Bitcoin Forum
April 20, 2024, 01:49:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Kakve rigove imate,koje kartice, sto rudarite?  (Read 1882 times)
Cane1989
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 235
Merit: 102


View Profile
September 13, 2017, 07:34:53 PM
 #21

Nude mi da kupim video kartice marke amd 7970. Da li mi mozete preporuciti za rudarenje etherijuma?

Te kartice su već tri generacije stare i nikako nemoj da kupuješ to i to iz više razloga.

1. to su već stare kartice koje su odradile svoje i nemaju garanciju tako da u slučaju kvara možeš samo da ih baciš.

2. Odnos snage i potrošnje struje im nikako nije dobar.

3. Imaju samo 3 GB memorije što već nije dovoljno za mining ethereuma, kartice moraju biti sa minimum 4 GB, a poželjno i više da bi bila sigurna da će biti dovoljno na duže staze.

Ako mozes dobit kartice jeftino upregni ih na Musiccoin, Pegascoin, Ubiq, Expanse... one uopce nisu lose za ethash.
Je li vam daju manje Expanse od ETH-a iste karte? Ili bi trebale da daju isto posto se radi o istom algoritmu?

▐▐   ▬▬▬▬▬   DeepOnion   ▬▬▬▬▬   ▌▌
████    40 PUBLIC AIRDROPS COMPLETED    TOR INTEGRATED    ████
▬▬▬▬   (✔) DeepVault Blockchain File Signatures  •  VoteCentral Your Vote Counts  •  deeponion.org   ▬▬▬▬
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
balerina
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 0


View Profile
September 13, 2017, 08:07:07 PM
 #22

Koje kartice mi preporucujete za kopanje etherijuma, a da nisu skupe?
skov86
Member
**
Offline Offline

Activity: 147
Merit: 10


View Profile
September 13, 2017, 10:41:24 PM
 #23

Nude mi da kupim video kartice marke amd 7970. Da li mi mozete preporuciti za rudarenje etherijuma?

Te kartice su već tri generacije stare i nikako nemoj da kupuješ to i to iz više razloga.

1. to su već stare kartice koje su odradile svoje i nemaju garanciju tako da u slučaju kvara možeš samo da ih baciš.

2. Odnos snage i potrošnje struje im nikako nije dobar.

3. Imaju samo 3 GB memorije što već nije dovoljno za mining ethereuma, kartice moraju biti sa minimum 4 GB, a poželjno i više da bi bila sigurna da će biti dovoljno na duže staze.

Ako mozes dobit kartice jeftino upregni ih na Musiccoin, Pegascoin, Ubiq, Expanse... one uopce nisu lose za ethash.
Je li vam daju manje Expanse od ETH-a iste karte? Ili bi trebale da daju isto posto se radi o istom algoritmu?

Kad bi pretvarao EXP u ETH to je uvijek negdi 1 naprema 1 po zaradi. Ja osobno drzim altcoine... pogotovo Expanse. Sama profitabilnost se doslovno minja na dnevnoj razini 2-3 dana je najsplativiji ETH pa je nekad ETC, MUSIC, EXP...  jedno ti od ethasha zasad nije isplativo kopati UBIQ, zato ga ja potiho kupujem skoro svaki dan i spremam, jer kad tad ce se korigirati a ispadne cak 20 - 23% nizi po isplativosti od ostalih. Ovaj Soilcoin s cryptopie je govno, bar ja to mislim i nemoj to kopati.

Sad su se pojavila dva nova ethash coina. Ja kopam Pegascoin cista lutrija cak ga i kupujem dok jos nije dosao na exchange siteove.

Ako je oprema jako jeftina nije puno ni bitno šta je, samo da se kopa i brzo će pokriti plaćeno

Bas to nema tu puno ako je ROI 3-4 mjeseca nemoj se uopce mislit, provjeri koliko struje gutaju, kucni limitator etc nemoj se zaletit.

Koje kartice mi preporucujete za kopanje etherijuma, a da nisu skupe?
Ako nades polovne ASUS GTX1060 obe ti igraju i ove od  2 i 4GB DUAL FAN (bile su boje)... 25.6MH/s na ethashu a mogu ti kopati i skoro sve ostalo osim Bitsenda i Bitconnecta i jos par drugih...
dadesu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 258



View Profile
September 14, 2017, 09:43:30 AM
 #24

Koje kartice mi preporucujete za kopanje etherijuma, a da nisu skupe?


S obzirom da je sve više novih kartica sa oslabljenim performansama kopanja ethereuma pre bih ti preporučio
da nađeš neke polovne amd rx 570/580 modovane da lepo bacaju eth (između 28-30m po kartici), a da imaju još
bar godinu dana garancije. Čak i da eth stane mogu jako lepo kopati monero. Što se nvidije tiče dosta je skuplja solucija.
A kupovina novih mining kartica baš i nije preporučljiva zbog izuzetno kratke garancije i upitnog kvaliteta.

           ▀██▄ ▄██▀
            ▐█████▌
           ▄███▀███▄
         ▄████▄  ▀███▄
       ▄███▀ ▀██▄  ▀███▄
     ▄███▀  ▄█████▄  ▀███▄
   ▄███▀  ▄███▀ ▀███▄  ▀███▄
  ███▀  ▄████▌   ▐████▄  ▀███
 ███   ██▀  ██▄ ▄██  ▀██   ███
███   ███  ███   ███  ███   ███
███   ███   ███████   ███   ███
 ███   ███▄▄       ▄▄███   ███
  ███▄   ▀▀█████████▀▀   ▄███
   ▀████▄▄           ▄▄████▀
      ▀▀███████████████▀▀
DeepOnion
Anonymous and Untraceable
ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord 





      ▄▄██████████▄▄
    ▄███▀▀      ▀▀█▀   ▄▄
   ███▀              ▄███
  ███              ▄███▀   ▄▄
 ███▌  ▄▄▄▄      ▄███▀   ▄███
▐███  ██████   ▄███▀   ▄███▀
███▌ ███  ███▄███▀   ▄███▀
███▌ ███   ████▀   ▄███▀
███▌  ███   █▀   ▄███▀  ███
▐███   ███     ▄███▀   ███
 ███▌   ███  ▄███▀     ███
  ███    ██████▀      ███
   ███▄             ▄███
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
      ▀▀███████████▀▀
.
balerina
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 0


View Profile
September 14, 2017, 05:58:43 PM
 #25

Kako se krecu orijentaciono cene riga sa amd rx 570/580?
CroBoy12 (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 535
Merit: 43


View Profile
September 14, 2017, 06:17:18 PM
Last edit: September 14, 2017, 08:25:40 PM by CroBoy12
 #26

Cijene rx 580 nisu normalne, a i vecina marki nema... do prije 2 tjedna najeftinije kod nas je bila 2265kn, a sada vidim da te kartice vise nema, sada je najeftinije 2600kn, ostale pise U DOLASKU, kontaktiram trgovinu kazu doce samo nezna kada.....a velike informacije..

edit: Ovo govorim za 8gb verziju, ali sa 4gb je isti slucaj, kartica nestaje, cijene su vise.... zato kada dodu nove kartice tipa vega 11 sve kupite jer ce nestat jako brzo...
antoniod
Member
**
Offline Offline

Activity: 139
Merit: 10


View Profile
September 17, 2017, 01:27:35 PM
 #27

RX 580 oko 2400 kn u Zagrebu. Ima ih sad po ducanima. Prijatelj je kupio prosli tjedan 5 komada, krece u rudarenje.


bubislav
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 395
Merit: 102


World's First Crowd Owned Cryptocurrency Exchange


View Profile
October 06, 2017, 08:34:55 PM
 #28

ima ih i po 1900 kn u zg.u u ducanima  ali jos mora cijena past ....

RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
October 07, 2017, 06:58:18 PM
Last edit: October 08, 2017, 07:10:09 PM by RegulusHr
 #29

Ja sam sirotinja po broju kartica prema nekima s početka topica. Smiley
No ja sam još u fazi istraživanja i planiram daljnju nabavku.

1 x GTX 970 MSI Gaming 4G https://www.techpowerup.com/gpudb/b3077/msi-gtx-970-gaming
2x GTX 1070 Inno3D iChill GTX 1070 X3 https://www.techpowerup.com/gpudb/b3637/inno3d-ichill-gtx-1070-x3

Prvih 10-15 dana sam rudario Etherium a kasnije sam se prebacio na NiceHash pa grindam BTC jer sam razmišljao da ću prvo zarađene koine izvući van da vratim dio investicije.
NiceHash mi ujedno daje jednostavnu priliku da vidim kako se kartice ponašaju u radu s kojim algoritmom.
Rekao bi da GTX-u 970 najviše leži Equihash dok GTX 1070 dobro radi sa više algoritama.
Benchmark mojih kartica i koliko sam ih overclockao možete vidjeti na ovom linku.
https://www.dropbox.com/s/elmaobphmx7de9q/Benchmark%20testovi%20kartica.pdf?dl=0

S trenutnim stanjem prihoda povrat investicije je iznad 12 mjeseci no ne žalim se.

Zanima me kad kupujete novu karticu da li gledate da je garancija što duža ili da je cijena što niža, zapravo koliko ste spremni izdvojiti više novca za godinu dana dužu garanciju?
Kako su česti kvarovi na karticama i da li je netko imao problema sa ostvarivanjem garancije zbog toga što se kartica koristi za rudarenje?
Pitam zato jer na unutarnjoj kutiji od GTX 1070 stoji upozorenje da kartica nije namijenjena za rudarenje i da si uzimaju za pravo da neće priznati garanciju za kvarove povezene s rudarenjem. Pitam se kako mogu znati da se kartica koristila za rudarenje ako joj nije mijenjan BIOS?
MetaSk
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
October 08, 2017, 10:36:59 AM
 #30

ima ih i po 1900 kn u zg.u u ducanima  ali jos mora cijena past ....

Daj link molim te.
Meni bi trebala jos jedna RX470, a ako bi se dalo naći po toj cijeni onda bi to bila milina.
Još po mogućnosti da je Gigabyte...
KriptoCoder
Member
**
Offline Offline

Activity: 129
Merit: 17


View Profile
October 08, 2017, 06:04:20 PM
 #31

Trenutno rudarim ETH sa  4 x GTX 1070 Asus Strix 8GB i i sto se tice samih kartica sam zadovoljan. Potrosnja mi je 470W a temperatura ne preleza 55C. U proseku mi daju 30,5 MH/s. Nisam ih do sada forsirao. Kartice su relativno nove i RIG je stabilan i za dva meseca nije imao zakucavanja. 

DeepOnion    ▬▬  Anonymous and Untraceable  ▬▬    ENJOY YOUR PRIVACY  •  JOIN DEEPONION
▐▐▐▐▐▐▐▐   ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord   ▌▌▌▌▌▌▌▌
Get $ONION  (✔Cryptopia  ✔KuCoin)  |  VoteCentral  Register NOW!  |  Download DeepOnion
GregorWar
Member
**
Offline Offline

Activity: 85
Merit: 10


View Profile
November 09, 2017, 12:33:13 PM
 #32

imam 9x rx 470 8gb...ali je kod nas skupa struja...i cijena ETH je pala...tako da je ovaj trenutak zarada okolo 60eur/mjesec...

▌▌   Anonymous and Untraceable     ›› ››   DeepOnion  ‹‹ ‹‹     TOR INTEGRATED & SECURED    ▌▌
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     ANN  Whitepaper  FACEBOOK  Twitter  Youtube  Forum     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▌▌   ••  JOIN AIRDROP 🚀  ••  |||   Download DeepOnion   |||   ✅ Verified with DeepVault    ▌▌
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!