Bitcoin Forum
March 28, 2024, 02:25:05 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Poloniex ile yollarımı ayırdım.  (Read 723 times)
bitcamilo (OP)
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
September 08, 2017, 02:26:48 PM

Yaklaşık 6 aydır çalıştığım Poloniex ile yollarımı bugün itibari ile ayırdım, toplamda 0.2 BTC zararla tüm açık pozisyonlarımı kapatıp tüm coinleri satıp BTC olarak cüzdanıma çektim. Normal şartlarda USD cinsinden zararda değilim yatırım yaptığım dönemdeki paramı kurtardım tabi bunu kar olarak görmemek gerekiyor ama tamamını kaybetmektense en az zararla çıkmak daha mantıklı geldi. Tüm açık pozisyonlarımı kapatıp tüm coinleri satmam 2.5 saat sürdü, bunun nedeni kanser edici yavaşlık elbette, bir çok satış işlemini 3 kez denemem gerekti, o kadar yavaş açılıyordu ki sayfa ben emri girmeden coinlerin fiyatı düşmüş oluyordu.

Peki neden böyle bir karar aldım?

Son dönemlerde Poloniex ile ilgili çıkan olumsuz haberler beni iyice işkillendirdi, onaylanmayan çekim emirleri, onaylanmayan belgeler, cevap verilmeyen ticketlar, bunların tek anlamı var sitenin yakın zamanda gidecek olması belli ki bir sorun var ve bu sorun hemen herkesi rahatsız etmiş durumda, poloniex'in reddit ve twitter sayfaları şikayetlerle dolu. Forumlarda poloniex'den çıkan çıkana.

Neyse ki ben kazasız belasız bitcoini cüzdanıma çekebildim.
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711635905
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711635905
Reply with quote  #2

1711635905
Report to moderator
1711635905
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711635905
Reply with quote  #2

1711635905
Report to moderator
Katsumoto
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
September 08, 2017, 02:48:55 PM

Poloniex öyle moğolistan yada panama da olan bir şirket değil, yeri yurdu bellidir. Geçenlerde tüm işlemleri yasa gereği federal güçleriyle paylaşacaklarını da duyurdular. Evet yavaş olması sinir bozucuydu ama ben 2 aydır bir problem yaşamadım. Eğer altcoinleri takip ediyorsanız top 20'deki çoğu altcoinin en kötü 10'da 1'i Poloniex'tedir... Bu aralar poloniex'ten ayrılan çok var.. Ama bir o kadar da giriş var... Poloniex kullanım kolaylığı açısından çok iyi.. Daha iyisi olsa bende geçerim.. Destek ekibinin yavaş olma nedenini bilmiyoruz ama muhtemelen tam güvenilir ve tam nitelikli personel bulmak zor olsa gerek. Bunlar zamanla oturacaktır...
bitcamilo (OP)
Full Member

View Profile
September 08, 2017, 03:00:30 PM

Poloniex öyle moğolistan yada panama da olan bir şirket değil, yeri yurdu bellidir. Geçenlerde tüm işlemleri yasa gereği federal güçleriyle paylaşacaklarını da duyurdular. Evet yavaş olması sinir bozucuydu ama ben 2 aydır bir problem yaşamadım. Eğer altcoinleri takip ediyorsanız top 20'deki çoğu altcoinin en kötü 10'da 1'i Poloniex'tedir... Bu aralar poloniex'ten ayrılan çok var.. Ama bir o kadar da giriş var... Poloniex kullanım kolaylığı açısından çok iyi.. Daha iyisi olsa bende geçerim.. Destek ekibinin yavaş olma nedenini bilmiyoruz ama muhtemelen tam güvenilir ve tam nitelikli personel bulmak zor olsa gerek. Bunlar zamanla oturacaktır...

Valla öyle siteler patladı ki artık öyle yok federallerle bilgi paylaşıyorlar yok yerleri yurtları belli pek ilgilenmiyorum. Mtgox güvenilir bir yerdi patladı, btc-e gitmez dedik gitti. Her gün patladı mı diye düşüneceğime kendi cüzdanımda tutarım kafam rahat olur, zaten 2 aydır piyasalar allak bullak, trade yapmasaydım da cüzdanımda tutsaydım hiç zararım olmayacaktı bir süre piyasalar toparlanana kadar trade işi yapmamaya karar verdim bakalım.
Katsumoto
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
September 08, 2017, 03:11:10 PM

Valla öyle siteler patladı ki artık öyle yok federallerle bilgi paylaşıyorlar yok yerleri yurtları belli pek ilgilenmiyorum. Mtgox güvenilir bir yerdi patladı, btc-e gitmez dedik gitti. Her gün patladı mı diye düşüneceğime kendi cüzdanımda tutarım kafam rahat olur, zaten 2 aydır piyasalar allak bullak, trade yapmasaydım da cüzdanımda tutsaydım hiç zararım olmayacaktı bir süre piyasalar toparlanana kadar trade işi yapmamaya karar verdim bakalım.
mtgox neresi güvenilirdi? uzak doğu'ya elini veren kolunu kaptırır. mtgox aslında bir boşluk dönemiydi.. o boşluğu kullanarak piyasayı etkileyip yok oldu.
btc-e ise moğolistan'da kurulmuş paravan bir şirketti.. Trade yapacaksanız ABD ve kendi ülkeniz dışındaki ülkelerin borsalarına para koymanızı hiç önermem.
En mantıklısı kendi cüzdanınız bencede.
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
September 09, 2017, 12:43:47 PM

ben de bir kac ay once aynisini yaptim. ne kadar abd de olsa da iki gun sonra kapatip gitse kimse bir sey yapamaz. kendi cuzdaninda tutmak en mantiklisi.
bitcamilo (OP)
Full Member

View Profile
September 09, 2017, 07:55:32 PM

mtgox neresi güvenilirdi? uzak doğu'ya elini veren kolunu kaptırır. mtgox aslında bir boşluk dönemiydi.. o boşluğu kullanarak piyasayı etkileyip yok oldu.
btc-e ise moğolistan'da kurulmuş paravan bir şirketti.. Trade yapacaksanız ABD ve kendi ülkeniz dışındaki ülkelerin borsalarına para koymanızı hiç önermem.
En mantıklısı kendi cüzdanınız bencede.

Coin dünyasında hiç bir şeyin garantisi yok, paranın hesabını vermek zorundalar ama bitcoinin hesabını vermeleri için oturmuş bir kanun, hukuk vs yok, yarın bir gün bir sıkıntıları olsa kapatıyoruz biz deseler banka hesaplarına gönderilen paraların hesabını verirler ama coinler uçup gidebilir.
valheru
Full Member

Activity: 487
Merit: 115

View Profile
September 09, 2017, 08:27:21 PM

ben poloniex gibi bir sitenin böyle olabileceğine ihtimal bile veremiyorum neredeyse. Sonuçta dünyanın en büyük işlem hacimli sitesi. ve yukarı da belirtildiği gibi Abd olduğu için diğer ülke sitelerinden epey bi ileride...
Buda patlarsa vay halimize diyelim o zaman Smiley Smiley

R.R.L.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
September 09, 2017, 09:41:53 PM

Ben poloniex ile yollarımı ayıralı çok oldu. Hatta fazla bile sabrettim. İyi ki de bırakmışım kullanmayı, sigara gibi melet kullanırken anlamıyorsun vereceği zararı acısı sonra çıkıyor. Biraz abartmış olabilirim. Ama kullanmıyorum

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
September 09, 2017, 10:03:21 PM

Tebrikler hocam poloniex kadar müşteri memnuniyetiyle uzaktan yakından alakası olmayan başka bir borsa yok. Yobit bile poloniexden iyi benim gözümde ...
neite99
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
September 10, 2017, 05:09:36 PM

Bu kadar büyük bir borsa olup müşteri memnuniyetine hiç dikkat etmemeleri de çok enteresan. Çıkışların farkındalar ki yeni coinleri borsaya almaya başladılar.
MSZCoin
Sr. Member

Activity: 339
Merit: 250

Revolution

View Profile
September 10, 2017, 05:26:53 PM

doğru karar vermişsiniz

BTG KING
Pages: [1]
  Print  

Jump to: