Bitcoin Forum
April 25, 2024, 03:41:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: YouTube logosunda ilk kez büyük değişiklik yaptı  (Read 801 times)
gokayc (OP)
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
August 31, 2017, 12:55:18 AM

YouTube logosunda önemli bir değişikliğe gitti. Marka, logosunda yer alan ‘Tube’ kelimesini kırmızı kutucuktan kaldırarak, logoya ‘Oynat’ tuşunu ekledi.

Şirketin ikonik logosunun daha taze bir tasarıma büründüğünü söyleyebiliriz. Aşağıda da görüldüğü gibi, güncellenen logoda kırmızı kutucuğun yazıdan ayrıldığını ve sola kaydırıldığını görmekteyiz. Öte yandan küçülen kutucuğun içine ‘Oynat’ işareti ekleniyor.

En küçük ekranlarda bile farkedilebilecek

Şirketin yaptığı açıklamaya göre, daha esnek bir tasarıma sahip olan logo çok küçük ekranlı cihazlar da dahil olmak üzere farklı cihazlarla uyumlu hale gelebilecek. Daha parlak bir görünüme sahip olan logo, özellikle alanının kısıtlı olduğu cep telefonu gibi cihazların ekranlarında kolayca farkedilebilecek. Öte yandan sosyal medya ikonu olarak da sadece ekran içinde oynat tuşunun olduğu bir logo olarak karşımıza çıkacak.

2005 yılında video paylaşım sitesi olarak hayata geçirilen sosyal ağ, yaklaşık 12 yıllık serüveni boyunca adeta evrim geçirdi diyebiliriz. Mobil ayağını da güçlü bir biçimde geliştiren YouTube her ay 1.5 milyar kayıtlı kullanıcısı tarafından ziyaret ediliyor. YouTube logosundaki değişiklik, platformun yakın zamanda yeni özelliklerini duyuracağının habercisi olabilir. Zira son dönemde şirket tasarımsal ve teknik anlamda bir çok yeni özelliğini duyurdu.

https://webrazzi.com/2017/08/30/youtube-logosunda-ilk-kez-buyuk-degisiklik-yapti/

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
1714016464
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714016464
Reply with quote  #2

1714016464
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714016464
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714016464
Reply with quote  #2

1714016464
Report to moderator
dilemx
Full Member

Activity: 202
Merit: 100

View Profile
August 31, 2017, 06:51:45 AM

Bir değişiklik fark etmiştim ama neresi değişmiş anlayamamıştım.Bakar kör olmak böyle bir şey:-)

■  RESTART ENERGY 
RED MWAT Token DEMOCRATIZING ENERGY
Facebook Twitter Telegram AnnouncementJoin our Token Sale
radnom
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 251

Blockchain Marketing: tokensuite.io

View Profile
August 31, 2017, 08:03:27 AM

Ben beğenmedim bu değişikliği. Niye böyle bir şey yaptılar ki? Gerçekten anlam veremiyorum. Ben genelde logoda yazı ile simgenin iç içe geçmesini seviyorum.

mustafayasinsenturk
Full Member

Activity: 672

View Profile
August 31, 2017, 10:36:50 AM

sanırsam logo değişikliğiyle youtube'un mobil arayüzüde değişti bende dikkat etmemiştim yeni logo daha hoş olmuş gibi ama pekte farkı yok
BurntSnow
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 250

GET IN - Smart Ticket Protocol - Live in market!

View Profile
August 31, 2017, 02:20:11 PM

Benim fark ettiğim bir başka değişiklik de, yarı büyük opsiyonda izlediğinizde artık videonun tüm tarayıcıyı kapsaması. Bu tarz değişiklikleri böyle firmalar çok sıkı dokuyup eledikten sonra yaparlar. O yüzden olumsuz bir etkisi olacağını düşünmüyorum.

████
             ███  ███
           ████     ███
         ███  ███    ███
       ████     ███    ███
     ███  ███     ███    ███
   ████     ███     ███   ██
 ███  ███     █████████████████
███     ███     ███           ██
 ███      ███     ██          ██
   ███      ██████████      ███
     ███      ██████      ███
       ███      ██      ███
         ███          ███
           ███      ███
             ███  ███
               ████

GUTS
    ███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███

smart-ticket protocol for events
live product with market traction!
    ███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███

BTC ANN
  WEBSITE
  BLOG

SANDBOX
  WHITEPAPER
  BOUNTY

ofergul
Full Member

Activity: 209

View Profile
August 31, 2017, 03:04:27 PM

Youtube zaten komple sosyal ağ olmaya çalışıyor logo değişimi de büyük ihtimalle o amaca yönelik.
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
August 31, 2017, 03:31:21 PM

Zaten yakın zamanda yeni account açanlar bu arayüzle başlıyordu eski facebook zaman tüneli gibi bunuda herkese giydirmişer. Ben beğenmedim eskisi daha güzeldi
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
August 31, 2017, 04:10:37 PM

Yeni arayüzü ben beğenmedim bi garip olmuş alışmak lazım.
okan
Full Member

Activity: 644

View Profile
August 31, 2017, 06:43:41 PM

büyük değişimlerde kimse ilk başlarda değişikliği sevmez. zaman geçip alıştıkça her şey göze daha hoş gözükür

taa ki diğer büyük değişikliğe kadar.
kursattekin
Full Member

Activity: 168

View Profile
August 31, 2017, 09:33:04 PM

ne logosu begendim, ne yeni kanallarin detaylar kismini, bu zamana kadar ki en kotu seklini bulmuslar sonunda, arada araba inceleme videolari izlerdim, artik onlari da izlemem Smiley
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
September 01, 2017, 12:32:58 AM

Ana sayfayı mundar ettiler. Daha beter oldu ne nerde belli değil birde şeffaf yapmışlar .

yobit.net is banned from signatures
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424
Merit: 1001

View Profile
September 01, 2017, 12:58:38 AM

Ben de gelenekselcilerden biri olarak bu tarz değişimleri onaylamıyorum. Youtube sosyal ağ olmak istiyorsa yanlış yolda gidiyor. Vidyo işine bağlı kalmalılar. Normal insanlar vidyosunu izleyip çıkıyor. Yakın zamanda daha iyi bir platformun çıkacağını ve Youtube'u tamamen bitireceğini düşünüyorum.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
September 02, 2017, 07:10:46 AM

Instagram logo değişikliği yaptığında da çok dikkat çekmişti. Zaman zaman bu hareketler yapılarak uygulamalar kendilerini ön plana çıkartıyor.
Logonun sekmede görünen kısmının kırmızılığı çok parlak olmuş. Benim hoşuma gitti bu haliyle de Smiley

HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
September 02, 2017, 01:45:59 PM

Twitter arayüzü değiştiği zamanda ilk önce böyle tepki vermiştim. Bu arayüze de zamanla alışacağız merak etmeyin Smiley
TrolWolf
Full Member

Activity: 224

View Profile
September 02, 2017, 04:09:49 PM

Bence gereksiz bir degisiklik daha iyi oldugunu dusunmuyorum

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1664
Merit: 271

View Profile
September 02, 2017, 04:54:40 PM

daha kibar olmuş, fakat logodan ziyade kaliteye önem verseler daha iyi, özellikle reklam veren ve yayıncıların haklarını çok yiyiyorlar.

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
YBD
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
September 02, 2017, 05:20:52 PM

Ben beğendim diyebilirim uzun zamandır değişmiyordu bu logo Smiley
Pages: [1]
  Print  

Jump to: