Bitcoin Forum
April 23, 2024, 01:09:38 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yatırım önerisi  (Read 663 times)
pastrychefs (OP)
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
September 01, 2017, 03:07:53 PM

Herkese hayırlı bayramlar. Son bir yıldır bitcoin takibime takıldı ve artık bende yatırım yapmaya karar verdim. Fakat yapacağım şey konusunda sizden fikir almak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. 2 ay önce arabamı sattım ve elimde 20 bin para kaldı bende arkadaşların aklına uyup Network işine girdim ve 1 ay sonra para gitti. Şimdi kredi çekip (25 bin ) bu parayı bitcoine yatırıp aylık kredi tutarı kadar para çekmeyi planlıyorum. Yani her ay yaklaşık 1300 tl çekip kalan bitcoinleri en az 2 sene tutmak istiyorum bu arada hem kredim ödenmiş olacak hem yatırım yapmış olacağım. Şimdiki şartlarda böyle bişey yapmam çok riskli olur mu sizce? Bitcoin yükseldikçe içim gidiyor yatırım yapmadım diye ve  daha fazla yükselirse bu fırsatı kaçırmak istemiyorum.
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713877778
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713877778
Reply with quote  #2

1713877778
Report to moderator
1713877778
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713877778
Reply with quote  #2

1713877778
Report to moderator
TheRakula
Newbie
*

Activity: 43
Merit: 0

View Profile
September 01, 2017, 04:56:43 PM

Öncelikle kredi çekip bitcoin'e girmenizi tavsiye etmem. Ev araba satıp ihtiyaç olan parayla bitcoin'e girerseniz, o parayı kaybetmeyi de göze almanız gerekir. Diyelim yatırdınız parayı bitcoin aldınız. Yatırdığınız para sizin için değerli olacağından sürekli olarak bitcoin fiyatının inmiş veya çıkmış olacağını ister istemez kontrol etme gereği duyarsınız. Fiyatı düştüğü zaman da panik yaşama şansınız fazla olur. En iyisinin gözden çıkarılabilir miktarı cüzdana atıp unutmak olacağını düşünüyorum.
lemonyak
Full Member

Activity: 203
Merit: 101

View Profile
September 01, 2017, 06:11:38 PM

daha fazla batmak yerine ufak ufak birikim yap burada zengin olma hayali kuran çok insan var ama hayal işte. Garantisi olmayan bir şeye kredi çekip girmek zarar ettirir her zaman.
kskaclord
Full Member

Activity: 126
Merit: 100

View Profile
September 01, 2017, 09:07:25 PM

Çekilen kredinin stresi adamı daha çok yıpratır. En mantıklı yol kucuk te olsa disiplinli bir şekilde düzenli alım yapmak. Krediyle yatırım yapmak bu sektör için hiç mantıklı değil.
tumece
Full Member

Activity: 392
Merit: 107

View Profile
September 02, 2017, 06:32:15 AM

Kredi cekerek bu piyasada islem yapmak kesinlikle onerilmez. Kendinizi zor duruma sokarsiniz. Kripto ile islem yapmak aliskanlik oluyor. Bugun kazanirsiniz yarin kaybedersiniz. Durmak bilmeden islem yapiyoruz surekli iste. Borc alarak bi riske girilmez. Paraniz varsa baslayin.
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1291

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 02, 2017, 12:30:28 PM

Aslında olur, yapılamaz bir şey değil ama birkaç unsur var bence:
1) Arkadaşların yazdığı tarzda bir karakteriniz (heyecana, paniğe yatkın) varsa, kredinin de stresiyle gözü kara çok fazla zararına işlem yaparsınız.
2) İster çektiğinizden ayırarak, ya da (tercihen) başka bir kaynaktan EN AZ üç aylık taksit tutarı elinizde olsun, açgözlülük yapıp onu herhangi bir yerde değerlendireyim diye düşünmeyin, doğrudan para olarak bir kenarda dursun. Böylece bitcoinin uzun soluklu olabilecek düşüşlerinde bile içiniz rahat olur ve bozdurma stresine girmezsiniz.
Bu disiplinle gidebilirim diyorsanız yapabilirsiniz, ve de yapın, bitcoin çökerse diye bir şey yok, o zaman dünya ekonomisi de çökmüştür zaten, problem kripto piyasasıyla sınırlı değildir. 2021 yılı için senin benim, sokaktaki adamın değil, ekonomistlerin ve akademisyenlerin bitcoin fiyat tahminleri 50.000-100.000 dolar aralığında, buna da seyirci kalmamak lazım.
Ama tekrar tekrar yazıyorum, mizacınızın uygun olması lazım. Mesela eşim de kripto piyasasını benden dolayı biliyor ama girmiyor, çünkü yapı olarak tezcanlı ve sabırsız, tam olarak bu piyasada kaybetmeye uygun bir karakter bu, bende ise bazen karşımdakini uyuz eden Grin bir sabır, sakinlik yapısı olduğu için bu işleri kendime uygun buluyorum.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1232

View Profile
September 02, 2017, 12:44:26 PM

Geçmiş olsun, çok geç kalmışsın. Bitcoin tarihi zirvesini yaşarken kredi çekerek bu işe girmek yerine intihar et daha iyi. Network marketing olayına girmene neden olan kötü arkadaşlarınla tüm bağını kes. Kendine yapabileceğin en yararlı iş bu olur. Bitcoin dünyasında fırsatlar bitmez ama cebinde para yokken eski kayıplarını telafi etmek adına en tepeden kredi ile Bitcoin almak cahil cesaretinden de öte aptallıktır. Okuyup araştırmaya devam et, sonunda neye yatırım yapman gerektiğini bulacaksın. Şimdiden kolay gelsin.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
September 03, 2017, 10:44:10 AM

Bence olabilir. Ayrıca bitcoin tarihi zirvesini görmüş vs vs laflarına inanmayın. Kime göre tarihi zirve ? Bundan altı ay önce de aynı şeyleri söylüyorsundur 6 ay sonra da ya buradan da yukarı çıkmaz artık naralarını duyacağız. Segwit öncesi kredi çekip btc alanlar 50 k kredi çekip bcclerini satıp sonra kredisini ödeyen arkadaşlarım oldu eline 4-5 temiz geçti. Şimdi şöyle bir durum var yeni başlıyorsanız ve trade yapmayacaksanız bitcoinden aylık olarak düzenli bir kar umarak gireceksiniz demektir. Öz sermayeniz de her ay eriyecek en son elinizde kalan da çok bir şey olacağını sanmıyorum. Ancak biraz bilgi birikimi yapıp kredi çekeceğiniz tutarın aylık ödemesini trade yaparak çıkarırsanız bu işten kar edersiniz.
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
September 03, 2017, 01:26:39 PM

Bence olabilir. Ayrıca bitcoin tarihi zirvesini görmüş vs vs laflarına inanmayın. Kime göre tarihi zirve ? Bundan altı ay önce de aynı şeyleri söylüyorsundur 6 ay sonra da ya buradan da yukarı çıkmaz artık naralarını duyacağız. Segwit öncesi kredi çekip btc alanlar 50 k kredi çekip bcclerini satıp sonra kredisini ödeyen arkadaşlarım oldu eline 4-5 temiz geçti. Şimdi şöyle bir durum var yeni başlıyorsanız ve trade yapmayacaksanız bitcoinden aylık olarak düzenli bir kar umarak gireceksiniz demektir. Öz sermayeniz de her ay eriyecek en son elinizde kalan da çok bir şey olacağını sanmıyorum. Ancak biraz bilgi birikimi yapıp kredi çekeceğiniz tutarın aylık ödemesini trade yaparak çıkarırsanız bu işten kar edersiniz.

trade yap diyerek en az marketing e yönlendiren arkadaşları kadar kötülük yapmış olursun. kredi çekilebilir, fakat ödemeleri bitcoine bel bağlamadan ödeyebileceksen çekilebilir.
nasıl olsa bitcoin bozarak krediyi kapatırım demek sayısalda 3-4 tutturmak gibidir. ancak kupon parasını çıkarır.
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1664
Merit: 271

View Profile
September 05, 2017, 07:02:19 PM

uzun vade düşünüyorsanız btc ltc eth dash almanız mantıklı olacaktır, YTD.

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
Pages: [1]
  Print  

Jump to: