Bitcoin Forum
May 25, 2024, 01:59:30 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: [ANN] ..........HALAL Coin ...[ HALAL ]  (Read 2143 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
August 28, 2017, 05:48:18 AM

bu coin ateistlere helal mi? ben ateistim çünkü.

Sana haram. Hemen ilk iş kendine bir tanrı bul tapın. Olmaz böyle ateist ateist aaa ayıp. Yaşını başını almış adamsın.

Not: Muhtemelen moderatör patlatacak bu mesajımı. Müdahale etmeden okuyun, yayın, dağıtın. Dine kitaba girince hiç affetmiyo.
peteycamey
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
August 29, 2017, 04:44:58 PM
Last edit: August 29, 2017, 06:46:26 PM by peteycamey

Sana haram. Hemen ilk iş kendine bir tanrı bul tapın. Olmaz böyle ateist ateist aaa ayıp. Yaşını başını almış adamsın.

Not: Muhtemelen moderatör patlatacak bu mesajımı. Müdahale etmeden okuyun, yayın, dağıtın. Dine kitaba girince hiç affetmiyo.

Abi Zeus var, koskoca Zeus. Yılların tanrısı. Hiçbiri yoktu o vardı. Bugünlerin popüler arap-mitolojisi tanrısı kadar hayranı yok ama bence kendisi çok karizmatik.

Hayır inanmıyorsan bile saygı duy.
ummet-i-muhammed (OP)
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile WWW
August 29, 2017, 05:27:11 PM

Ateist olmana saygiliyim yanlis anlama ama. Gercekten Ateistsen neden helal kaygin olsun ki.
ummet-i-muhammed (OP)
Member
**

View Profile WWW
August 29, 2017, 05:30:23 PM

Ne özelliği var ki helal kıldınız?

whitepaperi okursan cevabini bulursun.Ingilazcan yoksa  google translate diye bi icat var onu kullanabilirsin. Ilk emiri unutma. (Oku !)
ummet-i-muhammed (OP)
Member
**

View Profile WWW
August 29, 2017, 05:31:39 PM

Selamün aleyküm,

Bereket duası için bounty var mı hocam?

Hocam ard arda iki tane okusam spama girer mi? Bounty alır mıyım

Var.
Duani Youtube a koy, linkini ver. iki tane okusan spama girmez. biz toplam izlenme sayisina gore bounty ni veririz.

Buyur hocam
https://www.youtube.com/watch?v=3ZE_m2zjAoc

Guzel vidyo ama bounty standartlarimiza uymuyor. yine de paylastiginiz icin tesekkurler.
ummet-i-muhammed (OP)
Member
**

View Profile WWW
August 29, 2017, 05:35:03 PM

Smiley)) lol . Rica ederim , beni yanlis tanimissiniz. Ben boyle kaliteli espirilere guluyorum, milletde gulsun , neden siliyim.
peteycamey
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
August 29, 2017, 06:51:08 PM

Ateist olmana saygiliyim yanlis anlama ama. Gercekten Ateistsen neden helal kaygin olsun ki.

Helal kaygım yok, bana zaten bütün coinler helal. bu ama farklı. bu HALAL coin, helal değil.

Şimdi başkasına "HALAL" olan bana da HALAL mı?

bir de whitepaperı okudum. Camilerde anti Işıd propagandası yapıcaz bu fonla demişsin. Işıd lıya sorsan müslümanlığı tam olması gerektiği gibi yaşıyorlar, herkes kendine göre birşeyler yorumluyor, senin de kendine göre ılımlı-islam yorumun var.

bu seni haklı veya doğru yapmaz. azıcık daha medeni yapar belki, o kadar.
ummet-i-muhammed (OP)
Member
**

View Profile WWW
August 29, 2017, 10:53:36 PM

Helal kaygım yok, bana zaten bütün coinler helal. bu ama farklı. bu HALAL coin, helal değil.

Şimdi başkasına "HALAL" olan bana da HALAL mı?

bir de whitepaperı okudum. Camilerde anti Işıd propagandası yapıcaz bu fonla demişsin. Işıd lıya sorsan müslümanlığı tam olması gerektiği gibi yaşıyorlar, herkes kendine göre birşeyler yorumluyor, senin de kendine göre ılımlı-islam yorumun var.

bu seni haklı veya doğru yapmaz. azıcık daha medeni yapar belki, o kadar.

Whitepaperi okudum demissin ama biraz kafan karismis. Camide anti ISIS propogandasi yapcaz demiyor orda. Orda bir analiz var. ISIS iki kanaldan militan devsiriyo. Biri lokal camiler digeri internet . Biz sadece internet kisminda birseyler yapabiliriz. Cami kisminda batili devletler yetersiz de olsa biseyler yapmaya calisiyolar zaten.

Hakli, dogru ya da medeni gorunme gibi bi kaygimiz yok. Biz yapilmasi gerektigine inandigimiz bir is yapiyoruz. Bizim gibin dusunelere ulasmaya calisiyoruz ve ulasiyoruz da.
Oyle dusunmeyenlerin dusunceleri de kendine. Kimseyi hicbirseye ikna etmek bir hedefimiz ve buna zaman ve enerji harcama gibi bir luksumuz yok.
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
August 29, 2017, 10:57:25 PM

işid tam musluman zaten.diğer muslumanların gızlı yaptıklarını alalen yapıolar. sen adam gıbı sölesne ıco baslamıstı ne kadar topladın .bak kufur etmedım bu sefer Cheesy
ConspiracyCoin
Sr. Member

Activity: 294
Merit: 250

View Profile
August 30, 2017, 01:27:59 AM

Icoyla alakalı bir gelişme yok mu kardeşim? Gına geldi valla bu yok isis yok ateist vs. muhabbetlerinden. Ico başlattınız nedir son durum yatırım alamadınız mı başarısızlıkla mı sonuçlandı bunlardan konuşalım. Öteki türlü konu dışı kısmına taşıyın bu konuyu isteyen istediği muhabbeti yapsın.
ummet-i-muhammed (OP)
Member
**

View Profile WWW
August 30, 2017, 05:00:33 PM

Icoyla alakalı bir gelişme yok mu kardeşim? Gına geldi valla bu yok isis yok ateist vs. muhabbetlerinden. Ico başlattınız nedir son durum yatırım alamadınız mı başarısızlıkla mı sonuçlandı bunlardan konuşalım. Öteki türlü konu dışı kısmına taşıyın bu konuyu isteyen istediği muhabbeti yapsın.

Haklisin tabi. Siz isin ticari boyutuyla ilgileniyosunuz. Biz acikcasi cok ilgilenmiyoruz. Kar amacli yapmiyoruz. Ayrica  ICO Dan milyonlar kaldirmak gerekmiyor projenin ilerlemesi Icin. Proje ilerliyor. Bizim Icin de yeni bir tecrube Hersey. Klasik ICO Dan farkli basladi farkli Devam ediyor.
ICO ya ayrilan coinlerle marketings ayrilan birlestirdik. ICO +  marketing , bounty campaign ayrilan coinler bitene kadar Devam edicek. Early adapterlarin elindeki miktar giderek artiyor ayni sekilde coinin bilinirligi de. Ozellikle endonezya , filipinler ve avrupadaki muslumanlar arasinda.
Bu sebepledirki volume giderek artiyor. Alis satista fiyati arasindaki fark(spread) kapaniyor. Suanda marketcap 1.4 milyon $ civarinda.

Bakiniz.

Recent volume and price surge of HALAL Coin

https://twitter.com/HALAL_Coin/status/902930539027599363

HALALs are mainly available in 3 trading pairs among others

HALAL - Ethereum
HALAL- Waves
HALAL - Btc

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1140

View Profile
August 30, 2017, 05:31:47 PM

Einsteinium (emc2) adında bir proje var ve zamanında iyi kazanmıştım, bu proje yani coin küçük rakamlardan büyük meblağlara geldi (şu anda 10m dolardan fazla piyasa değeri). Amacı da öğrencilere burs vs gibi iyilik projesiydi sanırım. "ticari olarak bakmıyoruz" demeniz hümanist (!) bir yaklaşım olsa da "projeyi de pek iplemiyoruz" demek gibi geliyor. çünkü ne yapacaksanız yapın eğitim vs paraya bakar yoksa coin olarak piyasaya sürmenizin de bir anlamı kalmaz, olay buradaki gibi geyik muhabbetine döner.

edit: 1.4m dolar güzel bir rakam bence Smiley

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1140

View Profile
August 30, 2017, 05:46:46 PM

Einsteinium (emc2) adında bir proje var ve zamanında iyi kazanmıştım, bu proje yani coin küçük rakamlardan büyük meblağlara geldi (şu anda 10m dolardan fazla piyasa değeri). Amacı da öğrencilere burs vs gibi iyilik projesiydi sanırım. "ticari olarak bakmıyoruz" demeniz hümanist (!) bir yaklaşım olsa da "projeyi de pek iplemiyoruz" demek gibi geliyor. çünkü ne yapacaksanız yapın eğitim vs paraya bakar yoksa coin olarak piyasaya sürmenizin de bir anlamı kalmaz, olay buradaki gibi geyik muhabbetine döner.

edit: 1.4m dolar güzel bir rakam bence Smiley

Market kapasitesinin 1.4 milyon dolar gösterilmesi için tokenin 1.4 milyon dolar yatırım alması gerekmez. Bu kişi dolandırıcı, yeni üyeleri kandırmaya çalışıyor

Market kapasitesi hayali olarak hesaplanır. Bu coin bir başkasında olmadığı için bu arkadaş 100 tl ile kendi tokenini %1700 değerlendirmiş. Satış emri veren ondan başka kişi yok, alış emri verende yok. kendi verdiği satış emirlerini satın alıp token fiyatını yükseltiyor. Buradanda market kapasitesi 1.4 müş gibi göstermeye çalışıyor.

kalem oyunlarını bilemem, sıkıntı yok zaten bittrex'te falan listelenmediği müddetçe alıp-satmam ama iyi niyetli bir projeyse ve ben de kazanacaksam gelsin borsalarda görürüz. emc2 gibi iyilik projelerinin hatta  las vegas, illüminati taraftarı coini alıyorsam bunu da alırım, kârlı görürsem tabiii....

Edit: alttaki cevabınızdan sonra almaktan vazgeçtim Wink İyilik yapacaksam buradan kazanır kendi iyiliğimi kendim yaparım, projenizde başarılar, selametle...

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
ummet-i-muhammed (OP)
Member
**

View Profile WWW
August 30, 2017, 05:51:40 PM

Ticari olarak bakmiyoruz bunu tekrar soyluyorum. Herkes kendi Adina konussun. Sen kardesim para getirmeyecek birseye bir dakikani bile ayirmiyon olabilirsin. Senin Boyle oldugun bizim Boyle oldugumuz anlamina gelmez. Ayni dilde konusuyoruz diye Beni kendin sanma. Biz halal coin ekibi olarak zaten kariyerinde ve ekonomik olarak biyerlere gelmis insanlariz. Cripto aleminde bukadar ac ve paragoz varken biz degil Dan larimer falan toplasin paralari.
Bizim ihtiyacimiz yok. Bu foruma da size bisey satalim diye cevap yazmiyorum. BTC biz cebinizde kalsin.
HALAL coini in buyuk kismi bounty olucak zaten. Fiyatini early adaptorlar dex de belirliyo.
Onemli olan amacina ulasmis olmasi.
Neydi amac. HALAL coin in tesvik amacli kullanilmasi.
Ve kullaniliyorda.
Artik yuzlerce musluman bizim ISIS terorismo lanetleyen postlarimizi tweetlerimizi paylasiyor. Bu da on binlere ulasiyor daha projenin  emekleme donemindeyiz. Normalde muslumanlarin kahiriyet ekseni pek bulasmak istemez bu konuya. Simdi Halal tesvigi var ve bir de mass effect. Kalabalik yuruyoruz uzerlerine . Suruden ayrilani Kurt kapar korkusu asiliyor.
Biz Maddi olarak degil ama manevi olarak gercekten cok tatmin oluyoruz.  biz softcap hardcap koymadikki.
Bizi baska projelerle karistirmayin diyoruz. Hala ayni ezbere sorular geliyo. Zamanla anlayacaksiniz. Zaman alacak ama anlayacaksiniz. Onyargilarinizi bir asabilseniz...
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 645

View Profile WWW
August 31, 2017, 09:40:10 AM

sımdı anlamadıgım bırsey var.

antı ısıd propagandası yapacaz dıyorsunuz.

sebeb ?

sebebınız buyuk ıhtımal "ısıd dınımıze zarar verıyor"dur ? yanlısmıyım.?

yanı dınınızı savunacaksınız.

pekı dınınızı savunmak ıcın para mı ıstıyorsunuz sımdı. yanlıs mı anladım Cheesy

bu ısı gonullu yapmanız gerekmez mı.

bana gore bu dını savunma olayını para ıle yaparsanız cehennemde yanarsınız hepınız. halal malal olmaz o coın Wink
ummet-i-muhammed (OP)
Member
**

View Profile WWW
August 31, 2017, 07:41:38 PM

sımdı anlamadıgım bırsey var.

antı ısıd propagandası yapacaz dıyorsunuz.

sebeb ?

sebebınız buyuk ıhtımal "ısıd dınımıze zarar verıyor"dur ? yanlısmıyım.?

yanı dınınızı savunacaksınız.

pekı dınınızı savunmak ıcın para mı ıstıyorsunuz sımdı. yanlıs mı anladım Cheesy

bu ısı gonullu yapmanız gerekmez mı.

bana gore bu dını savunma olayını para ıle yaparsanız cehennemde yanarsınız hepınız. halal malal olmaz o coın Wink

Para isteyen falan yok. gonullu ve non profit yapiyoruz zaten. Onceden de belirttigim kibi kendi kariyeri olan isinde gucunde adamlariz.
Satoshi Nakamoto da kendine nir kurus almis degil ama yapmak istedigini yapti mi. yapti ? Dunyadaki fiat hukumranligini sona erdirecek alternatif immutable bi asset class yaratti. HALAL Coinlerin degerlenmesi anti ISIS propogandasi tesviklerinin etkili olmasi demek. Ki bu da mass effeck ve kork esigi asilmasini beraberinde getirir.
Satoshi de benim gibi forumlarda dil dokuyodu BTC 1 cent iken.
Arif olan alar.
kskaclord
Full Member

Activity: 126
Merit: 100

View Profile
August 31, 2017, 08:00:08 PM

Sana x2 helal hocam.. Smiley saka bir yana boyle birsey olabilir mi ya? Bu piyasada ki kac tane adam yer bunu?
kursattekin
Full Member

Activity: 168

View Profile
August 31, 2017, 08:22:35 PM

dinle alakali hicbir coin tutmadi, benzerlerini baska dinler icinde yaptilar, onlarda da sonuc alinmadi, belli bir kesime hitap eden coinler ki zaten dunyada cok yaygin degil coinler, kolay kolay tutmaz.
gogo1903
Full Member

Activity: 210

View Profile
September 01, 2017, 04:40:08 AM

ne kadar bos konusan insan var burda. adam koymus adini birsey cikarmis begenmiyorsan girmezsin. duygu somurusu ile ne alakasi var anlamadim. isteyen girer begenmeyen girmez bitti. boyle bir coin arayanlarin isteklerine hitap eder belki scam cikar onu kimse bilemez ama bilmeden yorum yapmaya da gerek yok

Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
September 01, 2017, 12:06:39 PM

ne kadar bos konusan insan var burda. adam koymus adini birsey cikarmis begenmiyorsan girmezsin. duygu somurusu ile ne alakasi var anlamadim. isteyen girer begenmeyen girmez bitti. boyle bir coin arayanlarin isteklerine hitap eder belki scam cikar onu kimse bilemez ama bilmeden yorum yapmaya da gerek yok

Forumun mantığı bu değil mi, aktif olarak yorum yapıyoruz yatırım yapmayı düşünen arkadaşlar bilgileniyor fikir ediniyor bu sayede.O zaman konu açılsın kilitlesin konu sahibi konuyu böyle mantık olmaz kusura bakmayın.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: