Bitcoin Forum
April 30, 2024, 09:36:49 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin Cash hani hızlı olacaktı ?  (Read 1065 times)
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2044
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
August 18, 2017, 11:56:54 PM

Bitcoin Cash için para transferleri çok hızlı onaylanacak diyorlardı. Bugün iki transfer yaptım. Maşallah bir saati aşkın süredir onaylanmadı hala 1/6 onay gözüküyor bir tanesi, diğeri de 0/6 gözüküyor.

Eğer bitcoin gibi geç onaylanacaksa ne anlamı kaldı ki fork yapmalarının Huh

Bitcoin transferleri bir saat sürmeden onay alıyordu zaten son günlerde.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714469809
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714469809
Reply with quote  #2

1714469809
Report to moderator
1714469809
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714469809
Reply with quote  #2

1714469809
Report to moderator
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
August 19, 2017, 08:36:22 AM

Az önce başka bir konuya yazdım aynısını. BTC' de BCC' de aynı terane. Dün de ben BTC' de bekledim 2 onay için yarım saat! Hız dediler piyasanın etini yediler. Hızlı felan feğil hiç biri. İşte tam da bu sebepten yakın zamanda ellerinde patlayacak ikisi de. İnsanlar bu hareketlerin spek olduğuna kanaat getirdikleri vakit Ethereum gölgesine alacak ikisini de.
deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
August 19, 2017, 08:43:16 AM

Gitgide zorluk düşecek
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2044
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
August 19, 2017, 10:46:55 AM

DGB ve XCXT çok hızlı onaylanıyor.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
August 19, 2017, 11:27:57 AM

Ethereum tabanlilarin cogu kendisi haric cok hizli onaylaniyor.Bende dun bittrexe ethereum yolladim 1 saat surdu onaylanmasi ama gecen hafta yollafigim.ethereum 20 saat kadar surmustu.Zincir yogunlugundanmi oluyor bilmiyorum ama belirsiz bir yapi var
coinzoid
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
August 19, 2017, 01:21:59 PM

Ethereum tabanlilarin cogu kendisi haric cok hizli onaylaniyor.Bende dun bittrexe ethereum yolladim 1 saat surdu onaylanmasi ama gecen hafta yollafigim.ethereum 20 saat kadar surmustu.Zincir yogunlugundanmi oluyor bilmiyorum ama belirsiz bir yapi var

Transfer işlemlerinde coinlerin kendisi gibi bir stabilite yok ne yazık ki. Bittrex'de ben de ETH transferi için 1.5 saat kadar bekledim. Ancak Poloniex'deki son ETC işlemimle kıyasladığımda bu süre bana oldukça normal görünüyor.
John Lemon
Full Member

Activity: 183
Merit: 100

View Profile
August 19, 2017, 01:25:13 PM

bitcoin zincirini birebir forkladıkları için zorluk çok yüksek kaldı %10'luk hash gücü için.
birkaç ay sonra normale döner, 2 haftada bir diff retarget var çünkü.
fuathan
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
August 20, 2017, 12:51:57 AM

bitcoin zincirini birebir forkladıkları için zorluk çok yüksek kaldı %10'luk hash gücü için.

Diff Retarget 2 haftada bir mi yoksa yetersiz gucle kazilan 6 block'ta bir mi?

BCH'nin hizi hash rate ile alakali. Su anda neredeyse kimse BCH kazamiyor (Ya da kazamiyorDU, su anda durum degismeye basladi.)

BCH BTC'den daha hizli olacak derken maksimum kapasiteden bahsedilir. Yani hashrate'ler iki coin icin de blocklari cikarmaya yeterliyse o zaman BCH daha fazla transfer islemi yapabilme kapasitesine sahiptir. BCH icin, dusuk hash rate nedeniyle blocksize'lar 1mb bile degil ki 8mb hedefleniyor.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
August 20, 2017, 02:14:16 AM

Hızını bilmiyorum da "kaldırdık şimdi nasıl indireceğizi" düşünüyorlardır Smiley

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
John Lemon
Full Member

View Profile
August 20, 2017, 01:59:03 PM

Diff Retarget 2 haftada bir mi yoksa yetersiz gucle kazilan 6 block'ta bir mi?

BCH'nin hizi hash rate ile alakali. Su anda neredeyse kimse BCH kazamiyor (Ya da kazamiyorDU, su anda durum degismeye basladi.)

BCH BTC'den daha hizli olacak derken maksimum kapasiteden bahsedilir. Yani hashrate'ler iki coin icin de blocklari cikarmaya yeterliyse o zaman BCH daha fazla transfer islemi yapabilme kapasitesine sahiptir. BCH icin, dusuk hash rate nedeniyle blocksize'lar 1mb bile degil ki 8mb hedefleniyor.
2 haftada 1 olması lazım. Ama belki düşürmüşlerdir diff'i.
Şu anda bloklar sorunsuz bulunuyor: https://blockchair.com/bitcoin-cash/blocks
psy0
Full Member

Activity: 434
Merit: 101

Blockchain Marketing: tokensuite.io

View Profile
August 20, 2017, 03:53:05 PM

Bitcoin Cash için bahsedilen hızlanmanın aslında bizim anladığımız hızla pek alakası yok. Bitcoin Cash diyor ki, biz bir blok içerisine daha çok transaction sığdıracağız. Ancak bitcoin'deki gibi blok spacing yeni ortalama blok aralıkları 10 dakika. O yüzden 2 confirme isteyen bir yere attığınızda her halükarda minimum 20 dakika bekleyeceksiniz.

Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
August 20, 2017, 07:14:25 PM

Ilerde bu hızlı değilmiş bunu da bölelim diyebilirler.Yeni 1 ağustoslar olabilir belki 😊

yobit.net is banned from signatures
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
August 20, 2017, 09:36:14 PM

Bu hız konusu oldukça uğraş gerektiren bir konu bence. Ethereum kendisini hız konusunda biraz daha geliştirirse bir anda bir patlama yaşar diye düşünüyorum. Ben ethereum un 6 7 ay gibi kısa bir zamanda 1000 dolarları geçeceğine inanıyorum.
John Lemon
Full Member

View Profile
August 21, 2017, 04:57:52 PM

Bitcoin Cash için bahsedilen hızlanmanın aslında bizim anladığımız hızla pek alakası yok. Bitcoin Cash diyor ki, biz bir blok içerisine daha çok transaction sığdıracağız. Ancak bitcoin'deki gibi blok spacing yeni ortalama blok aralıkları 10 dakika. O yüzden 2 confirme isteyen bir yere attığınızda her halükarda minimum 20 dakika bekleyeceksiniz.
bitcoin'de TPS (tx per second) minimum boyutlu işlemlerde 7'dir yani saniyede en fazla 7 işlemi kaldırabilir.
bitcoincash'te 7*8= 56'dır. Teoride 8 kat daha fazla işlemin bir bloğa sığıdırlması söz konusu.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: