Bitcoin Forum
May 04, 2024, 04:29:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Rig toplarken Bilgisayar parcalari alirken  (Read 592 times)
Btrain4567 (OP)
Newbie
*

Activity: 25
Merit: 0

View Profile
August 26, 2017, 08:50:53 AM

Ayni soruyu Yeni Basliyanlarda sordum ama tam bir cevap bulamadim.

Bu urunleri alirken en mantiklisi Amazon.com dan almak degil mi? mesala

Atiyorum simdi

Gigabyte AORUS GeForce GTX 1080 Ti 11GB Graphic Cards GV-N108TAORUS-11GD

Amazondan $889.41 ye geliyor Turkiye'ye.  3058.54 lira eder

Bunu bu fiyattan daha ucuza Turkiyede bulmak mumkun mu? Sanirim hayir.

Siz nereden bilgisayar parcasi aliyorsunuz?
1714796972
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714796972
Reply with quote  #2

1714796972
Report to moderator
1714796972
Hero Member
*

Ignore
1714796972
Reply with quote  #2

1714796972
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714796972
Hero Member
*

Ignore
1714796972
Reply with quote  #2

1714796972
Report to moderator
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
August 26, 2017, 12:56:53 PM

Uzun süredir rig toplamadım son gpu piyasasını bilmiyorum ama diğer parçalar için ucuzluk arıyorsanız ikinci el almanız çok mantıklı. Donanımhaber üzerinde her çeşit işlemci anakart ram mevcut.
c-none
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
August 27, 2017, 09:17:56 PM

TR'den alıyorum.

Maliyet sadece gördüğünüz rakamlar değildir.
Yurt dışından alınan ürünü garantiye gönderirseniz, kargo parasını ödersiniz ve burada kaybedeceğinizden 3 kat fazla zaman kaybedersiniz.

Maliyetinizi hesaplarken olası tüm etmenleri de katın olaya.

Amazon'da 2800 liraya denk gelen 1080TI kartları boşuna buradan 3400 liraya toplamadım kendi adıma konuşayım. Smiley
Btrain4567 (OP)
Newbie
*

View Profile
August 27, 2017, 09:51:09 PM

TR'den alıyorum.

Maliyet sadece gördüğünüz rakamlar değildir.
Yurt dışından alınan ürünü garantiye gönderirseniz, kargo parasını ödersiniz ve burada kaybedeceğinizden 3 kat fazla zaman kaybedersiniz.

Maliyetinizi hesaplarken olası tüm etmenleri de katın olaya.

Amazon'da 2800 liraya denk gelen 1080TI kartları boşuna buradan 3400 liraya toplamadım kendi adıma konuşayım. Smiley

25 senedir daha hic birseyi garantiye gondermedim desem  Huh Anladigim kadariyla amazondan almak daha mantikli gibi duruyor.
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
August 28, 2017, 07:21:40 AM

Kesinlikle amazon vatandan aldığın bir kartta ertesi gün sorun çıkarsa seni servise yönlendirirler ve aldığın üründen umudunu kesmeye başlarsın. Amazonda bana gelen kartların hepsi samsung bir tanesi hynix cıktığı için bir ayı geçkin süre sonra aradım bana değişim teklif ettiler Türkiyese böyle bir hizmet yok. Garantiye gönderirken bildiğim kadarıyla ücreti ödüyorsun sonra onlar hesabına iade yapıyorlar yani o konudada bir dezavantajı yoközellikle Tr deki 20 iş günü olan tamir sürelerinese bakarsak kafa kafaya gelir.
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
August 28, 2017, 03:06:29 PM

Kesinlikle amazon vatandan aldığın bir kartta ertesi gün sorun çıkarsa seni servise yönlendirirler ve aldığın üründen umudunu kesmeye başlarsın. Amazonda bana gelen kartların hepsi samsung bir tanesi hynix cıktığı için bir ayı geçkin süre sonra aradım bana değişim teklif ettiler Türkiyese böyle bir hizmet yok. Garantiye gönderirken bildiğim kadarıyla ücreti ödüyorsun sonra onlar hesabına iade yapıyorlar yani o konudada bir dezavantajı yoközellikle Tr deki 20 iş günü olan tamir sürelerinese bakarsak kafa kafaya gelir.

Bir soru sorucam . Diyelim aldık ürünü değiştirceğiz veya bozuk çıktı gönderdik bir şekilde amazona Amazon bize kartı geri gönderirken nasıl gümrüksüz şekilde alabiliriz .

Not daha önce Amazon'dan hiç kart almadım .

Btrain4567 (OP)
Newbie
*

View Profile
August 28, 2017, 03:20:25 PM

Bir soru sorucam . Diyelim aldık ürünü değiştirceğiz veya bozuk çıktı gönderdik bir şekilde amazona Amazon bize kartı geri gönderirken nasıl gümrüksüz şekilde alabiliriz .

Guzel soru,

Internetten soyle bir bilgi buldum gumrukforum'da,

"Sizin eşyanızın, kanuni yollardan değerlendirirsek, garanti süresi içersinde tamir edilmek üzere Geçici Çıkış beyannamesi ile yurtdışına gönderilmesi gerekir.
Mevzuatlar gereği garanti süresi içersinde tamir için Geçici Çıkış işleminin yapılması içinde gümrük sizden eşyanın garanti sözleşmesini vede eşyanın ilk gelişinde düzenlenen ithal ettiğiniz beyannameyi ister.
Bunları yerine getirmeden tamir maksatlı Geçici Çıkış işlemi yapmanız hem zordur hemde eşyanız tamir edilipte geri geldiğinde eşyanızı tekrar ithal etme olanağınız zorlaşır.

Eğer bu şekilde geçici çıkış işlemini gerçekleştirirseniz eşyanıza orda herhangi bir tamir, işçilik faturası çıkarsa eşyanız geri geldiğinde onun üzerinden gümrük sizden vergi tahsilatı yapar.

Sizin eşyanızın bedelsiz gümrük belgesi ile ilgisini kuramadım belki kasdettiğiniz şey herhalde şu olabilir.
Eğer garanti süresini aşmış bir eşyayı tamir maksadı ile yurtdışına yollamak isterseniz gümrük sizden o eşyanın TR de tamirinin mümkün olmadığına dair Sanayi odasından resmi yazı ister"

Ayrica amazondan alinan aletin bozuk cikma olasiligi cok az. Sen overclock yapicam diye bozmas san tabi.
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
August 28, 2017, 05:59:09 PM

Guzel soru,

Internetten soyle bir bilgi buldum gumrukforum'da,

"Sizin eşyanızın, kanuni yollardan değerlendirirsek, garanti süresi içersinde tamir edilmek üzere Geçici Çıkış beyannamesi ile yurtdışına gönderilmesi gerekir.
Mevzuatlar gereği garanti süresi içersinde tamir için Geçici Çıkış işleminin yapılması içinde gümrük sizden eşyanın garanti sözleşmesini vede eşyanın ilk gelişinde düzenlenen ithal ettiğiniz beyannameyi ister.
Bunları yerine getirmeden tamir maksatlı Geçici Çıkış işlemi yapmanız hem zordur hemde eşyanız tamir edilipte geri geldiğinde eşyanızı tekrar ithal etme olanağınız zorlaşır.

Eğer bu şekilde geçici çıkış işlemini gerçekleştirirseniz eşyanıza orda herhangi bir tamir, işçilik faturası çıkarsa eşyanız geri geldiğinde onun üzerinden gümrük sizden vergi tahsilatı yapar.

Sizin eşyanızın bedelsiz gümrük belgesi ile ilgisini kuramadım belki kasdettiğiniz şey herhalde şu olabilir.
Eğer garanti süresini aşmış bir eşyayı tamir maksadı ile yurtdışına yollamak isterseniz gümrük sizden o eşyanın TR de tamirinin mümkün olmadığına dair Sanayi odasından resmi yazı ister"

Ayrica amazondan alinan aletin bozuk cikma olasiligi cok az. Sen overclock yapicam diye bozmas san tabi.

Yanıt için teşekkürler.

Mining yapıyoruz 6 ay sonra mozulmayacağının garantisi Yok.
Amazon'dan alınan ürünlerde beyanname olmaz muhtemelen ticari ithalatta beyanname açılarak ürünler alınır.
Garanti sözleşmesini kaybetmemek lazım .
Giriş çıkış beyannamesi açmak lazım müşavire soralım daha detaylı bilgi verir.

Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
August 29, 2017, 10:01:00 AM

Ürünü göndermeden önce Amazon belirtilen beyannameyi gönderiyor çıktı alarak ürün kutusuna yapıştırıyorsunuz daha önce bende göndermedim fakat herhangi bir sorun olucağını sanmam.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: