Bitcoin Forum
April 25, 2024, 07:03:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Kučišta za rigove  (Read 1667 times)
Zmaku
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 102



View Profile
August 30, 2017, 09:41:46 PM
 #21

Ma da, ako nekom treba odmah i ne da mu se zahebavati s tim i ako mu odgovara cijena onda plati nekom da mu napravi i gotovo. Ali ja sam uvijek bio od onih koji vole sami nešto da naprave, onaj osjećaj zadovoljstva kada sam nešto napraviš i to radi kako treba je nezamjenjiv.

DeepOnion    ▬▬  Anonymous and Untraceable  ▬▬    ENJOY YOUR PRIVACY  •  JOIN DEEPONION
▐▐▐▐▐▐▐▐   ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord    ▌▌▌▌▌▌▌▌
Get $ONION  (✔Cryptopia  ✔KuCoin)  |  VoteCentral  Register NOW!  |  Download DeepOnion
1714071806
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714071806

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714071806
Reply with quote  #2

1714071806
Report to moderator
1714071806
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714071806

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714071806
Reply with quote  #2

1714071806
Report to moderator
1714071806
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714071806

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714071806
Reply with quote  #2

1714071806
Report to moderator
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
dadesu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 258



View Profile
August 31, 2017, 06:28:04 AM
 #22

Da, veliko je zadovoljstvo napraviti nešto korisno.
A kod ovih kupovnih ni nije moguće dobiti u potpunosti to što se želi.
Ja na primer pravim rigove koji malo mesta zauzimaju, laki su
I svaka kartica vuče neometano svež vazduh...

           ▀██▄ ▄██▀
            ▐█████▌
           ▄███▀███▄
         ▄████▄  ▀███▄
       ▄███▀ ▀██▄  ▀███▄
     ▄███▀  ▄█████▄  ▀███▄
   ▄███▀  ▄███▀ ▀███▄  ▀███▄
  ███▀  ▄████▌   ▐████▄  ▀███
 ███   ██▀  ██▄ ▄██  ▀██   ███
███   ███  ███   ███  ███   ███
███   ███   ███████   ███   ███
 ███   ███▄▄       ▄▄███   ███
  ███▄   ▀▀█████████▀▀   ▄███
   ▀████▄▄           ▄▄████▀
      ▀▀███████████████▀▀
DeepOnion
Anonymous and Untraceable
ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord 





      ▄▄██████████▄▄
    ▄███▀▀      ▀▀█▀   ▄▄
   ███▀              ▄███
  ███              ▄███▀   ▄▄
 ███▌  ▄▄▄▄      ▄███▀   ▄███
▐███  ██████   ▄███▀   ▄███▀
███▌ ███  ███▄███▀   ▄███▀
███▌ ███   ████▀   ▄███▀
███▌  ███   █▀   ▄███▀  ███
▐███   ███     ▄███▀   ███
 ███▌   ███  ▄███▀     ███
  ███    ██████▀      ███
   ███▄             ▄███
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
      ▀▀███████████▀▀
.
Miner4ever
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 168
Merit: 101


View Profile
August 31, 2017, 10:02:45 AM
 #23

I ja imam dosta zamerki na gotove konstrukcije i verovatno je i najbolje kada sam napraviš sebi.
Al previše bi tu trebalo vremena samo da se uhodam u tu bravariju, a i alat bi trebalo kupovati.
Zmaku
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 102



View Profile
August 31, 2017, 11:03:36 AM
 #24

Imaš na internetu veliki broj odličnih tutoriala za pravljenje frameova svih vrsta i od raznih materijala. Za neke ti treba minimum vještine i alata tako da mislim da baš svako može napraviti najosnovniji frejm u svojoj režiji. Ali ako ne pokušaš nećeš ni znati možeš li.

DeepOnion    ▬▬  Anonymous and Untraceable  ▬▬    ENJOY YOUR PRIVACY  •  JOIN DEEPONION
▐▐▐▐▐▐▐▐   ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord    ▌▌▌▌▌▌▌▌
Get $ONION  (✔Cryptopia  ✔KuCoin)  |  VoteCentral  Register NOW!  |  Download DeepOnion
mamaxi
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 126
Merit: 100


View Profile
August 31, 2017, 12:47:32 PM
 #25

Ja prvi kupujem a drugi kako bog komanduje a ja radim  Smiley

Miner4ever
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 168
Merit: 101


View Profile
September 01, 2017, 10:22:43 AM
 #26

Imaš na internetu veliki broj odličnih tutoriala za pravljenje frameova svih vrsta i od raznih materijala. Za neke ti treba minimum vještine i alata tako da mislim da baš svako može napraviti najosnovniji frejm u svojoj režiji. Ali ako ne pokušaš nećeš ni znati možeš li.

U pravu si ti. Al ja moram da kupim bušilicu i drugi alat, a kolko treba da se mučim i sastavim brdo konstrukcija samo to da uvučem.
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
September 01, 2017, 12:30:29 PM
 #27

[...] Al ja moram da kupim bušilicu i drugi alat, a kolko treba da se mučim i sastavim brdo konstrukcija samo to da uvučem.

Ako ste blizu Ikeje (IKEA) mozete je kupiti za 150 kuna plus jos neki "sitni" alat za 80 kuna. Samo vam jos treba mala testera za metal (od prilike 15-20 kuna) i to je to.

A ako vam je pre vise truda da pogledate koji Youtube tutorial i malo se zezate sa alu-profilima (ili pre vise novaca da platite oko 250 kuna na alat), molim vas da ni ne pocnete s'ovim...  Grin

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
dadesu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 258



View Profile
September 01, 2017, 07:41:24 PM
 #28

Veoma je interesantno kad sam praviš, pogotovu kad se experimentiše sa novim dizajnom.
Al puno vremena i energije treba, tako da i ja bi novima u početku pre preporučio da kupe nešto gotovo.

           ▀██▄ ▄██▀
            ▐█████▌
           ▄███▀███▄
         ▄████▄  ▀███▄
       ▄███▀ ▀██▄  ▀███▄
     ▄███▀  ▄█████▄  ▀███▄
   ▄███▀  ▄███▀ ▀███▄  ▀███▄
  ███▀  ▄████▌   ▐████▄  ▀███
 ███   ██▀  ██▄ ▄██  ▀██   ███
███   ███  ███   ███  ███   ███
███   ███   ███████   ███   ███
 ███   ███▄▄       ▄▄███   ███
  ███▄   ▀▀█████████▀▀   ▄███
   ▀████▄▄           ▄▄████▀
      ▀▀███████████████▀▀
DeepOnion
Anonymous and Untraceable
ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord 





      ▄▄██████████▄▄
    ▄███▀▀      ▀▀█▀   ▄▄
   ███▀              ▄███
  ███              ▄███▀   ▄▄
 ███▌  ▄▄▄▄      ▄███▀   ▄███
▐███  ██████   ▄███▀   ▄███▀
███▌ ███  ███▄███▀   ▄███▀
███▌ ███   ████▀   ▄███▀
███▌  ███   █▀   ▄███▀  ███
▐███   ███     ▄███▀   ███
 ███▌   ███  ▄███▀     ███
  ███    ██████▀      ███
   ███▄             ▄███
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
      ▀▀███████████▀▀
.
balerina
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 0


View Profile
September 06, 2017, 10:39:18 AM
 #29

Gde mogu da kupim gotova kucista za rigove?
GregorWar
Member
**
Offline Offline

Activity: 85
Merit: 10


View Profile
November 09, 2017, 12:47:16 PM
 #30

ja imam svoje rigove na stajalu koje su obično napravljene za avto gume...ima mjesta da lijepo podjeliš grafike a i zrak lijepo kruži, tako da ti ne trebaju dodatni ventilatori...a i cijena je bila smiješna ni 10EUR...

▌▌   Anonymous and Untraceable     ›› ››   DeepOnion  ‹‹ ‹‹     TOR INTEGRATED & SECURED    ▌▌
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     ANN  Whitepaper  FACEBOOK  Twitter  Youtube  Forum     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▌▌   ••  JOIN AIRDROP 🚀  ••  |||   Download DeepOnion   |||   ✅ Verified with DeepVault    ▌▌
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
November 10, 2017, 12:40:33 PM
 #31

Ja sam svoj jedini rig za sad napravio iz dijelova koje sam imao doma. I baš je sklepan, na staro kućište od PCa sam nadogradio drvenu konstrukciju, za smještaj 6 kartica, kartice sam postavio na svakih 10cm i to je ok za hlađenje, kablovi mi nisu lijepo posloženi i s time ću se morati pozabaviti u idućoj varijanti riga.  Trenutno mi je u radnoj sobi i služi i kao grijaće tijelo, a za ljeto ga mislim prebaciti u garažu, i za to ću morati napraviti neko veće zatvorenije kućište s prisilnom ventilacijom.
Ono što ne znam kako fiksirate matičnu ploču za konstrukciju riga? Da i ju odmičete od podloge na kojoj leži ili ako se radi o drvetu ju direktno stavljate na podlogu?
MetaSk (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
November 14, 2017, 12:31:11 PM
 #32

Evo jednog malog projekta na kojem sam radio sa šogorom, koristene su letvice duljina 90 cm, 40 sm i 87cm
Rig je namijenjen za 12 kartica, ali bez problema stane i 14 - po 6-7 sa svake strane.

Trenutno ga punim pa je zato prazan, ima 4 kartice na sebi ali sam isto tako ostao bez Risera i cekam posiljku iz kine, a ne zelim ih kupovat u našim shopovima po ovim lihvarskim cijenama.

Sry na mutnim slikama, na mobu su mi se cinile cist OK.

https://prnt.sc/haau7i

https://prnt.sc/haaw2u

https://prnt.sc/haawcn
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
November 14, 2017, 08:01:02 PM
 #33

Evo jednog malog projekta na kojem sam radio sa šogorom, koristene su letvice duljina 90 cm, 40 sm i 87cm
Rig je namijenjen za 12 kartica, ali bez problema stane i 14 - po 6-7 sa svake strane.

Trenutno ga punim pa je zato prazan, ima 4 kartice na sebi ali sam isto tako ostao bez Risera i cekam posiljku iz kine, a ne zelim ih kupovat u našim shopovima po ovim lihvarskim cijenama.

Sry na mutnim slikama, na mobu su mi se cinile cist OK.

https://prnt.sc/haau7i

https://prnt.sc/haaw2u

https://prnt.sc/haawcn

Nekako mi se čini ultra lagana konstrukcija. Smiley Jesi siguran da se neće slomiti ako ga primiš i podigneš za krajeve?
Kako si učvrstio MBO za letvice, da li si na neki način odigao MBO od podloge ili si ju samo vijcima za drvo pritisnu na donje letvice?
MetaSk (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
November 18, 2017, 07:55:10 AM
 #34

Maticna je pricvrcena vijcima za letvice, bez odizanja.

Konstrikcija je jako lagana, koristena su 2 vijka po letvici, a svaka letvica je cca 1.5cm debljine.

Gotovo sigurno se nece pomicati sa trenutne pozicije i nadam se da nece biti potrebe Cheesy

Trebalo bi biti ok ako dvoje ljudi ako prenosi
BobBoulder
Member
**
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 16


View Profile
November 19, 2017, 10:22:48 AM
 #35

Secam se kada sam pravio svoj prvi RIG. Pokusao sam da ga napravim od drvenih letvica.
Ovaj materijal je bio dosta povoljan i lako se obradjuje pa svako ko ima malu pilu moze dovoljno precizno da ga sastavi.
Na kraju nije ispalo lose.

Posle sam naisa na Aluminijumske L provile i pokusao da sastavim nesto lepse. I ovaj put malo vece.
Ulaganje u materijal mi je bilo oko 25 EVRA i 4 dana posla. Dosta sam se mucio oko secenja jer koliko god da sam se trudio nije bilo dobro.
Morao sam dosta da vino doradjujem i morao sam da koristim alat koji bi nekom dodatno pravio trosak (Ubodna pila, busilica i slicno.)
Jako sam zadovoljan kako je ispalo. Ovaj novi RIG je stabilan i sam aluminijum na neki nacin bolje sprovodi toplotu nego drvena konstrukcija.

 
MetaSk (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
November 20, 2017, 07:51:26 AM
 #36

Secam se kada sam pravio svoj prvi RIG. Pokusao sam da ga napravim od drvenih letvica.
Ovaj materijal je bio dosta povoljan i lako se obradjuje pa svako ko ima malu pilu moze dovoljno precizno da ga sastavi.
Na kraju nije ispalo lose.

Posle sam naisa na Aluminijumske L provile i pokusao da sastavim nesto lepse. I ovaj put malo vece.
Ulaganje u materijal mi je bilo oko 25 EVRA i 4 dana posla. Dosta sam se mucio oko secenja jer koliko god da sam se trudio nije bilo dobro.
Morao sam dosta da vino doradjujem i morao sam da koristim alat koji bi nekom dodatno pravio trosak (Ubodna pila, busilica i slicno.)
Jako sam zadovoljan kako je ispalo. Ovaj novi RIG je stabilan i sam aluminijum na neki nacin bolje sprovodi toplotu nego drvena konstrukcija.

 

Slazem se, imam jedan aluminijski rig i svakako je bolji po potanju kompaktnosti, cvrstoce i tezine. Ali osobno mi se neda ici za izradom toga,prvenstveno jer nemam ni previse vremena, a ni alata.

Sad cu za tjedan il dva sloziti jos jedan ovakav veliki za 12 kartica i jedan manji za neku plocu sa 3 kartice sto imam.
PrezoSu
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 67
Merit: 3


View Profile
November 20, 2017, 02:52:02 PM
 #37

ima puno oglasa sa za sklapanje kucista za rigove vec za 20-30 evra. A kada vec dajes par hiljada na konfiguraciju kontam da nije frka dati 30 evra za kuciste. I ne gubis vreme na stolariju i bravarstvo.Cheesy
MetaSk (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
November 21, 2017, 10:24:21 AM
 #38

ima puno oglasa sa za sklapanje kucista za rigove vec za 20-30 evra. A kada vec dajes par hiljada na konfiguraciju kontam da nije frka dati 30 evra za kuciste. I ne gubis vreme na stolariju i bravarstvo.Cheesy

ma prvo kuciste za 6 kartica sam kupio za 300kn, fino aluminijsko. Po uzoru na njega sam radio ovo za 12 kartica.
Imam i mogucnost nabaviti kuciste za 13 kartica, za one asrock ploce s 13 GPU ali nazalost ta ploca je zivo sranje i cekam onu ASUSovu za 19 GPU pa krece sklapanje ozbiljnijih kucista.

Nije problem kupiti frame, ali izrada vlastitog ima svoje guste, dode fino kao terapija vikendom Smiley
PrezoSu
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 67
Merit: 3


View Profile
November 21, 2017, 01:15:50 PM
 #39

Ko ima prostor, alat i vreme, naravno da je to gust. Smiley Dok oni koji zive u stanu verovatno od zene nece moci da sklapaju bilo sta.Cheesy
MetaSk (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
November 21, 2017, 03:20:05 PM
 #40

Istina, ni ja ovo ne radim u stanu nego kod staraca doma Cheesy
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!