Bitcoin Forum
October 22, 2017, 08:41:05 AM *
News: Latest stable version of Bitcoin Core: 0.15.0.1  [Torrent]. (New!)

Home   Help Search Donate Login Register  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Btc Saklamak İçin En Güvenli Yöntem  (Read 1342 times)
Haymac
Member
**

Activity: 70

Proof-of-Asset Protocol

View Profile
October 11, 2017, 08:39:00 AM

Blockchain cüzdanımda tutuyorum, google aut, mail, parmak izi herşey var. + Tavsiye

Bunu Sr. Member söyleyince insanın inanası geliyor ama işin aslı öyle değil. Dijital para dünyasına altın kural şudur: Özel Anahtar sadece sizde değilse, cüzdanınızdaki dijital paralar size ait değildir. Bu kadar basit. Siz istediğiniz kadar güvenlik önlemi alın, hizmeti veren siteye erişimi kestiği anda herşeyiniz gider... O yüzden özel anahtarı size veren uygulamaları tercih edin. Güvenlik önlemlerini artırmak sizin elinizde...

Bende blockchain.info yu kullanıyorum ama vanitygen ile ürettiğim adresi import ederek kullanıyorum.

Bu arada vanitygen ile ilgili saptamaya katılmıyorum, uygulamanın ürettiği keyi biryere gönderdiği filan yok. opensource bir yazılım vanitygen.

| World Fintech Startups | Microsoft Azure Partner | $1,5 M Raised During pre-ICO |
     BANKEX - Proof-of-Asset Protocol    
| WHITE PAPER | BLOGSLACKTELEGRAMBITCOINTALKGITHUBTWITTERYOUTUBEFACEBOOK |☰
1508661665
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1508661665
Reply with quote  #2

1508661665
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise here.
GoSHawk.
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
October 13, 2017, 11:02:30 AM

Blockchain cüzdanımda tutuyorum, google aut, mail, parmak izi herşey var. + Tavsiye

Bunu Sr. Member söyleyince insanın inanası geliyor ama işin aslı öyle değil. Dijital para dünyasına altın kural şudur: Özel Anahtar sadece sizde değilse, cüzdanınızdaki dijital paralar size ait değildir. Bu kadar basit. Siz istediğiniz kadar güvenlik önlemi alın, hizmeti veren siteye erişimi kestiği anda herşeyiniz gider... O yüzden özel anahtarı size veren uygulamaları tercih edin. Güvenlik önlemlerini artırmak sizin elinizde...

Özel anahtarı nasıl elimize alacağız
Rahip
Full Member

Activity: 133

GET IN - Smart Ticket Protocol - Live in market!

View Profile
October 13, 2017, 11:44:01 AM

Borsada tutuyorum. Mail adresimde ve borsda 2fs var. Toplamda 4 aşamalı güvenlik duvarım oluyor. 2 şifre 2 2fa.

GUTS | GET-Protocol ICO
smart-ticket protocol for events | live product with market traction!
BTC ANN | WEBSITE | BLOG | SANDBOX | WHITEPAPER | BOUNTY
HiatusGG
Jr. Member
*

Activity: 56

View Profile
October 15, 2017, 11:34:21 AM

Bana göre borsada tutmak en mantıksız hareket olabilir ne kadar güvenilir bir borsada olsa ne olacağı belli olmaz ama paraları alıp kaçacaklarını hiç sanmıyorum alış satıştaki fee'lerden o kadar çok kazanıyorlar ki alıp kaçmaları bile onlara zarar şuan 20 yıl sonrasını veya 10 yıl sonrasını bilemem ama çok paranoyakça yaklaimışsınız bunları düşünmek iyi ama bu kadarı ince düşünmek bana biraz fazla geldi.

HaDe67
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
October 15, 2017, 11:59:01 AM

ledger nano s bence çok güvenli diyorlar
onurgozupek
Full Member

Activity: 196

21.co/onurgozupek

View Profile WWW
October 15, 2017, 12:50:48 PM

Özel anahtarı nasıl elimize alacağız

Özel anahtarı sonradan eline alamazsın Smiley O cüzdandan, özel anahtarı olan bir cüzdana transfer etmek yeterli. Masaüstü ya da mobil cüzdan kurarken 12-24 kelimelik kelime grubu ya da özel anahtar verilir. Onun kasanın anahtarı gibi düşünün. Özel anahtar ile 12-24 kelimelik seed(tohum) birbirinden farklıdır ama son kullanıcı için cüzdana erişirken aynı işlevi görür. (Transfer işlemi özel anahtarla şifrelenir, tohumla değil)

Çevrimiçi cüzdanlarda ve borsalarda özel anahtar kullanıcıyla paylaşılmaz. O yüzden işlem yapmayacağınız tutarı borsada tutmayın.

afmfk
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
October 15, 2017, 08:51:17 PM

Yaklaşık 6 aydır şu borsayı takip ediyorum. Cüzdanlar konusunda hala şüphelerim var. Anladığım kadarıyla cüzdanların her birinin ayrı ayrı riski var. Bu piyasada parayı güvenli saklamak hiç mi mümkün değil. Neden insanlar farklı farklı tedbirler öneriyor. Anlamış değilim.
Afandoras
Member
**

Activity: 70

View Profile
October 15, 2017, 10:59:49 PM

Yüklü miktarda btc yoksa borsada tut bence birşey olmaz. Ben blockchainde tutuyorum.

MyEtherWallet = 0xF16d67E955f8895c575B61F49a6D58f644F21d8c
redsilentstorm
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
October 16, 2017, 05:59:24 AM

Yani ne diyeceğimi şaşırdım. Arkadaşım doğru diyorsun sorgulamak , uyanık olmak elbetteki çok iyi bir şey hele ki elinden bir şey geliyorsa. Ancak dozunu kaçırıp ta paranoyak olmamak ta gerekiyor diye düşünüyorum.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to:  

Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.