Bitcoin Forum
May 11, 2024, 10:25:00 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  
Author Topic: gablay12 Dolandırıcıdır İşlem Yapmayın  (Read 3461 times)
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
October 26, 2017, 12:44:36 AM

gablay dolandırıcıdır değildir kimsenin hakkına girmek istemem. fakat ortada benim gördüğüm iki taraflı hata var.

konuyu açan arkadaş tamam sinirlisin anlıyorum seni ama doğrudan dolandırıcıdır diye konu açıp gablay dolandırıcıdır diyerek olayı parça parça anlatmak yerine açarsın abi konunu temiz temiz. elinde konuşmalar var zaten eklersin o konuşmaları para göndermişsin koyarsın dekontunu da olayı da temiz temiz anlatırsın. bu şekilde yapmadığın için üyeler sherlock gibi konuyu anlamaya çalışıyor üstüne de doğru veya yanlış yorum yapıyor.

gabley arkadaş okadar konuşma döndü adam diyor böyle böyle oldu s7 gönderecekti göndermedi engelledi beni. sen bunları açıklamak yerine siyasetçiler gibi bir açık buluyorsun benim hayatımı ifşa ettin diye oradan yürüyorsun.

1715423100
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715423100
Reply with quote  #2

1715423100
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715423100
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715423100
Reply with quote  #2

1715423100
Report to moderator
doktorfunks (OP)
Member
**

Activity: 62
Merit: 10

View Profile
October 26, 2017, 05:49:33 AM

Bu adam bana para yollamadı.Benden bir talebi olması saçma sapan bir olay.

gardaş sermin yağcı kim onun ibanını bana veren kim whatsapda bak altını çiziyorum BORÇ GERİ ÖDEME diye açıklama yaz diyen kim lan
sonra ben sana yazınca borcunu ödemişin işte diye dalga geçen kim ama varya .....

Escrow, aracılık için, ben ücret talep ediyorum.Ücret alırsam ,işimi yapıp garanti veriyorum.
gardaş sen bana buradan ve mail den escrow ücreti alıyorum dedin mi cihazlar sermin hanımın demedin mi desen biz senin ücretimi göndermicez ?
Sen BANA ESCROW ÜCRETİNDEN BAHSETTİN Mİ DELİKANLI GİBİ SÖYLE YALAN SÖYLEYENİN ..... ADAM OL DEMEDİN , Desen 1500-2000 lira gönderen adam 200 - 300 den mi kacacak

Ben kimin kime ne kadar yolladığını, kimin kimin numarasını eskort numarası olarak dağıttığını bilmem.Madem delikanlısın, sen yaptın mı böyle bir kancıklık ya da çevrendeki biri bir kadının numarasını gecenin bir yarısında eskort numarası diye aradı mı onun hesabını ver.

valla ben kimsenin numarasını eskort muş bilmem neymiş sosyal medyaymış ifşa vs. etmem bu benim tarzım değil ben buraya başlığı açınca özelden iletişime geçenler oldu ikinizin de nosunu verdim beni engellediler dedim belki onlar yapmıştır hem ben eskort diye nosunu versem elime ne geçecek ?

Bence, sen kendini delikanlı sanan ama ucuz yollarla insanları sindirmeye çalışan, şantaj yapan bir adamsın.
gardaş ben  neyin şantajını yaptım ben şantaj yapmıyorum ben diyorum ki ben ocak şubat gibi çanakkale istanbul geziye çıkıcam adresler var bu konuyu yüz yüze konuşalım.
Ayrıca maden dürüstlük ve delikanlılıktan bahsediyorsun. senle whatsap da konuşmamızda bana dedin ki elinde avalonlar var bunları sat zararını çıkar (nasıl zarar ettiysem Smiley ) iyi dedim geleyim elden ödeme yapayım alayım cihazları dediğimde niye yok dedin kayış attın hıııı ? soruyorum buna cevap ver ..

Bana gelince site üzerinden ne satışım ne de alışım var.Bu işlerle uğraşmıyorum artık.

Adama dediğim açık, beni bu işin içine çekip itibarımdam ve kariyerimden sebep ödeme yapacağımı sanıyor.
yaw bana ne senin kariyerinden banane senin itibarından ben senin yaptığın laf oyunlarını söylüyorum  koymuşum ödemesinin dibine  o para yalan oldu zaten yiyenin kursağında kalsın diyorum

Sağlık sebebiyle çalışmıyorum, madencilikle uğraşmıyorum, site üzerinden satış yapmıyorum, faucetlerden bir gelirim yok...

Sitede bazı elemanlar var, zamanında satış yapıp müşterilerini aldığımız, onlar yırtıyorlar kendilerini.Yahu birşey satmıyacağım site üzerinden rahat olun.

oup59
Sr. Member

Activity: 382
Merit: 251

View Profile
October 26, 2017, 06:08:08 AM

Konu çok kolay bir şekilde açığa kavuşur.

Suçlanan gablay12:

Sen konu sahibi forumdaşa "Bende/ulaşabileceğim birinde şu donanım var. Ücreti bu kadar. Parayı göndereceğin kişi budur. Parayı gönder. Donanımı ben veya o kişi gönderecek" dedin mi demedin mi?

Sadece buna cevap verilmesi yeterli. Ekstra laf kalabalığına gerek yok.

Böyle bir iş için escrow ücreti almadım. Almış olsaydım zaten arkasında dururdum diyorsun o yüzden sordum.

Eğer yukarıdaki gibi bir söylemin olmadıysa eyvallah.

Ama olduysa bunu söyledikten sonra ister escrow ücreti al ister alma, sözünü ortaya koymuşsun.

Kaldı ki hem legend üyesin hem de bu kişi seninle daha önceden de alışveriş yapmış.

Söze güvenmesi normal.

Not: Konu sahibi forumdaş da gablay12 ile olan yazışma (whatsapp, e-posta vb.) paylaşırsa zaten işler ortaya dökülmüş olur.
Darkmen
Member
**

Activity: 90
Merit: 10

View Profile
October 26, 2017, 10:57:51 PM

ortalık dolandırıcı dolmuş nekadar şerefsiz var bunlar için ban olmalı banlanmıyorlar ilgilenen olmuyor hukuki yollara başvurmalıyız
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1616

View Profile WWW
November 08, 2017, 01:52:24 AM
Last edit: August 02, 2019, 09:03:55 PM by Vispilio

Türkiye maalesef hukuk devleti olma özelliğini yitirmiştir. Avukatlar bazen dolandırıcıdan da daha büyük kazık atma derdinde oluyorlar, hakimin de binbir türlü tesir ve baskı altında ne karar vereceği belli olmaz, o yüzden bu gibi durumlarda iş yaptığınız kişinin bilgilerini önceden edinmeniz gerekir...

Şaibeli veya bilinmeyen şahıslarla alışveriş yapmak istiyorsanız düello ve pusu ortamına her zaman hazır olun, günümüzde Türkiye'nin gerçeği budur. İyi Çalışmalar.

cabbaraga
Member
**

Activity: 196
Merit: 12

View Profile WWW
November 08, 2017, 07:47:56 PM

buna benzer konuları okudukça acaba bende bir gün dolandırılır mıyım diye düşünüyorum umarım öyle bir şey başıma gelmez

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
November 10, 2017, 04:27:16 AM

yıllardır forumda legandary olmuş hala dolandırma peşinde. hesabını neden lekelerse insan

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
daisyliker
Newbie
*

Activity: 43
Merit: 0

View Profile
November 10, 2017, 07:47:43 AM

gablay12 'nin bu konudaki suçu referans olmak.Referans olunan şahısla ki o da foruma üye olmayan bir kişi, sorun yaşanıyor. Drfunks haklı ve doğal olarak madem referans oldun öde zararımı diyor.Gablay12 'de ben escrow muydum ki diyerek ayak oyunu yapıyor. Gablay12 escrow ücreti alarak çalışan bir vatandaş, drfunks bu adamdan ürün almış, referans verdiyse yanlış olmaz diyor.Referans olduysan zararı karşılayacaksın. Madem legendary üyesin, madem hala sitede sana saygı duyanlar var, bu mağduriyeti ortadan kaldır. Drfunks bu arkadaşın ailesini,iş yerini vs arayarak taciz etmiş, bu bana göre doğru değil.Bence taraflar uzlaşmalı, maddi bir kayıp varsa giderilmeli.Ücret almadığım zaman referansım değersiz diyorsan referans verme kardeşim.
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  

Jump to: