Bitcoin Forum
May 04, 2024, 09:32:46 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Satılık Baikal Miner - 6150 Mh/s Miner - 7 Ay ROI  (Read 1198 times)
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2044
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
September 09, 2017, 01:53:33 PM
Last edit: September 09, 2017, 03:11:24 PM by igotek

Fiyat: 50 000 TL

Beraberinde EVGA 1600W P2 80 GOLD + PSU hediye verilecektir.

Bir adet ethernet girişi bulunmaktadır. Power kabloları beraberinde verilecektir.
Tek bir arayüzden giriş yaparak kolay kullanım paneli mevcuttur.

Bu üründen sadece iki adet vardır. Stabil çalışmaktadır. Tüm testleri yapılmıştır. Dual mining özelliği mevcuttur.
Gelip yerinde görüp test edip deneyebilirsiniz. Gerekli teknik bilgiler verilecektir. Aynı gün stoktan teslim.

Telefon: 0536 428 74 31

Hash Gücü:

X11: 6150 Mh/s
X13: 4800 Mh/s
X14: 4800 Mh/s
X15: 4800 Mh/s
Quark: 6150 Mh/s
Qubit: 6150 Mh/s

Ev kullanıcıları için elektrik birim fiyatı herşey dahil 0.41 TL
Özel sözleşme imzalayarak daha ucuza elektrik almak mümkün.
Sanayi bölgelerinde çok daha ucuza elektrik almak mümkün.
Çok düşük elektrik tüketimine sahiptir.

Ev kullanıcıları için ürettiğiniz algoritmaya göre aylık elektirik tüketimi:
X11: 381 TL
X13: 381 TL
X14: 390 TL
X15: 399 TL
Quark: 222 TL
Qubit: 249 TL

Günlük getirisini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Sitede X11, Quark ve Qubit algoritmalarına ait sadece tanımlı olan coinler için tahmini getiri hesaplanmaktadır. Ancak bu sitede var olmayan ve yeni çıkan pek çok coini kazarak daha yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Zaman zaman whatsapp'dan yeni çıkan coinleri veya yüksek kazanç getiren coinleri bildiriyorum. Şuanda aylık ortalama 6300-7000 TL getirisi var. Baikal cihazların sadece X11 olarak değerlendirmeyip üretim yaptığı diğer 5 algoritmada da değerlendirilmesi gerekmektedir. Şuanki seviyelere göre ortalama olarak 7 ayda kendini amorti etmektedir.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
1714815166
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714815166
Reply with quote  #2

1714815166
Report to moderator
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
September 09, 2017, 03:51:31 PM

50k lık gpu rig kurulsada hemen hemen aynı günlük kazanca denk geliyor.Bu cihazın artısı elektrik tüketimi o ayrı mesele..Ama dahada önemlisi garanti meselesi var 3 yıl garantili bi ekran kartı alıp kazmak ve asic miner..Maliyet nedir bilemem ama fiyat bana yüksek geldi..Hayırlı satışlar..
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
September 09, 2017, 04:21:13 PM

Elektrik tüketimini hesaplayınca ASIC cihaz daha avantajlı.

Yer kaplama konusunda ASIC cihaz daha avantajlı.

Ekran kartlı sistemlerde mutlaka sorunlar oluşuyor, sistem donabiliyor, yazılımsal veya donanımsal problemlerle başetmek gerekebiliyor. Ayrıca herhangi bir arıza durumuna karşı hem teknik hem de yazılımsal olarak müdahele edebilecek bilgi ve deneyim gerektiriyor. ASIC cihazlarda hiçbir şey bilmenize gerek yoktur. Bir defa ayar yapılır ve sonrasında herşey otomatiktir. Ben hem ekran kartları ile hemde ASIC cihazlar ile de miming yaptığım için sorunları biliyorum ve ASIC cihazları daha önde tutuyorum.

Ekran kartlı sistemlerde tek öne çıkan yön ise garanti süresi oluyor. Ama Baikal ASIC cihazlarda son bir yıldır hiçbir arızaya denk gelmedim.

baskanx
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 250

View Profile
September 09, 2017, 04:51:41 PM

İlanlarında hep belirsizlik hakim.6150 mhs alman için 3 adet baikal cihaz kullanmalısın.

3 cihazı 50bin tlye mi satıyorsun
ytkingo
Member
**

Activity: 68
Merit: 10

View Profile
September 09, 2017, 06:14:14 PM

her ay yeni baikal makina çıkıyor paranızı çöpe atmayın!
GPU miningten şaşmayın benimde 28 tane 1070 çalışıyor hiç bir sıkıntı yok bir kere ayarladım çatır çatır kazıyor

Baikal = Boşa harcanan para
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
September 09, 2017, 06:45:25 PM

7 aylık ROI süresi son derece yanıltıcı. Innosilicon'un 30 ghs kazıp 750 watt harcayan a5 makinesi piyasaya girecek, d3 girecek... O zorluk seviyeleri 10 katına çıkacak.

http://www.innosilicon.com/html/a5-miner/index.html

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
September 09, 2017, 10:36:52 PM

7 aylık ROI süresi son derece yanıltıcı. Innosilicon'un 30 ghs kazıp 750 watt harcayan a5 makinesi piyasaya girecek, d3 girecek... O zorluk seviyeleri 10 katına çıkacak.

http://www.innosilicon.com/html/a5-miner/index.html

Sadece X11 düşünüyorsunuz.
X13, X14, X15, Qubit ve Quark düşünmüyorsunuz. Kaldı ki ben bir ayı aşkın süredir X13 kazıyorum.

igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
September 09, 2017, 10:58:06 PM

İlanlarında hep belirsizlik hakim.6150 mhs alman için 3 adet baikal cihaz kullanmalısın.

Sadece cihazlar değil + psu da beraberinde bu fiyat.
Evet 3 makineyi birleştirdim. Zaten bir makine de iki bordun birleşiminden oluşuyor. Daha önce 4 bordu birleştirmiştim. Şuanda 6 bordu birleştirdim. Bu şekilde yazılımıyla oynamadan normalde çalışmıyor. Ufak değişiklikler yaparak modifiye ediyorum.

GeniusX
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
September 10, 2017, 12:22:37 AM

Peki sizden aldık 1 hafta sonra bozuldu, ne yapacağız?
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
September 10, 2017, 12:37:16 AM

Yedek parça tedarik ediyorum. Şuana dek bozulan hiçbir ürün olmadı.

Bulunduğunuz bölgede elektrik gel-git çok oluyorsa voltaj dengesizliği varsa regülatör veya online ups kullanmanız gerekmektedir. Bunu yaparsanız cihazınız arızalanmaz. Elektrikteki dengesizlik dışında hiçbir şekilde arıza verme ihtimali yok. Zaten Baikal tercih etme nedenim cihazın sağlamlığı.

kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
September 10, 2017, 09:44:26 AM

Bulunduğunuz bölgede elektrik gel-git çok oluyorsa voltaj dengesizliği varsa regülatör veya online ups kullanmanız gerekmektedir. Bunu yaparsanız cihazınız arızalanmaz. Elektrikteki dengesizlik dışında hiçbir şekilde arıza verme ihtimali yok. Zaten Baikal tercih etme nedenim cihazın sağlamlığı.

Aklıma sadece takıldığı için cevaplıyorum voltaj regülatörü sadece güç kaynaklarımızın korunmasına yardımcı olmaz mı çünkü bildiğim kadarıyla çoğu miner cihazlar 12 volt dc akımda çalışıyor.
ugr_erkn92
Sr. Member

Activity: 630

View Profile
September 10, 2017, 10:19:48 AM

Aklıma sadece takıldığı için cevaplıyorum voltaj regülatörü sadece güç kaynaklarımızın korunmasına yardımcı olmaz mı çünkü bildiğim kadarıyla çoğu miner cihazlar 12 volt dc akımda çalışıyor.

önemli olanda güç kaynagı deilmi boşunamı 80plus bronz gold platium serileri var

örnek 700w psu 250 lirayada var 950 lirayada....

tinywestler
Full Member

Activity: 308

View Profile
September 10, 2017, 11:55:27 AM

çok kelime oyunu var ilanda diye düşünüyorum. çok hızlı kazıyor fotosu var mı, ya da cihazın ismi
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
September 10, 2017, 11:56:56 AM

Bu ilanda verdiğim PSU çok kaliteli bir PSU. Ben bu PSU ile kullandığım cihazları extra birşeye bağlamıyorum. Eğer bunun gibi kaliteli PSU kullanırsan sorun yaşamazsın. Ama çoğu kişi ucuz PSU tercih ediyor. Bu PSU yu 1835 TL ye yeni aldım. Bunda kısa devre koruması, voltaj koruması, eko modu vb. bir çok özellik var. Cihazın zarar görmesin diye PSU korumaya girip kendini kapatıyor. Şimdi bir çok kişi 1835 TL olur mu x sitesinde şu kadar diyecek. Getirin daha ucuza varsa alırım. Şuana kadar kullandığım en iyi PSU bu. Ucuza psu kullanan adam bu psu nun kaliteinden anlamaz.

igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
September 10, 2017, 11:59:26 AM

çok kelime oyunu var ilanda diye düşünüyorum. çok hızlı kazıyor fotosu var mı, ya da cihazın ismi

Gelip yerinde görüp test edebilirsiniz. Satın alan herkese bu şekilde satıyorum zaten. Elimizde olmayan bir ürünü ilana koymuyoruz.

baskanx
Sr. Member

Activity: 686

View Profile
September 11, 2017, 03:51:01 PM

Sadece cihazlar değil + psu da beraberinde bu fiyat.
Evet 3 makineyi birleştirdim. Zaten bir makine de iki bordun birleşiminden oluşuyor. Daha önce 4 bordu birleştirmiştim. Şuanda 6 bordu birleştirdim. Bu şekilde yazılımıyla oynamadan normalde çalışmıyor. Ufak değişiklikler yaparak modifiye ediyorum.

Sonuçta tek makina 2050 mhs.Normalde dual dediğimiz tek cihaz 2050 mhs ise aynı cihaz ile farklı coin kazılmalı. 2050 mhs+ dualde kazılan coin.

Dualden kastın üç cihazı birleştirip çalıştırmamak mı ? 3 cihazı birleştirip 6050 mhs kazmanının esprisi nedir ?

igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
September 11, 2017, 11:08:26 PM

Dual mantığını ilk olarak dual kazıldığını belirttiğim ilanlarda belirtmiştim. Mantık şöyle:

-Ana kazılacak coin X11 olmak zorunda.
-İkinci kazılacak coin Unitus (UIS) olmak zorunda.
-Dual mining yapılırken hiçbir şekilde ana üretilen coin hızı bundan etkilenmiyor.

Burada ilanda belirttiğim cihaz ile 6150 MH/s hızı şu coinlerde alabilirsiniz: DASH, START, CANN. Farklı bazı X11 coinleri kazarken de dual olabiliyor ama diğer coinler ile henüz stabil değil. Şahsen ben sadece CANN kazarken dual mining kullanıyorum. Çünkü STAR pek kazançlı değil. DASH üretmek de zor olduğu için sürekli pump olan ve adet olarak fazla olan CANN üretmek daha mantıklı geliyor.

Aynı anda DASH + CANN kazamazsınız. Bunun gibi diğer coinleride kazamazsınız. İkinci coin mutlaka ve mutlaka Unitus (UIS) olmak zorunda.
CANN coin için bittrex, UIS coin için de cryptopia kullanıyorum. Resimde sadece UIS gelen depozitleri listeledim. Görebilirsin.,
Hız ile ilgili ise pool ile ayar yapılmış olması gerekiyor. Bağladığım poolda baikal ile gelen mh gücüne göre UIS üretim ayarı yapıldı.
150 mh/s mini miner ile pek performans alınamıyor, Cube miner ile getirisi çok çok çok az oluyor. Giant+ modelleri ile getirisi bence iyi.
Şuanki ilanımda ise Giant+ x 3 olduğu için getirisi çok iyi. Şuanda Giant+ 4 yaparak stabil bir kazım yapmak için araştırıyorum.
Önemli olan orange pi zero daki yazılım. Gerekli düzenlemeyi yapınca sorunsuz çalışıyor.

Claymore Ethash yazılımındaki gibi düşün. ETH kazım hızında düşüş olmadan extra bir coin daha kazılabiliyor.
Mesela ben günlerdir MUSIC + SC üretiyorum. MUSIC üretirken hash gücümden hiç bir kayıp olmuyor.
Extra üretilen SC de bana extra kazanç sağlıyor.
Claymore yazılımında ayarlarıyla oynayarak MUSIC kazım hızını düşürmek koşulu ile SC kazım hızı arttırılaibliyor.
Aynı şey baikal da da mevcut ama ben bu ayarı değiştirmemeyi tercih ediyorum. Değiştirilirse dual mining desteklemeyen bir coin kazımı yapılanca daha düşük hızda üretim yapıyor..
Bunu düzenlemek için herhangi bir arayüz olmadığı içinde kullanım kolaylığı açısından UIS üretim hızını default bırakıyorum. Arttırmıyorum. Zaten arttırsam da UIS içni çok bir getiri olmuyor, yani değmiyor.
Bu yüzden ikinci bir coin olarak ek gelir olarak düşünülmeli.

Şuanda Ganjacoin kazıyorum bir makine ile. Bunda dual test ettim ama olmadı. Dual mining her coin ile olmuyor. Bunu defalarca söyledim ama hala sanki oluyormuş da gizliyormuşum gibi davranılıyor.

zdrovie
Full Member

Activity: 420

View Profile
September 12, 2017, 01:14:10 PM

merhaba sayın igotek;

sizin 6. nesil cpu lar ve uis için yaptığınız programı kullanıyorum. 

bana r7 240 ekran kartımla kazı yapabileceğim bir program ve coin önerisi lazım.

o konuda da yardımcı olabilir misiniz?

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
Pages: [1]
  Print  

Jump to: