Bitcoin Forum
May 12, 2024, 11:25:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: türk borsalarının btc fiyat uçurumu  (Read 3896 times)
systh
Sr. Member

Activity: 390
Merit: 250

View Profile
October 09, 2017, 09:11:51 AM

Bu fiyat aralığı borsa çalışanları tarafından arbitraj yapılarak kapatılıyor eğer onlar yapamazsa halkın kendisi arbitraj yapıyor ve makas aralığı kapanıyor. Türk borsalarında bazen yüksek bazen ucuz fiyata Bitcoin alınabiliyor bundan dolayı arbitrajı sadece yurt dışından al Türkiye'de sat diye düşünmemek lazım. Her türlüsü kâfidir.

SNOVio – Decentralized Lead Generation  |   Telegram  |   Facebook
The block chain is the main innovation of Bitcoin. It is the first distributed timestamping system.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715556356
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715556356
Reply with quote  #2

1715556356
Report to moderator
yeah_hodl
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
October 09, 2017, 10:41:00 AM

https://medium.com/@reviewcryptos/top-3-icos-of-october-2017-4b00a01e711b
santinotr
Member
**

Activity: 126
Merit: 12

View Profile
October 09, 2017, 11:24:24 AM

Yankee go home:))

Bu arada TR'nin hep globalin önünde olmasına alışmıştık, şu an TR'de 1 haftadır Trade yapamaz hale geldim. Psikolojik olarak elimdeki bitcoinleri satamıyorum. Prensip gereği TR'de de bakiye barındırdığım için bitfinex vs aktarmak da istemiyorum. Şöyle 2-3 milyon TL ile Preev + %2-3'e kadar çizse birileri borsaları fena olmaz sanki..
Wearelegend
Newbie
*

Activity: 23

View Profile
October 10, 2017, 06:35:22 PM

her yerde yazmak mecburiyetinde kaldım ama sizlerde paribu btcturk koinim vs birer mail atarak doların şu anda arttığını ona göre fiyatlamaları satışları yapmaları gerektiğini söylerseniz herşey daha düzgün olur. şu anda bir dolar 3.68 btc 4930 usd= 18142  tl olması gerekirsen bizde 17930 civarında. herkes mi satıyor da fiyatı düşürüyorlar aklım almıyor...
zonefloor
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
October 15, 2017, 10:03:23 AM

Maalesef inişler ve çıkışlar Türk Borsalarına geç yansıyor fakat bu fırsata çevrilebilir, çoğu zaman BTC düşüşteyken paribu, koinim vs yüksek fiyatta olabiliyor bu bağlamda elinizdeki BTC yi yüksekten satıp TL bazında kar edebilirsiniz keza BTC düşükken ani çıkışlar direk olarak bizim borsalara yansımıyor o vakitlerde uygun fiyata BTC satın almak mümkün olabiliyor tabii bu sizin kararlarınıza bağlı.
Crypt1x
Sr. Member

Activity: 378

View Profile
October 16, 2017, 10:00:42 AM

Borsalarda ki fiyat farkını yine biz oluşturuyoruz yani borsada ki fiyatları borsa sahipleri felan belirlemiyor arkadaşlar bizim dışımızda kimse bitcoinin fiyatıyla ilgili direk olarak bir oynama fırsatında bulunamaz.
grcnn
Member
**

Activity: 448
Merit: 11

View Profile
October 17, 2017, 07:52:46 PM

bende buu hep merak ettim

▬[  FXPay.IO  ]▬   
▌ A Decentralized Gateway to The World's Digital Ecosystem  ▌
▬▬  MAIN SALE STARTS 1st AUGUST▬▬ | Twitter  | Telegram  | ANN  | Medium  | LinkedIn  | Facebook| ▬▬
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546

View Profile
October 18, 2017, 01:46:39 PM

Valla arkadaşlar türk borsalarındaki bitcoin fiyatlarının oluşmasında hepimizin etkisi var.Sonuçta arz talebe göre işlem yapılıyor özellikle haftasonları piyasanın durumuna karşı çok geç tepki veriyor türk borsaları bunda haftasonu türk borsalarına para aktarmanın zor olmasının etkisi var.
santinotr
Member
**

Activity: 126
Merit: 12

View Profile
October 19, 2017, 08:44:34 AM

her yerde yazmak mecburiyetinde kaldım ama sizlerde paribu btcturk koinim vs birer mail atarak doların şu anda arttığını ona göre fiyatlamaları satışları yapmaları gerektiğini söylerseniz herşey daha düzgün olur. şu anda bir dolar 3.68 btc 4930 usd= 18142  tl olması gerekirsen bizde 17930 civarında. herkes mi satıyor da fiyatı düşürüyorlar aklım almıyor...

Bu tarz mesajları gördükçe üzülüyorum. Kripto para dünyasına girmeden önce borsa nedir , işleyiş mantığı nedir onu araştırın lütfen.
aborjin
Sr. Member

Activity: 378

View Profile
October 19, 2017, 07:42:48 PM

Türk borsalarında fiyat uçurumu var çünkü yüksek miktarda volume farkı söz konusu volume ne kadar fazla olursa o kadar net değerler olur.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
grcnn
Member
**

Activity: 448
Merit: 11

View Profile
October 21, 2017, 05:44:49 PM

bundan 6-7 yıl sonra uçurumun ucu gözükmez Smiley Smiley

▬[  FXPay.IO  ]▬   
▌ A Decentralized Gateway to The World's Digital Ecosystem  ▌
▬▬  MAIN SALE STARTS 1st AUGUST▬▬ | Twitter  | Telegram  | ANN  | Medium  | LinkedIn  | Facebook| ▬▬
mustafayigittt
Member
**

Activity: 183
Merit: 10

View Profile
October 21, 2017, 07:02:54 PM

btc nin iniş ve çıkışına göre fiyat az veya fazla olabiliyor Türk borsasındaki farkın fazla olmasının sebebi Türk borsasının hacminin oldukça düşük olmasıdır bu fark da zamanla kapanacaktır.
J.Moriarty
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
October 21, 2017, 08:53:21 PM

Sadece fiyat uçurumu değil, acayip bir tepkisizlik de var.

Takip ediyorum, bitfinex de btc bazen 300 400 dolar oynuyor, paribuda görülen tepki 200-300 lira.
Ciddi bir olay, panik satışı, aşırı talep falan olmadıkça yerli borsalar adeta bir dur bakalım ne olacak diye bekliyor, baktılar yeni değerde sabitlendi, yavaş yavaş o değere doğru yükseliyorlar.

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
beatecoin
Full Member

Activity: 350
Merit: 110

View Profile
October 28, 2017, 05:21:35 PM

Bitcoin fiyatı ülkenin piyasasına göre arbitraj fırsatı yaratabilir. Amerika ve almanya ile olan sorunlar diğer ülke borsaları ile bizim ülkemiz bitcoin borsası arasındaki makasın açılmasına sebep olabilir.
sakebtc
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
November 27, 2017, 04:38:15 PM

Şuan ortalama fiyatlara baktığımızda türk lirası cinsinden 13000 tl olarak dünya borsalarında işlemler devam ederken bizim türk borsaları 14 000 den işlem görüyor aradaki fark çok değil mi sizce düşünün btc alacaksınız 1000 tl fazladan alıyorsunuz bu fark çok fazla değil mi?
Evet hocam bende anlayamadım neden bu kadar fark var yabanci borsalarda fiyat farklı,türk borsalarında fiyat daha farklı sebebini bende anlayamadım geçen almaya düşündüm bu fark yüzünden almadım zaten elimde az miktarda btc vardı üstüne daha ilave edeyim dedim o fiyat uçurumunu görünce almaktan vazgeçtim neden böyle bir fark var anlamış değilim.
kacakkipri
Full Member

Activity: 350
Merit: 171

View Profile
November 28, 2017, 06:33:37 AM

Gerçekten çok garip, Türk borsalarındaki bu şişkinliğe neden olup buradan bir şekilde arbitrajla para kazandıklarını düşünmeye başladım ben. Global fiyatlara göre bu kadar pahalı olmasının başka ne açıklaması olabilir.

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
November 28, 2017, 06:38:58 AM

geçen isveçten para geldi bir arkadaşa adam transfer masrafları falan derken oda nesi hiç zarar yok mübarek o kadar fark var ki zararı falan kapatmış
kulmagu
Member
**

Activity: 308

View Profile
December 03, 2017, 01:13:08 PM

sadece hacimle ilgili bir konu değil fırsatçılık hatta türkiyede bazen fazla talepten kara borsa haline getiriyorlar. geçen hafta içi bu sorun tavan yaptı.
munhunbe
Member
**

Activity: 164

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
December 04, 2017, 12:21:02 AM

herkes şikayetçi. dijilira diye bir şey duydum gelse de kurtulsak bunlardan

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
December 04, 2017, 12:26:34 AM

geçen isveçten para geldi bir arkadaşa adam transfer masrafları falan derken oda nesi hiç zarar yok mübarek o kadar fark var ki zararı falan kapatmış
Hatta kazancli bile cikabilirsin Cheesy Bende anlayabilmis degilim arada 1000$dan fazla fark oldugunu bile gordum gecen hafta. bozmak icin iyi ama bu fiyatlardan alanlar ne dusunuyor bilmiyorum.
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: