Bitcoin Forum
May 05, 2024, 12:58:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bani din traduceri  (Read 317 times)
beswaax (OP)
Copper Member
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 1


View Profile
September 01, 2018, 07:04:30 PM
 #1

Salut, recent am invat despre bounty platforms si ca poti face traduceri pentru anumite monede. Intrebarea mea e cam cat poti face doar prin tradus? Ma refer la a traduce whitepaper sau webstite-ul. A facut cineva asa ceva? Si cam cat de usor ar fi sa incep acuma? Nu am facut asa ceva niciodata, cum e competitia? Thanks!
1714870732
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714870732

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714870732
Reply with quote  #2

1714870732
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
October 05, 2018, 08:51:43 AM
 #2

Salut, recent am invat despre bounty platforms si ca poti face traduceri pentru anumite monede. Intrebarea mea e cam cat poti face doar prin tradus? Ma refer la a traduce whitepaper sau webstite-ul. A facut cineva asa ceva? Si cam cat de usor ar fi sa incep acuma? Nu am facut asa ceva niciodata, cum e competitia? Thanks!
Se pot obtine venituri destul de consistente daca faci traduceri corecte. Multi dau copy paste dar vremurile o sa se schimbe. Important este sa ai un portofoliu bun si sa alegi monezi fiabile.
baghdatis1990
Member
**
Offline Offline

Activity: 504
Merit: 14

Miracle Tele


View Profile
December 22, 2018, 10:57:44 AM
 #3

       Cred ca se pot face bani frumosi din traducere. Important e sa vanezi proiectele bune si sa o faci cat mai repede, imediat ce anuntul a fost postat pe forum. Este o adevarata batalie intre vanatorii de recompense pe traducerile proiectelor bune. Si eu m-am apucat de curand de treaba. Competitia exista si trebuie sa actionezi rapid.

△ M!R△CLE TELE   ▌  BRINGING MAGIC TO THE TELECOM INDUSTRY  ▐   JOIN US NOW!
▐▐   40% Biweekly Rewards     ▬▬▬   Calls at €0.2   ▬▬▬     Traffic from €0.01 worldwide   ▌▌
▬▬▬▬▬▬   ANN  Lightpaper  Bounty  Facebook  Twitter  Telegram   ▬▬▬▬▬▬
Nea Sandu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 478
Merit: 285


Crypto Way is the only Way!


View Profile WWW
December 27, 2018, 08:51:07 PM
 #4

Mereu s-au facut bani din traduceri... si nu doar in nisa asta.
Daca faci continut de calitate si un an de seriozitate, ai sa fi uimit  Cool


Goana dupa Bitcoin

▬▬▬▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
  ▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬
..DMEX ..

TheGalicRooster
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 12
Merit: 0


View Profile
January 22, 2019, 01:12:33 PM
 #5

Salut! Ceva tips&tricks pentru un novice?  Grin
arakosta
Member
**
Offline Offline

Activity: 127
Merit: 10


View Profile
January 25, 2019, 07:04:31 AM
 #6

Din cate am observat, problema cu traducerile pe forum este ca esti platit in moneda proiectului. Deci sa te chinui sa traduci un Whitepaper pentru un proiect, si la sfarsit sa fi platit intr-o monede care valoreaza aproape 0, e foarte frustrant.
Atat timp cat iti alegi proiecte promitatoare, faci traduceri decente, si iti faci o reputatie aici, eu cred ca poti scoate sume lejere din treaba asta. Cel putin un salariu mediu pe economie  Grin

Ucy18x
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
January 30, 2019, 06:55:22 AM
 #7

Stie cineva unde se pot gasii asemenea proiecte de tradiceri?
AlexSimion
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 1078
Merit: 210


★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!


View Profile
January 31, 2019, 04:12:22 PM
 #8

Stie cineva unde se pot gasii asemenea proiecte de tradiceri?
Du-te in sectiunea altcoins / announcements , acolo vei gasi  foarte multe thread-uri cu proiecte noi , iar majoritatea au bounty threads , te inscrii pentru o traducere  engleza/romana , si speri sa fii acceptat.

MakeMoneyBtc
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 1092
Merit: 117


View Profile
February 19, 2019, 02:12:02 AM
 #9

Am încercat și eu anul trecut sa fac o traducere dar am renunțat cam repede. La început dacă nu ai mai tradus astfel de whitepaper o sa fie câțiva termeni necunoscuți dar nimic complicat pe care sa nu poți sa îl înveți pe parcurs.
Treaba e sa găsești proiecte bune deoarece sunt sute de ICO acum și probabil mai puțin de 5% din ele o sa iasă la sfârșit cu o moneda pe piața pe care sa o poți schimba.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!