Bitcoin Forum
May 07, 2024, 08:50:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yerli havuz hakkında önbilgi topluyorum. Yorumunuz önemli.  (Read 538 times)
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2044
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
September 03, 2017, 03:08:35 AM
Last edit: September 03, 2017, 03:20:42 AM by igotek

Şuan Hatay'daki en büyük madenciyim. Eğer bu işe hobi olarak başlayıp da zevkli ve eğlenceli bir iş haline getirdiysem neden başkalarına komisyon ödeyerek başka havuzlarda çalışayım ki diye düşünerek havuz kurma girişimlerine başladım. (Eğer havuz kurup işletmede başarılı olursam ilerde miner programı kodlamayı da öğrenip EBWF, sp_ yada Clasymore gibi bir madenci yazılım olsa güzel olur aslında. Tabi şu aşamada miner kodlamayı öğrenecek zamanım yoktur. Tabi yine havuz kurup yönetmek işinde başarılı olursam Türklere ait bir coin çıkartıp bu coinin geliştiricisi olmayı da düşündüm. Ancak coin geliştirir isek dünya çapında tutması için bir ekibe ihtiyacımız olacak. Bu aşamada bu forumdaki üyelerin ve havuzumu kullanan üyelerin de ekibe dahil edilmesi söz konusu. Reklam, airdrop, bounty, giveaway vb. kampanyaları düzenlememiz çok önemli.)  Wink

Kripto para piyasasına baktığımızda yerli bir havuz yoktur. Havuzlar hep başka ülkelerden kurulmuş. Neden Türklere air bir havuz olmasın diye düşündüm. Suprnova.cc'yi baştan sona inceledim ve farklı coinlere ait altyapısı hakkında araştırma yaptım. Açıkcası gecelerce uykusuz kalmamın ve biraz da para harcamanın karşılığını aldım ve ilk poolumu kurdum. Yalnız pool kurmak ve işletmek biraz maliyetli. O yüzden şimdilik oluşturduğum poolu halka açmadım. Şuanda test içim kazımlarım devam etmekte. Bu süreçte pool yönetirken ne gibi sorunlarla karşılaşılır ve nasıl çözüme ulaştırılır onu öğreniyorum. Ayrıca havuza saldırıp havuzun güvenliğini alt etmeye çalışması için bir kaç kişiye talepte bulundum. Havuzu çökertebilirler ise ve bana bunu nasıl yaptıklarını söylerler ise para ödüyorum. Bu sayede havuzu kurarken yaptığım hataları da düzeltmiş oluyorum. Sadece kendim kazdığım için sorun yok. Test işlemleri şuana dek güzel gidiyor. Baya bir sorunla karşılaştım ve hepsini çözüme ulaştırdım. Bu arada her bir havuz için ayrı ayrı masraf gidiyor. Yeni bir havuz oluşturmak çok zor. Fazla sayıda havuza sahip olmak ayrı bir zor, çünkü havuzu işletmek baya uğraştırıyor ve yakın takip istiyor. Bazı coinlerin havuzunu kuramıyorum henüz. Pek çok coine ait havuzu kurabiliyorum. Coin geliştiricileri bazı önemli bilgileri paylaşmadan direk kaynak kodu paylaşıyorlar. Bu durumda tabi ki de kaynak kodun içerisinden o bilgileri bulmak için tüm kaynak kodu incelemek gerekiyor. Bu da çok zaman alıyor. Havuzun dili İngilizce. Ancak havuz talep görürse ikinci dil olarak Türkçe de eklemeyi düşünüyorum. Henüz kaynak kod içerisinde dili düzenleyecek bölümü bulamadım. Ancak talep olursa yoğunluğumu verebilirim. Aklımda DeepOnion [X13], Cananbiscoin [X11], Quark [QUARK] var şimdilik. Dash [X11] de kurabiliyorum ama bu coin de blok bulma süresi çok uzun olduğu için talep görür mü bilmiyorum. Özellikle Baikal kullanıcılarına yönelik olarak hazırlıyorum havuzu. Ancak ekran kartları ile de sorunsuz çalışıyor. Nicehash ve miningrigrental uyumlu. Nicehash ile uyumluluk çalışmasını bugün tamamladım. Eğer çalışmasını yaptığım kişilerden hızlı cevap gelirse işlemi hemen tamamlayabiliyorum. Bazı yerlerden hiç cevap gelmediği de oluyor.

Şuanda scrypt, sha256d, scrypt-jane, skeinhash, quark, x11 ve x13 algorithm kullanan coinlerin havuzunu kurabiliyorum. Skunkhash algoritmasını kullanan coinleri kuramıyorum. Diğerlerini de test etmedim.

Kuracağım havuzu kullanıma açtığımda hangi coin için havuzuma bağlanmak isterseniz ? Bunun cevabı önemli, çünkü önceliği o coine verip o coinin havuzunu kuracağım. Ardından diğer coinler için de havuz kuracağım.

Havuzda komisyon almayacağım. Fee %0 olacak.

Uzun bir sürede bu şekilde devam etmeyi planlıyorum.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715115006
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715115006
Reply with quote  #2

1715115006
Report to moderator
1715115006
Hero Member
*

Ignore
1715115006
Reply with quote  #2

1715115006
Report to moderator
1715115006
Hero Member
*

Ignore
1715115006
Reply with quote  #2

1715115006
Report to moderator
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
September 03, 2017, 09:22:50 AM

Şuan Hatay'daki en büyük madenciyim.

Bu baya iddialı bir söz olmuş..Smiley

Havuz çalışmaların ve gayretlerinin karşılığını alırsın inş.Ubiq,music,soil türk havuzu var..Son zamanlarda eth havuzuda açıldı sanırım.Bundan 2 sene kadar önce btc pool da açıldı bir süre katılımcı oldu ama sonra blok bulamadığı için kapandı..Havuz açmak mesele değil aslında katılımcı bulabilmek havuzu ayakta tutmak mesele..Fee almaman başlangıç için çok güzel birşey..
New Minerr
Member
**

Activity: 114
Merit: 12

View Profile
September 03, 2017, 10:58:03 AM

Şuan Hatay'daki en büyük madenciyim.Huh

Bu söz harbiden baya baya bir iddiali olmuş. Sanırım Hatay da olup Mdo ve MUSA Ltd yi bilmemek havuz işine fazla zaman ayırmadan kaynaklanıyor. Havuz işinde daha ileriye gitmek istiyorsan kesinlikle Mdo ile tanışmalısın. Yoksa bundan daha ileriye gitmen biraz zor görünüyor. Mdo Türkiye deki piyasada söz sahibi olan bir madenci hatta Türkiye nin balinası tabiri bile kullanılabilir. Yurtdışı bağlantılarını söylemiyorum bile neyse Hatay da bu kadar ilgili birisini duymak iyi bir şey Mdo ve Musa Ltd ile tanışmalısın diyerek sözlerimi noktalıyorum. .......
yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
September 03, 2017, 08:31:20 PM

Bence iddialı olmamış az bile olmuş, elimizden pek bir destek gelmez ama havuz açarsan geliriz, destek oluruz, ücret (fee) olmasa da bağış (donate) yapabiliriz. Bence düşük de olsa bir ücret de almalısın.

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

yenivera
Sr. Member

Merit: 256

View Profile
September 03, 2017, 09:37:56 PM

Bence Zcash, Zclassic, Ethereum, ETC, Musicoin, Monero olmalı diye düşünüyorum. Kazımı en çok yapılan ve büyük borsalarda işlem gören coinlerin olması önemli.

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

tekno
Sr. Member

Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
September 10, 2017, 07:54:59 PM

şimdi belli hash gücü ile x havuzunda kazım yaparken senin havuzda network/pool hash düşük kalacak dolayısıyla blok bulunamamasından dolayı kazanç azalma durumu sözkonusu olduğunda kusura bakma da pool kurmanın da o pool a katılmanın da bir gerçekliği kalmıyor.
dediğin gibi, ninja coin olabilir veya network gücü düşük coinler olabilir iyi bir hash yakalanırsa kazanç anlamında ciddi farklar da oluşabilir. bu durumda neden dışarıda mining yapasın?

örneğin x11,x13 vs ile yeni coinlerde ya da network/pool hash oranı çok açılmayan coinlerde birliktelik güzel olurdu. bir ara ninja coin furyası vardı şimdi de ico furyası esiyor. bakalım q1 q2 gibi yine bir ninja ya da pow coinler başlar herhalde.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆