Bitcoin Forum
April 25, 2024, 08:44:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Kurban Bayramınız Mübarek Olsun  (Read 955 times)
okan (OP)
Full Member

Activity: 644
Merit: 100

View Profile
September 01, 2017, 06:00:31 AM

Herkesin Bayramı Mübarek olsun. Allah ibadetlerimizi kabul etsin.
1714077847
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714077847
Reply with quote  #2

1714077847
Report to moderator
1714077847
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714077847
Reply with quote  #2

1714077847
Report to moderator
In order to achieve higher forum ranks, you need both activity points and merit points.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
September 01, 2017, 07:35:55 AM

Arkadaşlar kurban bayramlarını kurban bayramınız kutlu olsun !
Erdem223
Member
**

Activity: 74
Merit: 10

View Profile
September 01, 2017, 08:38:10 AM

Herkeze iyi bayramlar.....
lemonyak
Full Member

Activity: 203
Merit: 101

View Profile
September 01, 2017, 08:41:17 AM

Hayırlı bayramlar
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
September 01, 2017, 09:25:23 AM

Kurban Bayramı insanlık tarihi kadar eskidir. Peygamber olan Hz. İbrahim Aleyselam çocuk sevgisi ve arzusuyla yanmaktadır.  Nitekim Allaha dua ederek eğer bir oğlu olursa onu Allaha kurban edeceği sözünü vermiştir. Bunun üzerine Cenab-ı Hak ona bir erkek evlat nasip etmiştir. Gel zaman git zaman derken Hz. İbrahim As. Bu sözü unutmuş ve oğlu İsmail as. blug çağına geldiğinde bir gece rüyasında oğlunu kurban ettiğini görmüş ve o gecenin sabahında oğluna ey oğul rüyamda seni Allaha kurban ediyordum demiş. Bunun üzerine Hz. İsmail as. Babacım ne gerekiyorsa yap diyerek Allaha kulluk vazifesini ve oğulluk vazifesini yerine getirmiştir.

Hz. İbrahim As. tam Hz. İsmailin boğazına bıçağı deydirip kurban edecekken Cebrail as. Gökten bir koçla inmiştir. Bunun üzerine Kurban bayramı vacip olmuştur. Kurban kesmek kişideki cimrilik duygusunu engeller ve insanları birbirine kaynaştırır. İslamiyetten öncede kurban vardır.

Bi haber genç arkadaşlarımızın olayın geçmişini bilmesini istedim.

Bu vesile ile tüm forum ahalisinin bayramını kutlar,
Sağlıklı mutlu huzurlu nice bayramlar dilerim
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
September 01, 2017, 11:26:24 AM

Herkesin bayramı kutlu olsun. Allah niyetlerinizi kabul etsin. Daha güçlü Bitcoin'lerde nice bayramlara  Grin

Suporthe
Member
**

Activity: 65

View Profile
September 01, 2017, 01:37:19 PM

hayvanlarin akan kaniyla kutlanan bayram sizede kutlu olsun, parmagina igne btsa ortaligi ayaga kaldiranlar, hayvan bogazliyor, bu batillik bir gun illaki bitecek

jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
September 01, 2017, 01:43:26 PM

hepinizin bayramını kutlarım arkadaşlar ne kestik bu bayram Cheesy

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
September 01, 2017, 01:48:49 PM

hayvanlarin akan kaniyla kutlanan bayram sizede kutlu olsun, parmagina igne btsa ortaligi ayaga kaldiranlar, hayvan bogazliyor, bu batillik bir gun illaki bitecek

lüx restoranlarda alkollü mekanlarda sınırsız yenen etler balıklar seralardamı yetişiyorda bu olaya hayvan boğazlamak gözüyle bakıyorsunuz. Bu bayramın amacını mhanbostanci çok sade bir şekilde açıklamış polemik yaratmak için lütfen insanların inanış ve ibadetlerine saçma sapan yorumlar yapmayınız.

Herkese sevdikleriyle birlikte daha nice mutlu, sağlıklı ve huzurlu bayramlar geçirmesini dilerim Smiley
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1664
Merit: 271

View Profile
September 01, 2017, 01:51:04 PM

Herkese ailesi ile birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu bir bayram + Bir ömür dilerim, iyi bayramlar.

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
procesdad
Full Member

Activity: 476

CAT.EX Exchange

View Profile
September 01, 2017, 01:53:53 PM

hepinize sağlıklı  mutlu küslerin barıştığı bir bayram temenni ederim

Suporthe
Member
**

Activity: 65

View Profile
September 01, 2017, 02:03:02 PM

lüx restoranlarda alkollü mekanlarda sınırsız yenen etler balıklar seralardamı yetişiyorda bu olaya hayvan boğazlamak gözüyle bakıyorsunuz. Bu bayramın amacını mhanbostanci çok sade bir şekilde açıklamış polemik yaratmak için lütfen insanların inanış ve ibadetlerine saçma sapan yorumlar yapmayınız.

Herkese sevdikleriyle birlikte daha nice mutlu, sağlıklı ve huzurlu bayramlar geçirmesini dilerim Smiley

sacma sapan beyinsiz bir post atmasaydin polemik yaratilmayacakti, hic arz talep nedir biliyormusun, bayramlarda 6 aylik 3-4 tane kombo kuzu kesenler gordu bu gozler, madem ki et yiyeceksin git restroanda ye zaten, en azindan iskence ettirilmeden kesilmis, omrunun bir kismini yasamis canlinin etini yersin. et beynin bunu anladimi bilmem

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
September 01, 2017, 02:46:17 PM

Herkese iyi bayramlar. Kesilen kurbanlarınızı bağışlamayı unutmayın. Unutmayın siz değil fakirlerin doyması gerekiyor.
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
September 01, 2017, 04:50:56 PM

bütün btctalk ailesine iyi bayramlar diliyorum.
everbtcnever
Member
**

Activity: 114
Merit: 38

View Profile
September 01, 2017, 04:58:05 PM

Kurban Bayramı insanlık tarihi kadar eskidir. Peygamber olan Hz. İbrahim Aleyselam çocuk sevgisi ve arzusuyla yanmaktadır.  Nitekim Allaha dua ederek eğer bir oğlu olursa onu Allaha kurban edeceği sözünü vermiştir. Bunun üzerine Cenab-ı Hak ona bir erkek evlat nasip etmiştir. Gel zaman git zaman derken Hz. İbrahim As. Bu sözü unutmuş ve oğlu İsmail as. blug çağına geldiğinde bir gece rüyasında oğlunu kurban ettiğini görmüş ve o gecenin sabahında oğluna ey oğul rüyamda seni Allaha kurban ediyordum demiş. Bunun üzerine Hz. İsmail as. Babacım ne gerekiyorsa yap diyerek Allaha kulluk vazifesini ve oğulluk vazifesini yerine getirmiştir.

Hz. İbrahim As. tam Hz. İsmailin boğazına bıçağı deydirip kurban edecekken Cebrail as. Gökten bir koçla inmiştir. Bunun üzerine Kurban bayramı vacip olmuştur. Kurban kesmek kişideki cimrilik duygusunu engeller ve insanları birbirine kaynaştırır. İslamiyetten öncede kurban vardır.

Bi haber genç arkadaşlarımızın olayın geçmişini bilmesini istedim.

Bu vesile ile tüm forum ahalisinin bayramını kutlar,
Sağlıklı mutlu huzurlu nice bayramlar dilerim

Yukarıdaki hikaye İslam kaynaklarına dayanmamaktatır. Bu tür hikayelerin çoğuna İsrailiyat denir! İsrailiyat hikayelerinde Peygamberlerle ilgili bir çok olay bir birine hikayelerle bağlanır ki bu hikayeler ta Habille Kabile kadar gider.

Hiç bir aklı başında insan(ki burada bir Peygamberden basediliyor) suçsuz bir insanı yok yere öldüremez, böyle bir adak adamaz!

ve "...bir gece rüyasında oğlunu kurban ettiğini görmüş ve o gecenin sabahında..." diye birşey de yoktur. Ayetler rüyanın birden çok kez görüldüğünü işaret eder.

Bu uydurma Hikayenin, Kıssa bölümü Kuranı Kerimde vardır, Saffat Suresi(37. sure);
"...
100.   "Ey Rabbim! Bana salihlerden olacak bir çocuk bağışla."   
101.   Biz de ona uysal bir oğul müjdeledik.   
102.   Çocuk kendisiyle birlikte koşup yürüyecek yaşa gelince İbrahim ona, "Yavrum, ben rüyamda seni boğazladığımı gördüm. Düşün bakalım, ne dersin?" dedi. O da, "Babacığım, emrolunduğun şeyi yap. İnşaallah beni sabredenlerden bulacaksın" dedi.   
103, 104.   Nihayet her ikisi de (Allah'ın emrine) boyun eğip, İbrahim de onu (boğazlamak için) yüz üstü yere yatırınca ona, şöyle seslendik: "Ey İbrahim!"   
105.   "Gördüğün rüyanın hükmünü yerine getirdin. Şüphesiz biz iyilik yapanları böyle mükafatlandırırız."   
106.   "Şüphesiz bu apaçık bir imtihandır."   
107.   Biz, (İbrahim'e) büyük bir kurbanlık vererek onu (İsmail'i) kurtardık.   
108.   Sonradan gelenler arasında ona güzel bir ad bıraktık.   
109.   İbrahim'e selam olsun.   
..."

Dinlemek isterseniz;
https://www.youtube.com/watch?v=yT4pkiOIZZU
https://www.youtube.com/watch?v=BbWqNvU0ejM

Orijinal ve olan yukarıda iken illa Hikaye okumak isterseniz;
http://candamlalari.com/ibrahim-a-sin-kurban-kissasi/
https://gonullere.wordpress.com/2015/09/16/hz-ibrahima-s-in-ruyasi-ve-kurban-kissasi/

"..deydirip kurban edecekken Cebrail as. Gökten bir koçla inmiştir..." Koç mu, keçi mi, dana mı, deve mi?

"...Bunun üzerine Kurban bayramı vacip olmuştur..." Bu olayın Kurban Bayramıyla alakası da yoktur. Kurban Bayramı hicretin ikinci senesi ilk Kurbanın Peygamberimiz tarafından kesilmesi ve insanlara emredilmesiyle başladı. Şafilere göre Sünnet, Hanifilere göre Vacip bir ibadet.

Kurban Bayramından ayrı olarak Kurban ise ayrı bir olay ki yine Kuranı Kerimden bildiğimize göre taa Adem aleyhisselama kadar gidiyor, Maide Suresi(5. sure);

"...
27-  Onlara Âdem'in iki oğluyla ilgili haberi hakkıyle oku. Hani her ikisi birer kurban sunmuşlardı, birinden kabul edilmiş, diğerinden kabul edilmemişti. (Kurbanı kabul edilmeyen, ötekine):" Seni öldüreceğim" demişti. Diğeri ise şöyle demişti: "Allah, yalnız kendisinden korkanlardan kabul eder".
28 -   "Allah'a yemin ederim ki, sen beni öldürmek için bana el uzatsan da, ben seni öldürmek için sana el uzatacak değilim, ben âlemlerin Rabb'i olan Allah'tan korkarım.
29 -   "Ben isterim ki sen, benim günahımı da, kendi günahını da yüklenip ateş halkından olasın! Zalimlerin cezası budur".
30 -   Bunun üzerine kurbanı kabul edilmeyenin nefsi kendisini, kardeşini öldürmeye teşvik etti ve onu öldürdü. Böylece zarara uğrayanlardan oldu.
..."

Hayırlı Bayramlar.

kskaclord
Full Member

Activity: 126

View Profile
September 02, 2017, 05:26:10 AM

Herkese hayirli bayramlar.
tumece
Full Member

Activity: 392
Merit: 107

View Profile
September 02, 2017, 06:15:04 AM

Herkese hayirli bayramlar.

Herkese iyi bayramlar diliyorum. Eski bayramlarin yerini tutmasa da artik. Etrafa bakiyorum da pek bayram havasi yok gibi. Insanlar gun gectikce birbirlerinden daha da uzaklasiyorlar.
pleght
Full Member

Activity: 252

View Profile
September 02, 2017, 04:13:36 PM

İyi bayramlar herkese:)

YBD
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
September 02, 2017, 04:20:23 PM

Bu güzel ailenin Mübarek Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlarım.

Saygılarımla
MrKoin
Newbie
*

Activity: 30
Merit: 0

View Profile
September 02, 2017, 06:50:07 PM

Bütün müslümanların Kurban Bayramı mübarek olsun. İnşallah Rabbim bu bayramı, dünya üzerinde eziyet ve zulme uğrayan başta müslümanlar olmak üzere tüm insanların kurtuluşuna vesile kılsın. Bizleri de "Müslümanlığından utanmayan, sımsıkı sarılan" kullarından etsin. Amin.
Hayırlı bayramlar arkadaşlar.
Saygılar,
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: