Bitcoin Forum
May 14, 2024, 10:03:09 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Ethereum 1000 dolar olacak!  (Read 2414 times)
Holess
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 316

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
September 07, 2017, 05:15:52 PM

1000 dolar demek %200 yapması demek, olsa nolur olmasa nolur? sağlam düşen bir coin bulun, spekülasyonla 10x de yapar, ethereum'u bekleyene kadar...ha elinizde 500k dolar vardır, sağlam coinlere yatırım yapacam der orası ayrı...ytd

doğru söze söylenecek bir şey yok. yakın geçmişte redd coin 3-4 sat fiyattan alınabiliyordu ve sonra fiyat 90 sata çıktı. yani yaklaşık 30x oldu ama eth maks bu sene 10x etmiş ve artık 10x etmesi yakın gelecekte zor ama yeni çıkan bir coin 10x çok kolay yapar.

eth için 1k$ çok olası bir durum ama biraz daha zamanı var gibi.

C                ▄███▄
               ▐█████▌
  ▄███▄         ▀███▀        ▄███▄
 ▐█████▌   ▄▄███████████▄▄  ▐█████▌
  ▀██████▄███▀▀       ▀▀█████████▀
      ▀████▀             ▀████
      ▐██▌    ██     ██    ▐███▄▄
      ███   ▄▄ ██▀▀▀██ ▄▄   █████▌
 ▄███▄██▌  ▐▌   ██▀██  ▌▐▌  ▐██▀▀
▐████████   ▀▀   ███   ▀▀   ███▌
 ▀███▀▀██▌                 ▐████▄███▄
       ▐███▄▄           ▄▄██▀ ▀██████▌
   ▄███▄██▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀     ▀███▀
  ▐█████▌   ▀▀█████████▀██▄███▄
   ▀███▀        ▄███▄    ▐█████▌
               ▐█████▌    ▀███▀
                ▀███▀
VIR

POWERED BY

RUNNING ON

OCTOPUSROBOTS
TEZOS BLOCKCHAIN
\
Invest in the virucidal safety    ─────────────────
                     ███▄
                    █████▌
                  ▄██████
                 ███████▌
              ▄▄███████▀
 ▄████  ▄▄▄▄▄███████████████▄
▐████▌ ██████████████████████▌
█████ ▐████████████████████▄██
█████ ▐██████████████████████▌
▐████▌ ███████████████████▄██
 ▀████  ▀▀▀▀▀▀█████████████▀
                ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
EASY TO USE             ▐▌
             ██
            ▐██▌
        ▄█▄ █▌▐█        ▄█▄
▄▄▄▄▄▄▄█▀ ▀██  █▌    ▄▄█▀ ▀█▄▄▄▄▄▄
██████▀     ▀  ▐█   █▀▀     ▀█████
                █▌ ▐█
                ▐█ █▌
                 █▐█
                 ▐█
EVOLVING CONCEPT             ▄▄▄▄
        ▄▄███▀▀▀▀███▄▄
      ▄██▀          ▀██▄
     ▀▀▀              ▀▀▀
   ▄███▌              ▐███▄
  █████                █████
 ▐█████                █████▌
 ▐█████                █████▌
  ▀████▌              ▐████▀
              ▄██▄    ▄▄▄
             ▐█████████▀
              ▀██▀
HELPFUL SUPPORT
/
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Antikais
Full Member

Activity: 236
Merit: 101

View Profile
September 07, 2017, 05:21:49 PM

1000 dolar demek %200 yapması demek, olsa nolur olmasa nolur? sağlam düşen bir coin bulun, spekülasyonla 10x de yapar, ethereum'u bekleyene kadar...ha elinizde 500k dolar vardır, sağlam coinlere yatırım yapacam der orası ayrı...ytd

bende aynı düşünüyorum sizinle. yüksek meblağlar için ethereum mantıklı ama küçük yatırımcı için bana mantıklı gelmiyor. o bekleme süresince daha çok kazandırcak coinler bulunabilir

ASSETA - Blockchain based borderless crypto bank | ICO | DISCUSSION THREAD | BOUNTIES
tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
September 07, 2017, 05:55:06 PM

daha vakti var. zorluk yükselsin biraz daha madencilik gelirleri iyice bir azalsın da iyi bir sıçrama bekliyoruz

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
September 07, 2017, 05:58:21 PM

eth çok yükselecek bu kesin

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
tumece
Full Member

Activity: 392
Merit: 107

View Profile
September 07, 2017, 06:04:37 PM

1000 dolar icin en az 2 yil beklemeniz lazim. Oyle kolay degil etherin hemen 1000 dolar olmasi. Icolar buyuk miktarlarda ether topluyorlar ve stoklarinda cok fazla ether var. Bu etherlerin dagilmasi lazim. Bu da zaman ister.
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
September 07, 2017, 06:17:56 PM

Olmuyacak şey değil ama öyle kolay kolay olacak şeyde değil. Etherin 1000 dolar olması için dediğiniz gibi ico lardan dolayı elinde depo yapan insanların piyasaya bir şekilde bunları sürmesi lazım ki piayasa canlansın.
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
September 07, 2017, 06:56:54 PM

Ethereum gayet iyi bir taban olmayı basarabiliyor yeni projelere. Bir seneye kadar soyle olur boyle olur demek cokta anlamlı degil ama talebi hic eksilmeyecek olması itibariyle gelecegi cok parlak.
saulzaents
Hero Member

Activity: 560
Merit: 501

View Profile
September 07, 2017, 07:35:56 PM

valla bende  1000 dolar olacak diye düşünüyorum bitcoin e olan ilgi ve şişirme artık yetti gibi gelecek bigun illa ki . yer değiştirmezler o kadar değil fakat  her işi ethereum un yaptigi yerde bitcoin 5000 dolara kadar dayandiysa kimse kusura bakmasin da ethereum da 1000 dolar görsün yani . bence  cok geç bile kalinmiş bu konuda. yani baktiginiz zaman coğu icolara projelere ethereum ile giriliyor btc ile de giriliyor ama  ether kadar yaygin değil tabi . transfer süreleri zaten kıyaslanamaz ethereum ile bitcoin'in transfer süreleri.. benim  tahminim öyle 1 2 yıllık bir süreç te değil inanin. yakın zamanda 400-500 lerden  kendisine bir taban oluşturacak sonraki durak 1000 dolar seviyeleri.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1300

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 07, 2017, 08:12:14 PM

doğru söze söylenecek bir şey yok. yakın geçmişte redd coin 3-4 sat fiyattan alınabiliyordu ve sonra fiyat 90 sata çıktı. yani yaklaşık 30x oldu ama eth maks bu sene 10x etmiş ve artık 10x etmesi yakın gelecekte zor ama yeni çıkan bir coin 10x çok kolay yapar.

Kastedilen şey tamamen farklı, sizlerin bahsettiği ve hepimizin iyi fırsatları yakalamaya çalıştığı volatilite, ve bu piyasanın domine edici unsurlarından birisi ama düzünü yakalarsan şahane, tersine yakalanırsan sıçtın durumu var. Ethereum için kasıt ise (en azından benimki) dip/tepe noktaları çok açılmadan güvenli ve enerjik bir şekilde yukarı gidiş, bu anlamda kıyas noktamız pump/dump coinleri değil. Tekrarlıyorum, pump/dumptan uzak durun, yapılmaz vb. demiyorum, ki ben de yakalamaya çalışıyorum ama elimdekinin bir kısmı kenarda sağlamca dursun ve mümkünse yerinde saymasın diyorsak Ethereum güvenli liman.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
September 07, 2017, 08:14:35 PM

Ben de bir dayanağın var diye konuyu açtım heyecanla abi ya, neyse inşallah kalbin temizdir de yakın zamanda 1000 doları görürüz  Grin

fuathan
Hero Member

Merit: 520

Aleph.im

View Profile
September 07, 2017, 08:18:45 PM

Yahu neye gore kime gore? Bi destek dayanak noktasi verseydin. Iste su nedenle su yuzden v.s. diye.

Ethereum aslinda 1 milyon dolar da olacak ama nasil olacak?

Bitcoin 1 milyar dolar olur belki 50 yil sonra?

destek noktası derken şu tarihtemi demek istiyorsun yok olma olasığı ne göremi
ne göre diye söylüyorsan kapat dükkanı bence eth btcden sonraki sistemsel olarak en yaygın ve ilk 100 de en fazla asseti olan coin 1000 dolar olmaması tuafolur.
tarih diyorsan zaten bunu bilse bütün malını mülkünü basar geçer

Yahu iste sen bak birkac tane dayanak noktasi soylemissin "eth btcden sonraki sistemsel olarak en yaygın ve ilk 100 de en fazla asseti olan coin 1000 dolar olmaması tuafolur."

Baslik sahibi arkadas sadece yazmis bir temenni gibi.
BitcoinVSfiat (OP)
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 254

View Profile
September 07, 2017, 08:40:27 PM

Yahu iste sen bak birkac tane dayanak noktasi soylemissin "eth btcden sonraki sistemsel olarak en yaygın ve ilk 100 de en fazla asseti olan coin 1000 dolar olmaması tuafolur."

Bu yazdıklarını bilmeyen mi var burada? 3 günlük üyeler dışında herkes Ethereumun ne olduğunu nasıl çalıştığını nasıl bir potansiyeli olduğunu biliyor zaten. Daha önce milyon kez yazılmış şeyleri tekrar yazmaya ne gerek var?

Ethereum 1000 dolar olacak derken neye ithaf ettiğimi belirttim. 100 dolar muhabbetinde burada olanlar anladı. Ethereum zamanı gelince Bitcoin gibi 4500 dolar da olacak. Bunları öngörmek için kahin olmaya gerek yok. Wink
baybety
Member
**

Activity: 123
Merit: 10

View Profile
September 07, 2017, 10:08:53 PM

Bu yazdıklarını bilmeyen mi var burada? 3 günlük üyeler dışında herkes Ethereumun ne olduğunu nasıl çalıştığını nasıl bir potansiyeli olduğunu biliyor zaten. Daha önce milyon kez yazılmış şeyleri tekrar yazmaya ne gerek var?

Ethereum 1000 dolar olacak derken neye ithaf ettiğimi belirttim. 100 dolar muhabbetinde burada olanlar anladı. Ethereum zamanı gelince Bitcoin gibi 4500 dolar da olacak. Bunları öngörmek için kahin olmaya gerek yok. Wink

2013 yılından günümüze kadar olan coinlerin bir history'sine bir bakın Bitcoinden sonra ikinci sırayı almış pek çok coin göreceksiniz değişik zamanlarda. Ama çıta hep Bitcoin'in geleceğine bağlı.
Bitcoin çok iyi bir coin mi alt yapı olarak ? Bence berbat bir alt yapısı var. bir kere en ilkel coin bitcoin. fakat adı sanı var, herkes onu tanıyor,
ondan kat kat daha iyi olan digibyte yerlerde sürünüyor niye? çünkü bir reklamatiği bir forsu yok.
Ethereum son 2 yılda biraz reklamatik yakaladı ama zemini hala sağlam değil. onun dışında ripple var zeminini oturtan. o çok güvendiğimiz Zec bile ölüm döşeğinde.
bir çok coin popüler olur gelir gider film sahnesindeki figüranlar gibi ama bitcoin baki kalır. alt yapısı ne olursa olsun farketmez.

böyle bir analizimi sizinle paylaştıktan sonra gelelim konu başlığındaki kurala uymak için Etherin fiyatına.
Belki aranızda bilenler vardır. Ethereum bu eylülün sonunda çok ciddi bir forka gidiyor. POW'dan POS'a geçiyor. tam bir pos diyebilir miyiz bilmem ama pos gibi davranan pow olacak bu.
Zorluk derecesini öyle bir arttıracaklar ki kazmaya kimsenin cesareti olmayacak.
bu forktan sonra Ether popülaritesini yitirip çöpe de gidebilir. 600-1000 dolar seviyesini görede bilir.
bunu Kainatın sahibinden başka kimse bilemez.
sebebi ise yukarıdaki yazımda gizli. Ether bu forktan sonra bize sağlam bir zemininin olup olmadığını kanıtlayacak.

"Öyle Ether 1000 dolar olacak hehehe" deyip kaçıp gitmek yok. adam gibi çıkacaksın neden böyle olacağını da analtacaksın ki millet yazdığın yazı ile bilgiye doysun tatmin olsun.
fuathan
Hero Member

Merit: 520

Aleph.im

View Profile
September 07, 2017, 10:23:47 PM

E ne diye baslik aciyorsun kardesim o zaman?! Madem herkes durumun farkinda, ethereum basligina yazarsin bu temennini. Haber degeri tasiyan, baslik olacak bir yorumun mu var yoksa ben mi bir seyleri kaciriyorum.

El deliye biz akilliya muhtac...
BitcoinVSfiat (OP)
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 254

View Profile
September 07, 2017, 10:27:04 PM

2013 yılından günümüze kadar olan coinlerin bir history'sine bir bakın Bitcoinden sonra ikinci sırayı almış pek çok coin göreceksiniz değişik zamanlarda. Ama çıta hep Bitcoin'in geleceğine bağlı.
Bitcoin çok iyi bir coin mi alt yapı olarak ? Bence berbat bir alt yapısı var. bir kere en ilkel coin bitcoin. fakat adı sanı var, herkes onu tanıyor,
ondan kat kat daha iyi olan digibyte yerlerde sürünüyor niye? çünkü bir reklamatiği bir forsu yok.
Ethereum son 2 yılda biraz reklamatik yakaladı ama zemini hala sağlam değil. onun dışında ripple var zeminini oturtan. o çok güvendiğimiz Zec bile ölüm döşeğinde.
bir çok coin popüler olur gelir gider film sahnesindeki figüranlar gibi ama bitcoin baki kalır. alt yapısı ne olursa olsun farketmez.

böyle bir analizimi sizinle paylaştıktan sonra gelelim konu başlığındaki kurala uymak için Etherin fiyatına.
Belki aranızda bilenler vardır. Ethereum bu eylülün sonunda çok ciddi bir forka gidiyor. POW'dan POS'a geçiyor. tam bir pos diyebilir miyiz bilmem ama pos gibi davranan pow olacak bu.
Zorluk derecesini öyle bir arttıracaklar ki kazmaya kimsenin cesareti olmayacak.
bu forktan sonra Ether popülaritesini yitirip çöpe de gidebilir. 600-1000 dolar seviyesini görede bilir.
bunu Kainatın sahibinden başka kimse bilemez.
sebebi ise yukarıdaki yazımda gizli. Ether bu forktan sonra bize sağlam bir zemininin olup olmadığını kanıtlayacak.

"Öyle Ether 1000 dolar olacak hehehe" deyip kaçıp gitmek yok. adam gibi çıkacaksın neden böyle olacağını da analtacaksın ki millet yazdığın yazı ile bilgiye doysun tatmin olsun.

"Berbat altyapısı var, en ilkel coin Bitcoin, ondan kat kat daha iyi olan digibyte, onun dışında ripple, o çok güvendiğimiz Zec"
Öncelikle bu yazdıklarının hiçbirine katılmıyorum.

Bu forumda yazılan hangi değerli bilgi el üstünde tutulur olmuş ki oturup satırlarca açıklama yapalım? 3 mesaj sonra geride kalacak binlerce shitpostun arasında kaybolup gidecek. Biz de ortama ayak uyduruyoruz kimseyi tatmin etmeye niyetimiz yok.

E ne diye baslik aciyorsun kardesim o zaman?! Madem herkes durumun farkinda, ethereum basligina yazarsin bu temennini. Haber degeri tasiyan, baslik olacak bir yorumun mu var yoksa ben mi bir seyleri kaciriyorum.

El deliye biz akilliya muhtac...

Sana mı soracaktım neye başlık açıp açamayacağımı? Beğenmiyorsan okumazsın başka başlıklara bakarsın. Deli midir nedir.
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
September 08, 2017, 06:15:46 AM

Ben daha önce dedim ama fikrim değişmeye başlıyor metropolis ile ilgili yorumları ve makaleleri okuyunca sanki fiyatı yukarı çekerek sonrasın da aşagı salacak gibi duruyor
Nevzat
Member
**

Activity: 97
Merit: 10

Renewable Energy Cryptocurrency

View Profile
September 08, 2017, 01:26:52 PM

Sanmıyorum ama olursa güzel olur küçük bir yatırımım var benimde ama yakın zamanda olsa daha iyi olur 😂

bobita
Legendary
*

View Profile
September 08, 2017, 03:19:54 PM

Ben daha önce dedim ama fikrim değişmeye başlıyor metropolis ile ilgili yorumları ve makaleleri okuyunca sanki fiyatı yukarı çekerek sonrasın da aşagı salacak gibi duruyor
Bir miktar salsa bile sonradan tekrar toparlar, hatta o inişler belki de frensiz çıkışlar için dengeleyici oluyor. İster bitcoin, etherum vb., ister neredeyse shit coin olsun genelin dışında koştur koştur yükselmesi piyasaya zarar verir bence. Bu zarar 50.000 markepcapli bir coinde belki sadece kendisini etkiler ama konumuzdaki ethereumu ele alırsak, bütün piyasayı etkiler. Öyle bir dünya yok, biliyorum ama şöyle aheste aheste ama duraklamadan azar azar yükselse ne güzel olur.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
September 08, 2017, 07:04:23 PM

Kastedilen şey tamamen farklı, sizlerin bahsettiği ve hepimizin iyi fırsatları yakalamaya çalıştığı volatilite, ve bu piyasanın domine edici unsurlarından birisi ama düzünü yakalarsan şahane, tersine yakalanırsan sıçtın durumu var. Ethereum için kasıt ise (en azından benimki) dip/tepe noktaları çok açılmadan güvenli ve enerjik bir şekilde yukarı gidiş, bu anlamda kıyas noktamız pump/dump coinleri değil. Tekrarlıyorum, pump/dumptan uzak durun, yapılmaz vb. demiyorum, ki ben de yakalamaya çalışıyorum ama elimdekinin bir kısmı kenarda sağlamca dursun ve mümkünse yerinde saymasın diyorsak Ethereum güvenli liman.
Ethereum dahil hiçbir coin güvenli liman falan değil. Konuyu açan arkadaş 1000 dolar olur demiş, demiş ama nasıl olur? Bunu irdeleyen yok! Ethereum'un mucidi bile ne demişti btc altın eth petrol! Altın yani btc bir anda 20 bin dolar olsa sizce ethereum ne olur? Bana göre btc bazında düşer hatta çakılır, bugün olduğu gibi! Çünkü bu piyasada tek hâkim güç beteecee! Dolayısıyla saklanacak tek coin de beteecee 😊

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
bobita
Legendary
*

View Profile
September 08, 2017, 08:43:27 PM

Ethereum dahil hiçbir coin güvenli liman falan değil. Konuyu açan arkadaş 1000 dolar olur demiş, demiş ama nasıl olur? Bunu irdeleyen yok! Ethereum'un mucidi bile ne demişti btc altın eth petrol! Altın yani btc bir anda 20 bin dolar olsa sizce ethereum ne olur? Bana göre btc bazında düşer hatta çakılır, bugün olduğu gibi! Çünkü bu piyasada tek hâkim güç beteecee! Dolayısıyla saklanacak tek coin de beteecee 😊

Şu an için kral (önümüzdeki xx zaman boyunca da) tartışmasız btc, haklısın...
Ancaaak, kripto paralar günlük hayatta yer almaya başlayınca, yani sokağa inince transferi en iyimser durumda dakikalar süren bitcoin istediği kadar forklansın, garklansın, gurklansın, segwitlerden geçsin buna uyum sağlayamayacak. Şu an için sıkıntı yok, kriptolar neredeyse sadece yatırım veya al/sat için kullanılıyor, dolayısıyla insanlar 30 dakika transfer beklerken isyan etmiyor (ki, yeri geliyor, fırsatlar kaçıyor, bal gibi ediyor), ama kimse mesela bir dükkana girip parasını ödemek için dakikalarca beklemez. Ve bu kriptonun gerçek hayatta yer alma durumu 15 yıl sonra olmayacak, blockchain çağı gümbür gümbür geliyor, çok hızlı hem de. Dolayısıyla doğanın orman kanunu burada da geçerli, sokağa uyum sağlayabilen hayatta kalır, ayak uyduramayan yok olur, dinazorlar da kocamandı, tek hakimdiler ama büyük sorunlarla baş edemeyip yok oldular.
Ethereum elbette tek değil, rakipleri var, olacak ve olmalı da ama şu anda sokakta yaşayabilme potansiyeli en yüksek sistem ethereumun sistemi. Üstelik kesinlikle rehavete kapılmıyorlar, gelişme konusunda çok başarılılar. İşte ben bu nedenle şimdilik geleceği ETHde görüyorum, şimdilik dedim çünkü daha iyisi gelmez diye bir kural yok, bu işlerde fanatikliğe de yer yok.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████