Bitcoin Forum
April 16, 2024, 10:18:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Doğum Belgelerini Dijitalleştirmek İçin Blockchain Teknolojisi kullanılacak  (Read 1202 times)
teknochain (OP)
Newbie
*

Activity: 34
Merit: 0

View Profile WWW
September 01, 2017, 03:33:52 PM

ABD’nin Ortabatı eyâletlerinden birisi olan Illlionis doğum belgelerinin şifreli bir blok zinciri ile saklanması konusundaki pilot projesini hayata geçirmek için çalışmalara başladı.

https://teknochain.com/illinois-dogum-belgelerini-dijitallestirmek-icin-blockchain-teknolojisini-kullanacak/
No Gods or Kings. Only Bitcoin
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713305907
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713305907
Reply with quote  #2

1713305907
Report to moderator
baldur odinson
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 251

View Profile
September 01, 2017, 10:20:44 PM

İşte bu mükemmel bir haber. Blockchain Teknolojisi her yerde olacak yakında  diyorduk buyrun işte doğum anımızdan başladı bile değişim yaşanmaya. Uygulama pilot ama farketmez gelişme adına güzel.
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1664
Merit: 271

View Profile
September 02, 2017, 04:13:15 PM

gelecek blockchain de bunun Türkiyedeki bankalarda farkında bankchain olarak teknolojiyi yakından takip ediyorlar.

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
presidentcoin
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

Any store can buy, sell, and accept Crypto

View Profile
September 03, 2017, 12:20:56 PM

gelecek blockchain de bunun Türkiyedeki bankalarda farkında bankchain olarak teknolojiyi yakından takip ediyorlar.

Bankchain'i ilk sizden duydum açıkçası. Biraz okudum. Banka zincir çözümleri ile  sahtecilik en aza indirilecek, operasyonel verimlilik artacak , güvenlik ve şeffaflık en üst düzeye taşınacak, maliyetler azaltılacak diyor. Blockchain her sektörde kendine yer bulacak anlaşılan o ki.

________Any Store Can Buy, Sell and Accept Cryptocurrency________
█████████ ██ ███ ██      PUNDI X     ██ ███ ██ █████████
Whitepaper      Twitter      Facebook      Telegram      Medium      Youtube
MrKoin
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
September 03, 2017, 04:37:37 PM

Türkiye 'de bankacılık ve finans sektöründe Blockchain teknolojisinin tanıtılıp kazandırılmasına önayak olan, BKM desteğinde Fintech var buradan takip edilebilir. Finans, bankacılık, ya da diğer resmi kurumlar gibi "Merkezi"lik temelinde çalışan kurumların Blockchain'in decentralized yapısına, en azından bizim anladığımız anlamda tam merkezsizlik formunda geçebileceğini sanmıyorum.
Ancak belki, bankalar kendi aralarında, resmi kurumlar kendi aralarında gibi "kısmi" bir merkezsizleşme sağlanabilecektir. O da ancak bu kısmi Blockchain ağında; ethereum gibi "smart contract" (akıllı kontrat) yapısında kurulup, değişmez sağlam veri tabanı görevini görürken "akıllı kontrat" yapısıyla da "gerekli ve yeterli" bilgi aktarımını gerçekleştirmek amaçlı olacaktır. Örnek olarak bu pilot uygulamada, bu eyaletin doğum kayıtlarının abd sınırları dışında bulunan blockchain ağ düğümlerinde de tutulmasına abdnin izin vereceğini zannetmem...
Ben bu tip kurulan blockchain yapılarında, dengesiz ve dağınık kalmış CPU (ya da GPU) gücünün zincir oluşumu ve taşınması sırasında dengeleme unsuru olarak önemli katkı sağlayacağını düşünüyorum. Yine örneğin yukarıdaki örnekten yola çıkarsak farklı eyaletlerdeki doğum kayıtlarını tutan geleneksel Dataserver ların, farklı model, hız ve yeterlikte olduğunu düşünürsek bir blockchain zinciri kurulduğunda bunun bir önemi kalmayacak bir nevi "İmece" usulü ile eski-yavaş sistemlerin açığı hızlı sistemlerin "Idle" fazlasıyla kapanacaktır. Tabii işin ustaları daha iyi bilirler, hatamız varsa affola.
Saygılar,
membis
Full Member

Activity: 336

View Profile
September 03, 2017, 08:11:53 PM

Blockchain geleceğin teknolojisi bu çok açık daha nice bu tarz haberler duyacağımızı düşünüyorum.
NYGMA_35
Full Member

Activity: 286

View Profile
September 03, 2017, 08:19:40 PM

Blockchain geleceğin teknolojisidir ve ileride her alanda kendisinden söz ettirecektir. Bu haber ise bunun küçük bir ispatı ve gelecekte olacakların habercisidir. Blockchain teknolojisine ayak uydurmayan, geçiş yapmayan ve bu konuda ilerlemeyen her ülke, kurum ya da kuruluş ağır bedeller ödeyecektir.
Bayyn
Full Member

Activity: 210

Web Developer

View Profile
September 04, 2017, 07:24:11 AM

Bahse geçen konu mantıklı, onun haricinde birde bankacılık sistemine cuk diye oturur.
zenfo
Full Member

Activity: 364

View Profile
September 04, 2017, 08:31:34 PM

Blockchainde bu tip seyler yapmak cok mantikli. Devir degisiyor artik. Hersey yavas yavas bu zincirlere tasinacak
l3irsen
Full Member

Activity: 126

View Profile
September 09, 2017, 07:43:58 AM

Mantıklı ve güzel bir gelişme ..
WebSikkesi
Newbie
*

Activity: 22

View Profile
September 09, 2017, 09:16:04 AM

Vay be, ben sadece para olarak kullanılıyor sanıyordum, bu blockchain nelere kadirmiş.
Bayyn
Full Member

Activity: 210

Web Developer

View Profile
September 09, 2017, 09:23:48 AM

Bu çok güzel bir haber, farklı farklı sektörlerde bu blockchain teknolojisini kullanmak gerekli öncelikle'de türkiyede.
dilemx
Full Member

Activity: 202

View Profile
September 11, 2017, 07:50:17 AM

Bu daha başlangıç 10 yıl içerisinde bir çok sektörde aklımıza şimdi gelmeyen bir çok yenilik olacak.Bu bir devrim.

■  RESTART ENERGY 
RED MWAT Token DEMOCRATIZING ENERGY
Facebook Twitter Telegram AnnouncementJoin our Token Sale
lordzc
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 253

View Profile
September 11, 2017, 01:25:12 PM

Bende ilk blockchane teknolojisi öncü olacak devrim yaratacak 2 ülke var . 1-Dubai 2- Güney kore olacaktır.
TrolWolf
Full Member

Activity: 224

View Profile
September 14, 2017, 01:48:52 AM

Nedense hic sasirmadim.daha once olmamasina sasirdim blockchain teknolojisi her yere entegre edilebilir

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
CoinCini
Full Member

Activity: 448

View Profile
September 14, 2017, 01:28:32 PM

Blockchain teknolojisinin her alanda faaliyet göstermesi güzel fakat bu projeyle nasıl bir fayda sağlamayı düşünüyorlar anlayamadım.
coastbank
Full Member

Activity: 238

Presale Starting May 1st

View Profile
September 14, 2017, 03:41:41 PM

Blok zinciri teknolojisinin bu kadar çok yayılması gerçekten sevindirici..

HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
September 16, 2017, 07:08:16 PM

ABD’nin Ortabatı eyâletlerinden birisi olan Illlionis doğum belgelerinin şifreli bir blok zinciri ile saklanması konusundaki pilot projesini hayata geçirmek için çalışmalara başladı.

https://teknochain.com/illinois-dogum-belgelerini-dijitallestirmek-icin-blockchain-teknolojisini-kullanacak/
chain teknolojisinin önü açık bu haber sevindirici daha başka sektörlerde de görüceğimize eminim.
ophyrim
Sr. Member

Activity: 994
Merit: 391

View Profile
September 16, 2017, 09:41:01 PM

Blockchain teknolojisi şu an için her ne kadar sadece coin altyapıları içinde kullanılıyor olsada aslında gelecekte çok sık bir şekilde karşımıza çıkma potansiyeli olan ileriye dönük bir teknoloji. Özellikle gelecekte çok daha fazla cihazın birbirine internet yolu ile bağlanacağı düşünüldüğünde, önemi daha da artıyor. Doğum belgelerinin blockchain ile saklanması ilk örneklerden biri olmuş.
smiletyson
Hero Member

Activity: 661
Merit: 509

View Profile
September 17, 2017, 11:03:43 AM

Böyle pilot uygulamaları görmek güzel.
Benim asıl beklediğim uygulama "silahlar" üzerine uygulaması...
Tüm ülkeler elindeki silahları, nereye ne zaman sevk ettiklerini vs tamamen halka açık olarak paylaşırsa asıl o zaman blok zinciri gerçekten bir işe yaramış olur.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: