Bitcoin Forum
May 07, 2024, 09:22:02 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Tocno racunanje zarade i brzine  (Read 200 times)
CroBoy12 (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 538
Merit: 44


View Profile
January 12, 2018, 06:48:26 PM
 #1

Kartica mi radi stalno 762h, a na poolu vidis od 550-810h bazirano na rudarenju zadnjih 60 minuta (1sat). Sada mene zanima kako se racuna zarada? Tipa, ako racunam 762h to mi ispadne visa zarada, a ako gledam na poolu ispada manja. Cijenu sam stavio da je 1 cisto da ne ispadne greska u cijeni coina.
1715116922
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715116922

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715116922
Reply with quote  #2

1715116922
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
January 13, 2018, 09:54:29 PM
 #2

Kartica mi radi stalno 762h, a na poolu vidis od 550-810h bazirano na rudarenju zadnjih 60 minuta (1sat). Sada mene zanima kako se racuna zarada? Tipa, ako racunam 762h to mi ispadne visa zarada, a ako gledam na poolu ispada manja. Cijenu sam stavio da je 1 cisto da ne ispadne greska u cijeni coina.

Prosječni hash rate u poolu je uvijek manji nego što prikazuje program za rudarenje, dosta je razloga kao na primjer ... naknada programeru za pisanje programa za rudarenje (1-2%), neki sherovi znaju biti odbačeni, pucanje veze pa rekonekcije koje ni ne primijetiš, itd. Uglavnom prikaz na stranicama poola mora biti manji.

Ja zaradu računam na sljedeći način. Pogledam hash rate u softveru za rudarenje i na whattomine.com izračunam koliko bi coinova trebao dobiti (čak možeš ubaciti razne naknade da dobiješ točniji izračun). I onda pustim rudara da radi 24h ili 48h i vidim koliko je iz rudario u moj wallet, to je najsigurnije.

Mogu reći da razlika zna biti velika, npr. na ZENu mi je 20-25% manje nego je izračunao whatttomine, za ETN razlika je i veća. Mijenjao sam i pool zbog toga ali nisam dobio značajno poboljšanje.
btcltcdigger
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 2002
Merit: 756


To boldly go where no rabbit has gone before...


View Profile
January 16, 2018, 02:46:04 PM
 #3

Whattomine ti daje najjaci moguci hashrate.
Ono, full OC undervolt sa svim mogucim pizdarijama
dadesu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 258



View Profile
January 17, 2018, 07:56:14 AM
 #4

Ovde je previse faktora da bi se zarada tacno mogla izracunati, sve ti se to vise svodi na odokativnu metodu tj odokacinu  Grin
Veoma brzo se menja diff i pool luck i kod tebe moze da bude dosta razlika u kopanju pa je zbog toga nemoguce biti precizan.
Zbog toga se vremenom iskustvom moze nadohnaditi puno tih nepoznatih i vremenom se skonta kolka je od prilike zarada, a u pocetku kao orijentir pomaze
what to mine iako on zna biti veoma netacan i da pravi velike greske kod nekih coina.

           ▀██▄ ▄██▀
            ▐█████▌
           ▄███▀███▄
         ▄████▄  ▀███▄
       ▄███▀ ▀██▄  ▀███▄
     ▄███▀  ▄█████▄  ▀███▄
   ▄███▀  ▄███▀ ▀███▄  ▀███▄
  ███▀  ▄████▌   ▐████▄  ▀███
 ███   ██▀  ██▄ ▄██  ▀██   ███
███   ███  ███   ███  ███   ███
███   ███   ███████   ███   ███
 ███   ███▄▄       ▄▄███   ███
  ███▄   ▀▀█████████▀▀   ▄███
   ▀████▄▄           ▄▄████▀
      ▀▀███████████████▀▀
DeepOnion
Anonymous and Untraceable
ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord 





      ▄▄██████████▄▄
    ▄███▀▀      ▀▀█▀   ▄▄
   ███▀              ▄███
  ███              ▄███▀   ▄▄
 ███▌  ▄▄▄▄      ▄███▀   ▄███
▐███  ██████   ▄███▀   ▄███▀
███▌ ███  ███▄███▀   ▄███▀
███▌ ███   ████▀   ▄███▀
███▌  ███   █▀   ▄███▀  ███
▐███   ███     ▄███▀   ███
 ███▌   ███  ▄███▀     ███
  ███    ██████▀      ███
   ███▄             ▄███
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
      ▀▀███████████▀▀
.
MaliRudar
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0


View Profile
January 17, 2018, 03:28:00 PM
 #5

svi kalkulatori su drek, jedini tocan izracun prosjeka je kad si uzmes presjek stanja na racunu tipa 10dana, mjesec nebitno.
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
January 17, 2018, 09:27:28 PM
 #6

svi kalkulatori su drek, jedini tocan izracun prosjeka je kad si uzmes presjek stanja na racunu tipa 10dana, mjesec nebitno.

To i ja kažem, jedino točno je što ti sjedne u tvoj wallet, jedino je mjesec dana malo predugi period. Trebalo bi biti dovoljno par dana inače ako svaki coin testiraš mjesec dana može doći do drastičnih promjena u težini rudarenja. Idealno bi bilo u više istih rigova više coinova odjednom testirati. Light varijanta je da naizmjence rudariš jedan pa drugi coin.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!