Bitcoin Forum
April 23, 2024, 04:20:30 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bugün gerçekleşen düşüşün sebebi Çin  (Read 2853 times)
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
September 05, 2017, 08:35:41 PM

Bir yerden sonra kripto para işine el atacakları belliydi adım adım yavaşça farklı şekillerde de olsa gün yüzüne çıkıyor. Açık açık ekonomiye bankacılık sistemine aslında özet olarak çıkarlarına ters düşebileceğini itiraf etmekten korkuyorlar. Kimi ülke karşı durmak için türlü planları devreye sokarken kimi ülkelerde engelleyemeyeceğini bildiği için yalandan destek verdiğini açıklıyor, destek vermekte bir nevi kontrol altında tutmayı kolaylaştırmakta. Ülkemiz de ise her zaman olduğu gibi gelişmeleri uzaktan izleyerek vergi durumu takip ediliyor. Bence bu teknoloji artık herkesi aşmış durumda engellemeleri de ancak yasalarla yapmaya çalışıyorlar. Benim tahminim Amerika'da FBI'a bu konuda çok iş düşeceği.
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713889230
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713889230
Reply with quote  #2

1713889230
Report to moderator
1713889230
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713889230
Reply with quote  #2

1713889230
Report to moderator
tlcash
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 256

View Profile
September 05, 2017, 09:28:25 PM

Çinliler sanal piyasanın hızlı büyümesinden rahatsız oldular bence kontrol edemiyorlar, çok fazla ICO çıkması rahatsız edecek şekilde dikkat çekti. Piyasadaki hakimiyetini kaybetmemek için böyle yaptıklarını düşünüyorum.

A revolutionary decentralized digital economy 
Join us:██`Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  Github
.ATHERO
.Internet 3.0 solution
dragoz11
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 252

View Profile
September 06, 2017, 01:48:37 AM

Bitcoin ve Çin menşeili olmayan coinler zaten toparlayacak ki başladılar da toparlamaya ama Çin coinleri nasıl bir gidişata sahip olacak şu an belirsiz gibi duruyor.
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
September 06, 2017, 04:44:18 AM

Bitcoin ve Çin menşeili olmayan coinler zaten toparlayacak ki başladılar da toparlamaya ama Çin coinleri nasıl bir gidişata sahip olacak şu an belirsiz gibi duruyor.

Bitcoin 4000 doların altını görmüştü şuan ciddi bir şekilde toparlanmış preev kuru 4450 dolara kadar yükseldi.Çin menşeili coinlerinde kısa vadede olmasada uzun vadede toparlayacaklarını düşünüyorum.
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
September 06, 2017, 09:26:13 AM

Çin'den gelen haberle ortalık kan gölüne dönmüştü lakin piyasa çok kısa sürede kendine gelmeyi başardı.Bitcoin 4500 doların üzerinden işlem görüyor.Kısa süreli bir alım fırsatı oluşmuştu dün umarım aramızdan değerlendirmeyi başaran arkadaşlar olmuştur.
lordzc
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 253

View Profile
September 06, 2017, 10:13:52 AM

Çin Hükümetinin ICO yasaklarının ardından liste dışı kalan tokenlar diye bir liste gördüm facebook da ;

QTUM, GXS,EOS, ANS,DGD, 1ST,GNT, REP,SNT, OMG,PAY, LUN ve VEN‬ .
Spack17
Sr. Member

Activity: 1610
Merit: 268

View Profile
September 06, 2017, 04:31:47 PM

Çin gerçekten ortalığı karıştırdı. Bu yasak kötü oldu herkes için. Ama bitcoin yine yıkılmadı. Ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha gösterdi.
Easy2Mine
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

einc.io

View Profile
September 06, 2017, 04:47:42 PM

Çin Hükümetinin ICO yasaklarının ardından liste dışı kalan tokenlar diye bir liste gördüm facebook da ;

Tamam çin coinlerine yasak koydunda , Rep, GNT , SNT ve LUN ne alaka . Biryerlerine mi batıyor anlamadım.

carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
September 06, 2017, 06:12:45 PM

Çin iyi salladı piyasayı ama yıkamadı. Atlant ı vurur diye korktum başlarda ama rüzgar geçti gibi iyi para toplarlarsa borsada da en az 3x bekliyorum
themystick
Full Member

Activity: 182

eHarvestHub

View Profile
September 06, 2017, 08:16:56 PM

Aynı zamanda 1 agustos da da Singapur Merkez bankası çok benzer bir açıklama yapmış. Üstüne birde fork olayı olunca herşey allak bullak olmuştu. Umarım yine yaşanmaz

Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1708
Merit: 309

View Profile
September 06, 2017, 09:04:14 PM

Bu Çinliler gerçekten baya karıştırdı ortalığı ya. Sanal paralar çöküş yaşadı. Bitcoin de etkilendi ama yıkılmadı. Düşüşten sonra artarak devam etti yoluna. Belki daha da artabilir bu gazla. Ne olacağı belli olmaz piyasada.
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 250

View Profile
September 06, 2017, 09:47:34 PM

Bu coinlerden elinde tutanlar, bu coinleri liste dışı yapan borsalar dışında , diğer borsalarda trade edebilecek  anladığım kadarıyla. Bi de bakarsınız hepsi pumpta  X bilmem kaç.. Olur mu olur.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
September 06, 2017, 10:50:23 PM

Çin etkisi dindi gibi altcoinler toparlanıyor bitcoin de 4500 da kalırsa bir şeyler kazanmaya başlarız. İlk hedefim yarın ki Atlant ın ICO su arkasından diplerden toplamaya devam edicez. Yarın sağlam bir ICO bekliyorum.
Elturko
Full Member

Activity: 140

View Profile
September 06, 2017, 11:02:46 PM

Çin kan aldı bi tarafımızdan özellikle altcoinlerde hele hele çin projelerinde baya eritti, piyasa eski haline dönüyor çabuk toparladı. Bir düzenleme getirip duyururlar yakında

jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
September 07, 2017, 12:52:55 AM

Çin ruzgarı dindi artık bence. Sadece bir süre tedirgin etti ICO lar daha ciddi hacimlere ulaşabillir. sonuç da sarsıntıyı atlattı artık daha dayanıklı refleks verebilir. Atlant dan ciddi beklentim var görücez bakalım
carlzec
Full Member

Activity: 616

View Profile
September 07, 2017, 11:39:50 PM

Çin piyasayı iyi salladı Ancak normale dönüldü gibi. Altcoinler ufak şeylere dahi ciddi tepkiler verebilitorlar, aşağı veya yukaı yönde btc de dalgalanıyor ancak hacmi neticesinde daha oturaklı. Atlant ın ıcosundan baya bir ümitliyim şuana kadar hala istenen trende giremedi ancak karlılık marjının yuksek olabileceğine inanıyorum
Erdem223
Member
**

Activity: 74
Merit: 10

View Profile
September 09, 2017, 12:26:24 AM

icoların yasaklanması nedeni ile bu düşüşün olması aslında birazda düşündürücü, hadi btc eth düştü, altcoinler niye düşüyor tuhaf

Alt coin dedigin ne btc 1 düşerse altcoinler 10 düşer bunu unutma sistem şuanda böyle calışıyo
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
September 09, 2017, 01:03:55 AM

yukarıda arkadaşın dediği gibi çin dolar hakimiyetinden kurtulmak için btc nin yükselişine izin veriyor ama
btc nin çıkışında hiç beklenilmeyen hareket ico gibi bir kavramdı
ve şu anda para devamlı ico lara kaçıyor ve bu da çin in işine gelmiyor haliyle.
elindeki btc ağırlığını tutarsa fed in dolara yaptığı gibi btc ye yön verebilir.
bu iş bu kadar basitçe biteceğini sanmıyorum
abd nin 600$ altına vergi almayacağız demesi paranın yönünü kendine doğru çevirmek için olabilir.
Bayyn
Full Member

Activity: 210

Web Developer

View Profile
September 09, 2017, 09:26:26 AM

Bu konuyla ilgili kaçıncı postum bilmiyorum fakat bu ani iniş çıkışların balina eserinden başka birşey olmadığını öğrenmemiz gerekiyor.
WebSikkesi
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 0

View Profile
September 09, 2017, 10:23:54 AM

Çinliler de tam zamanını buldu yasaklayacak, tam para kazanacakken.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: