Bitcoin Forum
May 07, 2024, 01:12:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Aliexpress İlginç bir olay  (Read 838 times)
kenanzz (OP)
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
September 07, 2017, 08:03:17 PM

İyi akşamlar arkadaşlar aliexpreste az önce tuhaf bişi farkettim ara sıra ufak tefek şeyler alırım bu siteden her defasındada er yada geç gelirdi ancak 2 tane cf kart okuyucu aldım bir ay kadar geçmesine rağmen gelmedi bende bi bakayım dispute açabiliyorsam açayım diye girdim birde baktım ki adres kısmında benim adresim olmasına rağmen kargo sorgulamaya başınca başka isim soyisimde biri ve bambaşka bir adres çıkıyor acaba benim gönderi o kişiye mi gitti gidip gitmemesi problem değil ancak ben kendi hesabımdan girince o kişinin adını soyadını adresini ve telefon numarasını görebiliyorum bu çok kötü bir durum değilmi eğer bu benim başıma geliyorsa benim adresim numaram falanda başkasına gözükebilir bu konuda aliexprese nasıl bişi yazmalıyız çünkü olay sadece kargonun gelip gelmemesi değil birinin başka birine ait iletişim bilgilerine açık açık ulaşması.

Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715087574
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715087574
Reply with quote  #2

1715087574
Report to moderator
1715087574
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715087574
Reply with quote  #2

1715087574
Report to moderator
exotr
Member
**

Activity: 113
Merit: 20

View Profile
September 07, 2017, 09:09:27 PM

Benim tahminim bir karışıklık  olmuş senin bahsettiğin şekilde satıcı'nın referansı iyi ise mail yoluyla yada market iletişim kanalıyla iletişime geç derim sonuçta ödeme alınmış ve elinde kanitta var sonuçta eğer satıcı sağlam ise para iadesini yapar.
Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
September 26, 2017, 08:56:52 PM

Denk gelmedim hiç ama eğer böyleyse Aliexpress gibi bi sitenin böyle bi açığı olması da saçma mail at açığı yaz para bile alırsın
selo9
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 0

View Profile
October 02, 2017, 07:22:30 PM

ben ne aldıysam aliexspresten gelmedi galiba bu kargocular eve getirmiyo sonra snein kargodan almanı bekliyolar ondan ama seninki biraz farklı olmuş biri hesabını hacklemiş olabilir kardeşim
PinkBlue
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
October 02, 2017, 08:33:19 PM

Biz ne aldıysak geldi geçikme olabiliyor ama sürekli böyle oluyorsa sıkıntılı durum genellikle ptt kargo getiriyor zile basmadan kapıya bırakıyor yani siz gör eden onu başkasıda almış olabilir
DC Comics
Full Member

Activity: 182

DIW - Decentralized Security

View Profile
October 03, 2017, 12:07:13 PM

Biz ne aldıysak geldi geçikme olabiliyor ama sürekli böyle oluyorsa sıkıntılı durum genellikle ptt kargo getiriyor zile basmadan kapıya bırakıyor yani siz gör eden onu başkasıda almış olabilir

Hiç bir kargocu zile basmadan kapının önüne bırakıp gidemez getirdği paketi. saçma saçma yorumlar yapmayın lütfen. İmza alması gerek paketi teslim ettiğine dair.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
DIW ◈    DIWtoken.com    ▐   WHITEPAPERANN THREADTELEGRAM   ▌    SECURITY DECENTRALIZED
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
October 03, 2017, 01:39:17 PM

Bir kargocu kargoyu kapıya bırakıp gidemez eğer evde kimse yoksa ya da yukarı çıkmaya üşendiyse en fazla şubeye geri götürür.
Dediğinizi yapması demek işinden olması demek eğer önemli bir kargo ise 1 2 defa neyse ama bunu tekrarlarsa başı çok fena yanar.
Şu var mektup gibi olan zarfları eski alışkanlıklardan dolayı posta kutusuna falan bırakabilir.
Razor5
Full Member

Activity: 322

View Profile
October 03, 2017, 02:05:17 PM

Kargo tracking numarasıyla kayıtlı olmayan küçük paketse posta kutusuna bırakır postacı, zili çalmak zorunda bile değil. Ama tracking numarası varsa imza almak zorunda olduğu için bir yere bırakamaz.

OP'nin sorusuna gelirsek satıcı aynı üründen Türkiye'ye birden fazla satış yaptıysa tracking numarasını yanlış girmiş olabilir. Bu çok sık rastlanan bir durumdur. Satıcıya sorarak öğrenebilirsiniz.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     │      JINBI      │       T H E   G O L D E N   I C O     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
████████████                     JOIN ICO  -  21st  J U N E                     ████████████
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄          Whitepaper       Telegram       Twitter       Reddit           ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
ATAK T-129
Sr. Member

Activity: 386
Merit: 250

View Profile
October 03, 2017, 02:12:25 PM

İyi akşamlar arkadaşlar aliexpreste az önce tuhaf bişi farkettim ara sıra ufak tefek şeyler alırım bu siteden her defasındada er yada geç gelirdi ancak 2 tane cf kart okuyucu aldım bir ay kadar geçmesine rağmen gelmedi bende bi bakayım dispute açabiliyorsam açayım diye girdim birde baktım ki adres kısmında benim adresim olmasına rağmen kargo sorgulamaya başınca başka isim soyisimde biri ve bambaşka bir adres çıkıyor acaba benim gönderi o kişiye mi gitti gidip gitmemesi problem değil ancak ben kendi hesabımdan girince o kişinin adını soyadını adresini ve telefon numarasını görebiliyorum bu çok kötü bir durum değilmi eğer bu benim başıma geliyorsa benim adresim numaram falanda başkasına gözükebilir bu konuda aliexprese nasıl bişi yazmalıyız çünkü olay sadece kargonun gelip gelmemesi değil birinin başka birine ait iletişim bilgilerine açık açık ulaşması.

https://i.hizliresim.com/jQPB9L.png
https://i.hizliresim.com/Eyn3Xz.png
Böyle bir durumla ben de karşılaşmıştım. Bakınca başka birinin ismi gözüküyordu ve paketi teslim aldığı yazıyordu takip numarası ile arattığımda. Fakat aradan 3-4 gün geçti ben daha yazayım yazmayayım derken benim pakette geldi. Yani arada bir böyle karışıklıklar oluyor. Hesabınız falan hacklenmedi yani içiniz rahat olsun Cheesy

Hiç bir kargocu zile basmadan kapının önüne bırakıp gidemez getirdği paketi. saçma saçma yorumlar yapmayın lütfen. İmza alması gerek paketi teslim ettiğine dair.
Bir kargocu kargoyu kapıya bırakıp gidemez eğer evde kimse yoksa ya da yukarı çıkmaya üşendiyse en fazla şubeye geri götürür.
Dediğinizi yapması demek işinden olması demek eğer önemli bir kargo ise 1 2 defa neyse ama bunu tekrarlarsa başı çok fena yanar.
Şu var mektup gibi olan zarfları eski alışkanlıklardan dolayı posta kutusuna falan bırakabilir.
Niye hemen böyle tepki gösterdiniz anlayamadım. Benim kaç defa başıma geldi arkadaşın dediği durum. Dışarı çıkıyorum kapıya bi bakıyorum paket var, adam kapıya bırakıp gidiyor. Yani bu çok sık rastlanan bir şey, en azından ben çok sık rastlıyorum Smiley

alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
October 03, 2017, 02:53:35 PM

Ülke dışından gelen kargolar genellikle arkadaşın bahsettiği gibi oluyo. Benimde gayet başıma geldi daire önüne bırakıp gitmeleri.
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
October 03, 2017, 04:48:43 PM

Enteresan bir durum ama genelde bende şu oluyor ürün geliyor ama zile falan basılmıyor direk kapı önünde bir çicek saksısı var onun içine atıp gidiyorlar geneldede böyle daha sonrasında eğer görürsen ürünü alırsın. Ama senin olay açık gibi geldi sanki bir satıcı ile görüş daha sonrasında mağazaya bildir bu durumu.
nlcars
Member
**

Activity: 140
Merit: 22

View Profile
January 05, 2018, 04:45:26 PM

Hesabina baktin mi? aldigin seyler listeli, eger surekli aliyorsan ne aldigin belli, eger senin aldigin urunlerin listesi cikiyorsa belki senin hesabin hack yapilmis olabilir, uyanik kendi adresine yazmistir

ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2086
Merit: 449

View Profile
January 05, 2018, 07:08:53 PM

Aliexpressteki satıcıların bazıları gerizekalı bi de galiba ya.Benim bir arkadaşım ekran kartı sipariş etti.Hasarlı ulaşmış eline.O kadar dil döktük adama ille de bizi ilgilendirmiyor o problem diyip duruyor.Böyle rezillik olamaz.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
PowerLike
Member
**

Activity: 244
Merit: 20

View Profile
January 05, 2018, 07:52:25 PM

Evet gecikme oluyor, hatta büyük kampanya dönemlerinde 2-3 ay bile geç geldiği oldu fakat teslimatlarda hiç bir sorun yaşamadım.

Aliexpress in hakkını vermek gerekir. Sevkiyat hacmi olarak dünyanın lideri. Mutlaka her firma hata yapabilir fakat aliexpress in hatalı teslimat yüzdesi bizim türk sitelere göre çok düşüktür.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
January 05, 2018, 08:02:06 PM

Hesabina baktin mi? aldigin seyler listeli, eger surekli aliyorsan ne aldigin belli, eger senin aldigin urunlerin listesi cikiyorsa belki senin hesabin hack yapilmis olabilir, uyanik kendi adresine yazmistir

Bu konuyu tarihin tozlu sayfalarından ortaya çıkartmak için çok mu uğraştınız? Arkadaş o tarihte yeni sipariş vermiş olsa sipariş verdiği ürün çinden türkiyeye gelir, meksikaya gider, kutuplarda biraz gezindikten sonra tekrar türkiyeye varırdı.

Gelmeyen her kargo için dispute açmak çindeki satıcıların türkiye algısını olumsuz yönde etkiliyor. Bu nedenle fiyatı 1 dolar altında olan ürünlerin gelmese bile dispute işlemleri ile uğraşmamak daha faydalı olabiliyor. Aksi durumda satıcılar türkiyeye ürün göndermemek için yüksek kargo ücretleri belirlemeye başlayabiliyor

patlicanmoru
Member
**

Activity: 239
Merit: 14

View Profile
January 06, 2018, 01:59:59 PM

bizde bir ekran siparişi verdik 3 aya yakın bekledim artık umudu kesmiştimki geldi.bazı ürünler hemen gelio bazıları bekle babam bekle ..
yaniman
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
January 06, 2018, 02:31:05 PM

Aliexpressten gecen sene bir kaç parça bişeyler almıştım. Kargocu kapının önüne koymuş gitmiş, başkası da alabilirdi. Ne rahat adamlar Smiley

mervylmaz
Jr. Member
*

Activity: 65
Merit: 1

W12 – Blockchain protocol

View Profile
January 06, 2018, 09:50:13 PM

kargo sıkıntıları ptt kargo dan da kaynaklanıyor

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1664
Merit: 271

View Profile
January 06, 2018, 10:09:47 PM

tanıdığım arkadaşlar sürekli aliexpress den sipariş verirler, %70 sorunsuz gelir %30 gelmez. onun içinde dispute çekebiliyorsunuz doğrudur. başkasının adresi ve telefonunun gözükmesi saçma bir olay, birisi hesabınıza giripmi yaptı diycem  ama sizin bilgiler duruyormuş. bence desteğe bildirin.

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
kolinasnum
Newbie
*

Activity: 154

View Profile
January 07, 2018, 01:15:37 PM

satıcı mı bir yanlışlık yaptı diye düşündüm ama çok saçma. dispute ekranı bunun gibi şeyler için var.
aliexpress mutlaka paranızı size iade eder bu konuda oldukça iyi çalışıyorlar ve sizde suç olmadığı da ortada
Kazanova1453
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
January 08, 2018, 10:55:34 AM

genelde sorunsuz geliyor ürünler ama dolarında yükselmesiyle fiyatlar aslında çok fazla da oynamıyor görünen o
ama riskide var
token10250
Member
**

Merit: 10

View Profile WWW
January 08, 2018, 01:59:05 PM

Kişisel bilgilerin gizli kalması gerekiyor bunların bilinmesi tuhaf olmuş.
Tiyatroibo
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
January 08, 2018, 02:28:45 PM

ben bizzat alışveriş yaptım hiç sıkıntı yaşamadım
Ama fiyat farkı dolar olduğu için gittikçe kapanıyor bu da aliexpressin Türkiyede ki pazarını küçülttü
mervenrn006
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
January 14, 2018, 06:30:32 AM

[/quote
Bunu bende çok yaşadım  aldığınız ürün ucuz bişeyse bildiğin posta kutusuna atıp gidiyor.Pahalı bi şeyse imza istiyor.Genelde bana gelen kargolarda böyle oldu.İmza alamazsa merkeze götürüyor ama ucuz şeyleri götürmüyor.Sebebide gelen kutuların üzerinde ücretleri yazıyor muhtemelen kargocu fiyatına bakarak yorumlama işini kendi yapıyor  şimdiye kadar böyle oldu.Ha bu durumdan muzdaripmisin deseniz  değilim.
iranli_tacir
Newbie
*

View Profile
January 14, 2018, 08:01:56 AM

Gerçekten ilginç bir durummuş, böyle şeyler yaşanabiliyor bazen gümrükte.
laserguy
Member
**

Activity: 98

"Highest ROI crypto infrastructure"

View Profile
January 14, 2018, 01:48:38 PM

Yaşamadan söylemek ne kadar kolay. Yapanlar var kardeşim, oluyor bunlar. Arkadaşım da yaşadı aynı olayı. Adam apartmanın kapısında buluyor verdiği siparişi. Postacı arkadaşım var. Diyor ki onların ptt'ye ait bir kargo numarası mı ne bilmiyorum, onun yaptığı açıklamayı tam hatırlamıyorum bir takip numarası gibi bir şeyi olmadığından şikayet de edemiyormuşsun. Bazı postacılar takmıyor yani kim almış kim almamış.

alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
January 14, 2018, 01:56:17 PM

Bizim ptt kuryeciler yurtdışı sarı paketlerden bıkmış olsa gerek şuana kadar 50 siparişim varsa 15tanesini yukarı çıkıp elden teslim ettiler. Balkondayken yakalarsam yukarı çıkıyorlar, geçen gün işin garibi üstünde ptt yeleği bile olmayan birisi zile bastı açtım, kuryeymiş meğersem. Bir güzel posta kutusuna sıkıştırmış, kimsiniz nesiniz sorusuna bile cevap vermeden çekip gitti. Siparişinizin türkiye giriş tarihine dikkat edin bu tür hatalı teslimatlar yüzünden ürün kaybolabilir ve çalınabilir.
Bakkala paket bırakmalar ve kapının altından fırlatmalardan bahsetmiyorum bile Smiley
Onun haricinde aras kargodan kuryeyle anlaştık apartmanda asansor yok yorulmasın diye sepet uzatıyorum oda benım yerıme ımza atıyor.

mnyers1
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
January 14, 2018, 05:53:50 PM

serverda hata olmuştur.sistem hatası.düzeltirler.büyük bir firma, şikayette bulunursan kesinlikle yardımcı olacaklardır.
instr_3535
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
January 15, 2018, 09:38:37 AM

kötü olmuş satıcıyla iletişime geçseniz sorun çözülür belki herkes için sorun başkaları da bizim bilgilerimizi görebilir hoş değil
akansaatler
Newbie
*

Activity: 294

View Profile
January 15, 2018, 09:47:35 AM

Evet hocam satıcı ile iletişime geçmeniz gerekiyor
beynimtok
Member
**

Activity: 280

View Profile
January 15, 2018, 09:53:56 AM

hocam dispute açın dispute en temizi bu
xxxgr
Member
**

Activity: 336

Metahash

View Profile
January 15, 2018, 10:10:44 AM

Enteresanmış. Web sitesinde problem olabilir. İletişime geçmelisin

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
gecenintenhasi
Newbie
*

Activity: 59

View Profile
January 15, 2018, 10:39:47 AM

hocam web sitesinde problem olabilir demişsiniz de okumadan yazmayın, adam açıklama yapmış
teleskopta
Member
**

View Profile
January 15, 2018, 08:43:07 PM

Aliexpress kargo hatası sıfıra yakındır. Desteğe başvurun.
smilebabi
Member
**

Activity: 62

View Profile WWW
January 16, 2018, 12:50:52 PM

Sitede değil problem kullanıcı bilgilerinde var.
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: