklemek istediğimiz bir çok özellik mevcut olacaktır. Şuanda borsamızın tam özellikleriyle ilgili bilgi aktarımında bulunamıyorum. Vermiş olduğumuz örnek basit bir sistem lakin gözden kaçan sıfırları yakalamak dahada kolay olacaktır.

MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
August 30, 2017, 12:14:25 PM

Projemiz Ağustos ayında bitmesini ön görüyoruz şuanda demo sürümü mevcuttur. 18 Ağustos Tarihine Kadar Kayıt olabileceksiniz. 30 Ağustosa kadar alım satıma başlayabileceksiniz.

Başlayabiliyor muyuz alım satıma?
PayCml (OP)
Member
**

View Profile
August 30, 2017, 12:17:56 PM

Projemiz Ağustos ayında bitmesini ön görüyoruz şuanda demo sürümü mevcuttur. 18 Ağustos Tarihine Kadar Kayıt olabileceksiniz. 30 Ağustosa kadar alım satıma başlayabileceksiniz.

Başlayabiliyor muyuz alım satıma?

Merhaba MorpleWQ,

Dün yüklediğimiz v2 sürümünde bir hata oluştu. Şuanda LT Departmanımız konu üzerinde çalışmalarını yürütmektedir. En kısa sürede Alım-Satım beta sürümünü aktif edeceğiz.

MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
August 30, 2017, 12:24:05 PM

Ok, teşekkür ederim. Kolaylıklar.
tezcatcatl
Sr. Member

Activity: 421
Merit: 263

View Profile
August 30, 2017, 12:56:55 PM

Merhaba tezcatcatl,

Borsamızda alım satım sistemi klasik borsalarda bulunan ekran gibi olmayacaktır.

Bazı borsalardaki işleyiş bitcoin satım fiyatı 15.000 ₺ olsun Siz 1.500 ₺ yazdınız. Hata vermediğinden dolayı onay dediniz ve satış gerçekleşmektedir.

Örn; Bitcoin satım fiyatı 15.000 ₺ olsun. Siz 1.500 ₺ yazdınız. Satım işlemini onayladınız. Sistem sizi bir sonraki panele aktarmaktadır. Burada güncel fiyat görünmekte sizin satış emri verdiğiniz tutar görünmekte ve hızlı satım vb. işlemler yer alacaktır. Güvenlik adına gönderilen sms telefonunuza ulaşana kadar bu bilgileri kontrol edebileceksiniz. Ekranda yeşil&kırmızı bar özelliği bulunacaktır.

Örn: Satış fiyatı 15.000 ₺ olsun. Siz 30.000 ₺ Talimat girdiniz. Yeşil ve kırmızı bar özelliğinde satış ve emir arasındaki yüzdeleri ölçmektedir. Verilen Örnekte ise Sonuç %100

Ama Siz 15.000 ₺ olan satış fiyatına 1.500 ₺ yazmanız halinde sistem %1000 Gösterecek. Böylelikle güncel fiyatın altında satmamaya özen göstermiş olacaksınız.

Ayrı bir nokta ise hızlı sat özelliğin bulunması olacaktır. 15.000 ₺ olan satış fiyatına 30.000 ₺ satış yaptığınız zaman fiyat düşmekte paranızın tamamını temin edemiyorsunuz. Hızlı sat özelliği sayesinde en üst tutardan alttaki emirlere kadar satış gerçekleştirmesi olacaktır.

Aralık ayına kadar bu sisteme eklemek istediğimiz bir çok özellik mevcut olacaktır. Şuanda borsamızın tam özellikleriyle ilgili bilgi aktarımında bulunamıyorum. Vermiş olduğumuz örnek basit bir sistem lakin gözden kaçan sıfırları yakalamak dahada kolay olacaktır.

Guzel dusunulmus fakat bu bahsettiginiz feature bazi borsalarda var.
Ve 15000 ve 1500 birbirine cok benzedigi icin, acele ile hizli islem yapmaya calisirken gozumden kacip ikinci onay ekranini da gectigim cok oldu.
Fakat islem yaptigim borsalardan birinde buna izin vermiyor. Bahsettiginiz % farki asiri oldugu zaman direk hata verip emri kabul etmiyor, bu da hayat kurtariyor. Smiley
PayCml (OP)
Member
**

View Profile
August 30, 2017, 07:55:09 PM

Ok, teşekkür ederim. Kolaylıklar.

Merhaba MorpheWQ,

Oluşan sorunlar için özür dileriz. Borsa alım satım için yarattığımız beta kısmını açılışını yaptık. Lakin şuanda sadece yazılım ekibimiz test yapmaktadır. Beta aşamasında olduğundan güvenlik riski oluşturabileceğine kanaat getirdik. Bu nedenden dolayı 30.09.2017 tarihinde açılış için uygun olacağını düşünmekteyiz. Gelişme oldukça bilgi aktarımda bulunacağız.

Merhaba tezcatcatl,

Guzel dusunulmus fakat bu bahsettiginiz feature bazi borsalarda var.
Ve 15000 ve 1500 birbirine cok benzedigi icin, acele ile hizli islem yapmaya calisirken gozumden kacip ikinci onay ekranini da gectigim cok oldu.
Fakat islem yaptigim borsalardan birinde buna izin vermiyor. Bahsettiginiz % farki asiri oldugu zaman direk hata verip emri kabul etmiyor, bu da hayat kurtariyor. Smiley

Merhaba tezcatcatl,

Söylediğiniz konu üzerinden düzeltme yapacağız. Belirli bir oran belirleyeceğiz. Bar özelliği kırmızı olması halinde ek bir onay sunabiliriz. Bahsettiğiniz düzeltme için LT departmanına gerekli bilgiyi verdik.

Projemize vermiş olduğunuz katkılardan dolayı teşekkür ederiz.

Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  

Jump to: